Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
26. máj 2010

No veru tých 185 je fakt nič 😝 😝 😝

vevusiatko
26. máj 2010

Mukky paaaaaaa a ja tak oneskorene odpisujem lebo mala je este hore a kedze dnes vstala az o 9 tej tak neviem kedy pojde spat

mukky
26. máj 2010

este rychlo niki pozri sa na moj album vselico a uvidis ako sa vylieza 🙄

vinifera
26. máj 2010

NO 285 tiež zahúčí jak voda v potoku 😅
@nikollette malý je tiež ešte hore ....či tvoj ešte spí?

vevusiatko
26. máj 2010

Je to smiesna suma ako ani o tych necelych 100 eur viacej nie je nic moc ale hned je to ine aspon o troska

mama.wolfka
26. máj 2010

@vevusiatko ja som to s materskou poriešila tak, že som sa pred nástupom na md zamestnala u mm (má živnosť) a mala som max. materskú, takže aj teraz budem mať max. 🙂 ... keď sa dá, tak treba využiť všetky možnosti, no nie?
ak by si mala v okolí nejakého živnostníka alebo fi., tak môžeš skúsiť pred 2. materskou aj toto ... stačí byť pár dní zamestnaná pred MD (teda ak splníš ostatné podmienky) a bude sa ti počítať z posledného zamestnania, kde si samozrejme napíšu max. príjem (podľa max.VZ v SP) ... cca. 1.080 € mes.

nikollette
26. máj 2010

Kde????????

nikollette
26. máj 2010

Vini, ved som písala že moj spí ešte od noci.... 😉

vevusiatko
26. máj 2010

Vini ja by som raz dva minula aj tisic 😀 ale tak predsa len je to aspon o troska lepsie lebo takto 185 eur vyjde malej len nutrilon a plienky na mesiac ☹

mama.wolfka
26. máj 2010

@vinifera príjemné 😀 ... by som ho asi prihlušila 😀

vevusiatko
26. máj 2010

mama.wolfka a ked som teraz na materskej a mienim v materskej pokracovat to sa asi neda nie? 😀 ja sa do toho nevyznam

mama.wolfka
26. máj 2010

lúčim sa 😉
krpúš nervózny, len perá by chcel, umrnčaný je, blbý deň bude dnes tuším 😝

nikollette
26. máj 2010

Mukky nenašla som žiadnu foto kde vylieza z cestovnej postielky, ale som si všimla e j dosť nizka. Ovela nižšia ako naša ohrádka... Tak preto odtial vie vyliezť...

nikollette
26. máj 2010

Wofka papa 🙂

nikollette
26. máj 2010

Ja by som tiež vedela minúť aj 1000eur v pohodke 😅
Takto je to fakt len na základné veci 😝

vevusiatko
26. máj 2010

wolfka paaaa 🙂

vevusiatko
26. máj 2010

Ved ja ani neocakavam od statu ze mi da neviem co ale my to mame s priatelom tak ze vlastne on je akoze nezamestnany 😅 ja mam len matersku teda rodicak takze podla statu mame vyzit zo 185 eur 😀 smiesne a ked sa bol moj chlap pytat na urade prace ze co pre neho mozu spravit kedze tam bol evidovany oni ze nic ked nema nad 25 rokov , ze ench sa o nas staraju rodicia 😀 tak ich poslal do riti 😀 ako mna len stve to , ze kebyze som fakt sama tak z tych 185 eur nevyzijem 😠

mama.wolfka
26. máj 2010

@vevusiatko teraz si na rodičovskej dovolenke, materská je len 28 týždňov a práve to je obdobie kde si vieme viac ovplyvniť koľko dostaneme
ale mohla by si RD ukončiť, na pár dní sa zamestnať pred nástupom na MD
RD aj tak ukončíš, keď pôjdeš na druhú MD ... potom prestaneš brať rodič. príspevok a budeš brať tých 28 t. materskú a potom znova RP
ale to by sa bolo treba v tom trošku viac porýpať a pozisťovať konkrétne na tvoju situáciu, neviem či si bola predtým zamestnaná, či SZČO ... a tak všeličo
ale myslím, že by to stálo za to, lebo max. materskú si vieš "vyrobiť" vyše 500,- € a to je na pol roka, takže by sa mohlo oplatiť 😉

teraz už idem, ale ak by si chcela, tak na to môžeme ešte pozrieť ... kým otehotnieš, tak si môžeš urobiť plán

vevusiatko
26. máj 2010

dakujem wolfka ja som uvazovala aj nad tym, ze si teraz platim z minima a potom kebyze sa mi nepodari otehotniet hned tak by som cakala kym by sa dalo a ptoom by som hned ako zistim ze som tehu by som si to zvysila na maximum a potom by som tiez mala tych skoro 600 eur ale ten zakon sa ma zevraj menit tak neveim 😀 ja som o takych veci debil 😀 😀 😀

vevusiatko
26. máj 2010

pisem jak mongol dufam, ze vies co myslim 😀

nikollette
26. máj 2010

Ale slobodné matky majú RP 36 týždnov, nie náhodou???

vevusiatko
26. máj 2010

tusim, ze maju viac len neviem ci sa ja ratam za slobodnu matku ked mam chlapa ale nie sme zobrati 😀 ci to nie je len v pripade ze je zena sama a chlap nic neplati ☹

vevusiatko
26. máj 2010

dlhsie nie viac 😀

nikollette
26. máj 2010

NIe podla mna nie, ved ked si vyplnovala dotazník, kvoli materskej, tak si tam musela všade sto krát vyplanať, či si slobodná alebo vydatá. Takže asi tak je to myslené, nie? 😉

janulka182
26. máj 2010

Ahojte baby. mozem sa vam prosim trosku votriet do temy? 😅

@nikollette potrebovala by som tvoju radu. ty si tusim v nejakej teme pisala, ze ti maly odmietal mlieko. co si potom robila? co si davala papat? a zacal ho neskor pit? moja mala ma 6,5 m a prestala zo dna na den pit mlieko uplne. proste si neda ani jeden hlt. bola chora a brala atb, tak to moze byt tym. lenze uz je zdrava a ona stale nechce. som zufala. ved ona este musi pit mlieko. ona papavala mlieko cely den+jeden prikrm. to mam teraz zo dna na den zacat davat iba tuhu stravu? porad prosim ak mozes 😔 ...

vevusiatko
26. máj 2010

Niki neviem ako to je ale ja som narok na matersku nemala lebo som mala odrobenych len 200 dni a nie 270 a ked som bola tehotna tak som boal cele tehu rizikova teda skoro cele tehu a to mi nezapocitali 🙂 🙂

nikollette
26. máj 2010

Ahoj Janka.
Áno, mne malý prestal piť mlieko tiež zo dňa na den. Resp. neprestal, len odmietal. T som ho krmila keď zaspal, bol prisptaý alebo v noci. Nič iné mi nezostávalo 😒
A po roku, zase začal piť mlieko, v plnom vedomí 😉 takže sa oplatilo čakať 🙂
Ale teraz pije zase len v polospánku, alebo ked je velmi hladný, inak nie 😒

nikollette
26. máj 2010

No ved tou materskou myslím RP 😝

vevusiatko
26. máj 2010

Niki chapeme sa 😀 😀 😀

nikollette
26. máj 2010

Ja som tiež nerobila celé tehotenstvo. A to som nebola riziková.