Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

maca_p
26. jún 2012

@petrajurinova takze by si mi vlastne mala vykat, ked tu na fore vystupujes ako lingvista 😲 😀
k bielemu sajrajtu sa nebudem vyjadrovat, uz som to napisala...

a este raz slovo chuj, chujovy, chujovina nie je na slovensku povazovane za vulgarne slovo, ale za nespisovne slovo. za vulgarne slovo je napriklad povazovane slovo drbat, ktore zasa bratia cesi zboznuju v inom vyraze 😉 a ano, si pre mna jedna z davu, vo virtualnom svete na tomto fore, tak ako iny uzivatel. nepopieram to...

maca_p
26. jún 2012

@lawli
1. neviem co si nasrdena.
2. tiez som reagovala iba na prispevok vo verejnej diskusii, nemusela si sa ho chytat a odpovedat.
3. a poradil ti tu niekto?
4. super, ze ma ten vas maly pribuzny rodicov, snad s nim zajdu do GAE amb., ked ma problemy, ako si ich vypichla.
5. ozaj som nevedela, ze az v 40 rokoch maju ludia sklony priberat, ja mam tie skolody uz davno pred 40.
6. sama si spomenula jeho rodicov, genetiku, tak ma to preto zaujalo, nemam zaujem vyzvedat, to ozaj nie. mozno preto, ze maly mohol nejake ochorenie zdedit po rodicoch pr. diabetes, stitna zlaza.......
7. ja diskutujem, len vy si myslite, ze provokujem. tiez som napisala, ze nie som tabulkova, ale to neznamena, ze budem davat kadejake sajrajty, len aby som bola in, v prude reklamy na nim2soft, co sajrajt je.

nebudem pisat, ze neber to ako utok, zober to ako chces. je to diskusia.

zabka8423
26. jún 2012

@maca_p lenze ty sa v jednom kuse navazas do kazdeho, kto tu nieco napise. ok, vyjadrila si sa v netabulkovej temu o "sajrajte" a nestacilo uz? iste su temy, kde sa to rozobera do detailu a kazdy den, tak nech sa paci, realizuj sa tam. lebo tato tema je vylozene o tom, ze my to za sajrajt nepovazujeme a teda tvoje prispevky su zjavne provokacne, ked sa tu zjavis nahle, rozviris debatu, provokujes, riesis a este pouzivas take vyrazy ake pouzivas. skus byt konstruktivna alebo sa nezapajaj.
prave preto, ako reagujes ty a kopec provokaterok pred tebou mame aj sukromnu skupinu a mame tam svaty pokoj.
my sa nechodime rozhorcovat do vasich tem, tak to nerob ani ty tu.
za chvilu vyskocis aj z konzervy s tvojou averziou voci "sajrajtu" 😀 😀 😀

veroussek
26. jún 2012

Ahoj holky, náhodou jsem narazila na tohle téma a moc se mi líbí. Mám 4 měsíční holčičku, zatím plně kojím a budu co to půjde, ale jen jak začneme s příkrmama, tak to nebudu nijak zbytečně omezovat. Jistě, že netřeba nic přehánět, ale tabulky fakt studovat nebudu 😀

sweetsuzi
26. jún 2012

@maca_p Mas zvlastne predstavy o diskusii, ale to je tvoja vec 🙄 ... vacsinou uz prispevky podobne tvojim ani necitam a tym menej na ne odpovedam, ale neda mi jedna vec. K tej skolkarskej resp. skolskej strave by som rada povedala jedno - aj ked su predpisy na stravovanie deti spracovane vyborne a v jedalnach mozu varit len podla nich, neznamena to ze je tam strava kvalitna.
Kedze nakup surovin podlieha verejnemu obstaravaniu, do skolskych kuchyn je dodavane jedlo ktore je najlacnejsie - rozumej aj najmenej kvalitne, ako priklad 6 rokov zmrazene Brazilske kuracie prsia s 25 percentnym podielom vody, zhnita zelenina z Polska a podobne skvosty.
Ked by hned aj kucharky, resp veduce chceli nakupovat kvalitnejsie potraviny alebo z lokalnych zdrojov, tak nemozu ak existuje lacnejsia eventualita ...

