Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zuziiiicek17
9. júl 2010

@petka035 fuuuha ,no tak to by som asi nepredychala 🙄 ja mam dost ,ked sa maly zobudi uz o siestej 😖

teraz sa ho snazim uspat ,ale velmi sa mu nechce.dufam ,ze do deviatej zaspi ,lebo najneskor o jedenastej musime byt hore

petka035
9. júl 2010

zuzi my sme o siedmej už mali za sebou prvý denný spánok 😝

zuziiiicek17
9. júl 2010

kokos ,no tak to uz je ina kava .,mne maly teraz haja .dufam ,ze sa zobudi okolo tej desiatej ,pol jedenastej

mukky
9. júl 2010

čauko 😎

mukky
9. júl 2010

@petka035 ☹ ,len treba dufať ze sa to raz zmení 😝
uz ste boli aj von?

mukky
9. júl 2010

S vstal 6.30 😝 ,akurat dosiel mm z nočnej,urobil mu mliečko a si ho zobral do 7.kým sa najedol,potom som mu dala lego do postielky a tak cca do 8.30 sa hral

zuziiiicek17
9. júl 2010

@mukky tak to si mala este fajn 🙂
ja som sa akurat dala dokopy ,idem si daco zjest a potom obleciem maleho a padame

wandeirra
9. júl 2010

my dnes o 8,30,ale nespali sme skoro celu noc,Tobi plakal..ale rano zazrakom je ako vymeneny,spokojne sa hra.

mukky
9. júl 2010

@zuziiiicek17 ani nie,6.30 je skoro 😔 ,sla som si lahnut o 2.45 😀 a kde idete?

mukky
9. júl 2010

@wandeirra už je mu lepsie? 😵

zuziiiicek17
9. júl 2010

@wandeirra mam stretko so spoluziackami 😵

wandeirra
9. júl 2010

@mukkynka ahoj,aj zuziiicek ahojte

zatial musim zaklopat,od rana celkom dobre,neplace,hra sa...teplota je 37,5. chcem mu ist poobede take podobne lego kupit ako si ty S kupila,tak uvidim ci ho to zaujme. hadam ho trochu potesim bobacika mojho maleho.
idem mu spravit este ten kulisek roztok,lebo s jedenim je to stale biedne.

mukky
9. júl 2010

@zuziiiicek17 ahá,som zabudla
my sme sa doteraz hrali s pismenkami od teba 😉 ,vsetky nasiel spravne a ulozil 😵

mukky
9. júl 2010

@wandeirra som rada ze mu je lepsie 😵
a co tvoj mm?ma zamrzelo za teba ked si písala ze akoby nič to bral ☹

a ake lego mu ides kupit? 😵 😵 iste´sa poteší velmi 😵 ,v draciku aspon u nas maju na lego - 15 %zlavu

mukky
9. júl 2010

no zmena planu...mm vstal skor koli autu da co je s nim bol ho kuk,ale ide tak super,ideme sa poflakat na chvilu do alltoysu,neterke idem kupit hello kitty lego
nie je to original lego ale je to ako lego,nechcela to pre dievcatka co je 😝

S pojde trosku neskor spinkat a mm zase do roboty 😝

leelo
9. júl 2010

@wandeirra som rada, ze ten kulisek splnil ucel. uz bude drobcovi len a len lepsie 😉

wandeirra
9. júl 2010

@mukky,neviem presne ake...nemam prehlad,zatial mame iba take co su tam take velke časti od 12 mesiacov je to. pojdem pozriet do dracika co maju a vyberiem nieco. ak by boli aj u nas zlavy,bolo by to super...
mp prepina kazdu chvilu ma niecim vytoci,ale niekedy je zas super,podla toho ako sa vyspi,aky ma den v praci...povedala by som ze ma "svoje" dni castejsie ako ja...ja mam iba raz za mesiac. 🙂
najviac ma vytaca asi tym,ked mu volam do prace ze je zle s malym /chcem pocut nejake mile slovo napr./ a on toci stale dookola kolko ma prace a podobne. vcera som mu uz povedala,ze ja nie som stroj,nevydrzim nespat,nejest cely tyzden,nosit maleho na rukach od rana dovecera,lebo je uz poriadne tazky,varit,nakupovat,prat,zehlit,maleho kocikovat dvakrat denne,ze musi aj on pomoct,ste mali vidiet ten pohlad co hodil na mna.

