Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
30. dec 2009

tak ja sa lučim,nakuknem az vecer ked bude drobec spinkať..este mi spinka,idem do sprchy,páá

vinifera
30. dec 2009

Tak ja som mala večer návštevu a som si myslela, že koľko toho budem dočítavať a tu nič 😠

nikollette
30. dec 2009

My pozeráme tv, idem dať vanu relaxovať trocha, a potom spať k tv...
Tak prajem príjemný zvyšok večera 🙂

lenka_66
30. dec 2009

vini to aby si sa neunavila 😀

vinifera
30. dec 2009

No fasa. Došiel mi domov chlap najebaný jak divá svina.... 😔

vinifera
30. dec 2009

On inak nepije. Takže sa do rána bude nielen malý budiť na kojenie ale ešte bude aj veľký skučať že mu je zle 😠

mukky
31. dec 2009

ahojte 😎
čo robíte a čo deturence?ja pijem kavicku a drobcovi som zapla na chvilu rozpravocku nech nelieta...a mám chvilku cas..navarene mame este,dnes nevarim az zajtra,vecer len nejake chlebicky,a take somarinky...

zuzka1.
31. dec 2009

ahojte kocky,

hlasim sa z dovci, mame kopu snehu, vcera sme boli lyzovat na taloch, maly spinka, decka ostatne sa hraju, pojdeme varit my zeny, chlapi montuju terc na sipky.pohoda vleika.

my dnes chystame pangasa, hranolky, kapustnicu a misy. 😉

mukky
31. dec 2009

vyvárate či ký chmáru ? 😀
drobec mi spinka uz skoro hodku,asi pojdem k nemu... 😀

petul.a
31. dec 2009

Ahoj, kočky

Nevadí, když se k vám přidám? 😅 Tuto diskusi jsem našla až teď, i když naší prďolce už je 19 měsíců. Taky nejsem zrovna "tabulková" mamina, řídím se hlavně svojí intuicí, případně radou zkušenějších - třeba i svojí mamky, která sice vychovávala děti v době, kdy se dělaly věci, které dle nynějších názorů jsou vražedné, no ale vychovala tři své děti, významně pomáhala při výchově tří vnoučat a teď pomáhá se čtvrtým. A všichni žijeme, jsme zdraví (teda až na můj atopák 😝), spokojení a myslím, že její výchova taky nebyla vražedná - respektujeme se, máme se rádi, dokonce si i najdeme čas se sejít. Takže zastávám názor, že dřív nebylo vše špatně 😉 A "tabulkové" není ani naše dítko, to ale bohužel díky hypotonii - hlavičku držela až v 5 měsících, otáčet a plazit se začala v 8, sedět a lézt až v 15, chodit kolem nábytku a za kočárkem v 16, pokusy o samostatnou chůzi začínají teprve teď 😝 Tady ale dáváme na rady doktorů, poctivě cvičíme a taky že to nese ovoce 😉

Jo, a ještě k té intuici - párkrát se mi stalo, že jsem něco udělala tak, jak mi velel mateřský instinkt, a pak jsem se dočetla, že je to i podle pánů vědců správně 😀 To se týká např. bojkotu při kojení, usínání, vytváření denního režimu apod.

nikollette
31. dec 2009

Ahojte..

Zuzi, ako bolo?

Mukky, pekné foto 🙂
Moj tiež hajká, ja som s mm upratovala, on vysával, prach utieral, ja robila jedlo a malého veci spratávala, a riad umývala. Este idem robit chlebíčky, misy, jednohubky, máme este kapustnicu nám moj otec včera poslal, a plná chaldnička všelijakých dobrot. Kokos mi máme tu obrovskú chaldničku, ale nezmestí sa nám tam všetk... štvrťku vecí musíme skaldovať na balkóne 😒 😠

Vini, namiest toho že bol piť, mohol voľný čas tráviť s tebou 😉
ajtak sa furt sťažuješ že je málo doma 😒
no ten môj by dostal keby došiel domov opitý, to sa u nás ešte nestalo za 4roky 😅

Dnes sme boli aj v tescu, v Lidli, a v narýchlo aj v bille...
nakúpili sme vselijaké kraviny, j malému nejaké body, hračky, autíčka (lebo ich miluje) a halvne jedlo a drogišku..

Sobotu ešte chcem ísť na výpredaje, ideme do BA 🙂

nikollette
31. dec 2009

Dnes tu už asi nebudem.

Tak vám chcem popriať všetko naj, naj, naj v novom roku!!!!
Vám maminky, vašim detičkám aj rodinkám 🙂 🙂 🙂

smailinka
31. dec 2009

Ja Vám prajem všetko dobré do nového roku, som stručná, lebo pre nás to bude od nuly, ale Vám teda hlavne zdravíčka a pohody 😉

mukky
31. dec 2009

Vinčujem vám žeby sce še mali v novým roku lepši, koláčkoch po pulnej tepši, veľo šlifkoch na palenku, na Malorke dovolenku a furt pulnú peňaženku.

lenka_66
31. dec 2009

V novom roku veľa pohody,
šťastné náhody,
žiadne nehody,
významné dohody,
úsmevné príhody
a ďalšie života výhody.

lenka_66
1. jan 2010

halooooo , kde ste ?

marek pekne spal vegetak tak ako som tusila.stale tvrdim ze ked spi tak aj strielat z dela mozu.len zaspavanie je moc tazke.pripitok bol nad postielkou nedalo sa inde 😵 teraz konecne zaspal od 8 😠

nikollette
1. jan 2010

Ahojte...

