Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

michaelafiladelfiova
8. apr 2012

@nelicefo apple macbook taky maly ma moja mama, to ma iny operacny system milujem ked mame nieco posielam wo wordea ona mi to preposle uplne rozhadzane lebo ona má nieco ine tam

kaja73
8. apr 2012

@stardust ido o to co povazujes za BIO-o tom obchodnom Bio sa da polemizovat. Ja za ozaj Bio povazujem-domace maso,domacu zeleninu,ovocie,vajicka-aspon nech sliepky po dvore behali a maju aj D vitamin vo vajickach atd.
je mi jasne ze poda je aj doma dnes zahumusena,ale aspon viem, ze to nie je dako velmi postrekovane,ze ,kurence ani prasa nedostavalo daky humus v potrave,mame jablkovy sad a jablk plnu prdel odtial,nasi pestuju korenovu zelenunu,zemiaky atd-to je podla mna Bio-je to proste podobne tomu co papali ludia pred vyse 50 rokmi bezne-je to aspom podobne tomu.
Snazime sa co najviac prestravovat takto.

napr toto znie az hrozivo

Jablká v sledovaných konvenčných sadoch
boli priemerne striekané sedemnásťkrát za
rok a 99,2% z celkovej plochy bolo
ošetrených najmenej raz pesticídom.
Priemerné ošetrovanie zahŕňalo trinásť
fungicídnych postrekov, päť postrekov
rastovými regulátormi, päť postrekov
insekticídmi, dva herbicídmi a jeden krát
postrek močovinou. Spolu bolo pri ošetrovaní
jednej odrody použitých 42 rôznych
produktov.

a ja viem ze v nasom sade sa toto nedeje.

michaelafiladelfiova
8. apr 2012

@stardust my tiez tak, tento mesiac som mala len tu zmrzku aj to som si skamoskou s detuchmi sli kupit, co sme kocikovali🙂 vahali sme ze ci do drive s kocikmi alebo normalne 😀

bubush
8. apr 2012

@stardust no bohvie co s tymi napojmi....zeby si bola tehu? 😀
a nie kazdi oblubuje tento druh napojov, jedla - hlavne nech si dame na co mame chut, ziadne zbytocne obmedzovania (teda pokial clovek na to ma) 😀 😝

michaelafiladelfiova
8. apr 2012

@kaja73 tak tiez som pochopila ze to bio je bez postrekov no je to ale priserne drahe ked bez poostrekov, a ja nemam tu moznost mat z domaceho prostredia.... zijeme v byte v meste, zatial, ale ak sa nam podari dom, tak asi tiez nebudeme mat daco take zeleninu lebo, ja sa o to starat neviem vsak ani mrkvu vytrhnut eviem som typicke mestske dieta🙂

michaelafiladelfiova
8. apr 2012

@nelicefo zas si sa obliala ci jes tu moju zmrzku🙂?

bubush
8. apr 2012

ja ako som s priatelom spolu tak mame tu moznost mat obcas nejake fajnotky od jeho rodicov, cize dopestuju fakt rozne druhy zeleniny - ci uz mrkva, kalerab, zemiaky, , takisto ovocie, maju sliepky, morky, prasata, otec chyta ryby...vsetko co nam donesu si vazim, som rada ze ich mam zadarmo 😝 som rada ze su vlastne kvalitne ale ked som tuto moznost nemala alebo sa vyprazdunuju zasoby tak nemam problem ist kupit maso do tesca, takisto zeleninu,ovocie..nemozme rozhadzovat a kupit nejake bio jablko 1ks/0,60 evri...
doteraz sme fungovali uplne v pohode aj bez predrazenych bio produktov, nech osieraju tych co sa nechaju 😝

kaja73
8. apr 2012

@michaelafiladelfiova viem ze nie kazdy ma tu moznost,ale ked je tak ju vyuzijem.
Inka vajicka som si zohnala zaujimavo-boli sme na prechadzke s malym a na jednom dvore v susedstve behali ozaj krasne sliepky 😀 😀 😀 ,fakt vypasene,mali cely travnik k dispozicii,vyhrievali sa na slnku.
Prave sla majitelaka po dvore a tak sme sa dohodli ,ze od nej budem bravat vajicka-kazdy tyzden 10 kusov-a mam bio za dobru cenu 😉

stardust
8. apr 2012

@bubush boze chran, znovu tehu!!! Coca colu som velmi rada popijala v Izraeli, tiez si ju davam pocas cesty autom po kopcoch....mne ten mekac pride ako najschodnejsia finacne prijatelna alternativa, ked pride hlad a vsetko je zatvorene. Dönerom moc nedoverujem, este v tehotenstve mi tam naservirovali nejaky kebab co chutil ako luncheon meat. K Cinakovi tiez uz nechodim, po tom, co mi dal automaticky polovicnu porciu, ale zaplatene to chcel mat ako za celu 😀 😀 😀 😀

michaelafiladelfiova
8. apr 2012

@kaja73 super no tu na kde ja byvam su slepice stare aj vypassene no vajcia neznasaju🙂 ale mala som aj ja minule doma ce vajcia a to sa neda porovnat ked som robila kolac cesto zltsie velke no super....

