Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

smailinka
19. jan 2010

tak my už sme sa najedli o pol 1, čo je u nás veľmi skoro, a boli sme aj vonku zapáliť starkej sviečku..... 😔

nikollette
19. jan 2010

Som späť...

Mukky urobila som malému takú pomazánku. (cottage cheese, trosku masla, nastruhaná mrkvicka, žltok)
chutilo mu 😉
Brr, vonku je zimáááá...

Smaili, to mi je luto s tou tvojou babkou.
Mne zomrela v decembri 2008.. 2mesaice pred malého narodením, takže sa ho nedožila 😔

smailinka
19. jan 2010

cottage je tvarohový?

nikol, aj mne je to ľúto, som tam revala jak malá dneska, ešteže tam nikto nebol....ja som vďačná aspoň za to, že ona sa malého dožila...môj starký zomrel tiež mesiac predtým ako som sa narodila ☹

najkrajšie je, že ja si vôbec nepripúšťam, že tu nie je, ona je stále so mnou, s nami 🙂

a vonku je fakt hnusne....brrr

nikollette
19. jan 2010

Ja mám už len jedného dedka. Má 81r, teraz v marci bude mať 82r...
mám ho aj v abume s malým na foto...
Jeho žena (moja babka) zomrela ako 70ročná tuším, potichúčko v spánku, z ničoho nič. 😢 Mala som okolo 11rokov.

Druhý dedko zomrel na rakovinu mal okolo 68ročný, ja som mala vtedy asi 15rokov.
Jeho žena (moja babka) v decembri 2008, v nemocnici, potichu v spánku. Za 2 mesiace sa narodil moj malý.

Smaili, tu je zloženie:

mlieko, kyslá smotana, sol, syrárske kultury, syridlo.

smailinka
19. jan 2010

to je najlepšia smrť, bez trápenia v spánku, aj naša starká tak odišla... 😔

prečo som si myslela, že je to tvaroh? 😕

nikollette
19. jan 2010

Nedepkujme.... 😔

Co robíte inak???

smailinka
19. jan 2010

máš pravdu, nedepkujme 😉

no akurát som bola kuknúť malého dole, búval na chodbe, a keď som od neho odchádzala tak sa prebral..počkáme kým príde moja mamina a bude papať....

a vy čo?

nikollette
19. jan 2010

Malý si tlačí auticko, a krúži s ním po obývačke, ja som objednala z MMB sadu z dupla 🤐

smailinka
19. jan 2010

no to sa dalo čakať 🙂 MMB je tvoj druhý domov🙂

malý je chudáčik taký spotený, že ho musím nechať zohriať, aby nezachladol....a to sa mi zdal málo oblečený 😕

smailinka
19. jan 2010

ideme dole, tak zatím papa 🙂

nikollette
19. jan 2010

Ja sa idem troska hrať s malým.
Ideme si kotulať loptičku.

ahoj

mukky
19. jan 2010

cafte,
drobec spal len 2 hodky 🙄 ja hodku ..asi zavediem dudku cez den aby spal svoje 3 a viac... 🙄 😀

teraz som si všimla že mam od rana nedopitu kavu ladovu total 😀 /ako vzdy/,idem ju dopiť nech som krasna 😀 😀 😝

ja pijem s 2 kopcovitymi lyzickami nes kávy,/velky hrncek/už len 1 lyžicka cukru hnedeho,pred tym 1,5 a ked som mala asi 17 tak s dvoma som pila...uz si davam len trosku mlieka alesno susenej smotany poslednu dobu,nejak sa mi menia chute..
mm vraví ze pijem kakao 😀
on pije bez cukru a ani mlieko nemusi ked nechce blééé 😝 😀 ,bez cukru no dalo by sa v stave nudze,ale bez mlieka ee 😝

no nič ideme papať,ked sa maly bude pekne sam hrať tak nakuknem..uz pozna cervenu farbu a pismeno O 😀

nikollette
19. jan 2010

Ahoj mukky...
my sme sa hrali v detskej do teraz, pred 2min, malý zaspal.

MP dojde o chvilku domov, a vravel že ide robit bravčové, plnené slaninou, kapustou kyslou, klobáskou, zo zemiakmi. Mnam... on to vie velmi dobre spraviť 🙂

Ba som nedokázala vypiiť kávu bez mlieka a véla cukru 😀
Ja tam tu kavu dávam skôr na také zafarbenie vody 😀 😀 😀

nikollette
19. jan 2010

oprava: by som nedokázala...

mukky
19. jan 2010

niki mnam 😀 dala by som si ale bez tej kapusty poprosím 😀

tak si si poradila s pomazankou 😉 ,vidís aká si gazdina pomaličky 😀

ja cottage nedavam..koli soli,syridlu..a co som mala v rukach tak tam boli vzdy nejake stabilizatory 😝,farbiva aneviem co este 🙄,som mu chcela kupit a urobit s tym cestovinky,ja lubim,aj so slaninkou 😀 😝

ale som zacala davat lucinu teraz ,ale tu apetito..som chcela tu detsku a pisala im do firmy,ale na sk nedodavaju..ale je to totozne,obsahuje len smotanu,tvaroh,štipku morskej soli,mliekarensku kulturu,je bez konzervacnych latok a farbiv..

