Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

vinifera
20. jún 2010

@zuziiiicek17 krásna foto.
Inak mne tiež malého ukázali už zabaleného v perinke. Rodila som o jednej v noci. A teraz uvažujem či mi ho priniesli ráno o 6 tej alebo až o 9 tej. Vtedy som nič moc o prvom kontakte nevedela tak som to ani neriešila. Ale malý sa pekne prisal už na začiatku. Tak aj kojenie bola pohoda. (teda až na to že z lavého prsníka to asi dva mesiace trocha bolelo ale zasa žiadna katastrofa)
Fičííím na tie nákupy. Idem zhánať tú luxusnú telacinu po 12 € za kilo!

leelo
20. jún 2010

@zuziiiicek17 zvladla si to super. oni by ta mali tahat a nie byt prekazkou

leelo
20. jún 2010

@vinifera maly mal silny saci reflex, to je super.

ja rozmyslam, ze aky je den, ked ides nakupovat... tu v nedelu otvoreny obchod nehrozi 🙂
inak aj ja kupujem bio hovazdie a kuracie za taku cenu. 500g stoji cca 7eur

zuziiiicek17
20. jún 2010

@vinifera dakujem 🙂 to bolo este pred tehu 😀 no som zvedava na tu telacinu ..to co je zo zlata ?

@leelo aj tebe za podporu dakujem 🙂 ja som taky bojovnik no 😀

leelo
20. jún 2010

@zuziiiicek17 to teda si. uz od zakladu. baby v tvojom veku su este zamerane na seba a ty si mama a este k tomu aka!
ja verim tomu, ze vsetko sa deje pre nejaku pricinu a ze misko si ta vybral za avoju maminku, lebo vedel, ze na to mas 😉

zuziiiicek17
20. jún 2010

@leelo no mozem byt este rada ,ze mam take dieta ake mam .Su aj horsie 😀 bola by som este viac v pohode ,ale nema mi velmi kto pomoct ,preto som obcas (dost casto 😀 ) nerovzna 😖
Ale myslim ,ze prave misko ma bude tahat ,lebo budem chciet pre neho vytvorit pekny domov 🙂

petka035
20. jún 2010

ahoj@leelo ano jogurt dávam ,kedže už nekojím a vtedy sa smie od 8m už.dávam biely zvolenský(hollandiu bielu u nás zohnať nehrozí 🙄 )a papá ho rada, ked som jej don dala ovocie alebo aj sušienku tak nechcela, len pekne čistý 😵 a dávam ho aj kvoli tomu,že mi vypije málo Um a kaše nechce ani kupované ani domáce, teda ani z ovs.vločiek ani z pohánky atd. a mlieka vypije ráno 120ml,potom až pred spaním tak 150ml a v noci 210ml.niekedy o trošku viac
nechápem ako si to očko buchla či o kraj postielky alebo čo, skor mi to príde také odreté,ale hrozne to vyzerá ☹ a aj očko si musela buchnúť ale nevidím v nom žiadnu krvnú zrazeninu ani nič
tu to moc ale nie je vidieť,kvoli blesku

petka035
20. jún 2010

zastavím sa tu večer teraz musím chytro poupratovať kým je mm von s malou 😉

mukky
20. jún 2010

čaute,
to čo vy nemáte doma deti že ste tolko popísali? 😕 😀 😀

drobec zaspinkal 😎

zuziiiicek17
20. jún 2010

@petka035 juuuj ,no to vyzera ...ale zase mohlo to byt aj horsie .nebud smutna .Nie vzdy sa to da ustrihnut .Ved aj mne maly pada a kolkokrat skaredo ,ale zase sa postavi a je dobre 🙂

zuziiiicek17
20. jún 2010

@mukky moje dieta sa hras mobilom a dlabe na mna nejak .Ale pojdeme vonku okolo druhej

leelo
20. jún 2010

@mukky cau 🙂
my mame extremne dobre deti asi 😀
B spal vcera od 21.00 do 5.00, potom od 6.00 do 10.00 a teraz spi od 12.00. asi rastie, tak potrebuje klud 😉

bashenka
20. jún 2010

Ahojtee 😉
@petka035 malá jaká je chutná...teraz je štýlova... 😉 my sme takto vyzerali stále aj modriny po čele ..kde sa dalo.. to človek niekedy ani nemá šancu ustriehnuť a može sa snažiť ako chce 😅
@mukky akurát sme prošli z obchodu idem robiť tvoj recept a ty si tam dávala aké pesto?? Tam boli nejaké dva druhy jedno zelené druhé do červena...zobrala som to druhé 😀 hladali sme ho pol hodku...malňa ešte nespí tak idem ukladať a pustím sa do varenia 😝 potom poviem či chutilo 😉

