Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zabka8423
3. mar 2012

@estterka no lebo lekari niekedy nemyslia, mam pocit, ved radsej ta odpinkaju nejakymi postupmi beznymi nez by sa na diagnozu pozreli z viacerych uhlov a trebars u nas je dost zaujzivane, ze sa liecia najskor priznaky az potom pricina. ale tu uz je neskor tazsie najst, lebo sa ti pridruzi tych pricin viac

stardust
4. mar 2012

@zabka8423 teraz je dobry clanok v Spiegeli o jednej Svajciarke, ktorej zistili rakovinu prsnika v zaciatocnom stadiu. Nechala sa zmanipulovat alternativnou medicinou, styri roky behala po vselijakych lieciteloch. Za styri roky ju nielen ze nevyliecili, nezastavili jej ani rast toho nadoru, prave naopak, rakovina sa jej zhorsila a napadla aj ostatne organy. Take cosi je z mojho uhla pohladu hodne Darwinovej ceny, lebo teta chce zufalo zit. Keby spolupracovala s lekarom v dobe, ked jej to zistili, nemusela by ist ani na chemoterapiu, sance mala velmi dobre.

zabka8423
4. mar 2012

@stardust to je presne to, z extremu do extremu. ako som pisala, ak zistim nieco zavazne, tak idem k lekarovi, vypocujem si ho, posudime spolu vsetky moznosti, pregooglim sa k informaciam, vyberiem si. iste, na zaciatku takychto stavov vobec netreba chemo, niekedy staci chir. zakrok, maly, bezny a vsetko je ok. urcite by som na zakrok sla az keby bezne veci nezaberali, patrala by som inde a skusala ine veci. tiez treba vediet, kedy je vhodne hrat sa na boha a kedy nie. 🙂

akramgad
4. mar 2012

kukuk 😀

pastelka74
4. mar 2012

@akramgad ...o čom debatíte?.... 😉

akramgad
4. mar 2012

@pastelka74 já som ešte len prišla tak neviem či sme tu neni len já a ty 🙂

pastelka74
4. mar 2012

@akramgad ....vyzerá to tak,mne malinká teraz zaspala,tak som mrkla medzi vás...dobre sa najedla a zalahla,tá by v zemiakovom pyré doslava ležala...ešte som nevidela nikoho,kto by tak papal a lúbil zemiakové pyré 😀 😀 😀

akramgad
4. mar 2012

@pastelka74 jééj tak to super naša tiež zaspala ako drevo poobede bola na výlete s krstnými nespala im tak teraz vypila svoje mliečko a už aj spala 🙂 naša tak ľúbi kyslú kapustu a všetko čo sa s nej varí 😉

pastelka74
4. mar 2012

@akramgad ..náš pokladík fičí na kyslých uhorkách...neskutočné 😀 ,dokáže schrúmať na posedenie aj dve-tri uhorky,a tvári sa tak dôležito....my sme boli poobede na chalupe,trochu posedieť na terase,vybehať sa s havinom a hlavne na vzduchu...my chodíme stále von,či sneží,prší...fúka...mrzne 🙂 ..mne sa to osvedčilo aj u tej staršej,do troch rokov sme nepoznali nádchu,a to vôbec neboli kojené....

akramgad
4. mar 2012

@pastelka74 jééj tak to super že máte chalupu pre deti na vybehanie sa a vykričanie sa unikát 🙂 my máme záhradku a už sa teším keď tam nebude blato a šup na špekačky nad ohník xixixi aj to malá miluje / to má po mne idem sa zblázniť za špekačkami nad ohňom xixixi) ani já nie som " trasoritka " a ideme von za každého počasia malá bude mať 2,5 a až teraz sme boli v nemocnici z rotevírusom je ho u nás akosi moc :( a teším sa že neni domased a radšej sa ťahá von ako pred telku 😀 😝

pastelka74
4. mar 2012

@akramgad ...nápodobne,chalupa nie je naša,je bratová ale máme klúče a nie je problém kedy koľvek ísť aj s detmi,ohne nehrozia ale grilujeme...a malá ta ochutnala aj s grilovačky,ja jej nejak nebránim,že toto áno lebo to uviedol nejaký dilino v tabulke pre 1,5ročné deti...ja som skúšala je dávať tie nesolené blivajzy 😝 😝 ...ale poriadne sa na mňa napálila...skrátka hlceme všetko...a sme zdraví,bez alergií a pokazených zubov od sladkostí 😉

akramgad
4. mar 2012

@pastelka74 moja to ako u nás rozumeli by sme si xixixixi

pastelka74
4. mar 2012

@akramgad ...idem het...podarilo sa mi dnes predať golfáč 🙂 ,muž ide zajtra do Blavy,tak to tej maminke berie....ušetrila som si problémy s balením a posielaním...som rada že sú tu babenky netabulkové... 🙂 ..teším sa aj na budúce...papa

akramgad
4. mar 2012

@pastelka74 paaaaaaaaaaaa

zabka8423
4. mar 2012

@akramgad @pastelka74 milujem zemiakove pyre a s cviklou, nic ine k tomu nepotrebujem 😀

pastelka74
5. mar 2012

@zabka8423 ....jáj...cvikla u nás nemala úspech,ale kys.uhorky,čalamáda a kys.kapusta...to je naše!!! 😀 😀 ,tá staršia ani nie,ale mladšia....no keby to nevedím,neuverím.... 😀 😀

zabka8423
5. mar 2012

@pastelka74 tak tomu ver, u nas sa frci na vsetkom, co si vymenovala a je uchvatny pohlad pozerat male dieta jak sedi nad sedmickou s uhorkami a tlaci do seba jedna basen 🙂))) moje deti by bez uhoriek a calamad a podobnych priloh v naleve umreli. o kompotoch ani nehovorim.. to sfuknu na posedenie 😀 a tak na okraj, mali sme psa, ktory lubil kyslu kapustu 😀 😀

