Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

deniskajakubko
25. júl 2009

ja som tiež netabuľková mamička, ale len pre svokrovcov, pretože keď kojim nedavam čajik. Môjmu prvorodenemu som do 3 rokov nedala kravske mlieko, neje cukriky, vrcholom netabuľkovej mamičky je to, že prečo ešte nejedol klobasu a slaninu

evitkamalicka
25. júl 2009

ja som nekojila a cajik som tiez zacala davat az neskorsie

sophie1981
25. júl 2009

my mame cajik od narodenia

miskachrumka
25. júl 2009

no megi ja som malemu už znicila 4tricka od mrkvicky za ksi to ide dole ale z vyziv ani nie!!!!!! 😒

evitkamalicka
25. júl 2009

ale napr kasicky sme zacali jest dost skoro

miskachrumka
25. júl 2009

evitka od kolkych msiacov?ni moj mali trosku zadriemkal co je dost velky zazrak!ono to teplo asi dost spravy lebo dnes ako je trosku chladnejsie je aj lepsiiiiiia nemusela som ho ciicikat 2hod ako obycajne ale len pol hodku to je pokrok! 😀

evitkamalicka
25. júl 2009

miska od necelych 4. mesiacov

miskachrumka
25. júl 2009

tak to ako mi 😀 ja som mudala ked mal skoro 12tzdnov len cistu mrkvicku uvarenu rozmixovanu aj kvoli stolici a kasicky sme zacali davat pred mesiacom! 🙂

avanka
25. júl 2009

Miska, skus Ariel profesional, ten tekuty a skvrny od mrkvy dolu pojdu, aspon nam isli 😉 musis zapierat okamzite....

gabii83
25. júl 2009

ahojte netabulkove mamicky, chcem sa spytat ako robit tekvic. privarok pre malu, chcem jej dat na obed ale neviem ako na to. dakujem

miskachrumka
25. júl 2009

ved ja to hned namacam a nevypere to ja pouzivam ariel prozim7 a ten vypere vsetko len tu mrkvu nie skusim to kupit uvidim ci to vypere!

avanka
25. júl 2009

Ja pouzivam len tento Ariel a este obycajne Lanza mydlo a flaky nemam....a to maly je sem-tam prasiatkovo spinavy 😀

Gabii, ja ho varim tak, ze nastruhanu tekvicu dam varit do trochy vody, ked voda zovrie, pridam tam trochu hladkej muky rozmiesanej vo vode, varim do makka a po odstaveni pridam bud kyslu smotanu alebo sunar....da sa zahustovat aj maizenou.
zvlast som uvarila zemiaky a zltko...mnam

megi93
25. júl 2009

avanka a keby tu tekvicu len uvarim vo vode a potom necham vodu vyvariť, aby sa to rozvarilo a pridam trošku bieleho jogurtu? Gabii83 aj ja sa chystam malej zajtra variť tekvicu 🙂

Avanka ja ten ariel použivam ale pride mi dosť drahy. A kedže malá papá mrkvu každý deň, sú to každý deň tri podbradníky, prípadne aj tričko. 4o je teda dosť. A priznám sa som lenivá a nezapieram to hneď ale s tým mi to zíde dole. Len som myslela, či nemáte nejaký lacnejší prostriedok, alebo variantu alebo niečo také akože preprať vo vode z lavého ramena rieky o ponoci a tak 😀

gabii83
25. júl 2009

dakujem vam baby, mne este odporucali pridat rascu... a spravim si k tomu aj ja zemiaky, dobry napad....

pekny den vsetkym
idem varit aj pre nas vypr. tekvicu, privarok velmi nemusim dnes... 😉

vinifera
25. júl 2009

Ahoj evitkamalicka. Ty máš konto na mimibazare? Potrebovala by som nejaké čači šaty na svadbu čo bude v októbri. Nebolo by niečo?

north66
25. júl 2009

mamicky je tu niekto taky kto by mi dokazal poradit? 😅
moja skoro 7 mesacna slecna nechce papat nic co navarim, chutia jej jedine pohariky a rozne kase. najme brokolicova od hainz. Uz som z toho na nervy... Je este stale kojena... normalne mi je luto, ked citam ako vasi drobci pekne papaju... ta moja nechce nic okrem mojho mliecka, poharikov a brokolicovej aryzovej kase. 😔
tak moja otazka znie, je tu niekto s podobnym problemom?? ☹
dakujem
🙂

jankapiknova
25. júl 2009

megi 93,ja pouzivam na skvrny odstranovac skvrn ariel, je tekuty a stoji 1liter do 100sk. A nezapieram hned,tiez som leniva ale ked viem ze pojdem prat tak niekolko hodin predtym alebo na noc dam do lavora vsetky veci co ma flakate nalejem trochu toho odstranovaca a zalejem horucou vodou,rano to vsetko dam do pracky dam normalny detsky prasok a avivaz a perem a skvrny mi zidu.

