Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zuzka1.
8. jan 2010

cau 😀

adal
8. jan 2010

čaute 🙂

zuzka1.
8. jan 2010

dalsia do partie.

Adal uz len 30tt a je nas o jedneho viac.

mrcha sa nedostavila stale u nas, uvidme, ale ako tehu sa veru necitim

adal
8. jan 2010

zuzka1. Ty vtipko 😀

no aby nás nebolo o dvoch viac o pár týždňov neskôr
😀

zuzka1.
8. jan 2010

v pondelok si spravim pre istotu test, ak bude negativny, (chcela by som byt tehu od leta, nech nerodim v zime ani na jesen, nech mam jarne alwbo letne dieta( tak skocim ku gyndosovi nech mi da nieco nech mrcha pride.

vinifera
8. jan 2010

Zuzka ale podlľa mna je vphode byť tehotný v zime. Tiež som sa toho obávala ale bola pohoda. Rodili sme vo februári. Dva mesiace sa všade vláčili autom. A celé leto som presedala v meste na terase na káve🙂 Malý mal taký akurátny vek. Ešte sa s kočíka nedriapal. Tak som nemusela jeho nahánať po námestí kým mi chladla káva 😀
Zato kamoška čo rodila v septembri a v auguste v tom najvačšom horku bola najviac tehotná si to dosť odtrpela....
A mrchu umelo nevyvolávaj. Nechaj to na prírodu. Čo má prísť príde čo nie to nie. Nezasahuj zbytočne umelo do orgainzmu.
No ale to je len môj názor každý nech si robí čo chce a ako sa cití.

zuzka1.
8. jan 2010

vini u nas je to skor o tom, ze ked si ju nedam vyvolat, nepride vobec a za ten cas narastie endometrium, cysty a podobn neprijemne zalezistosti.

ja som rodila v juni a neviem si to vynachvalit. ja b som chcela od marca najneskor do jula rodit alebo augusta zaciatkom

vinifera
8. jan 2010

Máj je príjemný mesiac. Jún by sa ešte na tehotenstvo dal. Ale potom sú už strašné teplá na veľké bruško.
Mne sa vždy páčili tehulky v lete. V ľahkých tričkách a tak. Ale ked som kamošku počula čo sa uvrčala... tak ma to prešlo.

zuzka1.
8. jan 2010

ja som bola jak galon vody, ale aj tak super tehu 😉

nikollette
8. jan 2010

BAby čo rozoberáte kedy je dobré byť tehu? 🙂
Ja som bola ako Vini.. a teda spokojnosť... od mája do oktobra som brucho ani moc nemala... a mala som tak od novembra do februára... takže o mne ani nikto nevedel že som tehu... 😅
Pod zimnou bundou mi brusko ani vidieť nebolo, ani vo februári, a vten mesiac som rodila 😅
A kamoska co bola tehu v lete s bruskom, teda riadne funela, a sťažovala sa že už iba v zime 😀
Maly sa narodil koncom februára, peisiel marec, apríl, a uz bolo pekne 😉
takze ja som spokojná 🙂

nikollette
8. jan 2010

Zajtra ideme s kamoskou na nákupy. Po dlhej dobe s niekým iným ako s priatelom 😀
on nás iba veze do BA do avionu a ide pre nás. Juj tak sa teším... to bude uplne iné..
ona ma tiez dcerku starsiu presne o jeden mesiac od nášho....

A tu je nejak ticho 😕
No idem ja do vane, a potom trosku popijat s mm 😅

Tak sa majte a pekný week

nikollette
8. jan 2010

Cavte, este som nakukla...
je tu niekoho 🙂

baby od kedy može dieťa napr. puding alebo cistu palacinku??
Citala som tu b nejakej teme ze davali cca obe od 10-11 mesiaca...
myslíte že tak od roka sa už moze???

vinifera
8. jan 2010

No ako už vieš ja tu ešte visím. Čakám stále na svojho chlapa ale už ma to fakt nebavi☹((( Žijem ako osamelá žena.... 🙄 🙄 🙄

nikollette
8. jan 2010

Vini ☹
to je ešte furt v robote?

vinifera
8. jan 2010

Aaale zasa šiel pre jedno auto do TN.

zuzka1.
8. jan 2010

vini ty to mas pestre na tej tvojej dovolenke, co maly???

niki podla mna palacinku tak od roka, je tam cele vajce a je to na oleji.

nikollette
9. jan 2010

Cavte...

Ako???
Dnes to nejak nežilo 😕
co porábate v takomto upršanom sychravom počasí 😒

no uz sme doma s nákupov... malý bol s babkou... dnes tu spí moja mama...
no pokúpila som niečo... ale žiadnu hračku 😉 iba lego duplo 🙂
Malému takú košelu bielu pásikavú s kravatou... také zlaté to je...
tepláky dvoje...
lego duplo kocky..
mikinku v zare takú akože roztrhanú štýlovú...
rukavice a dve tričká v H&M...
adidas súpravu...
podbradníky...
bodynka...
overalcek na spanie...
a sebe nič....

no tá moja kamoška ona tiež kúpi každú blbosť 😅 😕
oblečko na 3-5rocne dievčatá., a jej malá má 19.1 rok 😕
ale ked sa jej to páči, neodolá 😀

Zuzi, no hej tak po roku, jedna palcinka neuškkodí myslím 😉

Adal, ako sa máš??? Všetko ok 🙂

Vini, no vidíš... ale korunky treba zarábať, aj ked to niekedy zaberá tolko času ☹

Smaili, tu dlho nebola 😕

mukky
10. jan 2010

ahojte kočky,čo porábate,ako sa maju deturence?
mne krpček spinká,pijem kavicku..a erdžím trošku 😉

nikollette
10. jan 2010

Ahoj Mukky,
konečne niekto... no co ako bolo v madarsku??? 🙂

vinifera
10. jan 2010

Ahojte babule. Tak foter už včera slopal pivo. Dnes na obed si už nedal tabletky.... 😒

Malého som na poobedie zaviezla ku svokre. Ale už vnoci aspon krajšie spinká. Pekne aj doobeda zabúva na dve hodky. Čo je u nás teda super úspech. A ked ho ukecám zadrichme už aj poobede. A zatrhla som mu chodievať spávať o polnoci. Tak sa snažíme zaspať už o 22 hod.

