Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
12. feb 2010

som sa snim vcera chcela hrat kolo kolo mlynske ale kdeze 😝 aj zirafu som zobrala a som mu ukazovala ze so zirafou ako sa hram na kolo kolo mlynske ale nieeeééé,len lietat a behat a lietať a to je jeho zivot 😀 no ale pekne mi sedi v stolicke pri rozpravke a michaelovi jacksonovi 😀 ..no co mam robit ked sa potrebujem najest ci popratat 😖 ...musim zapnut televizor,alebo cd ci book..no a v kociari krasne sedi stale aj hodiny ale doma ci ked ho pustis,ako tiger 😀

mukky
12. feb 2010

fakt idem,maly vstane nahodou a som v rici 😀 😀 😀 ,pá

nikollette
12. feb 2010

Náš by tiež stále chodil hore dole... už teraz sa bojím co bude ked bude úplne isto sám chodiť 😅
V kočíku občas obsedí, občas nie... ako kedy... sa postaví v kočíku, drží sa striešky a tak chodíme ked sme napr. v NC, kde nie je zabalený vo fusaku. Ho jednou rukou držím, druhou rukou tlačím kočík..

nikollette
12. feb 2010

Ved čo, ty spánok nepotrebuješ 😀 😀 😀 😀

.
.
.
.

ale ne, tak teda dobrú noc 🙂

mukky
12. feb 2010

hééééééj ja nespíííím,varíííííííím 😀
uz sa varia zemiacky aj spenát 😀

mukky
12. feb 2010

co si necitala co idem robit? 😀 😠 🙄 🙄

nikollette
12. feb 2010

Jáj áno čítala, ale nejak automatocky som myslela že ideš spať... sila zvyku 😀 😀 😀
hlboko sa ospravedlňujem 😅

Bejby, pekné fotky.. mi pripomínaš tú herečku - moderátorku Karin Haydu 🙂

nikollette
12. feb 2010

no malý sa zobudil..
ideme von..

nikollette
12. feb 2010

Sme boli na chvíľku vymrznúť...na dvore a tu pred domom, so sánkami...
Aj tých 50minút bohate stačilo... mám líca ako marfuška😅

Mala by som sa pustiť do upratovania. Len to celý deň odkladám 😒
Asi začnem až keď dojde mp domov, a bude s malým.

Bejby som na teba natrafila v téme "tehotné nástročné"
som ani nevedela že ty si ešte mladšia odo mňa 😅

Mukky dovarené???

bejbypd
12. feb 2010

ahojte kocky...akurat odchadzam tiez na jednu party ale to je party aj s detmi tak len narychlo..dakujem za pochvalu fotiek 😉 uz mi raz kamarat povedal ze som typ ala karin haydu 😀 no niki je to tak ja som september 88 😀 vecer sa este ozvem ak budem schopna 😎 a dakujem za privitanie 😵

vinifera
12. feb 2010

Tak baby dedko nakoniec zomrel 😔

mukky
12. feb 2010

vini to je mi strasne luto ☹ ☹ ☹ ,uprimnu sustrasť ☹

nikollette
12. feb 2010

Vini, nakukla som z prúdu oslavy a vidím tú správu. 😔
Je mi to luto 😔 😔 😔 😔 😔
úprimnú sústrať prajem 😔

a co mu bolo, co to spôsobilo? či už staroba? ☹

vinifera
12. feb 2010

NO jednak už mal 87 rokov a mal aj ľahšiu cukrovku a nedal si poradiť. Nechcel jesť tabletky a vyjedal sladké. Takže ho nakoniec zradilo srdiečko. Ale presnú pričínu ešte neviem. Volali z nemocnice sesternici čo tam robí ako sestrička takže sa to k nám dostalo oblúkom. Zajtra budem vedieť viac.

mukky
13. feb 2010

baby majte sa...zajtra ked mi to cas dovoli doobedu nakuknem

nikollette
13. feb 2010

Ahojte...
Vini, no chudáčik deduško. Ale zase sa dožil krásneho veku. Ja co by som dala za to, keby som vedela že budem žiť 87rokov.
Nech odpočíva v pokoji 😔

................

Môj malý normálne začal piť mlieko. Dokonca sa na neho teší. Ja som úplne happy. Ako dobre že som to nevzdala, a stále skúšala. Na niečo to predsa len bolo. Asi mu prišiel na chuť.

Oslava v pohode, popili, sme pokecali, zabavili sa...
už som dnes všetko spratala, takže pohoda 😉

Dnes ideme zase mp otcovi a bratovi gratulovať k meninám, moc sa mi nechce ale tak čo už...

nikollette
13. feb 2010

Idem skúsiť variť. Bravčové maso na kocky na šťave s ryžou.
Som kukla recept, uvidíme čo z toho bude 😕

Zatial sa majte 🙂

womenne
13. feb 2010

Vini uprimnu sustrast 😔 😔 😔 ale dožil sa krasneho veku....

nikol prijemne varenie si pametam ja svoje začiatky 😀 aj teraz niekedy niečo pokazim najmečo sa tyka kolačov najme kysnutych som vo vojne s kysnutym cestom 😀 ale naštatsie pride segra takže napečie 😝

nikollette
13. feb 2010

NO celkom sa to dalo. Ryža ok, masko ok, šťava troška hustejšia, ale chuťovo fajn, a ešte som urobila cibulkovo - paradajkový šalát.
Za pol hodku ideme k svokrovi gratulovať...
Sme boli dnes aj vonku so sankami, a sme od 16tej do 18:30 spali celá rodinka... 😀
dobra padol poobedňajší spánok...

