Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

bobooo
22. júl 2009

ahojte konečne téma pre mňa a ostatných normálnych ľudí, ktorých pri výchove detí akosi ubúda...neviem zdá sa mi že pribúdajú roboty, ktoré nič nerobia celé tehotenstvo len čítajú a čítajú a potom im to prelezie cez mozog no a koniec koncov vidíme to všetci čo to robí 😀 😀 😀
nestíham akosi veľmi čítať dozadu ale čo som sem tam čítala tak som rada že niečo také super tu niekto vymyslel a teším sa aj keď som na nete len raz za čas akosi nemám pri drobcoch až toľko času no ale čo už tak dúfam že sa tu môžem k vám pridať 😎

andrea142
22. júl 2009

menšie ako rok asi 1000ml a viac .......... asi 😅

krpito
22. júl 2009

andrea142, ja Ťa nesúdim, naozaj mi je to jedno a už vôbec sa nechcem hádať a s tým jedením to veľmi dobre poznám, máme tiež problém a musím hrať doslova divadlo pri jedení , ale aj tak sa snažím rešpektovať to čo mi radia odborníci - lekárka - pediatrička 🙂

bejbypd- v pohode 🙂

sirinka
22. júl 2009

nasa bola dobry papkac odjakziva...ale ked jej sli zuby, iba cicikovala...vtedy som do nej nic nedostala...

sirinka
22. júl 2009

bobooo aky to mas meter na ludi, kto je normalny a kto nie.... 🙄

andrea142
22. júl 2009

krpito : mne ani divadlo nepomôže ..... ani modré z neba ..... ani ja sa nechcem hádať ... ani sa vyhovárať ale tej soli tam boli tri zrniečka a zeleru iba málo lebo ho ani ja nemusím iba na chuť

bejbypd: ja som bola zrelá na psychiatriu ....... a najlepšie na tom že každý mi hovoril ,že načo sa riadim tabuľkou ,že koľko má bábo v ktorom mesiaci vypiť a pritom som na tú tabuľku kašľala ani som ju nepozerala ale ak vám bábo v troch mesiacoch začne piť 20ml a viac nechce tak je to troška divné ... 😕

bejbypd
22. júl 2009

nejdeme sa dufam zase hadat sirinka boboo to urcite nemyslela doslova a ja som ju celkom dobre pochopila aj mne uz islo na nervy pri citani tu na koniku ze boze ja asi nie som normalna sak nikto tak neychovava dieta ako ja ci uz jedlom alebo niecim inym...proste to tu cloveku tak pride ja som sa vela naucila tu,to nehovorim ale velakrat som sa aj presvedcila ze nie vzdy je podla mna uplne najlepsie sa riadit uplne najnovsimi vyskumami ktore sa vo vela veciach aj tak nezhoduju...tiez som radsej pocuvala nasho pediatra 😉

bejbypd
22. júl 2009

andrejka to my sme boli na tom takisto ja som sa len cely cas odkedy je miska na svete musela prizerat ako ine deticky s chutou jedia,krasne priberaju a na jedlo sa doslova tesia...kdezto u nas bolo jedlo nocnou morou...a samozrejme povzbudujuce reci okolia ze neviem naucit svoje dieta jest ze kazde dieta sa da naucit jest a podobne...no na psychike mi to bohovsky pridavalo 😠

andrea142
22. júl 2009

naša pediatrička je kapitola sama o sebe takže moc rád od nej nedostanem jej bolo dobré aj to že mi malá pribrala za necelý mesiac 80g až na moje naliehanie " že asi nie " tak usúdila že naozaj nie ale to sem nepatrí

megi93
22. júl 2009

hm..naša malá papá slížikovú polievku už teraz...to by sa akože nemalo? 😅

bejbypd
22. júl 2009

no u nas v teme v terminoch boli slize uplne odsudzovane lebo su to vajecne cestoviny...teda aspon ja som davala klasicke doma robene cize ano aj vajecne...takze mali sme aj pripad babu ktora v desiatich mesiacoch jej dcerke nechcela dat do polievky slize ale sunku jej dala...no a presne v takychto pripadoch som si ja pripadala ako blazon ze uz davam slize 😝

sirinka
22. júl 2009

bejpypd no ved hej... hadat sa nechcem... 😉
ja som vajicko davala od 7. mesiaca a mala mi zo zaciatku zo zltka zvracala...tak dr. povedala, aby som na mesiac zltko vysadila a potom sme skusili znova...

andrea a koho mas v senci pediatricku?

andrea142
22. júl 2009

megi: koľko má tvoja malá alebo koľko mala keď jedla tie slíže ..... len som zvedavá 🙂

no ja idem spať ........

zajtra jej robím zemiakovú kašu

vinifera
22. júl 2009

Nikollette:
Tvoje heslo znie: Only god can judge me. Takže teba môže súdiť len boh... Ale ty môžeš vphode odsúdiť Atrami za to, že svoje dieťa volá decko. No a čo... Aj ja svojho krpca volám decko . A seba športovo volám mater. Jednoducho neznášam tie nasládle rečičky ako babatenko, mamulienka, vnúčiatenko atď. Leze mi to na nerv. Len preto, že svoje dieťa nenazývam zdrobneninkami neznamená, že som zlá matka. !!!

andrea142
22. júl 2009

sirinka: nie som zo Senca len okres Senec .....

sirinka
22. júl 2009

ja ich volam bobka a bobecka 😀 no a co...

