Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
28. feb 2010

vini 😀
no a ako je malemu,som ti aj pisala minule v teme ale som si vsimla ze casto odomna ignoruješ prispevky tak som radsej ticho 😀

no tak ja som sa potrebovala najest u babky a mama strazila maleho no a zrazu sa zobrala,sla fotit darceky co dostala babka 😀 a ja a kde je savier?ved v izbe si zapina a vypina telku..ja nalet do izby 😀 ..lebo teta tam ma nizky stol ktorý ma ostre hrany/hlavne odkedy sa stalo to nestastie adi cestovatelke malemu som na to zvlast opatrna.. 😢 / ,ma tam oprete zrkadlo o stenu,lampu na skrini ktoru maly rad zapinba a vypina a hned je ziarovka horuca no a samozrejme teta tam mala nizko polozene prstene a ine drobne predmety na dosah ruky...

no a u svokry ked sme boli on si isiel zobrat hrozno a ona mu kludne otrhla a podala a on celu bobulu si uz vlozil do ust taku mensiu...ved je este hlupucky a nemusi to prekusnut,ale len zhltnut a po druhe kostky v nom..no som pribehla a mu ju vabrala z ust a ona ze ci nevie kusat 😀 hej vie,ale nemusi ju prekusnut..no koniec 😀
a take ze bol este mensi a v postielke a svokra ved uz si sadni a ja ok a pridem k nemu a on skleneny pohar v postielke..ma skoro j*blo od nervov...svokor mu ho iste dal..ani nechcem pomysliet co sa mohlo stat.../dufam ze nie svokra mu ho tam dala.. 😕

lenze savier ak prideme napr.dnes k svokre,tak kym neodideme a pokial mu nedas jest,beha od jedneho miesta na druhe,neposedí,takmer nepostoji..v kuse a to doslova beha...

ako teraz..tak asi sa dlho nezdrzim 🙄 😀

vinifera
28. feb 2010

Mukky nemám dojem že by som príspevky od teba ignorovala. Ak áno tak prepáč je to len nedostatkom času. Normálne mi to pripomen. Ja som tu ale písala že malý mal podľa všetkého 6tu chorobu. Lebo 3 dni horúčkoval čo to dalo a potom sa na brušku osypal takým drobnými vyrážkami.

Na tému pády atď. Ja som fatalista a myslím si že keď sa má niečo stať tak sa to stane bez ohľadu na to či pre to niečo robíme alebo nie. Môže sa nanho celý den tvoja mama dívať a nič sa nestane. A keď prenho prídeš ty sa na 2 sek môžeš otočiť chrtbom a môže si vtedy hlavu roztrepať. Čo sa stalo andrei neviem nie som v obraze - nechodím šmírovať k ním do témy. Zbytočne by som sa na príspevkoch určitých mamičiek (nie andrei) rozčuľovala...

No a z hroznom si ma dostala. Ale nie tak ako si myslíš. Ja dávam bobule aj krpcovi. Krásne si ich pohryzká. A keď trafí kyslú tak vypľuje 😀 Je to makký plod. Nevidím na tom nič zlé. Ono je fajn keď mamina dáva bacha ale niekedy nie je dobré byť prehnane úzkostlivá.

mukky
28. feb 2010

vini no ale drobec sa mi dusi aj z jablka..musime len struhat..neviem preco..no a bobule hrozna nebudem davať i nadalej,nechcem zbytocne riskovať ze mi vdychne kostku..tak zatial bobule nie 😀

a to je jasne,ze staci sekunda a moze byť bum bac...ale aj to ze som uzkostilvejsia prameni asi vekom..vidim to aj na sestre,tiez nie je taka ako ja no a hlavne sme kazda ina povaha....no a mozno aj tym ze malý sa narodil nie uplne v poriadku tak mam taku potrebu...

ale mne to neva aj ked ju stale musim byt za patami 😀 aj ked sa ze "pozalujem" 😀 beriem to tak,ze je zivy a hold musim za nim behať 😀 a je to ok...

