Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
6. sep 2009

Ja len čumím na čo všetko môže byť alergia 😕
našťastie ja ani priateľ alergický nie sme na nič, fakt na nič...
ani moji rodičia ani jeho... tak snáď ani malý nemá nejakú veľkú preddispozíciu k alergiám 😉

vinifera
6. sep 2009

Alergie sú fakt nepríjemné. ☹ ☹ ☹
Tak my sme na 6 -9 kupovali ako 2 mesačnému. V 3 mesiacoch to už bolo na 12 mesačné. Potom sa rast trošku spomalil a teraz v 6.5 mesiacoch už kupujeme na 12 - 18 mesiacov. On je strááášne dlhý a štíhly. Asi to bude model🙂)

miskachrumka
6. sep 2009

megi ja ju mam v chladnecke!!!!!!!!!!! este som ju nedaval tiez som videla ze je nova!si am vystrasila teraz! 😕

miskachrumka
6. sep 2009

no mi mse aj dlhy aj trosku tucnucky 🙂 no proste uzastnyyyyyyyyyyyyyy 🙂

miskachrumka
6. sep 2009

zuzka a to sa velmi mylis ze je ovko nekvalitne bodu je hlavne nad znackou hipp

miskachrumka
6. sep 2009

nikol ste natom ako mi ja tiez nie ani manzel z mojej strany nema nikto v rodine alergiu aspon aj neviem a z manzelovej asi tiez nie 🙂

miskachrumka
6. sep 2009

al epredsa mam alergiu a to strasnu ked vidim bordel a nemam cas upratat tak ma ide zadusit od nervov 😀

zuzka1.
6. sep 2009

miska nerozumiem,???bodu je hlavne nad znackou hipp????? 😕

neviem co to je???

ale mne sa zdali hipkylepsie konzistencoiu, zlozenim a podobne.

miskachrumka
6. sep 2009

boduje nad znackou hipp to znamena ze je lepsia ako znacka hipp!

megi93
6. sep 2009

Miška veď u vás to nemusí mať takýto priebeh.

My zase kupujeme len ovko, lebo iné nechce, okamžite to vyplúva a potom už nechce ani jedinú lyžičku. Ani hipp ani hami ani hamánek. Ono tie ovko sú konzistenciou presne také, ako keď doma povaríte jabĺčko a pomixujete. Tie ostatné sú také nechutne jemné a hladké, že sú akoby umelé. Tak možno preto. Neviem.

megi93
6. sep 2009

Počujte, ale máme jeden problém. Babu nechce papať mäso. Najprv nechcela len morčacie, kuracie jej chutilo. Teraz ani kuracie, zjedla len zajaca a le už ani toho. Ani vravčové ani žiadne. Dala som jej pauzu, jedla len zeleninu a dnes som jej spravila mäsko na šťave a to bol cirkus... Zjedla asi 4 lyžičky, ale jedla ich asi pol hodinu. Plakala, trieskala, nervačila ale viac som do nej nedostala, lebo ju začalo napínať a vyplúvala to nakomplet. proste mäso je u nej pasé. Ako jej ho mám nahradiť? Pýtala som sa lekárky, povedala, že aspoň trochu mäsa by mala, ale ja ho do nej nijak nedostanem. Nijak upravené ani servírované, ani rozmixované, proste ako náhle zacíti mäso, tak to vypluje. Myslíte, že stačí ak zje šunku? To nám povolila doktorka, že hydinovú a neslanú šunku môže a to jej chutí s chlebíkom. Ono v podstate aj to je mäso. Či ani nie? 😒

zuzka1.
6. sep 2009

miska ja nesledujem bodovanie, pretoze sa mi nezda vobec vobec objektivne. treba to brat s rezervou, nikdy sa to nevyrovna domacej vyzive alebo priprave doma. Ale ked uz, tak osm volila pre maleho hipp, hami , pretoze sa mi zdali vhodnejsie. asi aj preto, ze boli jemnejsie.