lussy23
9. júl 2010

@tweetinkapp - Jujj, ja ešte deti nemám. Ale to som sa pýtala kvôli môjmu synovcovi, lebo druhá sestra nám doniesla asi pred tromi dňami. 😉 Je o mesiac starší ako Adamko, takže mu to môžeme dať. 😉 A kedy môžu deti papať tú šunku alebo párky?
Ešte mám pár otázok na vás všetky.
1.Odkedy môžu deti jahody?
2. 6ročné už môžu papať všetko?
3. Detská výťiva je zdravá, nie?
3.Čo varievate svojim deťom.
prepáčte, že som taká zvedavá, ale tu sa toho dozviem najviac 😀

@wandeirra - super, že je už malému lepšie.
Nikollete - z čoho mal tie vyrážky, chudáčik?

maatkka
9. júl 2010

wandeira
sa tesiiim ze je Tobimu lepsie 😵
ano pekne mu kup "bolestne" 🙂 zasluzi si chudiatko malicke...
hmmm.. tp je "trosku" sebecky ked hadze taketo pohlady... to by malo byt samozrejme ze ti ma (hlavne v takychto chvilach) pomahat!!! 😠 😔

maatkka
9. júl 2010

nikol uz viete co to mate??? 😕
docitam postupne smerom vzad 😀

nikollette
9. júl 2010

ahojte, pise, iba z mobilu...
No nasa dokina nas hned poslala ku koznej.. Ta povedala nejaky nazov, (ani som si ho nezapamatala) a povedala, ze ona s tym nic nevie spravit, ze musime ist na Kramare. Takze pondelok ideme na kozne na Kramare. Lebo ze tieito vyrazky mavaju dospely casto, ze u dospelych nie jeproblem to poliecit, ale ze u tak maleho dietata sa s tym za 40rokov nestretla. Takze fasa... Som sa pytala ci je to nieco vazne, ona ze nie je je to vazne, ale poliecit to treba, a ze na Kramaroch lepsie budu vediet, kedze je tam vyslovene detske kozne oddelenie.. Ale ze nie je to infekcne, ale nieco s imunitou... Tak ze tak... Buduci tyzden budeme mudrejsi.. Ja sa bojim, len ze mu budu robit vselijake vysetrenia, ked sme taka rarita... Bodaj by nie, a iba by nam na to nieco predpisali, a zmizlo by mu to... Ach jo, drzte palceky...

wandeirra
9. júl 2010

@matkaa u niektorych muzov pomahat zene s dietatom, s domacnostou nie je samozrejmostou a je to smutne 😒

maatkka
9. júl 2010

wandeirra ved ja viem... mam podobneho svagra 😠 ale jeho si tak aj moja segra "naucila" si myslim lebo kym boli sami dvaja stale ho obskakovala a vsetko stihala sama a potom ked sa im narodil synovec tak sa uz akoby nevedel vzdat toho pohodlia alebo co...
mm mi bol zase od zaciatku zvyknuty pomahat so vsetkym... a ked je Lilu chora vie ze ja som z toho tak mimo ze to vacsinou skonci tak ze sa on stara o nas obe

leelo
9. júl 2010

@wandeirra nic si z toho nerob. muzi su od pradavna lovci, nosia domov obzivu a zeny doma strazia ohen a vychovavaju deti. su citlivejsie, instinktivne.
a vychova aka sa tu za poslednych 100 rokov realizuje, tieto rodove stereotypy len posilnuje 😉
aj v slabikari to uz je: mama vari a otec cita noviny (unaveny po navrate z prace) 😀

tweetinkapp
9. júl 2010

@petka035 uf uf...no peti mas to teda tazke. nam sa stalo asi tak 2x, ze sa maly zobudil uprostred noci, a zobudeny, ze som sa s nim musela stat. ale spominam si na casy, ked som k nemu vstavala aj 12x za noc. ale vsetko to prejde, len treba vydrzat 😉