no ada snad napise co sa stalo--ale v skratke,malý si v skolke na hrane roztal pusu a museli mu ju zasivat..ani citat som to nemohla...ako ho drzali oni s mm,sestra,doktor a zasivali ho... ☹ ☹
si obcas s adou piseme,nejak tiez nemam cas na ine temy a milka co pisala som teda uz riadne dlho necitala 😕 😀

ok,idememe sa chystat,snad este nakuknem...papa

vinifera
28. feb 2010

Mukky ani ja mu jablko nedávam lebo sa ním drhne. Ale to je také pevné tuhé ovocie. To musí riadne aj dospelý rozkusať. Ale hrozne je také makké šťavnaté s tým sme zatiať problém nemali. Aj keď je hruška taká maslová tam ho nechám nech si kuše sám.

nikollette
28. feb 2010

Ahojte...

idem vás dočítať...
nedávno sme prišli domov...
sme boli v BA, v Starom meste, na prechádzke, v Mekáči, na zmrzke, len tak vonku sa túlať...
Malý už chcel sám bežkať, tak som za ním behala ako drak 😅

A čo vy ako nedela???

nikollette
28. feb 2010

Baby k tým jablkám a hroznu.
Z jablka sa aj mne drhne. Jedine vtedy sa nedrhne, ked mu odrežem uplne tenký plátok z jablcka, ako plátok šunky dajme tomu, ale maličký, vtedy to vie zjesť. Hrozno som ešte ani neskúšala. Myslím že je na čase 🙂

nikollette
28. feb 2010

Som pridala aj nejaké foto 😎

nikollette
28. feb 2010

Mukky, tá torta vyzerá super, ako sa robí??? 🙂

vinifera
28. feb 2010

http://www.irobotslovakia.sk/termek/info/irobot...

Ženy na toto potrebujem sponzora 😀

Celkom rada vysávam ale ...
Ale niekedy som z toho fakt na prášky. Máme RD je tu 9 izieb(aktívne sa používa 5 a zvyšok tak rekreačne) plus milion kilometrov štvorcových schodíšť, chodieb, kúpeliek atď. Do toho tri psy, naša mačka susedova mačka, dedko kutil a krpec krpatý. Katastrofa...Chcela by som túto srandu. Proste keď pôjdem von tak to pustím až povysáva a prídem a bude poriadok. Len ešte toho sponzora treba

nikollette
28. feb 2010

Vini a tvoja mamina nevysava hore?
Kedže si písala že vy obývate spodok... či ty vysávaš celý dom... tak toho máš dosť 🤐

Ja som už takého robota aj lacnejsie... okolo 120eur... to by sa dalo nie? 😉
neviem či presne taký istý, ale na ten štýl pracuje...

vinifera
28. feb 2010

NO len ja som čo to o tom čítala na modrej streche a tie lacnejšie toho moc nenarobia. Bol by super samsung (ten už má kameru ktorou zosníma izbu a vysáva cielene a nie len tak ako príde) ale na slv trhu ešte nie je. Tak kukám zahraničné stránky. Tam stoja aj o polovicu menej.
Mama hore vysáva. Ale raz týždenne to ja zoberie nakomplet. A dole vysávam každý den.

nikollette
28. feb 2010

Tak by sa ti zišiel, to je pravda...
Si to mala chcieť ako vianočný darček, nech sa ti na to všetci poskladajú 😀

vinifera
28. feb 2010

To som ešte nevedela že taká sranda sa vôbec predáva. Aj tak by ma všetci poslali do ...

nikollette
28. feb 2010

Hm, tak neviem... Buď začať na to šetriť, alebo zohnať nejakého sponzora 😅

Ja hladám akurát na MMB nejaké jarné čiapky a bundičky. Bo v obchodoch ešte jarný tovar moc nie je.
By sa mi velmi páčila taká riflová, vyšúchaná, alebo s roztrhaným efektom, proste taká štýlová moderná...
Len nikde také nevidím, len také obyčajné, klasické a tie sa mi moc nepáčia. Takže ak by ste mali tip, budem rada 🙂

nikollette
28. feb 2010

Mp dovaril, idem jesť 🙂

nikollette
1. mar 2010

Dobré slnečné, aj keď ufúkané ránko prajem 😎

cestovatelkaandrea
1. mar 2010

Vini akurat som docitala, co ste si pisali s mukky....
no Damian padol v skolke na taku malu lavicu a roztal si hornu peru tak hlboko, ze mu to museli zasivat v nemocnici. Teraz by sa mu to mozno nestalo ale vtedy este nevedel poriadne chodit. Odvtedy v tej triede nie je a je v takej pre deti od 0-2 rokov.

