Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

slavka86
18. máj 2012

@lilliaan taketo slova vzdy potesia 🙂 dikes 😀

slavka86
18. máj 2012

@petrajurinova tiez nemam kociar s rucnou brzdou a preto jazdim pomaly. no mam vyhodu, ze tu je rovinka a aj cyklo - inline-ova draha, takze je to bez problemov. som opatrna

slavka86
18. máj 2012

k tomu kojeniu: moj prcek ma skoro 11 mesiacov a kojim rano a vecer a ked je chory tak mu dam aj cez den...ved neuskodi a snad mu to aj pomoze s bojom nad bacilmi. ma uz 4 zubky a idu mu dalsie. je nervozny a ufnukany nielen v noci ale aj cez den (ked sa tlacia zubky, inak je to straaaaasny pohodak). este netusim kedy prestanem kojit, ci to potiahnem do roka a pol alebo rovno do dvoch, ale dlhsie urcite nie. 4 rocne dieta je uz dost velke na to, aby bolo kojene, ale zas ak to matke a dietatu vyhovuje tak nech si robia ako im je dobre. no som toho nazoru, ze uz ked je tak velke a vie ist same na nocnik/zachod tak naco mu je cicka alebo cumlik? na kojeni je super to, ze to dieta ukludni asi najrychlejsie. no a cumlik ja davam malemu len ked ide spat a ked sme v obchode a on sedi v nakupnom voziku, lebo mi okusava rucku na voziku a tam je bacilov habadej a ktovie aky spindik si kto vie co chytal a potom vozik 🙂

zabka8423
18. máj 2012

@petrajurinova prsna zlaza nie je sval. tu budem oponovat. sval sa nachadza pod prsnou zlazou, cize toto cvicenie je efektne pre zeny s mensimi prsiami, spevni sval, vypne sa pokozka a tym padom prsia. ale pre zeny s velkymi prsiami je to zbytocne - teda ziadne cvicenie nie je zbytocne, ale efekt sa rovna skoro nule. inak aj plastika - zvacsenie sa teraz robi vkladanim implantatu prave pod ten sval a potom stoja a vyzeraju prirodzene, ale preto, ze pod tam svalom nieco je. pokles prs sposobuju prave hormonalne zmeny a dojcenie, kedy sa pokozka natiahne a po dojceni, ked zlaza uz neprodukuje mlieko prsia "odpuchnu" a preto ovisaju. to je detto ako s bruchom po porode. niektore zeny - velmi malinke % maju krajsie brusko ako predtym, nemaju jedniu striu. ja strie mam na podbrusku a koza mi zostala natiahnuta teda dost a dost ma to sere a neodcvicim to. vela som na sebe drela a aj ked som vsade schudla, bola som vypnuta, brucho - ten kus koze tam zostal. a to ti povie hocijaky lekar, velmi natiahnuta koza na prsiach alebo bruchu sa da spravit jedine u plastickeho chirurga. a raz tam pojdem aj ja. lebo mi to vadi 🙂
inak, ked som vtedy makala vo fitku, schudla som, schudla som aj v prsiach a aj ked som posilovala prsne svaly a vsetko, vobec sa mi "nepostavili" ani o milimeter. praveze boli este divnejsie nasledkom schudnutia. 😠

petrajurinova
18. máj 2012

@zabka8423 nikde jsem nepsala, že by prsní žláza měla být sval - to už přímo ten název popírá. Ale o tom, jestli to cvičení má nebo nemá efekt se klidně budu hádat - právě tím, že se zpevní ty vnitřní svaly, které jsou pod žlázami a vrstvou tuku (prsa jsou z velké části tvořené tukovou hmotou), zádové a ramenní svaly, se žena "narovná" a opticky je pak vidět, že prsa vypadají plnější a pevnější. A samozřejmě že doktoři ti budou tvrdit, že bez plastiky se to nespraví - vždyť na těch "zkrášlujících" plastických operacích vydělají několikanásobně víc, než běžnou medicínou. Takže je jen v jejich zájmu přesvědčit co nejvíc žen, že jinak to nejde.

zabka8423
18. máj 2012

@petrajurinova tak to sa asi budeme hadat 😀 fakt. anatomiu mam v malicku, studovala som ju 🙂

zabka8423
18. máj 2012

@petrajurinova jasne, ze ked zena spevni svaly, drzanie tela a vystrie sa, ma prsia vyssie, ale nic jej nezdvihne kožu, ktora je ovisnuta, nic jej nezdvihne prsia, pokial tam ma ptozu a hlavne ma tie prsia tazke 😉

nelicefo
23. máj 2012

@graceful9 prepac ze az teraz ale jasne idem ta pridat.🙂

graceful9
23. máj 2012

@nelicefo v pohodke, ako vidím sa to aj tu trocha rozbieha, ale akurát vtedy asi 2 týždne žiaden príspevok,,,ale tu je to risk 😀 niektoré otázky by som tu nepoložila 😀

nelicefo
23. máj 2012

@graceful9 mas uz k nam vstup.🙂 tam piseme trosku dost viac.😀 😀

pastelka74
5. jún 2012

@henulienka ...súhlasím...a preto som odišla do súkromky a tam môžem na plné ústa rozprávať o všetkom,bez toho aby som si vypočula aká som"mrchavá"matka,...hotový Herodes..... 😀 😀 😀 😀

slivka3
6. jún 2012

@nelicefo Ahoj ak môžem aj ja by som chcela ísť do súkromky,tiež nie som tabuľková mamička a nerada sa vykecávam vo verejnom fóre aj kvôli tomu stálemu odsudzovaniu niektorých mamičiek,ak môžeš pridaj aj mňa.Ďakujem.

