Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

roka96
31. aug 2009

fakt už odchádzam,, ja sa vždy lúčim a potom ma ešte niečo napadne tak píšem.. ako tapa 😀 😀
ale už fakt vypínam pc aj tak som tu zase sama.. som si zase vybrala nevhodný čas.. 😀 😀 😀

roka96
31. aug 2009

😉 😉 🤐 🤐

miskachrumka
31. aug 2009

ja sa o porode už nevyjadrujem lebo mi je do placu 😢 už nikdy si nechcem tolko vytrpiet! ☹ no ja sm dns dala maleho prvy kar asi na 7min do pavuka a bol tam taky stastna ze koniec chcel by už nahanat macku ale este nevie kao hybat nozickami 😀 zlatucky je tam zajtra dam foto no zajtra mame presne pol rocka joj ako rychlo to uslo 😕 normalne nechapem ved predvcerom som rodila a ked ma mali kopne do brucha tak to aj citim ako by som len teraz rodila vkuse ma to boli neviem preco ☹ ale už asi vsetko prezijem no myslim 😒 v stredu ideme dr chcem sajej opytat ze preco malemu strasne pukaju kosticky aj nozky aj rucky aj chrbtica ☹ nechapem......a aj na ocka ako nahle trosku zafuka hned mu slzia a hnisaju som zvedava co nam nato povie som pocula ze strasne bplacu deticky ked im prepichuju tie ocne kanaliky sa bojim dufam ze nam to nebude treba .........idme aj ja teda hajat ked tu nikto nieje !mali je už napapkany spapal 180ml mohol aj viac ale nejdem donho dzgat lebo ma stiahnuty zaludok co teraz nechce velmi papkat kvoli soplikom ☹ som zvedava kedy sa ich zbavime! 😠 neznesam ich!

miskachrumka
31. aug 2009

roka veru nevhodny cas ale teraz aj aj som zakopla nikto tu nieje 😀 a co saty ka tych penazi mas svetu parvdu niekde vo vzduchu nam vysi 20000sk a neviem ako si takzvane vyzobrat naspet nase peniaze vsetci ny tomto slovensku iba klamu vsetci chcu zhrabnut many a nic ztoho! 😠 😠

miskachrumka
31. aug 2009

ja ked si vsimama ake chyby robim tak mi je do smiechu ale to je do placu ja vzdy sem pisem narychlo ale vyhovorky sa neprimaju 😀 ide teda hajat dobru noc tak zajtra musim byt cula mame velky den aspon premna 🙂

miskachrumka
31. aug 2009

prestudujem si slovencinu zajtra ak mali bude spat!asi si tu sama so sebou pisem no co narobim ahojte už fakt 😝 😀

miskachrumka
31. aug 2009

baby mali by sme si aj mi sparvit niekedy v buducnosti sa nasimi ratolestami stretko 😉

vinifera
31. aug 2009

Tak ti pomôžem na úvod.
Slovo. MALÝ/MALI
Malý je prídavné meno. Napr malý syn. Malý Dávidko.
Mali (robili, povedali, konali, činili) je sloveso v minulom časte. Vyjadruje činnosť. Mali sme veľa roboty s prebaľovaním.

mama.wolfka
31. aug 2009

vini 😀 😀 😀

mukky
31. aug 2009

zuzka1 ahoj,

my sme kanalik nedali prepichnut,sama ocna nam to navrhla ze nie je velmi za....tak sme pockali kym maly vyrastie a kanalik sa rozsiri..no tiahlo sa to s nami od porodnice asi az do 5,6 mesiacov 😢 ,uz ani neviem..skratka dlho 😢 😔 ..denne vytierat ocko,si vies predstavit,chudacik moj maly...ale stale si vravim ze to boli len take chorobky,nic vazne...

som trosku nervozna,mame ist na kontrolu s malym koli hypotonii a potom este na nerologiu..vojtu uz necvicime asi 4 mesiace ak nie viac

miskachrumka
1. sep 2009

vinifera ty si riadny inteligent pocuvaj budem ja teba sledovat teraz ci budes pisat bez chyb!ked is taka mudra 😉

miskachrumka
1. sep 2009

mukky diky uvidim co povie nasa dr 😒

miskachrumka
1. sep 2009

roka kde si? 🙂 teraz je vhodny cas! 😀 😀

miskachrumka
1. sep 2009

andrea sa nam este tak lahko neozve ze! 😒 idem ja nakrmit maleho a spravit kafeeeeeeeeee roka dufam ze sem kuknes! 😉

zuzka1.
1. sep 2009

mukky ani my sme neboli davali, keby zaberu nejake lieky, a kedze mal maly od naordneia s tym problemy, do 6tyzdnov, vyskusali sme 3 atb, dr povedal, ze to bude lepsie.
jemu to hnisalo nenormalne, tieklo prudom, na ockach maval aj cm vrstvu hnisu. Ale chalabohu je to za nami.

