Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
30. júl 2010

Baby ešte furt riešite ten konflikt 😔
Na mna tu jeden čas útočila polka MK, kvôli mojej téme "mánia na nakupovanie" 😝 ja som to nejak neriešila...
padali tam také slová aká som zlá matka, čo z mojho dieťaťa bude, ako mu ubližujem (tým že mu rada nakupujem) aj ked podla mna je ubližovanie niečo iné, nie milujúca matka, ktorá proste rada nakupuje pre svoje dieťa 😔 jasné boli tam aj baby ktoré sa ma zastali... Ale stále tá téma pichala niekomu oči, tak sme už dlhú dobu súkromníčky s ostatnými maniačkami, a je to fajn 😉 Ale k podstate veci, ako ja som to nejak neriešila čo iné písali. Vedela som aká je pravda, aká som, atď, a výroky nejakých závistlivých žien ma nedokázali nejak vytočiť 😀 Každý má nejakú mániu, zálubu... Ja mám takúto a čo 😔 😉

A ku konfliktu mukky.
ja ju mám rada, nebudem tvrdiť že nie. Je mi ľúto že vznikol takáto konflikt, a takto sa to rozdelilo ☹
Podľa mňa je Mukky dobrá žena, aj keď je pravda že trocha viac citlivá, a rýchlejšie sa urazí, na kadečom, ale čo už. Je to jej povaha, ja ju beriem aká je... a tak ju mám rada... určite ju zaboleli, nečakané príspevky od báb, ktoré mala rada 😔 proste veci viac prežíva, a chcela sa tu vyžalovať ☹

aj keď na druhej strane...

nie som na nikoho strane, nejdem nikoho obhajovať, a určite máte v niečom pravdu aj vy... že mukky sa veľmi rýchlo urazí, čo by už vekom mohla troška zmierniť, a nad niektorými vecami sa povzniesť 😔

Dúfam, že sa teraz na mňa nikto nenahnevá.....

cestovatelkaandrea
30. júl 2010

@leelo ale ty to fakt prifarbujes. mam ti sem skopirovat co zuzka napisala? Co si na mna taka vysadena? Jednoducho som sa jej zastala, lebo viem ake to je ked mas chore dieta a nevies mu pomoct. Tiez som jej napisala aby to tak neprezivala, a ze sa ma pozbierat. A nelutujem ju kazdy den. Zas zo mna nerob ochrankynu mukky. Ja som len skontatovala, ze ste asi reagovali tvrdsie na nu a preto vas ignoruje.
a v poslednom prispevku som mukky nejako specialne neobhajovala, tak prestan do mna vrtat.

@zuzka1. ja viem, a to som napisala aj ja mukky, ze musi mysliet pozitivne a nie byt smutna. Ze to vidi aj maly a nie je to dobre pre neho. Ja si myslim, ze sa vam vyjadri urcite a urcite si to spolu vydiskutujete.
Len ma nezatahujte do tohto problemu preto, ze som sa jej zastala.

zuzka1.
30. júl 2010

@nikollette no aby si nebola prekvapena 😉

Niki nerozdelili sme sa predsa, ste tu s nami, takisto piseme ako predtym.
Ked sa mukky odrazi bude aj ona. 😉 mozno

zuzka1.
30. júl 2010

Radsej napiste co dnes varite, mame cestoviny zapekane od vcera, ale mam chut nieco uvarit, tak dajte tipy

wandeirra
30. júl 2010

zapekany pangasius so syrom a americke,ale to ta zuzka neinspirujem asi moc,diskutovali sme tu par dni aka je to nedobra rybka

wandeirra
30. júl 2010

par dni dozadu

wandeirra
30. júl 2010

@nikollette mozem sa spytat aku farbu na vlasoch pouzivas? pozerala som foto,mas super odtien 🙂

nikollette
30. júl 2010

My sme mali omáčku zemiakovú - fazulkovu (tá mliečna fazula, čo sa celé stručiky dávajú viete) s mliečkom...
Malý miluje omáčky. zjedol mega plný tanier celý. A nehnačkoval z toho klop, klop... Keby mu niečo bolo, myslím že by to hned vykakal, tak vela mliečneho nie?
Asi to budú tie vajká, ako písala Zuzka 😉