@lussy23
to je vsetko take diskutabilne, od kedy deti mozu 😖 . dnes uz je vsetko skodlive 😅 . ale tak vacsinou od 3 rokov zacinaju mamicky davat vsetko 😉
1. nas na jahody upozornovala doktorka, ze su silny alergen, takze to tiez zalezi od dietatka. Nam radila od troch rokov, ale toto leto som mu ich napr. dala zopar, lebo my sme zatial nemali problem so ziadnou potravinou. Poznam chlapceka, co ich pase od 6 mesiacov 😝 . ono to ozaj zalezi od dietatka. u niektorych to moze vyvolat alergicku reakciu a u inych nie 😝

tweetinkapp
9. júl 2010

aj moj manzel je nastastie taky, ze pomaha, velmi rad vari 😉 . ale zase ma ine chyby 😀

maatkka
9. júl 2010

tweetinkapp vsetci mame chyby 😀
ale nehadzme vsetkych chlapov do jedneho vreca 😀 ja poznam aj par vynimiek co potvrdzuju pravidlo 😀 ja len ze aspon vo "vynimocnych" situaciach ako je napr. choroba dietata by sa mohli poniektori oteckovia "zobudit"
lussy ja by som to povedala nejako takto: 1. jahody som davala az po roku (tak ako citrusove ovocie) - kedze je to alergen... dala som trosku pockala ci nebude reakcia kedze nebola tak jej ich davam normalne
2. 6-rocne deti mozu teoreticky vsetko ale dodrziavat aspon nejake zasady zdraveho stravovania a (tak ako aj dospely ludia) by to nemali prehanat s nezdravymi jedlami - napr. udeninami sladkostami atd. ved to pozname 😉
3. detska vyziva ak myslis napr. presnidavky sa vyraba pre deti... aj ked cerstve ovocie je zdravsie 😉
4. s tym co malej varit mam aj ja casto problem 😉

maatkka
9. júl 2010

joooj ja dneska ako mudrujem 😀 radsej ideme von 🙂 majte sa pekne 🙂

leelo
9. júl 2010

@lussy23 nerozumiem celkom tej vasej tuzbe davat malemu parky. na svete je predsa tolko uzasnych jedal a chuti. zelenina, ovocie, obilniny od vymyslu sveta! ak by mu sestra davala len kazdy tyzden nieco nove ochutnat, tak ma co objavovat az do promocii 😉
ja som asi z extra tabulkovej rodiny, lebo nam rodicia nikdy parky nekupovali. jedla som ich 1x niekde v skole v prirode, ble, vobec mi nechutili.
neviem, co obsahuju tzv.detske parky, ale zlozenie tych "dietnych" je maso (tazko odhadnut povod a druh), nejake pomlete dalsie veci (???), muka, sol a Ecka. podla mna slusny humusik. ani pre dospelakov nie su vhodne ako sucast racionalnej vyzivy, tak preco nimi mucit deti?!
to je moj nazor na parky. ja rozhodne neodporucam 😒
odporucam napr.hovadzie masko so sladkym zemiakom a cukinou a k tomu ako prilohu kuskus s repkovym olejom (dolezite omega3 kyseliny pre vyvoj mozgu), posypane petrzlenom

vinifera
9. júl 2010

@leelo čo je to ten kuskus?
Inak od včera má teta psa. Dnes mi volala nejaká pani že má na mna číslo že mám asi jej psa. No neviem kde k nemu prišla. Či chlap na tej pumpe nechal na mna číslo 😕 😕 😕 A ide si pon. Tetuška plače jak hroch ☹