mukky
20. jún 2010

o chvilu pridem a dočítam Vás

zuziiiicek17
20. jún 2010

@leelo aj ja chcem takeeeee

leelo
20. jún 2010

@zuziiiicek17 neboj, zuzi, to sa coskoro zmeni. a potom sa to zase zmeni a zase a zase 🙂
u vas ako s vodou? uz definitivne opadla? citala som, ze v svidnickom okrese zase nieco bolo. u vas ok? tu leje stale

mukky
20. jún 2010

@petka035 to mi je luto ze sa malá tak udrela ☹ ,náš S dnes tak isto len na pravom očku ale nie až tak velmi ☹

strašné kako dnes opať mal,kričal a plakal ako ranené zvieratko ked kakal ☹ ☹ ,uplne tvrdy kamen 😢 a nevedel vytlačiť a potom sa este aj buchol do tej porantanej postele,do jej čela 😢 a to mm pri nom lezal a ja som sedela tam,ale mm neobložil to čelo vankušami ja to robievam..ale tak čo on vie 😝

vecr nedám um,ani zajtra celý den,100 pro je to z um 😒

mukky
20. jún 2010

@bashenka ahoj,to červéné paradajkové som dávala 😉 ,nech sa ti recept podarí 😅

mukky
20. jún 2010

hmm,v deti v porodniciach "dokrmuju" cukrovou vodou 😠

leelo
20. jún 2010

@mukky veru 100%, este k tomu bananova prichut...
neboj, toto sa vyriesi.
my sme vcera tiez zazili sok. maly sa hral na koberci, ma taku deky so zvieratkami na hranie. chvilu pri nom nikto nesedel a on sa neviem ako skotulal pod stolik maly co mame v obyvke, proste konferencny. a zostal tam zakliesneny, lebo je to nizke a akurat sa tam on zmestil, ani hlava mu nesla dvihnut, jak bol na brusku...
hrozne, ja som len pozrela na kobercek a ze - kde je maly? a on pod stolom chudiatko ani nemukol, len tak bokom pozeral na mna. musel sa aj pri tom pohybe ako sa tam zgulal asi buchnut, ved urcite chcel hlavu dvihat...no zle mi je ako to opisujem

mukky
20. jún 2010

ja som mala sekciu,malý sa narodil doslova o 5 minut dvanásť 😀 a večer mi ho doniesla sestricka/moja rodinka/ na kojenie,prisal sa okamzite ten papkáč moj 😀 od narodenia otvaral pusu ako kapor,stále by jedol 😀

mal velmi silný saci reflex 😀 auuuuu,moje didi 😀

mukky
20. jún 2010

@leelo no sme obehalo V madarsku obchody a mali len s banánovou prichutou 😝 ,ale nikdy mu nerobilo zle,ved vypol uz vela krabic
idem kuk aké je to od 2.rokov

mukky
20. jún 2010

@leelo malinký sa musel asi tiez vystrasit 😔

mukky
20. jún 2010

mám 2 krabice um aj 2+ a to nie je banánové...to co pijeme je zatial este 1+

leelo
20. jún 2010

@mukky nielen cukrovou vodou, ale aj hned UM. potom sa babu traviaci trakt osidli uplne inymi latkami ako by sa bol osidlil z cisteho MM.
keby na to boli "objektivne"dovody, ale dovody su zvacsa take, ze je malo sestriciek a nemaju cas nosit babo na kojenie a venovat sa matke. alebo vlastnu matku nepustia k babu do inkubatora. ale sak co uz moze byt dolezitejsie ako start do zivota dojcenim, ze?! ak si tuto zasadu neosvoja vsetci, tak neni o com

bashenka
20. jún 2010

@mukky chudáčik ... podla mna by sa ale po tých probiotikách lepšie vykakal ☹ .. moja už tretí den tiež dusíi v sebe... snád ked sa vyspinká tak niečo pojde ráno som jej dala jablčko s jogurtíkom. ale moc to nechcela musela som ju riadne zabávať aby spapala aspon polku z toho jablka...ten cukor mysliš glukózu?? ... my sme jej to v nemocnici mali dávať v striekačke
a tie sušene paradajky som ale nenašla... tak dám také lúpane z konzervy.

leelo
20. jún 2010

@mukky daj mu par dni pauzu od UM a potom nabehni na to 2+

mukky
20. jún 2010

@leelo to mi rovno povedala sestricka/mm je jej detom krstný otec/ že piju cukrovu vodu a este im aj cumlíky posuvaju 😔

mukky
20. jún 2010

@bashenka nie,cukor..aspon tak som to pochopila

len cigančatám nedavali cumliky ,teda od cigancat bielym detom ale moj S mal varj vlastný ked ona sluzila a aj upozornila kolegyne na to..

mukky
20. jún 2010

@bashenka nech sa ti malinka vykaká...boze ked budu mat nase deti 18 a toto budu citat 😀

asi idem pa,maly place