miskachrumka
25. júl 2009

north mojej macoche tiez nechcel mali papat co navarila a napokon je to drasticke ale ho nechala vyhladovat dala mu trosku MM ale inac nic a samozrejme ze mu to nestacilo tak bol taky hladny ze napokon spapal aj to co navarila a odvtedy pep skoro vsetko 🙂

north66
25. júl 2009

miskachrumka...
ja som navarila pred plavanim, ked sme prisli s malou domov, skusila som jej dat uvarenu zeleninku zjedla kusok zemiacika (podla mna len aby sa zasytila) a koniec. zavrela ustocka a ja som sa mohla aj o zem hodit, neotvorila ani za svet. Ona robi kriky pri jedle ale ako nahle uvidi lyzicku tak place zo zavretymi ustami, len aby som jej tam nahodou nieco nestrcila. nakoniec po pol hodine bojovania, ustupim a dam jej ten BLIVAJZ, alebo kasu. 😔

miskachrumka
25. júl 2009

moj mali ma tiez velmi rad kase a zo zeleniny lem mrkvu ☹

nikollette
25. júl 2009

NO mrkvu ani nam nic nechce vyprať ☹
aj vanish som skusala, ajtak to tam troska ostalo ☹

nikollette
25. júl 2009

Baby, táto téma sa rozbieha astronomickou rýchlosťou 😅 😀

roka96
25. júl 2009

mne wanish pomáha na všetko.. zatial všetky škvrny zmizli aj mrkva, aj banán.. všetko. len niekedy ho nechám trošku dlhšie posobit až potom dám prat.

nikollette
25. júl 2009

Hm skúsim nechať dlhsie, ja som to vanishom len potrela a hned sa to dalo prať...
ale tá mrkva, je zákerná na oblečko 😠

roka96
25. júl 2009

to áno mrkv a banán... dve najhoršie veci.. inak ešte pomáha dat to vysušit na slnko.. ono to akoby vytahá. ja už sko skúšala aj perex aj ten je fajn..
mne to tiež nezmizne ked len nalejem a dám prať.

zuzka1.
25. júl 2009

nam s anajnovsie osvedcilo aj na mastne flaky, aj na ribezle a ostatne flaky od ovocia, zeleniny, ked uz nezaber aani ariel, tak potom ten sliz mydlovy, alebo zlcove mydlo sa to vola, myslim, ze to mydlo. Potom zmizne vsetko, kupujem ho v dm.

manika77
autor
25. júl 2009

hmmm baby super tak aspon viem ako na tie skvrny uz aj v pondelok pojdem do DMky 😉

mukky
25. júl 2009

ja ako tabulkova 😀 som dala mliecne vyrobky az po roku,takze nedavno...pretoze este kojim ,hoci aj 11 mesiacov uz musim aj prikrmovat s um...davam zatial len maslo,jogurty len biele,ziadne ochutene ani pribinacky a podobne...banan som tiez az po roku dala,predsa je to exoticke ovocie,a koli mojim alergiam.

za alergie sa povazuju aj napr alergia na nikel,cize bizuteria a podobbne...ak nahodou niekto nevie..aj vtedy treba upravit stravu a podavat bez alergenov
ak je mama alergicka napr na jahody,tiez sa mama povazuje za alergicku a mala by dietatu minimalne do roka nepodavat alergeny,kde patri v tomto pripade aj kravske mlieko ci lepok,citrusove ovocie atd..

vela alergii su skrizene s potravinami,ja potravinovu nemam a aj tak nemam podavat alergeny...

najlepsie je oblecenie od skvrn vyvarit,ani mne nezisli s nicim...

megi93
25. júl 2009

jankapiknova a ako sa ten odstranovač presne volá? Ešte som ho nevidela u nás.

A maslo aké dávate? Ramu alebo obyčajne? A odkedy asi? Ja rozmýšlam, či jej dať už kusok chlebika s maslom...ale neviem s akým. V porodnici nám hovorili, že rama a pod. rastlinné maslá su najväčší humus a najmenej zdravé, že sú viac škodlivé ako zdravé a že najlepšie je obyčajne. Tak asi to nie?

mukky
25. júl 2009

megi urcite maslo ,nie ramu,veto a podobne....nie rastlinne natierky..lenze kedze ste netabulkove tak neviem ci to mozem pisat..

netabulkove by mali davat rovno mast 😀

musela som trosku podpichnut,ale len trosku,prepacte.. 🤐