Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

miskachrumka
11. aug 2009

baby ja som dla teraz malemu prvy krat tú hami karfiol a boli sme už skoro na konci poharika a naraz mi to vyzvracal som zho preč co to mohlo byt?????????a pytala som sa dr o tom tvarohu a ze mu to neublizi ze sa nemam bat 😉

miskachrumka
11. aug 2009

ni name chicco flasku a ztej to ide super!co mam teraz robit stou brokolicou?mam ju mu ju este niekedy dat?ale nije plany sa smial hned spokojny bol len mi to vyzvracala le nie prudom ale mu to vsetko vytieklo! ☹

jevel
11. aug 2009

megi - skús ešte s tým nutrilonom bojovať aspoň do roka. skús ho nechať dlhšie odgrgnuť ako ti poradil aj doktor , možno sa to zlepší. A je možné, že aj kravské mlieko bude grckať. Predsa len Nutrilon má neporovnateľne vyššie výživové hodnoty ako obyč. kravské mlieko 😉 . Ja by som to skúsila, veď čo chvíľa budete mať rok. a grcká ho len ráno?

piškoty neodporučil asi len kvôli cukru keďže lepok už povolil

miskachrumka
11. aug 2009

baby ved aj tie sunarka keksy su s lepkom! ☹

nikollette
11. aug 2009

Miška no vacsina tých keksíkov je už s lepkom, veru... 😒

jevel
11. aug 2009

ano sunarka keksy sú s lepkom

miskachrumka
11. aug 2009

mi bolo povedane ze su bez lepku 😠

suem
11. aug 2009

Piskoty obsahuju aj vajecne bielka-silny alergen, tak asi preto ich lekar neodporucil. A odporucanie kravskeho mlieka nebudem komentovat, len jeho vyssi vek ho ospravedlnuje 😠

miskachrumka
11. aug 2009

boze tak ake susienky su bezlepku ja mu to musim davat do mliecka!

megi93
11. aug 2009

suem, sorry, ale je to 5 pediater, ktorý mi povedal, že mlieko môže od 6 mesiaca. Tak akože všetci sú vadní podla teba. Keby celý svet povedal, že od 6 mesiaca kravské mlieko, tak sú všetci debili podla teba že?

Vinifera vygrcka ho iba ráno, lebo iba vtedy ho pije. To, čo pije v noci nevygrcka, lebo pri papní vlastne spí a ked dopije, sa len obráti na bok a spí ďalej. A kravské sme už skúšali dávať, síce trošku ale nevyvrátila nič. Veď v noci jej budem dávať nutrilon a budem jej z neho robiť kašu večer. Dostane do seba aspon niečo. Lebo takto je nereálne, aby robila čokolvek okrem ležania na chrbte a kedže už vie loziť, neexistuje ju udržať. Keď ju nutim byť na chrbte, tak sa rozplače a vyvráti to aj tak 😖 A keď sedí, alebo je na rukách, tak vracia. Minule po dvoch hodinách sme šli niekam preč a kým som ju zniesla do auta, tak ma ovracala komplet, aj seba a mohli sme sa nanovo prezliekať 😒

miskachrumka
11. aug 2009

ate tu pisali ze sa ma zacat najprv so zeleninkou aby si babo nezvakalo na sladke chute lebo potom zeleninku nebude chciet!ni mi hocikedy papame tak ze malemu dam najprv aj kasu a potom zeleninku a nema problem spapa aj to aj to! 🙂

miskachrumka
11. aug 2009

megi !!!!!!!!nas mali o siestej paapal prvy krat brokolicu a už je skoro spapal celu už sme boli na konci a zrazu ju vygrckol a ale neplakal aky ba sa nic nestalo a negrckal prudom ako nevstrelilo to zneho ale len mu to vytiekolo z pusi!nevies mi poradit prečo? ☹

megi93
11. aug 2009

fuha, možno to zjedol hltavo a nesadlo mu. Keď som našej malej dala prvýkrát pohárik, ktorý ešte nemala, tiež sa z neho povracala najprv. Nemyslím, že by to bolo niečo vážne. Ak by to bolo niečo mlične, tak by si sa mohla báť, ale takto nie. Len teda bude skôr hladný asi.

