Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

leelo
22. apr 2010

v zime je podla mna kazdy byt prekureny, aj ked nekces. pozri tu:
http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

petik, ty si ako ja 😀 my bezne ideme o pol5 von a o 7 este vesele kocikujeme. nech cumia, oni potom nebudu travit vecer a uspavat moje podrazdene ditko! 😎
myslim, ze nase babena su rovnake, lebo take su vsetky. proste vela podnetov, nevedia ich spracovat a potom vecer je to zleee

petka035
22. apr 2010

leelo ja tu stranku mám preštudovanú ako tak 😉 a s večerným uspávaním problém nemáme, ak tak len občas,len ten den je na porazenie, tolkokrát sa chystať 😅 no škoda,že nebývaš kde ja, by si vzala naraz obe kočíkovať 😀

leelo
22. apr 2010

ja uz na nom vidim cez den, ze aky bude vecer.
teraz, ked je dlho svetlo, tak mi to pride prirodzenejsie. ale nam maly v zime spal od 14-18 vonku v kociku/na terase, tak co, mali sme ho budit, aby babky boli spokojne? raz sa jedna pristavila pri kociku, maly spal a ona ze - je unaveny, kedy ho date spat? ja ze prave teraz ho davam spat. no psycho 😀

zuziiiicek17
22. apr 2010

Ach babenky 🙂 ja si tak pozeram na konovi vybavicky ,kociky a tak...ja som trafena,normalne na mna prsla tuzba byt zase tehotna 😀 😀 😀 No ktovie,mozno o rok ,ked bude s mp vsetko zase v poriadku,tak by som aj chcela ,,,alle vravim ,ze mi sibe kvalitne...zajtra ma maly vytoci a poviem si ,ze som nenormalna urcite 😀 😀 😀

vinifera
22. apr 2010

Ahojte kočky.
Tak mi o 4 tej zobrala sesternica malého. S som malá že akú veľkú ideu že idem upratovať. Teraz som sa zobudilaa 😕 🙂 🙂 🙂

leelo
22. apr 2010

vini, mudro si spravila!
my sme boli vonku az doteraz, bolo krasne slnecno. vlastne este stale svieti 🙂

nikollette
22. apr 2010

Ahojte, ja zase len na skok. Sme cele dni vonku, mame krasne pocasie, uz som sa aj normalne opalila😅 maly je dnes nejaky mrzuty, asi zuby, tak sa mi zda... Mne uz dosli tie plavky co som davala link, sadli v pohode, tak som rada. Cez vikend ideme niekam na vylet, prechadzku, na nakupy... A v sobotu po dlhsej dobe ideme iba s mp do kina🙂 a najest sa.. Na film suboj titanov, nejaka novinka v 3D. Tak som zvedava... Nedocitavam takze neviem reagovat. Dufam ze sa mate Ok, a vy aj drobci ste zdravy😉 tak sa zatial majte

petka035
22. apr 2010

Ahojte tak ja som si bola dať druhý krát umyť vlasy u kaderníčky 😅 aká som čistotná 😀 celkom fajn ma ostrihala,sa mi tam snažila nanútiť masku za 20eur,no iste to si kúpim takú istu v obchode a lacnejšie 😔 😅 Aspon mi vlasy pochválila.
Zuzka ja tiež uvažujem niekedy nad druhým dieťaťom,a pritom s týmto bolo a je roboty a nervov až až,ale aj tak 😵 no ale to by sme museli vyriešiť bytovú situáciu a aj pracovnú kedže mm pracuje v NR(čo nám výrazne zaťažuje rozpočet,no nemá šancu sa odtial dostať)a ja tam mám tiež miesto 🙄 ,

mukky
22. apr 2010

ahojte 😎
sme boli von v meste na prechadzke,potom po mamu do prace,mama ho chcela domov tak sme sli na nakupy bez drobca,malemu som kupila troje dupacky,pohar so slamkou s tym autickom,mame taky aj s mackom pooh, 2 hracky 😔 ,dvd rozprávku o santa clausovi a aj papucky ale su mu malé, budeme musiet ist musiet zajtra vymenit..zdali sa mi male ale mm ma presvedcil ze su dobre,cislo sedelo..to hadam budu mat nase číslo na výmenu.
v hypertescu sme boli,maju tam super akcie..len sme mali málo casu..

vy ste co dnes porábali?je tu nejak riedko..
idem dočítať..ahoj nikoll,pozdravujem ta a malemu posielam božtek.
zuzi ked ti malý zacne chodit a behat neviem ci takukrásnu tuzbu radsej na isty cas neodložíš 😀

leelo
22. apr 2010

mukky cau,
my sme dnes zamenili mrkvu za sladky zemiak a cakame na reakcie, co prinesu dalsie dni.
boli sme vonku, bolo krasne, az do 20.00 svietilo slniecko. malemu sme ukazovali obrovsku travnatu zelenu plochu, co mame v parku. pozeral, isiel si oci vyocit. aj ine deticky videl, ale este ho prilis nezaujimali 🙂
mozem ti povedat, ze sa celkom uz tesim na dobu, ked mi maleho vezme povarovat mama ako tebe dnes savierka. ale zatial si uzivam to, ze mse taki prepojeni a nikto medzi nas nevstupi.