Womenne, ja radšej nepečiem. To by dopadlo. Ani len maso. Nic co sa robí v rúre. To je robota mp 😉

wandeirra
13. feb 2010

ahojte zienky,
trosku zmenim temu...ako idete oslavit valentina? 🙂

adal
13. feb 2010

vini, úprimnú sústrasť 😔

dali4
13. feb 2010

Ahojte 😵 ... možem sa vám sem trošku zamotat? Neviem, možno ma bude treba prehodit do inej témy 😀 ... ale nechce sa mi hladat a toto ma zaujalo že Netabulkové mamičky 😅
Chcem sa vás len opýtat na vašu skúsenost... mám 3,5 mesačnú dcérku a minule mi dr. povedala že už by si mala dvíhat hlavičku ked leží na brušku. Len ona vobec nechce, má strašné nervy ked je na bruchu, od narodenia ju sem tam dávam ale vyložene to neznáša. Ked tak leží na brušku tak si len cucá ruku a potom sa začne všelijako krútit, ale skor len tak od hrudníku dole 😅 je ako paragraf a proste tu hlavičku má doslova prilepenú na podložke a strašne nervačí.. Ináč ked ju mám na rukách tak si ju drží pevne a to už dost dlho. Ja teraz nechcem riešit že či už sá má dvíhat alebo nie 🙄 ... ale skor to, že či to vobec musí robit... máte s tým niektorá skúsenost? Lebo napríklad aj s lezením je to tak že niektoré deti vobec nelezú a je to ok.

datkova
13. feb 2010

dali4, no podla mojho osobneho nazoru by hlavičku už ako 3,5 mesačná držat v lahu na brušku mala... naša Saša je zas opačný prípad, hlavu držala ako mesačná aj 2-3 minuty v kuse, ale zase ona sa narodila 4400g,je velmi silná, aj teraz sa sama od seba vo vajíčku dvíha do sedu, aj na mne ked ležká, tak dvíha hlavu aj telíčko... vidíš, každe bábo je iné... nehovorila si o tom s doktorkou?

dali4
13. feb 2010

datkova... malá sa narodila o 2 týždne skor, cisárskym, mala 2800g a 46 cm, bola úplne v poriadku, mala 10 bodov v tej... neviem ako sa volá tá stupnica. Od začiatku je všetko ok, apetít má dobrý pravidelne priberá, teraz má 5700g a 65 cm a celkovo je velmi šikovná. Mala pár týždnov a už som jej dávala ruku len tak pre istotu za hlavičku, velmi pekne si ju držala, až som čumela... teda nie len ja aj dr. povedala že paráda. Strašne si lúbi sadat, teda samozrejme len ked ju vytiahnem za ruky, strašne sa jej to lúbi, chrbátik má krásne rovný pevný a hlavičku vzpriamenú... No, dr. mi povedala že nakolko sa narodila trošičku skor tak má malinká ešte čas ale za dva týždne máme íst na kontrolu a dr. teda bude čakat že si hlavičku dvihne... povedala že to už by mala. Ale stále nič ☹ ... ako hovorím, chytí strašné nervy ked je na brušku a je koniec všetkému snaženiu. Tak neviem 😒 ... no uvidíme čo nám povie.

mukky
13. feb 2010

ahojte,
dali a ked lezí nevytáča sa malá do pismena C /do luku?/,nezaklána velmi hlavicku dozadu?
dali ale malu zásadne pasívne neposadzuj,aj ked sa ti zdá ze ma chrbatik pevný,možes jej to len a len ublížiť,až ked sa sama posadí je ten správny cas na sedenie

mukky
13. feb 2010

my valentíne neoslavujeme,den po valentínovi máme výročie spoznania sa,to je pre nás dolezitejsie...či bejvávalo? 😀 😀 😀 😀

dali4
13. feb 2010

mukky, vytáča sa do C... čo to znamená ? S tým sedením to neprehánám. Ked ju prebalujem, a nechám ju troška rozbalenú nech sa vyvetrá tak sa zvyknem nad nu nahnút, sama mi chytí palce a tahá sa hore, tak ju zvyknem vytiahnut do sedu, vtedy sa rehoce 😅 Ale nie vždy robím...

dali4
13. feb 2010

Ešte k tomu sedeniu... ja viem že sa to nemá robit tak skoro... nechala som sa zlákat malinkou ked som videla ako sa jej to páči 😵 . Ale radšej to robit nebudem.

mukky
13. feb 2010

dali netreba ani raz za cas to robiť...vsetko je ešte krehučké a neprisposobené sedeniu

ak dovolis,prikladam jeden clanok..nevravim ze to moze byť vas pripad,ale nas bol a takto sa vacsinou prejavuju hypotonické deti..
rodila som cisarskym,malý sa mi neotočil,ale sedel..triasla sa mu briadka,vyklanal sa do C,zaklanal velmi hlavicku,takmer v 4 mesiacoch mu ešte hlavicka padala dozadu

http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&...

mukky
13. feb 2010

mali sme oslabené chrbtové svalstco,cvičili sme vojtovu metodu a chodili plávať,brali pyridoxin a vitamín E,nesmeli sme ho nosiť na rukach,dávať na bruško bolo zakázané