Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

miskachrumka
17. aug 2009

no tak už je hore ☹ ci zas dlho spal ...............nas mali už asi 4dni sa dava na kolena na posteli a taha sa dopredu a dozadu 😕 😅 ja poznamtiez co im už chodia a nemaju ani 8mes. 🙂 no ja som tiez skoro chodila tak uvidime ako bude mali.............ale do stvornoskovania sa už chysta pomaly ............... 😉

nikollette
17. aug 2009

NO len tato nemala ani 7 mesiacov, mala 6 a pol ked začala chodiť 😅

miskachrumka
17. aug 2009

no niektore deti su skorsie niektore neskorsie! 😉

roka96
17. aug 2009

Miška aj my sme mali reflux a poriadne silný!!
to musí byt zlaté, ked také maličké behá... ale by som sa bála aby sa nedokaličilo!! ved ja sa teraz bojím a my sme už veľký!!!
no už je navarené, spapané malý búva a my pijeme kávu!!- rodinná idylka- škoda, že len na pár minút 😠

miskachrumka
17. aug 2009

roka ok už nic nenapisem jo? 😉

miskachrumka
17. aug 2009

ty si nedas na fit loptu dopustit..........ved ja ti to neberem 😉 misko je natom rad tak je dobre! 🙂

miskachrumka
17. aug 2009

šxc cxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx n
x -řdfcxggggv čřtoáý!ˇ".nnnnnnnnnnnnnn .ůůn 61kxř roka pozdravuje ta davdko 😀

nikollette
17. aug 2009

NO len náš ešte ani sám nesedí, a je presne o jeden mesiac mladší.. su ten istý dátum s rozdielom jedného mesiaca.. a moj ešte ani nesedí, a ona už cupitá 🙂

vikina74
17. aug 2009

Ahojte, maminky, velmi som sa tesila, ze niektore z vas "zabludili" 😉 aj do zlatej strednej cesty, zo zaciatku sa to krasne rozbehlo, ved kazda mame co povedat, co moze tie ostatne obohatit. Dufam, ze sa neobratite chrbtom, hadam sa to uz ukludni, bola by skoda, keby sa to kvoli jednej pokazilo. 🙂

nikollette
17. aug 2009

Ahoj Viki, ja som hned vedela že ked tam zablúdi taká baba ako Gabriank,a celá téma sa zvrtne..
nakolko asi ju už všetky dobre poznáme.. jej názory a rady 😝

nikollette
17. aug 2009

Jaj a jej vyjadrovanie vulgárne...

miskachrumka
17. aug 2009

boze v kazdej teme sa to s prepacenim pokaka lebo sme zeny sme hasterive a protivne!................a v kazdej teme sa najde nejaka protivka nemozme sa mat vsetci radi vzdy sa najde cierne kaca ja som tu tiez bola najhorsia a co mam sa teraz zabit!!!!!!!! 😝

miskachrumka
17. aug 2009

nikol a kazdy sa vyj adr ujeme inac ............nieze by som si ju zastavala ........................boze chran lebo zas bude hadka 😝 😅

nikollette
17. aug 2009

No tak ale ta dotyčná, to je aj o jej úrovni , proste, sme si top písali už s tolkými maminami cez IP 😝

sophie1981
17. aug 2009

uz sme doma....nikol, tesim sa s tebou ze ste krasne spinkali do 11........ale my sme dnes potiahli aspon do 7....a nie o 5.....tak sa citim taka vyspata ze az.....a tiez akurat kavickujem, Katka spinka.....

moja mala sa snazi sediet o dusu, uz jej to aj celkom ide....ale ja ju este nenechavam na dlho...tak 15 minut, este stale to nieje to prave orechove ako by to malo byt, tak nech sa jej chrbatik nepototo.....takze tak trenujeme...ale velmi rada sedka.....dnes prvy krat sedela v jedalenskej stolicke....si to uzivala, lebo bola az niekde hore....a nie dole.... 😀

nikollette
17. aug 2009

Sopie uz dokaze sama sedkat rovno, beu akejkolvek opierky???? Tak to je paráda 😉

sophie1981
17. aug 2009

nikol, nie uplne sama este nie.....ale staci jej uz len pridrziavat kolienka....chrbatik drzi pekne rovno.....aj hlavku...len ked sa rozjasi alebo sa zacne natahovat za hrackami, tak straca balanc....sice sa vie podvihnut spat, ale jej to trva, sa musi troska potrapit....ale ved nech trenuje....troska....viem ze by som nemala pisat 😕 , ale kedze sme v netabulkovych 😀 , miluje sediet v pavuku 😅 .....len tak sa pridrziava ruckami a hraje sa...obzera sa.....