Na neurologiu sme chodili aj my, iba maleho sledovala, potom ako sa v 6,5 mesiaci postavil povedala, ze netreba. poslal nas tam dr v 3 mesiacoch, lebo s amu zdalo, ze hlavicku vytaca viac do jednej strany, ci to nahodou nema skratene na strane druhej, ale bolo to ok.

mukky
1. sep 2009

my sme mali oslabene chrbtove svalstvo ☹ ,verim ze uz tak nemame..chodime plavat,uz necvicime,maly sa postavil v 9 mesiacoch a aj napredoval ,takze sme radi ze v tom to smere je to ok,kedze deticky s tymto oslabenim sa niekedy postavia aj dost neskoro...a neskoro zacnu chodit,sediet..

on sa velmi zaklanal do luku,hlavka mu este v 3 mesiacoch padala do zadu a triasla sa mu bradicka 😔

inac nevidno uz nic,len ked sedi ma trosku oblejsi chrbatik,verim ze sa to vsetko napravi

zuzka1.
1. sep 2009

mukky aj moja maly niekedy sedi kaoby zhrbeny, ako kedy, ale niekedy si to vsimnem. 😕 ale neriesim to.

kedy mate tu kontrolu??? nech vam to dobre dopadne a pani doktorka nech je spokojna a rozluci sa s vami. 😉

roka96
1. sep 2009

mukky aj moj to robil moj inak napredoval podla mna normálne..
trošku neskor začal sediet ako iné deti a bežkat začal až v 13 mesiacoch ale to aj iné zdravé deti tak niektoré začnú.. tak som velmi zvedavá čo nám povedia .. on to hlavne robí, ked leží na chrbátiku, alebo v autosedačke..zajtra ideme potom napíšem!

roka96
1. sep 2009

kávu pijem aj ja a poriadne silnú po tej noci! 😠 dnes bola zase jedná z tých tažších! ale ved raz sa to upraví--
idem trošku upratat, navarené je zo včera...

roka96
1. sep 2009

inak krv aj nám vždy berú z hlavičky a my vždy s mužom pozeráme lebo to je strašne ten plač- hádže sa no chudiatko naše! ked ideme z krvi tak chudáčik nám aj trošku dlhšie spinká asi ho unavý ten nenormálny plač.

roka96
1. sep 2009

Zuzka1 a tvoj Samko ako? Zahrá sa ti sám? lebo moj len vymýšla.. má také odrážatko a s ním behá po celom byte to ho baví. akurát ked vidí,že si ho dlhšie nevšímame začne naschval niekam liest, a pozerá či prídeme šinter riadny.. a zúbky? Nám už chýbajú iba 2 a máme všetky.. a asi sa mu práve prerezávajú!! lebo je mrzutý!! hlavne ráno sa budí a plače a plače ani utíšit ho nevieme potom prejde a je ok..

roka96
1. sep 2009

Nikkollette pekná nová fotka v pase!! 😉
Miška Dávidkovi všetko naj k jeho krásnemu prvému polročiku!!

roka96
1. sep 2009

Andrea ta sa určite vyvaluje, ale myslím že aj na nás si spomenie!!! 🙂

miskachrumka
1. sep 2009

ahoj dakujemeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😉

roka96
1. sep 2009

užite si!

zuzka1.
1. sep 2009

ahoj roka, zahra sa sam, najlepsie v autickami, klavirom, knizkami a v ohradke s takou stavebnicou a kockami.

vonku najviac u muza v dielni v kablami, snurami a podobe. Alebo etse v pieskovisku, ale to musim seide trpi nom, vtedy s ahra aj vyse hodiny sam, len nech tam sedim s nim.

Ked varim, dam mu misky a varechy a varime spolu, vydrzi apson pol hodky, potom si ide po svojom.

zubky,?my mame len 8. nechcu nejako vyliezat. ale nevadi, to je jendo.

inak je z nasho maleho poriadny certik, je dobrucky, neplacka, nepisti, nejeduje sa a pdoobne, ale vymysla co by nemal. vyleze sam po schodoch, pekne strieda nozicky, sedacky, stolicky, taburety a podobne ma tiez rad, miluje kachle, po 5 minutach vyzera jak kominar spinavy. Dokaze donekonecna varit, kostovat, varit, kostovat, krmit ma a podobne. a miluje kinder cokoladky!

miskachrumka
1. sep 2009

no moj mali si zas dnes prezmenu buchol na pavuku dasna a asi ako mu tie spodne zuby buchli do horneho bezubateho dasna tak mu to krvaca! ☹ ked sa dari tak sa dari 😠 🙄

nikollette
1. sep 2009

Ahojte teraz sme došli z Ba z nákupov, idem vás dočítať o stranu spať...
ale som uťahaná 😝

Roka dakujem za kompliment 😀 😀 😀

roka96
1. sep 2009

ahojte my sme práve prišli z Bojníc a hlava ma bolí ako koňa!!
Nikkollete aj nabudúce! 😉
Miška to teraz bude stále buchnáty!! náš odkedy behá ja šediviem. Dnes v Bojniciach sa tak strepal celým ksychtíkom na chodník som skoro infarkt chytila ale nič tam naštastie nemá!
Idem robit puding a urobím aj Drobcovi kúpili sme plnotučné mlieko.. ved ked rozmýšlam aj jogurty sú z mlieka no nie??

nikollette
1. sep 2009

Roka malý je strašne chutný...
vidím že ti to nedalo, a opäť si pridala pár fotos do albumíku 🙂