Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

pallacinka
28. jún 2012

@kaja73 Neviem, ci to je este aktualne, no ako si spomenula, ze vam robili dobre zinkove maste- my na ritku, ked je velmi zle, pouzivame Desitin z US, ten ma niekolkonasobne viac zinku ako sudocrem a funguje priam zazracne.

kaja73
28. jún 2012

@pallacinka diky,ale uz mame po ekzeme-dufam navzdy-uz pol rok papa aj mliecne kysane vyrobky ekzem sa nevratil.
Len napr detska zubna pasta elmex mu spravila male ekzemiky-tak som ju vysadila a zas je vsetko OK-zlata to prirodna veleda-tej moze spat kolko chce a je to OK.
Jemu uz vadi len chemia v jedle,paste....-teda jej vyssie mnozstvo.
Ale diky,je dobre vediet aj o inych kremoch. 😉

pallacinka
28. jún 2012

@kaja73 Super, ze je pre vas toto info uz zbytocne 🙂 My tiez umyvame zubky weledou, no chcela som prejst na nieco s florom, no teraz si ma zasa zmiatla 🙂 Musim si to este premysliet 🙂

kaja73
28. jún 2012

@pallacinka ja som tiez chcela daku dobu flourovat-kedze sme to niky nerobili,ale po 3 dnoch mal na nozickach cervene flaky,nechapala som z coho,najskor ma to nenapadlo,ale potom mi to doslo,pastu som vyhodila a zas bolo vsetko OK.
Flour je aj podla mojho zubara zbytocny-som s nim mala o tom dabatu pri 1 vystrovani synatora v 26m.

pallacinka
28. jún 2012

@kaja73 Ja sa chystam poradit s mojou nadejnou svagrinkou, studuje dentalnu hygienu a chodia o zubkoch prednasat aj do jasliciek. Nam zasa tu v Nemecku ked sa mala narodila dali namiesto vigantolu vit. D v tabletkach aj s fluorom, to je zas opacny extrem.

kaja73
28. jún 2012

@pallacinka ono je to ako s mliekom,vakcinami.... aj toto je na dlhu debatu.
Ale nakoniec si aj tak spravi kazdy po svojom.
My pojdeme bez flouru-uz v tom mam jasno-starsi syn nepouziva flour uz 8 rokov a nema jediny kaz-bude mat 14 rokov.

pallacinka
28. jún 2012

@kaja73 Vsak prave, nie je to uplne jednoznacne a kazdy sa rozhodne za seba. Ale som rada, ze viem, ze fluor pre zdrave zubky nie je podmienka.

zabka8423
28. jún 2012

@kaja73 nemozes vediet, aku dietu som ja v detstve mala, uz to tu omielam dva dni, ale asi si to nikto nevsimol. ano, mala som velmi prisnu dietu a potom prislo vytriezvenie vo forme este horsich stavov, ale ked si myslite 😉

@chovancova27 bolo to neadresovany prispevok, ale tak ked si si ho stiahla na seba, potom naozaj nie je o com. a na liecitelov pozor, kocky v inej teme by ti mohli rozpravat, ako vdaka nim dopadli. lebo nie je bylina ako bylina a ekzem totiz je zalezitostou vnutornou, ale aj vonkajsou, a strasne sa mylite, ked si myslite, ze je to o diete, no, ale o tomto uz nebudem ani ja, lebo opat raz niekto, kto vie vsetko najlepsie. samozrejme, aj pediater je vlastne kozny lekar 😀

ja ostavam tu, lebo nebudem seba a svoje deti tyrat len preto, ze si myslim, ze viem vsetko najlepsie. a okrem toho, chcem, aby mi deti rastli a boli zdrave no a na prisnej diete? to by som tazko dosiahla.

majte sa pekne vo vasich eko temach 😉 pápá

kaja73
28. jún 2012

@zabka8423 necitala som vsetko,len sa ta tak pochopila-nemusis sa hned certit 😉
Dieta nemusi zabrat kazdemu,to mas urcite pravdu,ale mnohym zas zaberie,takze ako prvu volbu by som volila tuto cestu a az potom daco ine ked ani po roku nie je uspech s dietou. 🙂
A ak tvoje deti nemaju problem ,tak dietu ani nepotrebuju.
dieta s problemom je ina kategoria.
PS flour nechaj plavat-nam uskodila pasta elmex ,tak ju nepouzivam-bola by som blbec,ked malemu skodi.
A flour je ozaj v mnohych potravinach,preto nevidim dovod dodavt ho este navyse.