nikollette
6. sep 2009

Baby, nejak nestíham kukám superstar, sa na niektorých dobre nasmejem 😀
tak zatím

miskachrumka
6. sep 2009

megy aj mne sa zda ze to ovko je ok!hipp kupujem len mrkvu so zemiakom ine mi hipp nechce! ☹ zuzka a co mam robit ked mi domacu stravu nechce nic ine mi neostava som rada ze mi papa aspon toto!ale ked je hladny tak spapa vsetko 😉

miskachrumka
6. sep 2009

inac sommu dala dnes tu broskynu s jogurtom straasne mu chutiiiiii

zuzka1.
7. sep 2009

Miska ja som tiez davala aj kupovane, niekedy aj 4x za tyzden. POstupne si vsak zacal zvykat na domacu, hlavne v nedelu, ked byvala slepacia polievka. Dostal ju aj v pondelok a bol psokojny. POmalicky ho to preslo a nakoneic mu v 11.mesiacoch prestali chutiti uplne, ked zistil, ze trosku ochutene je lepsie ako kupene bez chuti.
Teraz sme vyhradne na domacej strave co sa tyka obedov. To pride, tovj maly nie je ziadny drobcek, mylsim, ze mu bude chutit co budete mat vy, len treba vydrzat, on pride na to, ze od maminy je lepsie ako z obchodu. 😉

roka96
7. sep 2009

ahojte včera sa stal u nás zázrak 😅 drobec zase buval cez den iba chvilku potom sme boli na dlhej prechádzke a prišli sme o 18 hod.. ja som bola total unavená z noci predtým a asi už aj drobček.. o 18 som ho ešte uspala, lebo mu očká klipkali, že nech si nejaku polhodku pospí potom sa zahráme navečeriame a dáme buvat--
ja som si lahla s ním a on spal do 20 hod ked začal plakalt dala som mu trošku mliečka no to sa len trošku napil a zase spal my sme s mužom na neho pozerali, či nieje chorý.. hned sme si lahli k nemu a on sa zobudil od večera až o 2 ráno!! on v živote tolko v kuse nespal - no ja verím na zázraky .. o 2 sa hodinku pohral, poplazil azase spinkal to sa už častejšie preberal už aj každú hodinku ale iba sa napil a spinkal dalej.. no ja som dnes prespatá-..
😅

roka96
7. sep 2009

inak moj drobec vobec nechce papat obedy.. som už hotová.. on vždy tak pekne papal..
teraz ranajky spapá pekne desiatu tiež ale obed vobec nechce.. už mu skúšam dávat naše, jeho no proste všetko..
sa bojím, aby mu zase nechýbali nejaké vitamíny, alebo železo.
inak papá všetko ok, len ten obed!!

megi93
7. sep 2009

Miška ani naša nechcela doma varenú stravu, plula to, napínalo ju, ale som to do nej pchala aj tak, čo zjedla to zjedla, tri dni bolo peklo ale nepolavila som a teraz ju zase napína z pohárikov a nechce nič okrem doma vareného. Ja som jej tiež dávala tie poháriky a bola som rada, že zje aspon niečo, ale doktorka mi povedala, že kedy sa potom naučí na normálnu stravu. A teraz okrem teda pohárikov zje všetko. No a okrem mäsa :(

roka96
7. sep 2009

megi ja to pripisujem zúbkom..
inak sme mali v sobotu pečenú kačku s ryžou a viete ako sa oblizoval?? nejak som sa nezamýšlala, či to može. dala som mu zo stredu také chudučke a bola som rada, že po dlhom čase mu niečo chutí..