vinifera
11. aug 2009

Megi. Chcela si asi napísať jevel 🙂

bershka
11. aug 2009

no baby, skohleme sa jak svina... tak si rozskrabala ucho, ze jej krv tiekla... dali sme jej fenistil. myslite, ze potnicky su moc "svědivé"

miskachrumka
11. aug 2009

megi a ked sa povracala dala si jej to kedy zas aky odstup casu mam dat?zajtra si tazko ze?a dakujem 😉

mukky
11. aug 2009

ahojte,ani ja uz nebudem komentovat to kravske mlieko,ked to niekoho tesi ze ho zacne davat,tak nech dava

zarazila ma tu uplne ina vec a stravy sa netyka

nikollette
11. aug 2009

Mukky aká???? 😕
ja som zvedavá ako stará "Kelišková" vrav 😀 😀 😀

nikollette
11. aug 2009

preklep: "Kelišová" 😉 nie Kelišková 😀

vinifera
11. aug 2009

Čakáme mukky 😀 😀

Bershka a nie je to reakcia na aviváž alebo prací prostriedok?

nikollette
11. aug 2009

Vinifera mna to tiež napadlo ako prvé, ale za uškom?
A náš mal potničky ked mal cca 2 mesiace, ale nesvrbelo ho to, aspon si to vobec neškrabal, tak neviem...

zuzka1.
11. aug 2009

mukky mna kopec veci🙂no
daj co teba!

nikollette
11. aug 2009

Vini, vidím že aj ty máš rada havov ako ja 😉
a jaké zlaté fotky pri malom tí psíkovia v albume 🙂 🙂 🙂
aj ja som občas malého cvakla s tou našou 🙂

nikollette
11. aug 2009

Zuzka a teba co, to co mna??? 😀
Mukky, kde si 😕 😅

Už sa tu zbierajú zvedavkyňe 😀 😀 😀

mukky
11. aug 2009

ideme papat a spinkat,potom nakuknem

nikollette
11. aug 2009

Mukky ty tajnostkár 😀 😀 😀 😎

vinifera
11. aug 2009

To je baba na odstrel takto nás nechať čakať 😎 (mukky)

Nikollette. Áno. Máme doma 2 + 1. Teda ja mám dvoch psov - polomopsa Banyho a francúza Axela). A mama na poschodí jedného jazvečíka Charlieho. Sme v rodinnom dome.
Svokra to nemohla prežiť. Čakala, keď som bola tehotná, že dám psov preč. A oni veselo spávali ďalej s nami v posteli. Jediný problém, ktorý z toho vyplýva sú chlpi. Lebo ten bledý je polovičný mops a NENORMALNE plzne. A ten francúz (čierny) akurát chrápe a strááášne prdí ale na to sa dá zvyknúť. Veď aj drahý chrápe a prdí a preto ho z postele nevyhadzujem 😀
Tiež ma nepovažovali za normálnu, že keď som sa vrátila z pôrodnice dávala som ako prvé psom očuchať malého až si zvyknú a nežiarlia. No a teraz pohoda. Dokonca keď malý spí tak ani nevadí, že zabrechá pes. Nezobudí sa.
Všimla som si aj ja, že máte čivavu🙂

smily
11. aug 2009

vinifera
my mame anglicana, tak ten tiez straaasne prdi, a tie chlpy su veru vsade 🙂 pekne si zvykol na male 🙂 starsej dokonca dovoli cokolvek... ked este len lozila tak kolko krat sa postavila tak ze ho chytila za vajka a tak sa postavila... drzal jak hluche dvere ale oci mal skoro vypadnute 🙂

nikollette
11. aug 2009

Haha dobre som sa zasmiala ako si napísala že prdí a chrápe 😀
No hej, aj naša spávala s nami, nadalej aj ked som bola tehotná, aj teraz sa priplazí pod perinu k nam do postele.. nikdy ju nevyhadzujeme..ale niekedy ide radsej do sbojho pelecha, ked nema náladu byť s nami 😅
hlavne ked sa dlho mrvím v posteli, tak ako keby jej to liezlo na nervy, víde s pod periny, kukne na mna a ide si do svojho pelecha 🙂
No aj ja som dala maleho hned onuchat, aj ked nasa je krotka, ako bábo, ale aby si zvykla.. teraz by ho uz olizovala, ale to este nedovolím.. a malý furt na nu pozera, a natahuje sa za nou.. uz by ju chytal.. ona ho zaujima viac ako akákolvek hračka 😅 už sa mu párkrat podarilo zakvačit sa do nej..
A tie chlpy 🙄 poznam.. naschval som chcela krátkostrstú, ale ti poviem, známy co maju dlhosrtých psov, neplznu tak ako naša krátkosrtá.. ale čo už.. lúbime ju 😉

Veru mukky, ako nás nehá čakať 😅 😎