leelo
30. júl 2010

@cestovatelkaandrea myslim, ze ked sa do toho montujes, tak je smiesne zaroven tvrdit, aby sme ta nezatahovali. prepac, ale teraz sa smejem. ten mozog mas asi ako my ostatne - zensky cely😀 ale to myslim v dobrom. neuraz sa, prosim ta. tvoje prispevky na inych su ok, ale ked niekto reaguje na teba, tak je to vrtanie? nemyslis vazne.
poznamka: Savierko je zdravy. toto sa mi prave nepaci - preboha, ved pokial sa nepovie, ze je choty, tak je zdravy!!!!
pozrite sa na nikol ako to zvladla s Chrisom vsetko, hoci mohlo to mat spojitost aj s cukrovkou, nedrzala sa hned tej najhorsej diagnozy a dbala na pohodu u seba aj decula. a dopadlo to super! 😵

tomik2
30. júl 2010

hehe,ani ja nie som a ani nikdy nebudem tabulkova 😉

nikollette
30. júl 2010

Tmavo hnedá, čokoládovo hnedá 😉 Nepoužívam vyslovene čiernu, lebo ničí viac vlasy... A nie som práve najtmavší tip, tak aby to nevzeralo moc divne 😉
ty si dávaš normálnu čiernu?

nikollette
30. júl 2010

@leelo snažila som sa... Aj keď v hlave mi behalo všeličo jasné 😔 strach a obavy... ale načo malovať čerta na stenu, tam kde ešte nie je 😉

wandeirra
30. júl 2010

niky myslela som si ze cokoladova to bude,velmi sa mi paci. ja som mala dlhe roky ciernu ako mortishia adams🙂 teraz mam blond melir a trochu hnedej, take premelirovane,ale na jesen chcem zmenu a nieco take ako mas ty,jednu peknu farbu,ciernu uz nie,nici vlasy a tiez mam dost bledu kozu,tak tak cokoladova bude asi naj..uz som mala vsetky mozne,okrem cokoladovej a cervenej.

nikollette
30. júl 2010

@wandeirra ja tiež všetky vlasy...
S čiernou som bola ako mortisha, to je pravda, ok to bolo iba v lete. V zime to moc kričalo 😅 Aj ked sa mi klasická čierna páči na babách, ale na tmavých tipoch 😉
Preto som povedala že stačí čokoládová. A po prvom nafarbení je až skoro čierna, až umývaním bledne...
To je pravda, som čítala, aj kaderníčka mi povedala, že čierna a peroxidová blond ničia najviac vlasy...

zuzka1.
30. júl 2010

@wandeirra my pangasiusa lubime 😉 jeme ho mozno raz, do mesiaca. davam aj ine ryby.

leelo
30. júl 2010

@nikollette a prave to je super pristup.
a ked uz ho niekto nema, tak preco hlada vinikov v tych,co sa ho snazia na lepsi pristup naviest?
prepacte, ale tvarime sa tu akoby sa neviem co povedalo. ja som praveze vzdy rada, ked mi niekto povie - neprehanaj! alebo skus sa na to pozriet takto! a z toho potom cerpam, ked ma problem niekto iny a snazim sa ho povzbudit.
ja som ucila anglictinu na kramaroch ako prax - na koznom, chirurgii a obcas som zabludila aj na onkologiu.
takze ked mi povedali, ze Benjamin ma cysticku fibrozu (a to uz potom, co sme mali vysledky testov), tak som si povedala, ze sa musim drzat a myslela som na tie deti, co tam zomierali a predtavovala som si, kolko sa asi B dozije a ako mu ten zivot co najviac sprijemnim...a nenapadlo ma na niekom sa vrsit, ked mi nesedelo, co mi povedal. my sme v tej neistote zili 3 mesiace a bolo to peklo. len sme sa snazili nerobit si to horsim ako to v skutocnosti je.
takze viem, ze su aj taketo, ale aj horsie veci. mozno ma cakaju aj tie horsie, clovek nikdy nevie, co zivot prinesie, preto sa snazim nezrutit sa a prijimat toho co najviac v klude

