Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

miskachrumka
28. aug 2009

roka ty mas dnes asi zas zaberak ze ?no mi ideme kupkat tak vecer mali sa smeje vyzera to ok ale nechapem preco vsetko vyzvracal ☹

roka96
28. aug 2009

ahojte som tu na skok..
Miška neboj bude ok.. aj asi 2 kámoškam tak padlo a vobec nič to nebolo! Ale viem aký to je stres..
Dnes sme mali strašne plný den a doteraz sme hladali na nete ceníky krbob, striech atd atd.. sme na nejakých 80 percent rozhodnutí! 😉
to zvracanie a spánok vyzerá na otras mozgu moj brat mal ked bol malý spadol zo skrine.. boli u doktora, lebo spal a doktor povedal, že ak bude zvraciat nech hned príde do nemocnice,, ako to dopovedal, bracho zvracal.. bol na pozorovaní!
ale tvoj má reflux preto podla mna zvracal!

roka96
28. aug 2009

Miška pekná foto 😉
aj nové fotky sú super. no letím do postele. uvidím ako budem s časom zajtra! ale dúfam stihnem... 😕
dobrú noc

seanyk
28. aug 2009

Dobrý deň. Rada čítam zrovna tento diel fóra, lebo sa dozviem kopu vecí. No nedalo mi nezareagovať. Moja malá tiež spadla s postele. A to až 3 krát. Vždy tvárou k zemi. Strašne plakala. Tak som volala doktorke a povedala, že keď sa malá ukľudní tak jej mám všetko pomačkať a pozorovať či ju niečo nebolí, teda či reaguje plačom. A tiež mi povedala aby som sledovala či stále nespí a nevracia, lebo by sa jednalo o otras mozgu. Lenže nespala, ale zato vracala. Tak doktorka prišla k nám a povedala, že je to OK, to je len šok a ubolené bruško, keď že naň padla. Povedala aby som jej skúšala dávať menšie porcie a častejšie, aspoň jeden deň. Pomohlo to a prešlo to. I keď je síce pravda, že som bola potom na vyšetrení, ktoré som si sama vyžiadala pre môj pokoj.
Tak ti držím palce aby ti to dobre dopadlo.

miskachrumka
28. aug 2009

ja už neviem co robit ani nezaspim bojim sa dufam ze bude vsetko ok verim som strasna matka už ho nikdy nenecham z oci ani na tie 3sek. 😢

miskachrumka
28. aug 2009

roka inac dakujem som sa vyplakala už nemama ni slzy som si myslela ze mne sa takato vec nikdy nestane

mukky
28. aug 2009

misk je mi luto ze ti drobcek spadol,to sa moze stat kazdemu..ale ja by som sla hned po pade k lekarovi

alebo ak si hore tak chod na pohotovost,aby si bola kludna a bola si si ista..verim ze je vsetko ok a maly je v poriadku

miskachrumka
29. aug 2009

mukky lenze mne mali padol v piatok o druhej a to dr tam už nebola si smyslis ze sinm jej nevyvolavala vkuse nedsoatupna je a tu detsku pohotovost nemame ani oddelenie rozmyslam ci letiet do zv alebo zh ked neviem ci ma neposlu prec ked je sobota lebo to tentopristup doktorov je doplacu v dnesnej dobe ☹

pajinka23
29. aug 2009

baby tak mi sme sa vcera vazili a uz mame 7000gramou...boze vad ma ten mali za chvilu spapa aj s topankami 😀 😀

miskachrumka
29. aug 2009

pajinka aj mi sme strasne vela priberali do troch mes a potom ako ked seknes od tretieho priberame 500-600g za mesiac!on už teraz tolko nebude priberat!

miskachrumka
29. aug 2009

baby kde ste ??????roka niki????????? 😲 😅

mukky
29. aug 2009

chrumka ja som nepovedala ze si nevolala a podobne...ako je malemu?