katka37
7. jún 2012

@nelicefo ahojky chtěla bych k vám do skupiny,prosím ,už mně nebaví ty správné maminy ,které jako ovce poslouchají co mají a nemají dělat.... 😉 děkuju

simona112
7. jún 2012

Ahojte dlho som sa tu neukázala, ale dnes mi to nedá. Dnes som ostala v nemom úžase, keď som si prečítala otázku na MK, že čo si o tom myslíte, keď babka dala mojej dcére (2,5 roka) mega porciu hranoliek s kečupom? Možno ste to čítali a možno aj reagovali, ale mne to nedalo a musela som k tomu niečo povedať, lebo fakt ma to už nebaví ako prehnanie niektoré mamičky reagujú. 🙂 No ale na niektorých odpovediach som sa aj dosť zasmiala.

nelicefo
7. jún 2012

@slivka3
@katka37 mali by ste už prístup mať 😉 tešíme sa na vás.🙂

katka37
7. jún 2012

@nelicefo děkuju::::::::: 🙂 🙂 🙂 🙂

nelicefo
7. jún 2012

@katka37 za málo.🙂

slivka3
7. jún 2012

@nelicefo Ďakujem,zajtra v robote Vás kuknem a napíšem aj niečo o sebe. 🙂

nelicefo
7. jún 2012

@slivka3 ok.🙂 budeme sa tešiť.🙂 len treba sa vždy pripraviť na dlhé dočítavanie keďže kecáme o 106.🙂

slivka3
7. jún 2012

@nelicefo Som si všimla,ale v robote dočítam zajtra robím 15 hodinovku,tak sa aspoň nebudem nudiť. 🙂 Ešte raz ďakujem za priajtie.

nelicefo
7. jún 2012

@slivka3 za máličko...fúha 15násť hodín..tak teda pevné nervy prajem..🙂

martinkatinka
7. jún 2012

Čaute, ja som tu dlhšie nebola, boli sme s malým na operácii a ešte sa hojíme a treba naňho dávať pozor. Zrejme vás neprečítam celé, ale teraz som sa pobavila na otázke o hranolkách pre 2,5 ročné dievčatko.... niekedy je toto lepšie ako čítanie vtipov 😀

michaelamedova
11. jún 2012

@martul ahoj aj my sme mali presne tento problém ,mohla som robiť čo som chcela a kojila som 3 týždne aj to s odrtetými ušami a malý je veru tiež ako prísavník 🙂..papame príkrmy od 3,5 mesiaca ,nakoľko sme mali problém s kolikou a naša dets.doktorka povedala že nás pošlee na gastro ,tak som mu doma s plačom varila mrkvu a malý čuduj sa svete na druhý deň sa "zasral" 😉 aj za ušami a odvtedy pekne kakal sám 😉 čo nás s priateľom veľmi potešilo..a v pavúku bol veru tie a od 5 mesiacov si tam pekne pohupkavál a div sa svete ma 8 keď sa postavil na svoje a davaj po nich a je tu zdraví,spokojný a neskutočný šinter 🙂

meole
11. jún 2012

Ahojky jsem ráda, že je tady dost maminek, které nejedou podle tabulek 🙂

gazovicka
13. jún 2012

@michaelamedova akoby som citala o tom mojom malom, preeeesne to iste.. akurat ze ma iba 7 mesiacov a pocitam, ze pojde rovno na svoje, lebo on skace na nohach uz od 4 mesiaca, na bruchu mi odmieta byt, tak len skace a skace... tiez behak od 5 mesiaca a prikrmy od 3,5 mesiaca....

pastelka74
13. jún 2012

@simona112 ...AHOJ,tiež som to čítala....no dobre že sa nepoondiala pre dve hranolky,ja mám dvojročnú dcéru,normálne chodíme do mekača...papa hranolky,kuracie nugety a pod.....niektoré odpovede fakt stoja za úvahu...ale vôbec,ked to tak prehliadam...niektoré maminy to fakt už preháňajú,prevárajú aj dojčenskú vodu,atd....ja sa v tomto fore už moc nechcem vyjadrovať...ale nad niektorými otázkamy sa nestačím čudovať.... 😕 🙂

simona112
13. jún 2012

@pastelka74 no tiež som to čítala a bola som úplne že v nemom úžase a nedalo mi to nereagovať. moji chalani chodia od 1,5 roka do mekáča, hranolky sme im skúsili urobiť už dávnejšie, lebo tak urobili sme si pre seba a pýtali si, no a teraz skús malému decku niečo nedať a zvlášť keď sú s tými smutnými očami na teba dvaja 🙂 však to sa nedalo odolať. A potom, keď som videla tie spokojné tváričky ako žužlú hranolky B) takže fakt neviem čo tam riešili 🙂 no ale čo už, aj také maminky sa medzi nami nájdu..

pastelka74
13. jún 2012

@simona112 ...vieš,a tieto super mamy majú ku všetkému čo povedať...je mi úprimne lúto ich detičiek,lebo také sterilné detstvo aké ich čaká.....ááách jáááj...podľa mňa,deti majú byť niekedy upatlané,prirodzené......a hlavne šťastné a nie ako pokusný králici nejakých tabuliek.....nebudem sa tu rozpisovať,lebo zas ma tu nejaká múdra ukameňuje....

simona112
13. jún 2012

@pastelka74 no však to, ja som so sem tiež dávala s takou malou dušičkou, lebo som vedela že to asi nedopadne dobre. Aj tam keď som reagovala..Ale však predsa to sa už nedá vydržať ako to tie maminky preháňajú 🙂

lussy23
13. jún 2012

ako mlôžete bravať tak malé deti to mecdonaldu! fuj! to im nemôžete urobiť doma keď už?
@simona112 nemali ste si tie hranolky robiť pred nimi.
@pastelka74