nikollette
17. aug 2009

Mojho som dala zatial iba raz do pavuka na 30sekund,(kvoli fotke) a tak sa mu tam páčilo, vidno aj na fotke co mam v albume.. smial sa ako o život... 😀 😀 😀

a tvoja si vie už aj sama sadnúť?

cestovatelkaandrea
17. aug 2009

ahojte, tak si idem konecne uvarit dnes kavu. doobeda som bola v robote a teraz som skoro hodinu uspavala Damiana. to co stvaral v posteli to je uz niekedy dost aj na mna. najprv vypil celu flasku z cajom. potom sa tam natriasal na vankusi, potom sa cely zamotal do paplona a nakoniec sa hadzal na matrac... a po hodine zaspal 😅

nikollette
17. aug 2009

Ahoj Andy...
tebe kedy zacal malý sedkať sám???

cestovatelkaandrea
17. aug 2009

Niki, uplne sam sa z lahu posadil bez pomoci nabytku a nas az ked mal devat. Dovtedy si sadal tak, ze sa o nieco chytil a potiahol sa do sadu. No a odvtedy to ide milovymi krokmi dopredu.

cestovatelkaandrea
17. aug 2009

strasne sa rehocem, ked si vas teraz citam co ste popisali cez vikend 😀 😀 😀

sophie1981
17. aug 2009

😀 niki.....z lahu sa este nedvihne, ale som to myslela, ze ked sedi a prevali sa na bok alebo hlavou ku kolienkam, tak sa dokaze naspat podvihnut....ale tak ako normalne este nie..... 😉

andrea...nem rozumiem co smiesne...tod realita..... 😀

cestovatelkaandrea
17. aug 2009

sophie, no ja mam od 15 rokov az doteraz a este vacsie to co vy s babami mate iba ked kojite 😀 😀 😀 a po detoch idem na plastiku urcite 😀 😀 😀

nikollette
17. aug 2009

Andy o chvílu bude mať rok tvoj maličký...
Chystáš oslavu??? 🙂

cestovatelkaandrea
17. aug 2009

Jasne Niki. Najprv to oslavime na dovolenke na Korzike so svagrovcami a svokrovcami. No a po dovolenke ideme na SR na tyzden takze aj tam budeme oslavovat s mojimi rodicmi a surodencami. Chystam sa urobit nepecene torticky podla jedneho receptu ktory som nasla na nete.

sophie1981
17. aug 2009

andrea, a tu sa pridrziavas slovenskych alebo zahranicnych noriem...myslim pocas krmenia....

cestovatelkaandrea
17. aug 2009

sophie aj aj. nieco si beriem zo slovenskych nieco z holandskych. napr. uvarene rajciny bez supky a jadierok mu davam od nejakeho deviateho mesiaca. tropicke ovocie (pomaranc a ananas) som zacala davat dva tyzdne dozadu. ale napr. lepok aj ked tu dovoluju od siesteho mesiaca som mu davala od osmeho mesiaca tak ako na SR a to iste aj s jogurtami. vzdy jednoducho maleho sledujem, ci mu to nieco robi a ak ano tak cakam dalsi mesiac. napr. takmer doteraz nesmel cerstve ovocie, lebo sa z neho posr.... tak jedol iba ovocne vyzivy. posledne dva tyzdne je to ok, tak prechadzame na cerstve ovocie namiesto presnidavky.

sophie1981
17. aug 2009

zaujimave....podla uk tabuliek dieta moze zacat paradajkou medzi 6-7mesiacom....normalne neupravenu...a biele ryby tiez od 6 m...., jogurty tiez...cestoviny a chlieb tiez 6m...

cestovatelkaandrea
17. aug 2009

vsetko co si spomenula sa tu moze davat od siesteho mesiaca ale ja som zacala davat niektore veci neskor, lebo maly mal na niektore veci reakciu, tak som cakala. mama wolfka mi raz napisala ze to je jednoducho tym prostredim kde deti ziju. preto mnohe veci sa na SR davaju neskor ako inde.