miskachrumka
29. aug 2009

akurat sa harme gaga si nevyzera nanom ze by mu nieco bolo je zivy zrenicky ok len ked mu dvam jest tak vidim ze ho nadrapuje tak neviem inac sparvanie ok!mackala som mu vsetko na tele nanic nereagoval placom u dr som este nebola kedze mi dnes nezvracal ani nic................ ☹ 😒

miskachrumka
29. aug 2009

tak mi iž mame aj sopliky zacala som mu kvapkat nasivin pre kojencov nech sa mu to nezhorsi ☹

miskachrumka
29. aug 2009

tak mi ideme na pohotovost do zh 😢

pajinka23
29. aug 2009

miska a co sa ti stalo malemu??? 😲 😲 😲 dufamze to nieje nic vazne 😔

mukky
29. aug 2009

chrumka a co sa zmenil stav malemu? ☹ dufam ze je vsetko ok...vela stastia

megi93
29. aug 2009

Miška, daj vedieť ako ste dopadli. Dúfam, že ste ok.

miskachrumka
29. aug 2009

tak ahojte mam za sebou dost tazky den a smutny boli ms eba tej pohotovosti v zh a to som vtej panike aj zabudla karticku poistenca ale nastastie nas osetrili aj bez nej................no prisli sme tam zobrali nas po jednom starom spitom ujovy co bol cely doranany no vosli sme dnu a ja som sa nezmohla naic ine len an plac kamaratka musela zamna hovorit ze mi spadol z postele a on ze preco tak placem ze keby mu nieco bolo ze by mal napr nebodaj krvacanie do mozgu tak ti už nieje to ma este vaic rozplaklo jednoducho chcelo s ami stale plakat srasne sa zato vinim keby sa mu nieco nebodaj stalo tak by som sa pomiatla........no spravili nam rongen2 krat najprv po leziacky a potom zboku no a dr na chirurgii povedal ze tam nevidi ziadnu preliacinu jednoducho povedal ze tam nic nieje a ked som sa ho opytala ze ci tam nieje nejaka zrazenina tak povedal ze to natom nevidno co doteraz nechapem a som vsoku 😢 kedze som u vsetko povedala ko padol co mal cervene kedy zvrackal ako casto ho napinalo na krcaknie tak na este po snimkoch ktore boli negat.nas poslali na detske odd.tam nas vysetrila celkom v pohode detska doktorka pocuvala ho merala teplotu kukal usta nos stalacalmu brusku plakal ale povedala ze to neije reakcia na bolest ze je mrzuty ztoho vsetkeho jednoducho ho pokukala a napokon mi povedala toto ze:tym padom nevidno ze by si ublizil no krcanie pokial nekrcal hned popade tak je to ok ze ked zvracal az ked som mu dala kasu tak to mohlo byt tym otrasom a dnes ho napinalo z toho ze sa mu robia sopliky tekute ako voda to mu steka do krku a to ho napina ale ze nanom nevidi ziadne zdravot.prob ze je to zdrave babo ale za ho mame sledovat est edav dni ze ak by zvracala alebo mal krce mame prist naspet a ze nas tam nechaju na pozorovanie ...................ma mat dietu nema pit vela mlieka lebo zevraj mlieko zhorsuje nadchu takze mu mam radsej adavt zeleninku a mlieko po troske a to je asi vsetko mamstrach zase zaspat nejak som si myslela ze ked mi povedai dvaja kvalifikovany doktori ze je ok tak budem pokojna ale nejak ma to neupokojilo stale mam nejake zle tusenie neda mi to vkuse nadtym rozmyslam co by sa vsetko mohlo stat z obycajneho padu z postele už sa nikdy od neho neotocim ani na sekundu je to ponaucenie premna a mozno aj pre ine mamicky!teraz mali buva rozmyslam ci dat mlecko ci nie aby mi zas nebol hladny......... ☹

miskachrumka
29. aug 2009

no asi tu nikto nieje idemja teda sa skusitvyspat ztoho vsetkeho ahojte tak zajtra

womenne
29. aug 2009

pokojna nebudeš nikdy to je tym že si matka a maš strach 😉
okial ti spinka mlieko mu nedavaj on si sam vypyta.ak je zahlienney daj pod madrac plienky-pod hlavičku aby mal vyvyšene,bude sa mu lepšie dychat.