roka96
7. sep 2009

nikolletee aj my sme chvilku pozerali superstar.. no ja ako nechápem niektorích, či nejajú také vlastné ohodnotenie.. vy hej?? ja by som sa určite nešlatak strapnit!! a to som mala všeliake maniere!! ked som bola v puberte som si kúpila karaoke mikrofon na vežu a nahrávala som sa.. no hanba, ked to teraz počujem 😀 😀

roka96
7. sep 2009

moj jedol z pohárikov lebo ja som nemala fakt čas na nič a bola som vtedy vdačná, že to vyrábajú.. potom som čítala článok , že vela krát sú lepšie ako doma uvarené, lebo nesprávnym postupom možme zničit všetky vitamíny atd.. taktiež je v jarnej zelenine vela dusičnanov.. teraz ked mám čas tak Drobcovi vyváram každý den dobroty, takže myslím, že okrem lenivých žien má každá svoje vysvetlenie prečo to dávala..
napr. nedostatok času, alebo dieta chcelo papat iba to... a radšej to nerozoberajme, lebo pritiahneme tety Vrtky!!! pozor 😀 😀 😀 😀 bojím 😅

roka96
7. sep 2009

no idem dat rýchlo prat, obhádzat, povysávat a ak zostane čas ešte sa stavím..
tak zatím 😉

miskachrumka
7. sep 2009

ahojte roka a zuzka roka aj ja som doteraz lietala ako spinava handra spm zmyvala ako besna a vysvala gauce no strasne namrvene tam bolo !vcera sme mali 2navstevy a tolko riadu mi ostalu a to nehovorim o paharoch tak idem rychlo umyt a pranie už mam pustene este vyvesat aviniest smeti jaq neviem ci sme si pozvali prasce 😀 😝 mali mi konecne zaspal 😉 zase plakal od jednej do pol piatej ja nechapem preco! ☹ ☹ a zuzka dakujem za povzbudenie 🙂 dufam ze to tak bude od kedy sa moze vlastne davat ta nedelna rezancova polievka tak ako ju papame mi aj so vsetkym co ktomu patri!

miskachrumka
7. sep 2009

ja roka urcite niesom leniva alebo lepsie napisane to neznamena ze ked mu kupujem tak ze sa mi nechce alebo nedaj boze by som mu nechcela dat ja len ze 4krat som mu spravila ci zemiak ci mrkvu ci brokolicu zo vsetkeho ho nadrapovalo tak ze mu slzeli oci ☹ a roka a aj ja som citala skoro vsade ze normalna zelenina obsahuje strasne vela dusicnanov ved som to aj pislala sem!!!!!!!!a tetky vrtacky nech su tam a ked im to neda tak nech si vrtnu ved coze.......... 😀 jaj roka vies kolko takych vrtaciek nas tu sleduje co piseme a cakaju kedy zarypnut by sme ich nespocitali na dvoch rukach ako jedna co mi napisala ale do ip ale nejdem pisat kto lebo ma zozere aj s topankami aze vraj ake sme tu zrazu kamosky nazivot a nasmrt ..................to bol dodatok 😀 😀 tak sa schuti zasmejme! 😀 😀 😅

zuzka1.
7. sep 2009

miska ja som malemu uz v pol roku vytahovala mrkvu, zmeiak, karfiol normlane z polievky, trosku vyvaru na zriedenie a sup ho papat.

miskachrumka
7. sep 2009

z normalne occhutenej polievky?so bsetkym lebo mi davame aj vegetu!a bez glutamanu

zuzka1.
7. sep 2009

my tiez pouzivame vegetu bez glutamanu, normlane z polievky z vyvaru
aj kalerab som mu mixla postupne do toho, masko a tak dalej

nikollette
7. sep 2009

Ahojte...
no môj malý tiež nemusí moc domácu stravu, nechápem prečo...

Zuzi, myslíš že môže normálne z našej nedelňjšej polievky dávať zeleninku???
Aj ked je ochutená?

Roka to poznám, ja som tiež dostala mikrofon s nahrávaním, čo sa napojil do hufi veže, k tomu prázdne kazeťáky, a nahárvala som sa... a ked so si to potom vypočula, to bolo ale "spev" 😀 😀 😀

miskachrumka
7. sep 2009

ved nikol aj jas om prekvapena leo to predsa obsahuje sol!a ja som superstar nestihla pozerat ale aj dnes je?ci nie?budem kukat nebuduce ak nieje dnes! 😉