nikollette
1. mar 2010

Andy a vtedy bol v akej triede?

cestovatelkaandrea
1. mar 2010

od 0-4 rokov... ☹ menej bezpecna ☹

nikollette
1. mar 2010

Tak to áno ☹

Ja som akurát spravila malému takú ovocno - piškotovo - smotanovú misu.
Na chvílu dala do chladničky. Niečo ako smotanová torta.

A vy kde ste baby?

cestovatelkaandrea
1. mar 2010

zas robis chute? baba jedna... posli expresom do NL jednu 😉

vinifera
1. mar 2010

v poho spoko aj k nám.
Baby už som zúfala z malého ekzému. Má to teraz desné. Mastíme sa masťami od kožnej a nič☹
Už to vyzerá akoby mal spálenú kožu. Teda hlavne na tvári. Na ručičkách a nožičkách to nie je také desné. To asi zato že som vypila džús.-( Už som písala jednej kočke tu na koníku - mi to príde ako annag v téme o kojení. Tak dúfam že poradí. Bobo moje malé vyzerá akoby som ho týrala 😖

nikollette
1. mar 2010

Vini to má až také zlé ☹
a nič na to nepomáha 😒

bejbypd
1. mar 2010

caute baby...fu andy to si neviem ani predstavit...sice nam sa tiez stala nepekna nehoda ked sme s miskou minule leto lezali v nemocnici s otrasom mozgu a trosku puknutou jednou castou lebky ale na to uz nikdy viac nechcem spominat no bolo to priserne..vini chudatko malicke...vobec netusim ako by som ti pomohla nepoznam ziadne masti tak len nech to malickemu rychlo prejde 😉 snad aspon nejaka masticka zaberie a ta zena ti nieco poradi...no a my buvkame,ja oddychujem bo o pol osmej mam tu zumbu a stresy jak male decko...dufam ze budem vladat 😝 idem si dat slaninu som sa rozhodla mam chute 😀

nikollette
1. mar 2010

bejby nerob chute 😝
kedže sa snažím zdravšie stravovať a menej...

bejbypd
1. mar 2010

aj ja sa snazim zdravsie 😀 to sme mali posledny kusok slaninky tak som ju teraz zozrala a odteraz uz zijem zdravo a cvicim 😀 baby vcera som mala taku migrenu ze koniec uz som videla vsetkych svatych to sa mi este nestalo normalne som nemohla mat ani oci otvorene no doslovo bolel ma kazdy zvuk a nejake svetlo...hruza fuj 😝

nikollette
1. mar 2010

Migréna, našťastie som sa nou ešte nestretla 😝 klop, klop...
Ja jem jahodový kompót... moje prvé jedlo dnes...

cestovatelkaandrea
1. mar 2010

Vini nas mava flaky po tele zo zimy a z castejsieho kupania ak ho nenaolejujem....
a pri zubkoch tiez... na tvari ma vtedy take velke cervene flaky 😒

baby nechcite vediet co som dnes ja pojedla 😀

vinifera
1. mar 2010

Kúpeme sa tak raz za 3 až 4 dni. Do kúpeľa mu dávam olej na to určený. Zúbok nový máme to je pravda. A tie fľaky má také draplavé. Hodím do albumu bude chcieť isto vidieť aj tá kočka od ktorej by som rada radu.
A Andrea keď mal malý takúto nehodu v škôlke ako sa to riešilo? Ja viem že ustriehnuť veľa detí je problém ale v každom prípade chybu spravili ony. ☹

nikollette
1. mar 2010

Andy tiež by ma zaujímalo, či sa to nejak riešilo?

Vini, pozrela som fotky. Mne malý strašne pripomína teba. Jasné má aj z otca niečo, ale ten pohlad, celá ty, nepomôžem si 🙂
A chudiatko, no má to vážne dosť na tej tváričke ☹ hnusné ekzémy 😠 😝