nikollette
19. jan 2010

N ved ani cotagge nemá farbivá ani ečka. Myslím že raz za cas je to ok 😉
vd uz budeme mať rok. Ale dobrá bola tá pomazánka, aj mne chutila 😉

NO my volal MP, že je zápcha, vytahuju nejaký prevrátený kamion z priekopy, tak som zvedavá kedy dojde domov. Už som hladná 😕

mukky
19. jan 2010

vcera mi opat prisiel balík,postarka ale vobec u nas nezvoni uz 4 krat som musela ist na postu 😝
poslali mi plno vzoriek kremikov a neviem coho este,musim prestudovať a pre drobca velku krabicu 300 g malinoveho napoja sunarku..len je to sladké no,tusim s fruktozou..on má rad iba cistu vodicku a acidko,um..

idem dat pomaly kuchynu do poriadku,ja neviem..stale je tam vzdy plno riadu 🙄

mukky
19. jan 2010

niki a aku mas znacku?ja som pozerala asi 2 a zlozenie malo blbe...raz za cas ok...ale to syridlo dufam nie je zivocisne..ci?radsej neppisem z coho sa vyraba 😀 😝

raz za cas iste neublizi,len do roka si mohla pockat s vyrobkami kde je sol...koli vapniku a jeho vstrebaniu.. aj cestoivinky mu mozes s tym urobiť ak ich mna rad..alebo spagety,sa bude zalizovať 😀

nikollette
19. jan 2010

Mukky ked furt niečo vyváraš či robíš 🙂
Ved kuchyna je po kúpelni tvoj druhý svet, nie? 😉 😀

mukky
19. jan 2010

ani nie 😀 😀

nikoll ale aj tak mas velku pochvalu ako pristupujes k strave dietatka tvojho 😵 😵

vinifera
19. jan 2010

Mukky asi by som ti mala pozbierať všetky vzorky čo sa mi tu kade tade povaľujú po dome. Vytrhávam to z časopisov a tak ale už to nepoužijem...

Inak ste tu toho fajne popísali. Som sa načítala🙂

Ráno som bola u švagrinej pre tovar. Potom na pošte s balíkmi. Na obed prišla na prvú návštevu kamoška s malou Nataliou - je o 1,5mesiaca mladšia ako náš Tomáš. Veľmi je ale naviazaná na maminu. Tak sa pol hodku bavila a potom už len poplakávala... Povedala kamoška, že musia častejšie prísť aby sa malá viac osmelila. No a poobede som bola u kamošky čo má malého 2 týždnového Branka.

No teda na to ako som pred tehotenstvom neznášala malé deti tak mi teraz tvoria denný program...

mukky
19. jan 2010

mne uz prisiel domov mm,tak sa venuje drobcovi ,ja som si urobila kavicku ze trosku cas si pre seba urobim,ale malý mi zase je za chrbtom na kresle 😀 a sa tuli 😵 😀

vini dnes kuknem tie tvoje obliecky vecer 😉 ,vzorky cakám 😀
aj ja mám doma plno odlozene a stale zabudnem skusiť 😀 😝

vini som citala ze deti nemusis na MMB 😕 😕 😀

mukky
19. jan 2010

vcera som skusala v parfumerii taku skvelu vonu...musim ist kuk na papierik ako sa vola...

aj som chcela vyskusat tuto Davidoff ale nemali..nemate s nou skusenosť,ja mam rada svieze len,letné,ovocné..
nikki možno mala...

http://www.parfums.sk/davidoff/davidoff-cool-wa...

vinifera
19. jan 2010

A kde tam na MMB mukky. Si nepamatam, že by som také ničo písala....

Mukky pošli mi do IP tvoju adresu. Pošlem vzory

mukky
19. jan 2010

vini tam tie komentare k fotkam 😀 nejaký havko tam je ze deri nemusiš ale psov ano 😀 😀 😀 😀

mukky
19. jan 2010

tak ideme sa prezleict,vypiť mliecko a hajíííí

nikollette
19. jan 2010

Mukky Davidoff coll water mám ale nie tú summer...
V modrom obale ju mám. Celú sadu som dostala na vianoce od svokrovcov.
Sprcháč, telové mlieko a vonavka. Nie je to zlé ale nie je to môj štýl.
Tu nepoznám co si dávala link.

nikollette
19. jan 2010

Vini, Mukky asi myslela tento komentár:

"Super úžasné. Malé deti moc nemusim, ale psov mam veľmi rada."

vinifera
19. jan 2010

Jáááj hej. Čestne sa priznávam🙂)

smailinka
19. jan 2010

😕 😕