Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

vinifera
17. jún 2010

@cestovatelkaandrea Ahooooj Andrea. Malý už lepšie? Píšeš na bikoch do školky - aj malý má bike?

cestovatelkaandrea
17. jún 2010

@vinifera nie ona sam este nebikuje. to je moc skoro. mame sedacku pre neho tak sa vozi s nami. raz ho veziem ha , raz manzel.
drobec mal kiahne ale len take slabsie. chytilo mu to nohy a zadok, takze po tyzdni uz boli fuc. no a kvoli tomu ze ma problemy s tymi nosnymi mandlami, tak sme zacali s miernym otuzovanim. inak sa ma uz lepsie. ale na konci septembra mu ich budu vyberat.
a vy ako?

cestovatelkaandrea
17. jún 2010

sorry, ze ona - Damian je on.

mukky
17. jún 2010

ahojte,drobec už je v postielke,dnes ho uspáva mm ale nejak sa mu nedarí 😕 😀

ja kávičková siesta ako vždy,vstala som až okolo 11-tej,/ s prestávkami 😀 ,drobceka je všade plno/juj sveta mi žiť 😀

som fajne vyrevaná,ale aspon ok,vsetko zo mna opadlo...

no a S sa pred chvilou vykakal,chudatko ako plakal strasne ked tlačil,ako ranené zvieratko,držal sa ma ako klišť,vsetky žilky navreté...opat tvrdé kako strasne ako kamen ☹ ☹ a druhé kakanie o minut uz lepsie ale tiez tazko... ☹
pokakal sa po jogurtiku s jabkom,to zabera obcas ,ale nekakal dni 😢

chela som kupiť hipp štavu,ale mama mi povedala že má doma slivkový kompot....to by malo zabrať rovnako,že?a S si možno pochutí 😀 😀 ,take este nemal ,sladké..

idem o chvilu variť,mm dnes mal íst robiť na chatu kamaratovi ale nejde,jupíí 😀

leelo
17. jún 2010

🙂 ahojte, my sme dnes dlho spali, teda pre mna dlho, do 10:20. cize zase rezim posunuty, vcera odedoval o 18.00, spal cely den skoro 🙂
inak maly pokial nespi, je dost nervny a zurivo do vsetkeho kuse, snad uz vykuknu zuby coskoro, mozno mu to aj to virusove ochorenie, co preko nal na sk, trosku pohlo. pisala mi dr. zo sk, ze asi to fakt vyzera na tu 5.chorobu, lebo mu vysyp na tele zostal...
co robite dnes? u nas zamracene, ale aspon neprsi. prognozy na vikend - skaredo 😒
mukky, som rada, ze si prisla na tu "moju" fotku 🙂
zuzi, ako maly spal?

mukky
17. jún 2010

@leelo som ani nestihla zareagovať na ip aj na to že maliny bol choručky,som nestihala a nemam poriadne dočítane...už je vsetko ok?

leelo
17. jún 2010

@mukky preco vyplakana? ja som vyzurena, lebo mm zavolal prave ked som maleho uspavala, pritom mohol napisat na skype. dobre vie, ze maly spi.
s tym kakom ma to mrzi, skus mu davat viac pit a stavnate ovocie ako hrozno, ringloty...

mukky
17. jún 2010

no napíšem prečo a opať sa na mna znesie vlna kritiky 😒 😀

S vela pije vodicky,acidka,denne má jabko ci hrušku a predsa tie zapchy posledné 2 týzdne ☹

mukky
17. jún 2010

musím ísť variť obedy 😀 ,za pol hodku nakuknem

leelo
17. jún 2010

@mukky vyzera, ze je vsetko ok. zacalo to 39 teplotami, 2 dni a na 3.zacal hnackovat. navyse velmi plakal pri kakani, takze mal asi aj krce, isli sme teda k dr. ta povedala, ze virus, dala smectu, nakazala ryzu s mrkvou a banan. dala nam este taky rehydratacny roztok, keby maly javil znamky dehydratacie. nic z toho som mu ale nedala, lebo dehydrovany nebol a mrkvu s ryzou nechcel ani citit. takze 1 den bol na bananoch a potom uz to bolo s kakou lepsie.
dr.mi povedala, ze ak bude velmi hnackovat, tak mam vysadit kojenie na 12-24 hod. no tak to som sa len zasmiala. neviem, ako by som to malemu vysvetlila??? a prave MM obsahuje protilatky a zavodnuje, takze som len krutila hlavou. bola mila, sak sme jej aj zaplatili, ale v teme kojenie moc netrafila.
nastastie, maly bol culy, pytal stale mliecko, takze som bola rada. len som sa vystrasila, ze ma malo pocikane plienky. az moj muzo mi povedal, ze sa poti ako blazon maly, ze nemam stresovat. hrozne ako viem ja spanikarit, a to v mojom veku! jasne, ze clovek vypoti, aj vydycha 😀 takze som zase o nieco kludnejsia a presvedcena o svojom amaterstve...
co zostalo, je vysyp po celom tele, ale uz ustupuje, akoby schlo. zostalo len v zahyboch na zapastiach - tam sa poti najviac. vraj treba vysusat kremom so zinkom. mate s tym niekto skusenost?

leelo
17. jún 2010

@mukky skus vysadit jablko s hruskou a nahrad tymi stavnatymi. aj melon je super na kakanie.
o hr. a jablku som vela citala, ze vedia byt problemove...