A este jedna vec, som rada ze som sa dozvedela ze slovo chuj nie je vulgarne, konecne ho mozem v beznej hovorovej reci zacat pouzivat - vsak som dama, do pic*, tak nech som IN 😎

zabka8423
26. jún 2012

@sweetsuzi 😀

andrea.m
27. jún 2012

júúúj včera sme žili ale že total zdravo: pizza, kofola,chipsy 😀 ale prežili sme 😀 😀 😀 😀

zabka8423
27. jún 2012

@andrea.m co ste boli na kupku? 😀 my tak minule s detmi, zdravo na kupalisku 😀 😀

petrajurinova
27. jún 2012

@andrea.m nás takový zdravý životní styl čeká o víkendu - jedem na horskou chatu oslavovat narozeniny dvou kamarádek, to k té zdravé stravě přibude i důsledné dodržování denního režimu 😀 😀 😀

ivigirl
27. jún 2012

Ahoj holky, jdu k vám, moc se mi tato diskuze líbí 😵 a je mi blízká 😉

andrea.m
27. jún 2012

nie mala som zlu nočnu.v pondelok som síce navarila granadír na dva dni ale akosi sa zjedol za jeden deň 😀 podvečer mala Tami vystupenie tak sme šli po skončení do pizzerie a takto dopadlo naše menu 😀 😀
@petrajurinova ja si na kupko nosím z domu kôli financiám 😖

zabka8423
27. jún 2012

@andrea.m no ved zacnem aj ja, minule to bolo mimoriadne, lebo ved neplanovana akcia, narychlo zbuchana, ale tie ceny na kupku, omg. chystame sa v sobotu, ale to uz beriem jedlo z domu, rano to nachystam. lebo na cely den, to by som sa nedoplatiila tam. a vobec, ked je moc teplo a hlasia 34°C komu sa chce jest horuce jedlo. klasika jak za starych cias, rohliky s niecim 😀

andrea.m
27. jún 2012

@zabka8423 moje deti maju radi aj rohlíky s ničím 😀

pastelka74
27. jún 2012

@zabka8423 .....
@andrea.m
@sweetsuzi ......a už je tu daľšia lussy23,awalancha...atd...a dalšie a dalšie čo si prišli ventilovať svoje komplexy??...prečo to robia??...ved nech si nekrmia deti chujovinamy a sajrajtmy ktoré sa volajú pribináčik,termix a čo ja viem ešte....@maca_p....ide mi pekne na nervy,pripomína mi tú larvu,ktorá ma pár mesiacov dozadu dávala do pozoru....liečia si svoj komplex menejcennosti,nikto ich nepočúva,cítia sa nedocenené....a tak tichunko sa vždy idú vyzúriť na nás...netabuľkových....ale nech sa páči dievčence,musím sa iba pousmiať nad tým čo tu píšete a schovávate sa za vetu,ved som ib a reagovala alebo to je len môj názor!!!.....ved stránka modrýkoník vám ponúka iné témy kde sa môžte odbavovať na svojich názoroch....@andrea.m si moja krvná skupina,ak dievčence budú súhlasiť,pod ku nám do súkromky..... 🙂

iva_kucerova
27. jún 2012

ahojky, tak tohle téma se mi moc líbí🙂 Ivance je 5 měsíců a zkouším už maličko přikrmovat, i když u nás to moc nejde, Ivanka holt taky nejede podle tabulek🙂 Zkouším rozmixovanej vývar z mrkve a petržele, předevčírem zvládla 30 ml a včera zase nechtěla, asi najednou zjistila, že jí to nešmakuje🙂 O víkendu jsme zkoušeli banán rozmixovanej v mlíce a vůbec zkoušíme tak nějak od každýho trošku a uvidíme, co naší princezně zachutná.
Denní režim se nám taky moc nedaří dodržovat, když přijedou známí a Ivanka nechce spát, tak je prostě s náma v obýváku a necpu jí do postýlky, aby tam byla sama a brečela. Nějaký pravidla teda máme, ale asi neni nic hroznýho, když se jich občas nebudem držet🙂

pastelka74
27. jún 2012

@andrea.m .....my máme dnes kyslú fazuľu s párkom....moje baby to milú...na raňajky puding,čokoladový....a večer sme na chalupe,budeme grilovať...mala strašne ľúbi tie mníchovské syrové párky 😀 😀 ....a vždy k tomu máme obrovskú misu šalátu.....čomu sa neteší ta staršia,lebo ona sa moc nekamaráti zo zeleninou....ešte ako tak s uhorkou 😀 😀 😀

susanne5
27. jún 2012

moj maly mal 10 mesiacov a pytal si na Vianoce ochutnat kapustnicu.. tak dostal za dve lyzicky.. taky bol spokojny...🙂 a boli sme v nedelu na kupalisku tak mal vyprazany syr s hranolkami a tu je🙂 lebo tam boli len stanky.. jasne ze doma to neje kazdy den🙂

andrea.m
27. jún 2012

@pastelka74 to kedy stíhaš na raňajky variť puding? 😲 som rada kad si zalejem kavu 😝 u nás sa už rok v rámci pestrej stravy raňajkuje to iste 😀 filip cereálie v mlieku ale samozrejme iba jedneho druhu a tvaru (sa divím že mu z toho ešte nedrbe 😅 ) a tami stiahne dve fľašky mlieka a finito mažeme do školy a škôlky.to si akože vybrali dobrovoľne na moju veľku radosť lebo s tým není moc oštary po ránu. a taktiež v rámci tabuliek filp zahodil fľašu na cumeľ na začiatku 3 ročníka. sám s dobrovoľne že už je veľký 😀 a tami ešte dudle vo veľkom. a možno aj tým že som nič neznásilňovala filipko aj nadalej miluje mlieko.

