Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nickushka
22. feb 2012

@kaja73 aj na teba mám moja kopu otázok, ale až večer 😉

li_la
22. feb 2012

@ssimmikk Ahoj 🙂 No my sme v tom čase tiež už papali jogurt - activiu bielu, na odporúčanie dr. 🙂 Iné mliečne výrobky a ani kravské mlieko sme vtedy ešte nejedli. 🙂 Inak mäsko všelijaké, zeleninu takmer všetku, ovocie... a to je asi všetko. Neviem, v tom 7. mesiaci som ešte nejaké veľké rozruchy nerobila, len som to všetko obmieňala a kombinovala všelijako. A občas som dala aj kupované, či už mäso na obed nejaké hovädzie alebo napr. jahodovú výživu alebo slivkovú, keďže ovocie také nebolo. 🙂 Alebo bolo? Už sa mi to nejak zlieva, čo bolo pred 5 mesiacmi 😀

li_la
22. feb 2012

@nickushka Jaaj, v pohodeee 🙂 No, bolo by. Alebo by to možno mohla byť súkromná téma, lebo... nebudem ďalej písať 😀

petrajurinova
22. feb 2012

@ssimmikk ono asi dost záleží na tom, kdy jste začali s jiným jídlem než jenom s mlékem. U syna jsme začínali s jídlem v 5 měsících, takže v těch 7 jedl většinu zeleniny, libové maso, obilné kaše, kukuřičné křupky, začínali jsme s jogurtem a ovocem. U dcerky v 7 měsících to byly asi 3 druhy zeleniny, protože od prvních pokusů dát ji k jídlu něco jiného než mlíko bojujeme a dostat do ní něco k jídlu je nadlidský výkon.

li_la
22. feb 2012

@nickushka Ale vieš... keď sa nad tým zamyslím, taká téma sa vytvoriť nedá.
Lebo môže sa založiť téma pre netabuľkové, aby som ja niekde v diskusií nemusela odpadávať, keď mi niekto napíše, že dať 11-mesačnému dieťaťu jednu obyčajnú opavia piškótu do desiaty je to najhoršie, čo som kedy mohla urobiť... Ale budú tu chodiť ľudia mudrovať, to nemôžeš a hento nemôžeš... lebo neviem čo... A my netabuľkoví by sme si pri tom poradili aj bez toho... 😀

petrajurinova
22. feb 2012

@kaja73 dík za odpověď, tak to se tam při nejbližší příležitosti mrknu, fakt jsem si toho nikdy nevšimla 🙂

akramgad
22. feb 2012

ahoj idem trošku aj já prispieť ku nám " netabuľkovým " a pojedovať a upraviť účes " hore dupkom vlasy stály " odborníčkam na deti 🙂 naša malá bola krmená UM asi od desiateho mesiaca pila plnotučné mlieko . Jogurty dávam tak od cca 6m všetky ktré jej chutia a najmä pribináčik ( potom som si začala vyrábať dom z tvarohu kupovaného ) má 2,5 roka miluje kapustnicu klobásky , slaninu , mäso . zeleninu proste všetko a papá to asi od roka . A to som asi urobila chybu lebo ešte sme nebili " chorý " nie sme moderná lebo alergologiu nenavštevujeme aj imunologiu nepoznáme nemá problém 🙂 spapá aj zo zeme (doma) keď jej padne ,hračky som nevyvárala a ani každý deň cumle a fľaše 😉 nebola som otrokom dieťaťa nechala som ju nech si telíčko samo spracováva a vytvára vlastnú imunitu nie liekovú , a teraz dorazím dokonca pri zúbkoch sme skúsili dva druhy gélu a nič tak šup pol na pol voda so slivovicou ( ako mama robila mne a mojím dvom bratom ) ponatierala ďasienka a hneď sa lepšie spinkalo 🙂 každá sme iná je pravda že teraz maminy majú čas čítať a hlavne net a majú pocit že to čo prečítajú je správne lebo je tam podpísaný nejaký Dr ale je lepšie sa radiť sebou a ešte naše zlaté maminy a babiny vedia naj poradiť 😀 keď je moje dieťa šťastné som aj já a neni nič krajšie ako malý drobec s piškotkou v ruke aj keď má len 10m