michaelafiladelfiova
8. apr 2012

@bubush moj dedko rybarci , ale zas tak ja na ryby nie som....

bubush
8. apr 2012

take slepice poznam aj ja 😀 😀

michaelafiladelfiova
8. apr 2012

Babulky idem chrniet, kazdy tu odfukuje tak si uzite zajtrajsok... dufam ze budete suche ako ja dufam🙂 DOBRU NOC🙂

nelicefo
8. apr 2012

Kočky tu soooom.😀 Len ma prepadol brat na skype tak sme volali.😉 Idem Vás dočítať čo ste za tú pol hoďku popísali.🙂

nelicefo
8. apr 2012

@bubush my mame domcek ale ja toho moc nedopestujem.😀 Ale muz sa cini....takze mame vzdy v lete super papriky,rajciny,mrkvu..🙂)) to je pre mna BIO-pekne dopestovane doma v zahradke.🙂))

nelicefo
8. apr 2012

@stardust ja zase cinu milujem...v TT v Tescu je taka restika cinska..,no tam nas uz poznaju...cez tyzden som tam kazdy den nacapena.😀 Unavena po praci,varit nestiham a ani sa mi bohvieako nechce...tak si kupime domov vzdy nieco.🙂

nelicefo
8. apr 2012

@kaja73 veru domace vajicka to je o inom.🙂

bubush
8. apr 2012

@nelicefo a ty co este nejdes spat 😉

nelicefo
8. apr 2012

@bubush akosi ma este nezmohla unava.😀 to som chcela ist este teraz fotit vyzdobu...no ale na to ma uz teraz nik nenahovori.😀 Si tu sedim a kecam s vami.🙂
A co ty? 🙂
..uz som sa zlakla ze ste vsetky uz zdrhli do rise snov..🙂

bubush
8. apr 2012

@nelicefo no ale nepotesim ta, idem aj ja spat, uz tu vsetko pospalo tak pozhasinam aj ja a idem 🙂 sorrrrry
tak pekny vecer este 😉

nelicefo
8. apr 2012

@bubush Nevadi...este mam nejakych buntosov na FB..🙂 Zajtra pokecame hadam zase aj z babami..🙂
Tak dobru noc prajeeeeeem.🙂)

stardust
8. apr 2012

@nelicefo mnam mnam, cina...ja som zvykla chodit do pandy pri Figare v Bratislave...este aj thajska kuchyna je jazyku velmi lahodiaca. Doma mam knihu s par vybranymi receptami, obcas zvyknem robit z toho. Jedla s kokosovym mliekom mas rada? Ale ten cinak s polovicnou porciou ma teda riadne dostal...vzdy, ked prechadzam okolo neho, musim sa rehotat 😀

nelicefo
8. apr 2012

@stardust 😀 😀 😀 hihi...🙂 Jasne mam rada🙂

nelicefo
8. apr 2012

Baby idem ja prec...vypinam book.🙂 Uz citim ze sa prehrieva.😀
A idem este spratat obyvacku kebyze nas zajtra uz od rana chcu prekvapit.😀 Lebo povacsine moje rano je o 11:00 😀 😀 😀
Tak prijemny vecer dobru noc...🙂

stardust
8. apr 2012

@nelicefo dobru noc...moje biologicke rano je tiez 11:00 🙂 ...len skoda, ze spolocnost tuto hodinu odmieta akceptovat 😖

michaelafiladelfiova
9. apr 2012

@stardust poznám aj ja by som mala prve rano o 11 no mala ma o 11 druhy spanok. BABY
@nelicefo
@bubush JA SOM SUCHA🙂))))))

michaelafiladelfiova
9. apr 2012

TAK NIC KOMPLET MOKRA , amala bola pofrkana tak super🙂 pekny den vsetkym

bubush
9. apr 2012

@michaelafiladelfiova tak si sa dlho netesila 🙂 tak aj mala dostala par kvapiek?

a co vy ostatne? ako st na tom? viem ze asi v tuto hodinu tu nebudete ale poobede popiste aky ste maly dnik 🙂

ja cakam este brata s malym synatorom tak sybolikus frkanec este bude a rano nas ocko tiez medzi prsty frkol, takze tazka pohoda aj ked som na dzedzine 😉

no a o tej 11 tej mi hovorte, ja toto tazko znasam ze musim vstavat skoro - rana su pre mna krute 😒

bubush
9. apr 2012

@nelicefo vy byvate v dome? ako dlho? daleko od mesta? ako to berie dcera?

nelicefo
9. apr 2012

@stardust no ja cez vikendy taham...ale cez tyzden kruta realita ze 5:00 🙄