Bola som teraz aspon vyvenčiť hafana. A pre nejaký tovar. Idem to pobaliť kým pirana nie je doma. Lebo baliť pri nom balíky je náročné. Bud naťahuje lepiacu pásku alebo chce nožničky. Poprípade mi rozgúla rolku s baliacim papierom po celej izbe....

nikollette
10. jan 2010

Vini, no teda pekne otec dodržiava čo má ☹ 😒
Aspon malý ti už krajšie spinká, to je super 😉

kubikulka
11. jan 2010

ahojte, tak teda kocar je uz doma, tesim sa nan, ale vonku sme neboli vela, tak este nie je otestovany poriadne 😀 😎 ...to pocasie je fakt maras 🙄 🙄 😝. No inak som bola trochu prekvapena a sklamana 😨 , lebo bol dost zaspineny 😖 , no ale uz som si ho cely vyumyvala. Ja ked som predavala kocar, tak som mu este aj kolesa umyla... no kazdy je iny...hlavne aby nam posluzil.

kubikulka
11. jan 2010

ozaj, este som sa chcela spytat, davate deticko aj tmave pecivo?

vinifera
11. jan 2010

hmm to je výkon ženy. Za 4 dni sme až jednu stránku napísali☹

Kubikulka. To veľmi závisí od človeka. Už mi tiež kadejako došiel tovar z MMA. ...
Ja sa teda snažím všetko dať naporiadok. A napr. ma veľmi znervoznuje ked už mam peniaze za tovar na účte a balík ešte doma. Dnes som sa ale nasrala na našu poštu lebo bola zasa zavretá. Som sa ťahala so 6 balíkmi o váhe 12 kg. V meste mala jedna pošta obednajšiu prestávku tak som musela na druhú. Vozila som to síce autom. Ale na poštu a z pošty som to ťahala sama☹ A to vačšinu tých balíkov ešte ani nemám na účte zaplatenú.

Ako sme došli z mesta tak malý spí 😲 Nemuveriteľné. Snád nepôjde zasa spať o polnoci ako včera 🙄

Bola som si zobrať nový telefon. Vraj bol do 4 januára za1 Euro a dnes už za 49☹(((( Tak dúfam, že bude stáť za to.

A vy ženy čo porábate?

mukky
11. jan 2010

ahojte,nakuknem večer..

nikollette
11. jan 2010

Ahojte...

my sme boli dnes tiež v meste...
malý spal aj 3hodiny v kuse v kočíku 🙂
Najprv doobeda vyhadzoval vsetko z kočíka, hračku, rukavice...
a na druhej prechádzke poobede spal od 14:30 do 17:30 😕

Inak dávate drobcom actimel?????

mukky
11. jan 2010

vini dufam ze otec opať nezačne piť a vystrájať ☹ ,prajem Vám vela štastia a síl

uvidíš aj drobec si nájde svoj režim postupne... 😉
koň už pár dní opať zdochýňa,tak ani nemám chuť tu chodiť 🙄 ,pokial načíta stránky,som sivá 😝

dnes ide moj velmi obľubený film HRA,nemusím nejak filmy s Douglasom akčné a tomu podobné,ale tento som už videla asi 4 krát a rada si ho opať pozriem

drobec už hají a opať bezproblemovo,za pár minut aj sa čudujem,jeho čas zaspania je 20.30,posledné asi 2 týzdne cez den aj vecer zaspavanie trvalo cca hodku niekedy 😝

nikollette v Madarsku bolo super 😀 ,sli sme rano o 9.hod a došli po 21.hodke,bola som maximalne unavená a noc pred tým spala len 3 hodky,ked som ťava a sama si zato možem 😀 😝

mukky
11. jan 2010

mne dnes spal 3,5 hodky,od 12.30 do 16.tej,aj ja som si lahla a bolí ma hlava teraz 🙄 ..na očne som uz mala ist skoro pred rokom,nemám nove okuliare 😠 ,stare sa zlomili aj sklíčko 😒 a nemam chut ist tam ale musim..

mukky
11. jan 2010

niki ja actimel nedávam ale nastudovala som si ho už dávnejsie a od roka možes skusiť podať

mukky
11. jan 2010

kubikulka ja dávam tmavý chlabík a vačšinou ghrahamový rohlík,celozrné pečivo nedávam,tam hrozí vdýchnutie semienok..
svetlé dávam minimálne,len ak náhodou zbadá v obchode a nemaju graham..ja nejem svetlé aj mm už pár rokov,no on občas si dá ak v robote nemaju iné u nich v bufete,i ked ja si na také fajnučké teplé biele rožteky s maslom a kakavkom brusim zuby už dávno 😀
biele pečivo nemá žiadnu vlákninu,vitamíny,žiadnu výživovu hodnotu,má vysoky glykemický index ,čo sposobí rýchle zvýšenie cukru v krvi...a človek je po čase opať hladný