bejbypd
22. júl 2009

a my sme neni vajickovy doteraz len ked drahemu spravim prazenicu tak chodi za nim zobrat horsie nez psicek jak kuka a krici tato hamiiii!!!a este aj parky mu furt chce jest a taketo jedla...ja som si minule po sto rokoch robila hranolky polozila som si do obyvacky na stol ze idem jest mala sa hrala a potom mi zazvonil telefon tak som chvilu volala a ona mi za tu chvilku co som jej bola otocena chrbtom polovicu tych hranoliek zjedla som skoro odpadla a mala sa vyskierala od uch k uchu 😀

sirinka
22. júl 2009

andrea jaaaj, takze asi ani nemas velmi moznost zmenit dr...

bejbypd
22. júl 2009

ja som malu v brusku vola cikulka 😀 a teraz ju volam miťa,mima,mimi,misulka a ked neposlucha tak je Misa!!!

vinifera
22. júl 2009

Nikollette to je v nejakej tabulke, že sa detičky musia volať zdrobneninkami "maminka netabulková"? 😀

mumtobe
22. júl 2009

ivi1 • 1d • Včera o 00:23 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
tak,tak,tak už ich ignorujte lebo sa tato tema pomaly meni na velky blivajz inak chutnali ste MM si myslim,ze chut uplne hrozna a je to najlepsie pre deticky

ivi1 ja som chutnala MM a chuti dobre ma sladku chut a mozem ta ubezpecit ze je to najlepsie pre babatka 😉 tu nejde o chut mlieka ale co v tom mlieku je 😉 a ked tebe nechuti chut MM tak aj to je ok vsak nie ty to mas papat 😉 ja mojho synceka stale kojim a on moje mliecko miluje 😀 😀 😀 😝

andrea142
22. júl 2009

ešte sa vyjadrím k tej soli: ...... teraz mi bejbypd pripomenula neterku (Má rok). išla som minule malej dávať jesť a ona sa postavila ku mne ,že " ham " tak som jej dala z toho a ona to vypľula . a to ona zje aj klince tak naozaj tej soli je tam asi iba 3 zrniečka

no už naozaj idem 😀

bejbypd
22. júl 2009

vinifera ved ok nikollette sa nahnevala na to akym sposobom sa tu atrami hned vyjadrila...takze uz si jej povedala svoj nazor a povedalo sa ze tu nechceme hadky ani rypanie 😉

sirinka
22. júl 2009

tak mne mm nechuti...to skor sunar, ale mm je urcite naj...pre deticky, ved aj vyrobcovia v reklamach to tak hovoria...ze to xy UM je po MM to najlepsie... 😎

sirinka
22. júl 2009

no idem spat...zajtra bude tazky den...36°C...tabulkovo sa natrieme faktorom 30....a uvidime 😀

bejbypd
22. júl 2009

hej tabulkovo je tridsiatka tak preco ja natieram 50tkou??? 😀 😀 😀 bru noc idem aj ja do hajan🙂

sirinka
22. júl 2009

aj ja som 50tkou...ale som sa zlakla, udajne dlhodobe pouziavnie moze sposobovat narusenie nejakej vrstvy koze a ze to moze sposobit rakovinu...a ked uz sa o to zaujimala aj jedna kozna lekarka, ako to naozaj je...som si povedala, ze prejdeme radsej na 30...istota je istota.... 😅

bejbypd
22. júl 2009

zajtra predtym nez pojdeme na kupko tak naklusem do tesca a kupim tridsiatku...a hotovo

mukky
22. júl 2009

Ja som si dala tu namahu a precitala vsetky Vase prispevky,ale toto je jedna pre mna z najhrozostrasnejsich tem ake som tu citala....

nechcela som vobec prispiet,i ked to je slobodne forum,ale 3 prispievateky co popisali tak to mi az dych vyrazilo...dieta dostane atopicky ekzem a mamka napise ze neda cokoladky ale zacne menej korenit...zda sa Vam tato veta ok pri tak malom dietati?Nekorenila by som vobec takemu malemu dietati a uz absolutne nie s ekzemom...

o jednej velmi vulgarnej mamicke sa ani nevyjadrim

no ale vedie mamicka z Kosic a okolia....a nepytajte sa ma preco,i ked to vsetky asi tusite...

nenazvala by som sa tabulkovou maminou,ale pokial mozem tak maleho stravu chcem ovlyvnovat co najdlhsie...ja mam kozne alergie a manzel mal do 7 rokov bezlepkovu stravu..mozno preto,ze svokra mu davala od 5 mesiacov krupicu a mozno nie...ja mozno preto,ze moja mama ma krmila tak isto ako netabulkove maminy krmia svoje detia mozno nie...ma 50 rokov a dala som jej postudovat vsetky informacie o alergenoch a strave a sama usudila ze skoda ze toto vsetko nebolo dostupne pred tolkymi rokmi...ze by nas tak nestravovala ..a ze aj sestra ma alergiu koznu a aj otec a jeho mama sa chvali co vsetko ako trojmesacny jedol....necudujem sa preco ju v dospelosti dostal ako aj ja na 28 az na rokov..a nie je to moj bilologicky otec...takze uz poznam par ludi v mojom okoli,ktorych rodicia ich stravovali ako netabulkove deti...a maju alergie..mozno nahoda,mozno nie...

ale nasli sa tu aj maminy s ktorymi nazormi suhlasim a nie su az tak ortodoxne netabulkove,len skoda ze ich je malinko

je kazdeho vec ako kto stravuje svoje dieta,kazdy nesie za svoje dietatko zodpovednost...nikoho nechcem sudit,ale chcela som vyjadrit svoj nazor

mukky
22. júl 2009

sarapatil mi v pc asi skriatok,kedze pismenka su nejake pomotane a aj par chyb sa vludilo 😀