neboj sa tych padov ešte bude kym sa nauči chodit apotom sa to rozbehne ....moji su ž velkya kolkrat sapdnu,na rovnej ceste sa Niko podkopne 😖 ale tiežto preživam spolu snim to budem aj ked bude velky 😵

roka96
29. aug 2009

Miška neboj bude to ok!!! Manžel Miška pri vkladaní do klokanky raz nechtiac tresol o poličku- zabudol, že je nad ním a ani nevieme ako sme leteli na pohotovost.. tiež zvrackal ale povedali nám, že ak má reflux je tažké posúdit či to je z pádu.. a tak isto nám povedal, že bábatka majú hlavičku makkú aj kvoli rozným pádom a rodičia sa vačšinou viac zlaknú ako sa stane! a vystrašení idú na pohotovost.. hovoril, že treba sledovat zreničky a sledovat ho, či je ako inokedy.. my sme tiež plakali mužovi to bolo strašne luto... a teraz sa smejeme odkedy začal bežkat už tolko krát padol omnoho horšie.. no pri malom bábatku ti to všetko príde tak luto.. ale ešte sa napadá.. človek može dávat hocijaky pozor čím vačši pozor dávam ja tým viac spadne.. niekedy to to fakt platí!
Neboj Dávidkovi nebude nič!!! 😉

roka96
29. aug 2009

inak nejako v poslednej dobe nestíham íst ani na internet!
Miki je všade a tiež ho sledujem mám ho stále na očiach tiež sa bojím, aby si nejako neublížil, lebo strašne vymýšla! stále sa niekam šplha, lozí!

roka96
29. aug 2009

a dnes má chudáčik hnačky a aj zvrackal tak dúfam je to zo zúbkov! ale malo by byt.. nemal ani horúčky ani nič iné..ani papat mu nechutí tak som taká smutná. a aj ked niekde sme chce byt iba pri mne! zlatúšik moj lúto mi ho je! teraz už buvka hádam bude lepšia noc!

roka96
29. aug 2009

Miška dúfam som ta nevystrašila tým mojím príspevkom o bratovi.. asi som to ani nemala písat! len je lepšie, že ste boli na pohotovosti a aspon budeš kludná.. dobre sa vybuvaš a bude ok..
a sranda, že vám robili rontgen.. nám povedali vtedy, že bábatkam je to zbytočne robit, vraj tam aj tak nič nevidno.. no sranda.

roka96
29. aug 2009

No idem do hajan snád zajtra bude trošku času!
😝

miskachrumka
29. aug 2009

dievcata dakujem roka ty ma vies vzdy povzbudit snazila om sa doteraz zaspat ale najk nemozem stale kukam nanho a vkuse placka mu tie sopliky stekaju do krku a ani nostekom sa mu neda poriadne dychat snazim sa mu to odsavat a kvapkal nasivin a kombinujem s morskou solou ma tie sopliky ako cstu vodu su priesvitne a riedke ako voda mu to tecie aj z nosteka aj do krku sa bojim nieze sa mu nebude dat dychat ja som taka popleta teraz sa budem vsetkeho bat ☹

roka96
29. aug 2009

ja viem, aj ja som sa potom všetkého bála..soplíky no to sú vtedy deti mrzuté. ale aj my! ked máme soplíky je to strašne! teda Miki mal iba raz a to za pár dni prešlo.. neboj bude ok..
ved aj tej angíny ako si sa bála, aby nechytil a nechytil a za 2 dni aj zabudneš že nejaké soplíky mal neboj!

roka96
29. aug 2009

mne sa tiež moc nedá zaspat.. niekto nám dnes rozbil okno na aute tak sme boli z toho taký, chceli sme íst do BB ale s takým oknom sa nedalo ale potom si hovoríme, že si hádam kvoli tomu nepokazíme den no nie??
ved je to len okno vymeníme a bude stávajú sa horšie veci v živote!

miskachrumka
29. aug 2009

dakujem roka teraz ho mam na posteli a neda sa mi ho dat do vyvisenej polohy v postielke to ma vyvysene len sa ho bojim nechat v postielke radsej by som ho mala pri sebe len som citala ze by mal mat hlavku vyssie