stanislavao
27. jún 2012

baby, toto sa mi paci tato tema. konecne ziadna bio strava, ziadne blbiny novodobe.
@susanne5 ved kapusta je zdrava, plna vitaminu C. aj ja by som si teraz dala.

petrajurinova
27. jún 2012

@iva_kucerova naše Sisi taky nechtěla mrkev a podobné barevné věci jako první příkrmy, tak jsem zkusila ze začátku něco co nemá výraznou chuť a udělala jsem jí takovou skoro tekutou bramborovou kaši (brambor rozvařený v mlíku s kapkou oleje) a to jedla s chutí a do toho jsem potom pomaličku přimíchávala další druhy zeleniny.

zabka8423
27. jún 2012

moje deti neskonale miluju zeleninove polievky. a musia byt strasne huste. a ani ich tak voda nezaujima ako teda zelenina a rezance alebo ine plavajuce veci v polievke 😀
neviem, davala som im zeleninove prikrmy a vzdy sa chytili. ale viem, ze ani jednemu nechutili tie v poharikoch baby, takze som vyrabala doma, domace a to im smakovalo. inak po tom, co som ochutnala tie detske prikrmy z obchodu, sa necudujem, ze to deti nechcu jest. jednak to okolo zeleniny ani neutekalo, lebo to malo otrasnu a nevyraznu chut a bohvie, co v tom vobec je, lebo ked doma uvarim zeleninu a roztlacim a nemusim ani ochutit, tak to ako zelenina chuti aj vyzera.
proste nech mi niekto nehovori, ale to v sklenom pohariku, ze mrkvove volaco vobec nema ani chut mrkvy.. uvarim mrkvu doma a chuti to ako mrkva a ma to aj chut mrkvy.

pastelka74
27. jún 2012

@andrea.m ....čo si blázen. 😀 😀 ...že ránno variť puding??? 😀 😀 😀 ....ved ja som rada že vstanem....nachystám večer...ráno by som nič také nezvládla,ja určite nie.... 😉

iva_kucerova
27. jún 2012

@petrajurinova zkoušela jsem taky rozvařený brambor (s troškou mrkve teda) v mlíce a to jí taky nechutnalo...ale nedivím se, mně taky ne🙂 Taky jsem jí o víkendu rozmixovala banán v mlíce a to zvládla asi 50 ml celkem bez problémů....holt banánek je sladkej🙂

gazovicka
27. jún 2012

baby, ale my sme uz presli na kravske mlieko 😀 😀 😀 .. zvlada super, chuti mu... v noci mi raz vstava a to mu dam UM, ale len preto, lebo som leniva zohrievat v mikrovlnke... 😀 ...

slivka3
27. jún 2012

@andrea.m Tak takéto raňajky veru máme aj my.Tiež som konečne Adelku tento školský rok donútila odhodiť ráno fľašu,tak raňajkuje,ale vždy len buď cereálie,piškóty,mafiny a podobné veci k čomu môže pohár mlieka,Mates flašu mlieka,ale potom si ešte zobne aj z raňajok,ale len trošku,lebo má raňajky v škôlke.
Ale večernú flašu mlieka si veru nedajú újsť ani jeden,len vtedy,keď má Mates lieky na ktoré nemôže mlieko,tak to musí zo solidarnosti oželieť aj Adelka.

slivka3
27. jún 2012

@pastelka74 Ja súhlasim,ak by chcela ísť @andrea.m k nám do súkromky,je to super baba už sa poznáme s inej súkromnej.

pastelka74
27. jún 2012

@slivka3 ....u nás fľaša mlieka je tri krát za deň....ráno hned po brebudení,potom poobede a večer ked sa ide spinkať...ale ked má chuť na mliečko,tak sa jednoducho postaví pred mikrovlnku a prštekom ťuká na sklo dverí... 😀 😀 ...to je signál na mlieko... 😉 ....a potom si dáme ten puding alebo pribanáky..termix....staršia do seba kopne ráno iba šialku mlieka...sem -tam nejaké sušienky 😠 ..hnevám sa na to,ale moc jej ráno nechutí...potom klasika obed,medzi tým si dáme chrumky,niekedy jabko,pomaranč...a nejaký ten chlebík zo šunkou...a večera... 😀

andrea.m
27. jún 2012

@pastelka74 som sa ľakla 😀 😀 😀 😀

andrea.m
27. jún 2012

@slivka3 dakujem 😔

andrea.m
27. jún 2012

no filipko si ešte občas da mliečko z fľaše ale už bez cumľa lebo tu vyhodil ale z takej sosačikovej čo sa kupia mineralky v obchode. som sa pomotala. dúfam že ste z toho vyšli.