zabka8423
28. jún 2012

fluor a zubne pasty... uz zase, o tom je tu ina tema. a ekzem nemusi sposobit vysev, dokazu ho sposobit aj pasty bez fluoru, tiez mam na sebe vyskusane, ved v kozmetike a podobnych veciach sa nachadza take mnozstvo latok, ze kazda jedna moze sposobit alergiu...
ale kdesi ktorsi napisal, ze fluor je zly /ale aj ten treba pre organizmus/ a tak teraz bude prud STOP fluoru. o dva roky pride nejaky vedec, ze fluor je super a vsetci budu kupovat flurovane pasty...
ach jaaaaaaaaaj 😅 😅 😅 😅
uz som kdesi pisala, fluor je aj v UM. aj v inom jedle, tom "zdravom"... 😀

zabka8423
28. jún 2012

@kaja73 necertim, mam dobru naladu 😉 ekzem moze na par rokov zmiznut a objavit sa potom necakane. je odvazne tvrdit, ze "Po roku sme sa zbavili AE". To moze clovek vyhlasit az naozaj na stare kolena, ked ho mal len ako batola a potom cely zivot nie. Tiez som mala par rokov pokoj a prislo to opat....
No to je jedno.

kaja73
28. jún 2012

@zabka8423 ano ekzem je mozne ze sa vrati,len alergia ked raz vymizne sa uz nezvykne vratit. 😉
To sa musi vypestovat zas alergia na nieco ine,alebo musi byt zas iny spustac-hormony,stres......to nie je nikdy vyhrane,to mas pravdu.
len viem ze uz moj maly moze jest kyslomliecne vyrobky co teda nemohol predtym.

zabka8423
28. jún 2012

a na margo fluoru v paste - zubna pasta nie je na jedenie. to by dieta muselo prehltnut denne celu tubu, aby mal na neho neg. ucinky. a pasty su rozdelene do kategorii podla veku a obsah fluoru je upraveny prave kvoli tomu, ze je obsiahnuty aj inde. no ale podla toho, co sa tu na MK dozvedam, niektore deti asi fluor jedia vo forme jednej tuby denne 😎

kaja73
28. jún 2012

@zabka8423
ja netvrdim ze mu uskodil flour,ale nieco v tej paste mu nesadlo a vyhodil sa mu nanovo ekzem,ktory po jej vysadeni do 2 dni zmizol.
je zbytocne o tom debatit. ma len 2 a pol roka a teda aj spapa z tej pasty-jemu proste chemia skodi .
Nechajme to, OK?

zabka8423
28. jún 2012

@kaja73 moja, tak v roku 2000, kedy som bola hospitalizovana na koznej klinike kvoli vysevu a dost brutalnemu, mi robili vsetky mozne dostupne testy, hladali rotujuce, skryte zapaly, hladali cokolvek, co mohlo byt spustacom, nenasli nic. alergologia? vsetko v poriadku. napriek tomu mam ekzem cely zivot. a po dusevnej stranke som bola v absolutnej pohode. takze som prisla a pricinu neobjavili ani po mesiaci neskutocnych vysetreni. a to neboli len telesne tekutiny, to bolo gastro, vysetrenia zhora, zdola, zvnutra, krv, speci vysetrenia, nic nic nic.
na pricinu sa neprislo a prislo s ana to, ze som inak dost zdrava. neskorsie alergologicke vysetrenia v kludovom stadiu zase nic neodhalili 😉

kaja73
28. jún 2012

@zabka8423 mojmu tiez nezistili nic z testov ani z krvi-bol vystrovany od hlavy po paty,pichany tolko kolko ja za cely zivot nie 😒 .
Proste niekedy sa nic nezisti-medicina nema zialbohu patent na rozum-aspon zatial nie.
Prave preto sme to vzali do svojich ruk a nam to pomohlo.
Nic viac k tomu nemam co dodat.
To ze mas ty nadalej problemy,mi je luto a nemyslim to ironicky.

zabka8423
28. jún 2012

@kaja73 osobna skusenost? ja nemozem colgate. ale ina znacka mi nevadi. a tiez su fluorovane. zuvacky - niektore mi podrazdia pery, ine nie. myslim, ze staci jedina jedna latka alebo ich kombinacia a nemusi to byt nutne to, co je masovo propagovane ako skodlive. to je to iste ako tie kremy na hyper super citlivu pokozku, ktore neznesiem a mala by som.

kaja73
28. jún 2012

@zabka8423 ved presne to pisem-mojmu nesadol elmex a nemienim uz viac experimentovat.
naco hladat dalej,ked sme uz nasli co mu sedi.

didiannitta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chovancova27
28. jún 2012