li_la
22. feb 2012

@akramgad No paráda!! 🙂 Vieš, ja často premýšľam nad tým, voľakedy sa bežne dával sunár, keď už bol, keď nie, mlieko, pudingy a krupice sa robili určite skôr ako od roka, dávali sa do fľaštičky, s lepkom sa nerobili ovácie, aby bolo dieťa spokojnejšie, dala sa kôrka do handričky a dieťa si cmuľkalo... Deti boli zdravé a pokojné. Teraz sa separuje, vymýšľajú sa tabuľky, ľudia míňajú kopce peňazí za neviem aké úžasné bio potraviny a deti sú choré, majú celiakiu a všelijaké alergie na potraviny a navyše sú aj hyperaktívne a nespokojné... No kde je chyba? 🙂

zuzana581
22. feb 2012

@nickushka táto debata pre mňa stratila zmysel, lebo nemám rada ludí, ktorý iných odpinkajú takým spôsobom akým to urobila liave. Ja som si prečítala spätne pár príspevkov a ona namňa reagovala podráždene už aj skôr. Asi mne osobne proste nie je dovolené tu diskutovať s ostatnými, lebo liave sa to nepáči. A tým, že na posledných stranách sa rozoberá iba to, čo je písané v tabulkách, tak tým už duplom nemám potrebu prispievať. Ja beriem každého názor, ale to čo deti nesmú si viem prečítať aj v stovkách ostatných tém na koníku a myslela som, že v tejto téme si pokecáme bez vymývania mozgov a hlavne kludne a tolerantne k názorom iných. Cukríček sem neprišla ani pre radu, ale už na troch stranách jej každý hustí do hlavy, jaká je to krkavčia matka, že ničí zdravie svojho dieťaťa. Ja osobne by som tiež nedala km 2 mesačnému dieťaťu, ale pokial si radu nepýtala, tak jej nič písať nebudem. Nikde nemám 100% istotu, že jej dieťa ochorie kvôli tomu, tak si to nikdy nedovolím tvrdiť. A vôbec... Ja sa nemienim doťahovať, tato téma sa mi páčila, beriem aj názory, s ktorými nesúhlasím, lebo mi otvárajú iný pohlad na veci ale povýšenecké reči mi vadia. Cítila som sa tu dobre, lebo som mala pocit, že su tu len tolerantné ženy a tak som sa zapájala a písala vždy ako som mala čas, ale vidím, že to tu pôsobilo, že analyzujem, alebo čo. Ak si chceš pokecať, tak kludne píš cez správy. Budem rada. Maj sa.

kaja73
22. feb 2012

@li_la Kde je chyba? zeby v ockovani?

Ja som pomaly 40 nicka,ale tolko chemie som do mojho tela nikdy nedostala ani dokopy,kolko dnesne deti za prvy rok zivota a moji rodicia nemali z toho už vobec nic.
A BIO potraviny boli kedysi vsetky potraviny-este ja som sa stravovala v detsve takmer vyhradne bio-aj ked to tak nik nevolal 😝
A kedze su deti stale viac a viac chore-chronicky-tak sa hladaju cesty ako z toho von-aj cez tie tabulky.

Ale toto pisem len na okraj,nechcem tu debatit na tuto temu--na to su tu ine temy 😉

akramgad
22. feb 2012

@li_la neviem čím to je myslím že pred tým nebolo toľko chémie jogurty vydržali tri dni a teraz mesiac a to podľa mňa nie je zdravšie (actívia ako radia lekári že do roka len to mi sme nemali dali mi tvaroh a hotovo ) všetko je prehnané :( včera mi jedna " známa " povedal že je dvoj-ročný syn chodí na angličtinu vytreštila som oči a to doslova !!! on nevie ešte ani rozprávať hovorí lem hmm ani baba dedo nevie povedať a angličtina ??!!!! každá sa predbieha v čom je jej dieťa "in" ale zabúda že to nie je detstvo deti nepoznajú les , park alebo len tak prechádzku poznajú supermarkety a iné obchodáky aj prvé klzanie sa po šmýkalke absolvujú tam :( smutné žiaľ prispôsobili sme sa dobe keď občas stretnem mamičku ako si vedie svoje dvoj ročné dieťa v kočíku a na nohách 20cm štekle vždy sa pozriem na svoju živú dievku a dám si dve otázky : Ako udrží to dieťa v kočíku ? a Ako by som utekala v tých šteklách za mojou ? xixixix možno taz skúsim...