mne min rok zomrel ujo, vzdy ked si nanho spomeniem, opanuje ma neskutocny smutok. za city ta iste nikto neodsudi

bashenka
17. jún 2010

Ahoj @mukky k tým probiotikám viem že to tu už niekto rozoberal ale nám ten dophilus velmi pomohol ... to že to niekoho zapeká som ešte nepočula lebo to upravuje črevnú mikroflóru... ja som počula len dobré ohlasy na toto. A nám to pomáhalo aj jednorázovo ked sa malá nevedela vykakať tak som jej to dala a za par hodin bolo všetko v poraadku 😀 ....moja acidko nelúbi tak preto jej to dávam lepšie než sa trápiť na nočníčku ju tak zapekalo od sunara že až plakala a mala krvičku ☹

mukky
17. jún 2010

baby ja len rýchlo..ked robievate arabsky chlieb,aj ho ohrievate?

leelo
17. jún 2010

@mukky yes

mukky
17. jún 2010

a ohrievas ho v mikretenovom sacku?

leelo
17. jún 2010

nie. v rure alebo v mikrovlnke. preco v sacku?

mukky
17. jún 2010

@leelo v sacku preto aby nestvrdol...

joj baby,ikdem ja spať 😀 strasne sa mi chce,ale strasne 😀 hadam maly potiahne este hodku ako vzdy a aj mm spí 😀
ani sa mi nechce dnes nikam ist,uvidime,,,tak nakuknem potom alebo večer 😀 a dočítam vcerajsok lebo potom neviem o čo je reč 😀

no a plakala som koli svokre 😔

mukky
17. jún 2010

ahojte,kde ste všetky?
my sme nedávno došli,boli sme u našich a v NC,malému som kupila slivkovu šťavu na tu kaku 😢 ,prvý krát ked sa napil sa zacudoval a skysol 😀 ,ale potom ju vypil...hádam pomože a príbor macko pooh s umelej hmoty sa zajtra poteší 😉 ,este to nevidel

mukky
17. jún 2010

@bashenka ahoj,a už kakaáte ok?

kupili sme aj ringloty,hádam to vsetko pomože..

janac1974
17. jún 2010

ahojky 🙂
my sme dnes mali super den s Fifom..skoro cely den na ihrisku...iba cez obed sme boli spinkat,
na obed mal zeleninovu polievocku a tekvicu hokaido so zemiacikom,ale nechutilo mu ☹
vecer sme prisli domov o 18.30,rychlo som uvarila kuraci perkelt s cestovinou na zajtra...
.
@mukky...drzim palce...nech malemu S pomoze ta stavicka...

mukky
17. jún 2010

@janac1974 ahoj 😅
a ostrihala si ho?nechutí mu papať zase? ☹ Hádam pomože,dakujem za radu ja som na to uplne zabudla že slivky su vyborné na to

dnes mm varil malému obed ,ale až ked malý vstal,nech má čerstvé..kuraciu pečienku,cuketu a zemiaky s maslom,ja som varila nám..
Malému chutilo ako vždy 😀

a kolko spinkal Fifo 😀 /je to zlatá prezývka/..S spoinkal 3,5 hod a ja asi hodku a sa mi tááák nechcelo vstať..

mukky
17. jún 2010

idem kuk ordináciu

janac1974
17. jún 2010

@mukky ano,ostrihala,zase to ma trosku kratsie,ale asi to neviem,tak dobre...
cez obed spinkal asi 1hodinu,ja s nim,takze dnes som nic doma neurobila...
nechutila mu ta tekvica,ma taku zvlastnu sladkastu chut...polievocku zjedol...
vypil este 2dcl mlieka...
ti zavidim,ze ti S tak dlho spinka...

mukky
17. jún 2010

@janac1974 a čo by si doma stále len robila? 😀

janac1974
17. jún 2010

@mukky jajajáj...v dome je tolko roboty...ale uz na to kaslem 😀 budem sa venovat len malemu...
co budete zajtra robit??
my pojdeme asi do mesta,ak nebude prsat...potrebujem malemu kupit pyzamo...

vinifera
17. jún 2010

Takže som dnes stihla umyť dve okná, spálnu. Zlikvidovať matrace z dedkovej spálne. Aj z gauča. Oco popílil aj starý gauč. Povyhadzovali sme s mamou staré kožuchy ešte po babke a ešte zopár rárohov.
Svokra dala malém o. i. aj mrkvu. Takže alergická reakcia jak svina. Takže už ani mrkvu nemôžeme. ☹

mukky
17. jún 2010

@janac1974 hmm,zajtra už mm bude do večera v práci,tak asi len pojdem s malým na ihrisko alebo zavolám segru nech príde s malou..

lenka_66
17. jún 2010

caute ,

@vinifera na slak trafenie . 😠 ☹

vinifera
17. jún 2010

@lenka_66 jeb..ť ma ide ☹((
Zas ho budem dávať týždne do kopy nech nevyzerá ako týrané dieťa. Je to otrasný nepomer. Jedna blbá mrkva a budem to dávať naporiadok týžden. Ako Marek? Malý vstával ráno o 7 mej. Spal dve hodky na obed a zaspal asi pre 20 min.

janac1974
17. jún 2010

@vinifera ☹ mas to tazke...a co vlastne malinky moze papat??

@lenka_66 uz viesbasnicku o krtkovi??