@zabka8423 🙂))) začínajú sa mi tie slovné súboje v témach páčiť🙂 ale nie, je to všetko vec názoru, výchovy, postoja k životu a pod... už len ked si človek uvedomí, ako generácia našich rodičov vymiera na rakovinu... a rakovina je hlavne zo stravy... ale to tu už naozaj nejdem rozoberať🙂

andrea.m
28. jún 2012

@chovancova27 môžem potvrdiť že krém excipial a prací prášok formil z lidlu nemaju chybu 😀
@maca_p ale ja som nepísala čo nosím z domu na kupko a bud si istá že pašteka ani nič podobne to není. a konkrétne túto informáciu som napísala do pléna a nikoho som ňou neobviňovala. ja berem nazor každej matky ale ľudia ako lussy23 ktoré ešte nemaju vlastne deti,žiadne nevychovali a idu baviť mudrých ma vytačaju

andrea.m
28. jún 2012

@chovancova27 rakovina je najmä zo stresu a dedičných predispozícii. aj strava ma svoj podiel samozrejme 😉

zabka8423
28. jún 2012

@chovancova27 rakovina len zo stravy? vies co, mna prave toto prestava bavit. ak po niekom chcem zmysluplnu a relevantnu studiu, tak nikto mi to tu nevie odprezentovat, hlavne, ze kazdy povie, ze rakovina je urcite zo stravy. no predstav si, nie kazdy z nasich rodicov zomiera na rakovinu, nie kazdy z nasich prarodicov na nu zomiera a stravovali sa zhruba rovnako. ako mozes nieco take s urcitostou tvrdit, ked nemas ani tusenie, o co naozaj ide? rakovina je choroba vlastnych buniek a vplyva na ne obrovske mnozstvo faktorov. chces mi povedat, ze niekto s leukemiou ju ma preto, lebo sa zle stravoval? a potom preco eko bio zijuci clovek ju ma tiez? a preco ju taki ludia horsie znasaju CASTOKRAT?

zabka8423
28. jún 2012

@andrea.m vies co, poslala by som tieto matky vsevedky na take onko oddelenie a nech im spravia lekari prednasku... a vlastne, ja takeho jedneho priatela veru mam a hned sa ho aj spytam 😉 onkolog.... ktory mimochodom, ked par krat navstivil MK a pozrel na to, co sa tu vo vseobecnosti casto rozobera, tak sa chytal za hlavu.... ake tu mame odbornicky 😀 😀 😀

pastelka74
28. jún 2012

@chovancova27 ....pán dr.Hemza v Bojniciach je výborný kožný lekár...mám osobnú skúsenosť,určite pochodíte a budete spokojný..... 🙂

1katkas
28. jún 2012

@pastelka74 ta dievcina s nickom lussy asi rada rype.. mas uplnu pravdu co sa hrabe do tejto temy nech ide do tabulkovej temy... neznasam tabulky, mojmu synovi uz davam vsetko do radu a nepozeram sa po nejakych priblblych tabuliek, ze kedy moze napr. zjest aj bielok a nielen zltok, kedy moze parky, pasteky, kravske mlieko, pribinacika.. kaslem na tabulky 🙂

zabka8423
28. jún 2012

@1katkas ano, ona je v kazdej teme tusim a ku kazdemu am co povedat a kopu inych dievcat ako som si vsimla a uplne ma dostava to, ze asi sedia od rana do vecera pri pc niektore, lebo su medzi prvymi prispievatelmi v novych temach, skoro v kazdej....

zabka8423
28. jún 2012

az budete mat depky z postavy, kuknite toto:

http://diva.aktuality.sk/clanok/34270/najkrajsi...

krasne zeny. keby som mala aspon nohy pekne, diem aj ja 😀 😀

pastelka74
29. jún 2012

@zabka8423
@1katkas ....dobré ránko kočeny....je pravda že lussy má asi patent na rozum a prispieva kde sa dá.....predpokladám že ju živia ešte rodičia a dievčina ani len netuší čo je "život" 😉 ......a je pravda aj to že ked juknem do akej koľvek témy,vždy sú tam prvé na odpovedi tie isté ksichty.....jednoznačne vedie anjeliček...tá asi nad PC aj spí..lebo vždy prvá odpovedá na akú koľvek otázku.....aj v téme skúsenosti s predávajuc......sa opakujú tie isté mená.....traktor..atd. 😉

chovancova27
29. jún 2012

@1katkas Keď máš zdravé nealergické dietko, tak tabuľky nepotrebuješ, ale keby že má potravinové alergie, tak myslím že by to neboli až také priblblé tabuľky...🙂 ja sa tabuľkami tiež neriadim, len zdravým rozumom. Napriek tomu som malému vaj. bielok dala až v roku, po dvoch hodinách sa mi začal dusiť a opúchať, takže pri niektorých potravinách to bude mať svoj význam... keby sa mi takto dusilo polročné dietko, tak asi iná panika...