nelicefo
11. mar 2012

Kukuk 😕
žije to tu? 😀

dani84
11. mar 2012

@nelicefo v tejto hodine ani velmi nie, ale cez den to ide 🙂

zabka8423
11. mar 2012

@nelicefo maalo to tu zije a samej sa mi pisat nechce 🙂 vcera sme boli s drobcami v ZOO, decka nemali capice, bolo vonku krasne a ine maminy na nas zazerali 😀 😀 ich deti, samozrejme vo fusakoch, v saloch a zababusene od hlavy po paty, spotene, ale sak co uz. moje decka si to uzili, krmili tam zvery, mala silou mocou chcela preliezt zabradlie a ist k tigrovi 😀 fascinovali ju opice zblizka a sexujuce korytnacky 😀 😀 potom sa vyjasili este na ihrisku a cakala som, ze padnu ako kabele uz po spravach, ale kdeze, asi bola plna dojmov, pretoze zaspala az o pol desiatej a maly este neskor. stava sa vam to? ze su deti niekedy tak silno unavene az nemozu zaspat? lebo vacsinou ked je mala vybehana, tak uz o siedmej zalomi. asi ju to jarne slnko a cerstvy luft nastartovali 😀

nelicefo
11. mar 2012

@dani84 No hihi,....😀 Ja mám po večeroch občas času..😀 Cez deň neviem kde mi hlava stojí 😀 😀 😀 😀

nelicefo
11. mar 2012

@zabka8423 super. Mali ste krásny dníček.🙂 🙂 🙂 No veru stávalo sa to aj nám...🙂 Už ide jar... 😉 ..to ešte len bude.:D

zabka8423
11. mar 2012

@nelicefo no to bude, dni sa predlzuju a decka mi potom nechcu spavat lebo je este svetlo 😠 ale my sme asi neboli ini. ak si pamatam, mali sme rezim iny v zime a iny v lete...

nelicefo
12. mar 2012

@zabka8423 No tak to jasné..🙂)) to už zase vidím ako bude moje dieťa aj do 20:30 vonku 😀 Ale už sa nesmierne teším na leto..ja taká teplomilná jašterka 😀

zabka8423
12. mar 2012

ja sa tesim na maximalne maj/jun, ked je nad 25 stupnov, uz mi to vadi 🙂 dnes ma maly ako nasraaaal. nasiel si kamosa, ten kamos sa flaka mestom hore dole a zvadza mi na potulky aj dieta moje. kurna, mozem mu ja vysvetlovat, ze bude tu pod panelakom na ihrisku, aby som ho z okna videla, ne, on si ho pekne do 19.00 vonku, potom sa dovali aj s kamaratom, kamarat si nadrzovku vypyta jest. poslala som ho domov, ze je 7 hodin a ide domov a bodka. proste ako je mozne, ze niekomu enchyba decko? on sa od druhej flaka do vecera po vonku. no ale mne decko kazit nebude. takze som dala zaracha, zatrhla som minimax a podobne kraviny a cely tyzden mi bude pomahat a ucit sa a ucit sa. lebo aj to, kukam ziacku a 3 z matiky. no toto ne veru. v 8 rokoch je to az prilis. a jak malo staci, dva tyzdne novy kamos a dole vodou. a zatrhla som aj navstevy kamarata u nas. toto uz je vela. keby som to v 8 rokoch spravila ja, nasi mi daju zaracha na mesiac.

zabka8423
12. mar 2012
nelicefo
12. mar 2012

@zabka8423 Moja na toto je v Mama a Ja jeden super článok. Môžem ti ho nascanovať ak chceš 😉 Ale úplne ťa chápem...pred rokom mala aj naša takú jednu kamarátku....bývali doslova v chatrči,flákala sa po vonku,jej mater podvádzala jej muža...no čo ti poviem 🤐 strašné niečo...normálne som chcela sociálku zavolať.našťastie to kamarátstvo po mojom zásahu netrvalo dlho 😠 Chápem ťa úplne... 😉 dobre si spravila.🙂 A koľko máš detičiek a koľko majú rokov? 🙂

zabka8423
12. mar 2012

@nelicefo ja mam dve, mala ma 2 a pol a maly ma 8. ja s nimi udrzujem otvoreny vztah, kamaratsky, ale maly dobre vie, ze neznasam, ked rusi dohody. a toto sa mi s tym kamosom nepaci. ten ma tiez 8 rokov, ale mne je jedno, ze on rodicom nechyba, mne moje dieta chyba, ja ho chcem vidiet tu pod oknami, ze sa hra a nie ze sa mi strati, este aj telefon si encha doma, moje nervy. ze ved boli len v parku. no, tam kde chodia fetaci. och. na porazenie. teraz vola s tatinom, s mojim ex a uz natahuje, ze ale ale ale. hra to na city. ziadne ale. zaracha a koniec kamaratstvu. kym sa neumravni, mimo skoly sa stretavat nebudu. otras. este aby som vychovavala cudzej zene decko a krmila.

duratlicka
12. mar 2012

Jej, ake mile forum🙂 Uz mi ide hlava prasknut z tych "mudrych" rad, co by sa kedy malo robit a co nie. Asi vas zacnem citat🙂

zabka8423
12. mar 2012

@nelicefo no, takze tatino pridal este jeden tyzden zaracha navyse. a je vybavene 😎
@duratlicka vitaj, ano, tu je pohoda. tu najdes zarucene normalne rady 😀