mukky
22. apr 2010

leelo 😀
no my malého ku niekomu dávame minimálne 😀 ak len k mame,alebo prababke ked je tam aj teta alebo mama,svokrovcom nedávam drobceka... aj dnes len na hodku aj nieco a to som mame raz volala čo robí ale druhý krát som si zakázala lebo ju to vytáča 😀
jasne ze len behal 😀 mama a otec vyštavení a mama mi povedala ze ju vobec nepocuval ze mu nieco povedala a on dym a čára 😀 😀
bez malého som bola najdlhsie asi od rána 6 hod.do 16.tej ked sme boli na ukrajine ale to mal asi 5 mesiacov a raz asi pol dna ked som mala zlcnikovy zachvat a bolo mi velmi zle a mm spal po nocnej,inak si ani nespominam ci bol dlhsie u niekoho..

mukky
22. apr 2010

leelo ty bývas na sk?

leelo
22. apr 2010

jasneze jedine mama, teda nasi. oni su dost mladi a normalne narodenim maleho este omladli. su z neho na vetvy a energie maju prenho, ze sa az divim.
so svokrou nestras, ta sa ho nedotkne. no dotkne, ale nezverila by som jej ho. ona by mu naschval, aby ma vytocila, ponukala korku z chleba alebo pribinak ako ju poznam.
inak ja som sa o tychto salenotach typu prikrmy v 2.mesiaci a kripica do mlieka dozvedela az tu na konovi, u nas v rodine sa to nejako nepestovalo. ale kedze je mm alergik na vsetko na svete, tak svokru tipuje ako vyrazne netabulkovu zenu 😀 😀 😀 😀

ja ked sa idem strihat alebo nieco kupit a maly je vonku s mm, tak sa citim ako s "prazdnymu rukami", akoby mi chybala cast mna

leelo
22. apr 2010

nie, v nemecku. mam to aj v pase.
pytas sa kvoli tomu dnesnemu pocasiu? u vas bolo ine? ale to co je dnes u nas, zajttra je u vas. my to posielame. fakt, mam to overene 🙂

mukky
22. apr 2010

nie pýtam sa koli tým sladkým zemiakom 😀 a to v pase som si nevsimla..a kde zijes ak to nie je tajné a vek?no a nejak som nepostrehla meno tvojho chlapceka 😵

leelo
22. apr 2010

a na slovensku sa bataty nedavaju? prosim vysvetlenie. dakujem 🙂
neboj, ved som sa uz odhodlala aj na tie fotky, takze uz nebudem taka anonymna pre vas.
zijeme v mnichove, mam 30 a maly je Benjamin 😵

mukky
22. apr 2010

leelo tak som sa s tým este nestretla napr.zeby niektorá slovenská mamicka ich dávala a ani neviem či sa u nás predávaju,chutia dobre?
pekné meno 😵 a zijes tam uz dlho?
my máme rodinu teda skor mm v Bremach a tusím aj v Bonne no uz ani neviem kde vsade su roztrusení ..

leelo
22. apr 2010

mukky, mam pocit, ze aj annag pise na svojom webe o batatoch.
chutia super, take jemne a sladucke su a kmonzistencia je makkucka, rozmackala som ich lyzickou a varila som ich kratsie ako mrkvu.
my sme ich kupovali normalne v hypermarkete na sk. maju ich v regaloch s exot.ovocim/zeleninou a vyzera to ako vacsi tamvy zemiak so spicatymi, nie gulatymi koncami.
zijeme tu od augusta. ako som nastupila na matersku.

dala som fotky maleho zo sobotneho mrkvickovania 😉

mukky
22. apr 2010

leelo malý je zlatučky velmi 😅 😅
to 6 mesacne babo je také malinke?uz si to ani nepamatam nemam odhad na miminka ale sa mi zda taky malinky 😵
ja to nemám precítané od annag celé
som po nom nepatrala tak neviem,snad ho maju aj tu

leelo
22. apr 2010

🙂
nas maly neni nejaky macek, 2 tyzdne pred pol rokom mal 6kg. narodil sa 3kg.

ak to najdes a kupis, iste vam aj malemu bude chutit. je to take spestrenie 😉

mukky
22. apr 2010

nemyslela som to tak vahou ale ze deticky polrocne som aj zabudla ze su take malé 😵
lucim sa,idem kuk svoje programy,papa

mukky
22. apr 2010

spomínam na detstvo a minulosť 😔

https://www.youtube.com/watch?v=mqn7GWKmVSo
mukky
22. apr 2010

😀 super uces....ja chcem mat opat násť 😀

https://www.youtube.com/watch?v=QrV4kcj63V4
lenka_66
23. apr 2010

pekny , den 😉

lenka_66
23. apr 2010

mukky ja som bola zavisla ako tazka puberta na

https://www.youtube.com/watch?v=Us768DCj6F8


no a peter nagy mohol by aj 25 hodin denne hrat 😀 😀 😀 ach jo zlate casy

leelo
23. apr 2010

lenka, ahoj.
tak pri tej pesnicke, co si dala, som ako zacinajuca pubertacka normalne plakavala. prislo mi to strasne tragicke...

ako sa mas? co maly?

zuziiiicek17
23. apr 2010

🙂 kde sa vsetky flakate ? 😀

mukky
23. apr 2010

veru kde ste? 😀
mne malý teraz zaspinkal 😅

wandeirra
23. apr 2010

caute zienky,
co si myslite o tom,ked darujete kamoske krasnu znackovu supravu pre jej malu a ona sa ju vzapati snazi predat na nete?
dik za nazor

leelo
23. apr 2010

asi, ze by radsej prijala, kebyze jej darujes lovase... ☹