zuzka1.
30. júl 2010

@nikollette moj mal aj dnes omeletku a kakal maly smradoch take riedke, 😝

zuzka1.
30. júl 2010

@leelo nikdy si to nesmenula 😔 😔 😔 uz je to ok???ci?citala sm raz knihu, pribeh o tom, ako to mal jeden mlady clovek 😔

cestovatelkaandrea
30. júl 2010

@leelo 🙂 ok neberiem ti tvoj nazor, len ty si na mna tak bojovne vybehla, ze som mala pocit, ze ma chces zmiest pod zem. ale ty si asi taky typ cloveka. ja som neni urazena, toho sa bat nemusis. ja sa len tak lahko nenaseriem.
este raz pisem, prislo mi mukky luto a preto som sa jej zastala. ale nerob zo mna jej ochrancu. svoje problemy s vami si musi vyriesti sama.

niki bere problemy s drobcom asi tak ako ja. navonok ok, ale vo vnutri sa odohrava toho vela. myslim, ze po tom vsetkom co som s nim uz preskakala zvladnem toho este viac.

nikollette
30. júl 2010

@leelo to kedy si učila na kožnom? Si tam pamatáš aj tie sestričky? Oni sú anjeli podla mna, perfektné...
A čo som čítala jeden príbeh predvčerom, o oddelení onkologie, až mi na vracanie bolo. Ako to tam je, aká neochota a podobne. Som myslela že tam musí byť ten personál o to viac citlivejší. No opak je pravdou. Celý deň mi z toho až zle bolo 😖

zuzka1.
30. júl 2010

@leelo planujes ucit maleho od ranneho detstva anj??

nikollette
30. júl 2010

@leelo neviem si to predstaviť... Muselo to byť neuveriteľne ťažké ☹
Hlavne že je všetko OK 😵

womenne
30. júl 2010

@zuzka1. a ake ryby davaš malemu?Ja tiež občas pangasa ale chcelo by to aj ine ale neznašam vyberanie kosti a tn strach že nejaku prehliadnem ☹ a ake su vhodne najviac?minule som skušala lososa fajnučke aj deckam celkom chutil.

Niki ja si davam stredne hnedu a chyti mi to do skoro čierna ale postupne ako pišeš sa do zmyvaním zosvetli,teraz pokukujem mahagonovu tmavu ale neviem neviem 😅

nikollette
30. júl 2010

@cestovatelkaandrea Andy presne tak, ja sa to snažím nejak nerozoberať. Veriť že to bude OK. Aj ked z polovice sa bojím, premýšlam o tom, zlý pocit mám, sliedim, hladám na nete, atd..... V hlave mi pracujú myšlienky...

nikollette
30. júl 2010

Idem umyť riad.....

cestovatelkaandrea
30. júl 2010

@nikollette poznam to velmi dobre.

zuzka1.
30. júl 2010

@womenne davam aj tuniaka z konzervy, lososa mal, domace nachytane co donesu, len tam je piplacka z kostami, aj sardinky so uz dala. natierku z nich robim a podbne.

janac1974
30. júl 2010

caute,
tak to ma byt...clovek by mal vzdy mysliet pozitivne....pesimizmus situaciu horsi,poznam z vlastnej skusenosti,
nikoho neodsudzujem,kazdy mame pravo na vlastny nazor...

@zuzka1. tak ta tabula sluzi?ja som ju neobjednala,ale stale mam nutkanie...tie kocky som nenasla
na nete,asi ich uz nemaju,ale nieco podobne sa da najst urcite

janac1974
30. júl 2010

my sme dnes papali raznici a porovu polievku a maly mal polievocku so zelenou fazulkou a spagety

leelo
30. júl 2010

@cestovatelkaandrea nebol to utok. len viac otazok za sebou. na nete je tazko urcit kto ti akym tonom pise. ja si na to napr vobec netrufam...

a aj ja mam presne ten pocit - cim dalej idem zivotom a stretavam sa s utrpenim u blizsich alebo vzdialenejsich, tym som silnejsia riesit svoje bolesti