li_la
22. feb 2012

@kaja73 Od ktorého roku sú povinné očkovania?

estterka
22. feb 2012

@li_la no,vies,aj dospelych je stale viac a viac chorych ..ktovie preco..

kaja73
22. feb 2012

@li_la dakych 50 rokov-ale to bolo len par vakcin-moji rodicia dostali prve ockovanie po tridsiatke na tetanus-dnes maju cez 7O rokov a ja som mala len Di-TE-PER,plus polio a TBC-nic viac.
Moj st syn je zaockovany o 3 choroby menj ako mladsi -hovorim o povinnych vakcinach-o tej spuste nepovinnych co mnohi daju, radsej pomlcim--ked to takto pojde budeme sa ockovat aj na zlu naladu 😕
a potom sa cudovat preco su vsetky deti alergicke,preco maju autoimuny diabetes atd,atd,atd.

petrajurinova
22. feb 2012

@akramgad Nedoporučuji zkoušet 😀 Já jsem to zkoušela - když jsme jeli sestřenici na svatbu. Dopadlo to tak, že mi jel manžel domů pro boty bez šteklů 😅, abych si nepolámala nohy nebo abych ty naše dva rarachy nemusela honit bosky na silnicích okolo penzionu kde se to odehrávalo. 😀 😀 😀

petrajurinova
22. feb 2012

@kaja73 Bela má taky napícháno o nějaké ty povinné vakcíny víc než Bastík a to je jenom o necelé 3 roky mladší. A to už se nám doktorka snaží vnutit vakcíny proti meningitidě a dokonce i proti neštovicím 😒 A strašně se diví, proč to nechceme.

akramgad
22. feb 2012

@petrajurinova veru já by som mala boty zničené raz dva i ke´d neviem aké lebo čo mám jedny slávnostné už v nich cupoce malá takže botasky sú naj !!!

akramgad
22. feb 2012

@kaja73 proti zléj nálade sa dám aj já očkovať xixixi

li_la
22. feb 2012

@kaja73 Tak očkovať proti ZLEJ NÁLADE by mohli!

majdom
22. feb 2012

@cukricek8998 ja davam malemu kravske mliecko od 3,5 mesiaca, kojila som maleho aninie pol dna - rodila som cisarskym a moj mali hned po porode dostal zapal pluc a prevazali ho do inej nemocnice bezomna. V nemocnici mu "nasadili" nutrilon a ten pil 3 mesiace potom mu prestal chutit a mala som problem donho dostat 60ml. Nechcel spat, nechcel jest a stale bol nervozny tak som nasadila prevarene mlieko od nasej Lizi a papame ako drak. Doktorka ani primarka v nemocnici neprotestovali tak pokracujeme. Len namiesto vodou ho riedime mrkvovim odvarom - na radu lekarky. A co sa tyka UM to je tiez kravske mlieko len v susenej podobe.

lalinko2010
22. feb 2012

@akramgad úplne super si to všetko napísala, nečítala som všetky prípsevky, lebo by som si asi zvyhla adrenalín poriadne, lebo keď čítam o ryžovom a sójovom mlieku, tak mám pocit že nežijem na Slovensku.
môjho syna tiež lekárka posielala ako 6 mesačného na alergologiu pretože máme doma 14 ročného kocúra a preto je vyhádzaný a podobne, tak sme absolvovali dva krát návštevu, z toho vyšlo že určite je alergický na mačku, vyšla hodnota pod 0,95. zmenila som detskú lekárku, nakoľko ho chcela pchať antibiotikami. odkedy sme zmenili detskú lekárku syn je v poriadku, s pokožkou žiadne problémy, používame niveu, seba med. syn zbožňuje zeleninové polievky, špenát, pyré zemiaky, nemá rád slakosti a ak tak zje slivkový perník a viac nepotrebuje. fungujeme na homeopatikách, ktoré nám zabrali. papá všetko čo mu chutí a denne mi vypije 1 liter KM. lekárka nám povedala že od 1 roka môže, pije ho bez cukru
v kontakte je so zvieratami, nedezinfikujem mu ruky, zo zemi zdvihne čokoľkvek, skáče mi vonku do mlák...