no silvester bl strávený doma, v klude, skoro ako každý iný den. Ani malý to nejak nepostrehol, len pozeral s nami s otvorenými ústami ohnostroj. Chlapi spia, spolu, ja som sa dokúpala akurát a nakukla som 🙂

nikollette
1. jan 2010

No kde ste baby, čo dospávate 😅
Zajtra sa chystám na nákupy, tak som zvedavá na tie veľké "zľavy" 😒

nikollette
1. jan 2010

Hlásim že malý spraví čím dalej tým viac krôčkov sám 🙂
Už spraví bez pomoci 5-6 krokov, a potom si sadne 😅
je to také zlatééé 😵

a as autíčkami sa vie neuveritelne zahrať. Si ich tlačí po obývačke, alebo naraza s jedným do druhého.
A už roztrhal jednu svoju oblúbenú knižku takú z tvrdého papiera. 😅

nikollette
1. jan 2010

Nikto celý den 😕

My ideme zase skúšať ten recept co mi minule nevyšiel. 😅
Teraz ho robí pre istotu mm 😀

Zajtra sa ide na nákupy, tak sa teším 🙂

Baby kde ste, sviatkujete, oddychujete, kašlete na kona? 😎

mukky
1. jan 2010

ahojteééé 😎 ,zraz upírov je tu?som tu správne?v noci ožívam...

nikollette
1. jan 2010

Mukky ahoj 🙂

Ja čakám na papanicu 😀
som hladná ako vlk... zemiačiky sú už v rúre, kapustička kyslá nachystaná, mnam,mnam 🙂

nikollette
1. jan 2010

Mukky to su tvoje nové úlovky EH kabelky 🙂

mukky
1. jan 2010

nikollette ahoj...
ty vole,ale ti zavidím jest takto po nociach 😀 ...a aj priberáš ci nie?? 😕 ,ja som dnes zavrhla varenie 😀 a mm vybral maso z mrazaku na rezne a dala som ho spat 😀 😝
dnes len dietka...chlebik so syrom,zeleninka...pomaranc a pomelo..a večer trosku sladkosti 🙄 🙄 😠 😠 ,ale musela som 😀 ..sojovu tyčunku a kusok cokoladky 😀 😝
jáj kabelky...som ukazovala kamoške aké mám..

nikollette
1. jan 2010

Mukky aj ty máš v januári narodky? Aj ten môj mm... neviem čo mu kúpiť fakt 😒
kedy sa chystáš na nákupy???? 🙂

nikollette
1. jan 2010

Nám pomelo už hnije mesiac v chaldničke 😅

No ja som najviac haldná po nociach, mnam,mnam... vtedy to na mna príde 😀
Hm, neviem ci priberám, vážim sa tak taz za 2mesiace... a vždy mám okolo 49-52kg...ako kedy... 😉

mukky
1. jan 2010

pekné fotky si popridavala...malý je aký herec 😵 😵 😀
a ja neviem ako sa robia tie fotky takto spolu...ako to ty mas...ja som samouk na pc 😠 vsetko sa sama musim uciť robiť 😝
maly nespi v postielke?spi s vami na posteli?

co som to čitala..ake hracky si opat pokupila 😀 ,ved si si uz zakazala kupovat hracky 😀

my ideme v stvrtok alebo piatok na cely den do madarska...

mukky
1. jan 2010

aj mne vecer by chutilo najviac jest 😠 ...ale nedá sa 😀 😝 ,tisko ti zavidím 😀 😀

mukky
1. jan 2010

hmm,ano v januari..ako vies? 😀
ja ani nic nechcem na narodky....nic mi netreba...také po com by som tužila..a máme spolocne peniaze takze co chcem si kupim...mozno by som sla na večeru s mm....keby mama ostala s mojim krpcom doma...
a melír mi treba doplnit...a vetrovku...ale to potrebujem 😀 ...lebo moje sa mi zbehli a neviem čím to je 😀

nikollette
1. jan 2010

Díky, no som sa nudila, pár fotiek som pridala na chvílu.Ja som sa tiež v podstate všetko sama učila na PC,ovládam vsetko, ide mi to, čo už 😀 😀 😀 😅

No hej, malý spáva s nami.. Aj ked má postielku, s peknými macko pooh perinkami, vyzdobné, ale spať v nej teda nespí 😅 ja ho musím cítiť pri sebe. V noci velakrát pozorujem či dýcha, dám mu vypadnutý dudlík, pohaldkám ho a podobne. Mám lepší pocit ked ho cítim 🙂

NO kúpila som okrem oblečka malému, iba také dve autíčka, takého macka na spanie, kúsatko, gitaru na baterky...
vsak zajtra idem tak este pokupim asi lego duplo, nejaké casti, chcela by som aj ten velky box plus menší za 40eur to tuším bolo. len ci to este bude. To bola dobrá cena. uz nebudem fakt kupovať hračky, malý mvšetko má,m a ked vravím všetko, tak fakt všetko.. to všetkého tipu hračiek 😅
uz budem kupovať len lego sady, mu budem robiť zbierky, nech mu postupne pokúpim všetko.
A teraz co budem nakupovať darčeky, to mu dám asi az na narodky vo februári, aj ked jemu je to asi jedno, úplne 😅

A co sa chystáš ty nakupovať????