kika050
22. feb 2012

Každá mama ma svoje metody,ale odtiaľ podtiaľ. Nezdieľam nazory že dieťatu nedam piškot,alebo keksik. Podobne zdravá výživa je v rámci normy a nie rozpísane pomaličky na jeden gram. Čistota je pravdaže tiež dôležita. Moje kočky som kojila,potom som davala nutrilon a postupne dala mlieko normálne. Doteraz mladšia nema problém vypiť jeden liter ako kakao! Sú zdravé! Nič im nechýba!

nickushka
22. feb 2012

@kaja73 prosím ťa kaja a môžem dať malému nutrilon alergy care, keď chcem skúsiť tých pár týždňov bez mlieka ako náhradu?

kaja73
22. feb 2012

@nickushka Mozes-99% deti,alebo tak nejak-ho toleruje,ked maju alergiu na BKM-moj bol vynimka-to 1%-nam nestacil,musel pit Neocate-za obycajnych 78 euro plechovka 😝

nickushka
22. feb 2012

@kaja73 no bože, tak to je sila. myslím, že u nás to nie je také silné ak je to vôbec tým, idem len skúšať. a dá sa to použiť aj pri intolerancii laktózy? pýtam sa asi ako blbec, ale ja som z toho fakt blbec 😒

kaja73
22. feb 2012

@nickushka Ak ma problem s laktozou,tak davaj alergy care DIGESTIVE -to je aj bez laktozy

lussy23
22. feb 2012

tu sa strhla ale debata☹ Mne je ako jedno, ako kto stravuje svoje deti, ale nemám rada extrémy. kravské mlieko v 2.mesiacoh by som iste nedala☹ Nikoho neodsudzujem, ale toto je extrém. 😔
@estterka ja tiež neviem, čo to znamená tabuľková mamička.🙂 Mne sa páči ako stravujete dcérku. Páčia sa mi Vaše albumy, aj by som chcela niektoré vyskúšať, no niektoré ovocie som u nás ešte nevidela.
Bavili ste sa tu o hranolkách. No môj synovec ich mal prvýkrát v dvoch rokoch, lebo videl mňa. Vtedy som mala 14rokov a samozrejme som sa najprv spýtala jeho maminy, či mu ich môžem dať. Povedala, že áno, tak som mu ich dala... 😖 Teraz viem, že to bola chyba a ak by sa dla vrátiť čas, nedala by som mu ich.
Keď budem mať deti, budem sa snažiť stravovať ich zdravo...🙂 Dúfam, že sa mi to podarí a budem aj kojiť... To je však ešte hrozne ďaleká budúcnosť, keďže ešte nemám frajera.

A prečo sa vlastne v tabuľkách píš, že citrusy , jahody od dvoch - troch rokov? 😲 VeĎ to nie je čokoláda, ale je to zdravé ovocie. 😖

nickushka
22. feb 2012

@kaja73 tak to ja neviem, či má problém s laktózou. a ten digestive care je aj pre alergikov na BKM+laktózu?, lebo chcem vylúčiť obe...

nickushka
22. feb 2012

kaja73@ a ešte ma napadlo, či to má aj nutrilon, ten digestive care?

kaja73
22. feb 2012

@nickushka Oba su od toho isteho vyrobcu-plechovky vyzera rovnako-len ta jedna tam ma dopisane aj DIGESTIVE. Klasicky alergy care je pre deti s alergiou na BKM a ten digestive je pre deti s alergiou na BKM,plus intoleranciou laktozy.
Na testovanie by som použila ten digestive,ak to zaberie,tak by som po 2-3 tyzdnoch dala ten klasicky,aby si vedela v com je problem-ak sa stav zhorsi,tak je problem v laktoze a mozno vam bude stacit len bezlakozove UM-tie su lacnejsie.
Ale moze mat problem aj s oboma.To zistis tym testovanim.
Inak na laktozu su krvne testy pomerne spolahlive-len narocne na cas a mnozstvo vpichov ,na BKM je to už horsie,tam krvne testy casto zlyhavaju-ale zas staci jeden odber.