Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

li_la
22. feb 2012

@anjelicek26 Matka, ktorá svoje dieťa kojila, si nemusí robiť výčitky, že dieťa neochorelo jej vinou, lebo urobila, čo mohla? Teda mamička, ktorá kojiť nemohla zo zdravotných alebo iných dôvodov, si môže prehnať guľku hlavou, keď je dieťa bude choré, lebo za to môže ona?

cukricek8998
22. feb 2012

@anjelicek26 ona mi to neporadila,tak sa do nej neobuvajte,ale ani vyslovne nezakazala...aha aj vy ste vsetky boli na sunaroch..chapem..uz sa do mna neobuvajte..koncim debatu,nemam sa chut s vami natahovat..... a tie choroby mozu dostat aj kojene deti alebo deti ktore boli na sunare..... pekny den...kludne piste ale reagovat nebudem...

anjelicek26
22. feb 2012

@cukricek8998 - teraz citam tvoj status, ty davas 3 rocnej dcerke cappucino 😕 Hm no nic, idem ja z temy, toto nepochopim...

bambi2
22. feb 2012

@li_la su aj ine moznosti ako kravske mlieko. a ked preco nepockala teda aspon do toho 8 mesiaca? preco nepresla na UM?? ja si myslim, a je vela takych zien, co chceli proste usetrit prachy alebo im to nevychadza. kravske je ovela lacnejsie... 😉

cukricek8998
22. feb 2012

@anjelicek26 ano bez kofeinu ano ..davam...a co?

estterka
22. feb 2012

@anjelicek26 capuccino som uz ani nekomentovala...

anjelicek26
22. feb 2012

@li_la - jezisi citaj poriadne. Hovorim, z alternativa KRAVSKE mlieko pre 2 mesacne dieta asi zdrava nebude, nie? UM je pre mna normalna alternativa materskeho mlieka, pokial to s kojenim nejde. Aj nas maly je od roka na UM a za ziadne jedy to nepovazujem. Tak nech sa to prosim nestrhne zasa tymto smerom ta debata 😕

estterka
22. feb 2012

@li_la tu nejde o dojcenie a UM,tu ide o to,ze dat kravske mlieko riedene cajom je hazardovanie so zivotom dietata. o tom je teraz tema.

bambi2
22. feb 2012

@cukricek8998 jasne ze mozu dostat choroby aj kojene deti... ale je tu mensia sanca, ze ich dostanu.. kravske mlieko uz nie je mlieko ako kedysi. je v nom vela hormonov a ATB. vies kolko da krava za rok mlieka?? okolo 2000 litrov. aaaaaaaaaaaaaaale, normalne da krava mlieko iba ked ma teliatko. tie kravy co teliatka nemaju, je umele mlieko, je vyrobene hormonmi a atb a je skodlive pre tak male deti!!! je to sama chemia!!!!!! my ti nechceme zle ale uvedom si co robis dievca zlate...

anjelicek26
22. feb 2012

@cukricek8998 - ved ti piseme, ze MOZU ochoriet aj deti, ktore boli na MM a UM. Ale UMYSELNE davat dietatu nieco, kde je pravdepodobnost tych chorob VYSSIA, to je uz o com?

A ano aj ja som vyrastla na kravskom mlieku, na rozdiel od mojich rodicov mam xy pelovych alergii a pokafrane travenie, ze dodnes musim drzat viac-menej dietu. No aka to parada 🙄

nickushka
22. feb 2012

@anjelicek26 myslela som, že nebudem na to reagovať, ale kto si, keď dokážeš jednej mame povedať, že to čo robí pre svoje dieťa je naprd? myslíš, že to chce robiť naprd?! a čo sa už s tým dá teraz urobiť? urobila to čo cítila, že je v danom momente správne. sama si mama, ako by sa ti páčilo, keby ťa takto niekto spochybňoval. možno to, čo robíš ty je zdravšie, ale robíš to rovnako s láskou ako aj ona! zastať si niekoho, komu cítim, že je krivdené nie je podľa mňa alibizmus. mala radu od svojej mamy, ty sa riadiš inými radami, táto netabuľková téma je najmä o tolerancii! aspoň pre mňa...

bambi2
22. feb 2012

@nickushka su urcite veci ktore na prd urcite su... keby to mlieko bolo zdrave, tak by UM asi ani nevyrabali.. ved na co ked je kravske zdravsie ???? 😕 😕 😕
ja tolerujem tiez vela veci, som tiez netabulkova.. ale kravske mlieko urcite nie...

li_la
22. feb 2012

@bambi2 Ja neobhajujem momentálne rozoberanú kauzu kravského mlieka... Čakať do 8. 10. 12. neviem koľkého mesiaca. Mne je to jedno, ja si so svojím dieťaťom urobím tak, ako ja uznám za vhodné, nepotrebujem na to tabuľku ani názor iných mamičiek. Mne sa jedná len o to, že niekedy je tu tak glorifikované dojčenie, že keby som bola len o kúsok viac ľahko ovplyvniteľná, tak by som sa asi psychicky zrútila z toho, že sa mi nedalo dojčiť viac než pol roka. Mne sa jedine len o to jednalo.

anjelicek26
22. feb 2012

@nickushka - no len ja si najprv poriadne precitam, co je co a co v tom je - aj ked mam radu od pediatra, aj tak si precitam, co k tomu kto iny este napisal a zhodnotim si to v hlave sama, co bude asi najlepsie a stale sa riadim heslom - tym, ze dame neskor, nic nepokazim. Ked som mala dcerku, tak som nasavala rady ako spongia, lebo som nemala o nicom ako paru a NECHALA SOM SI PORADIT. To je totiz taky zaklad, vediet prijat radu od ineho. Lebo riadit sa svojim pocitom nemusi byt po kazdy raz ta spravna volba. Viem, ze je to netabulkova tema, ale zasa odtial potial, hazardovat zo zdravim si tu aj tak odporucat nebudeme, teda dufam.

petrajurinova
22. feb 2012

@cukricek8998 no kapučíno a ještě k tomu instantní ze sáčku, to je hnus i pro dospělého natož pro dítě - zkus si přečíst na sáčku co v tom vlastně je, je to samá chemie 😝 bléé - to je podle mě lepší udělat meltu nebo caro s mlíkem, časově to vyjde na stejno a není to až tolik jedovaté.

nickushka
22. feb 2012

@bambi2 ale ak si dôsledne prečítaš dnešné moje príspvky, tak o inom nehovorím. mňa len hnevá, že už som raz utekala z témy, kde sa maminy snažili vtlačiť svoje názory silou mocou do iných mamín a tu sa mi zdalo, že to tak nefunguje a že sa ideme vypočuť a tolerovať, chápeš?

li_la
22. feb 2012

@anjelicek26 Reagovala som len na to, čo mi z daného príspevku vyplynulo. NEMÁM ZÁUJEM sa zapájať do danej témy o kravskom mlieku pre 2-mesačné dieťa. Ja by som dvojmesačnému dieťaťu kravské mlieko nedala. Nepotrebujem na to ani tabuľku ani snahu robiť všetko opačne ako vraví tabuľka. A ďalej sa k tomu nemám dôvod vyjadrovať.

li_la
22. feb 2012

@estterka Nevyjadrovala som sa ku kravskému mlieku. Nemám na to potrebnú odbornú kvalifikáciu ani som túto tematiku nijak špeciálne podrobne neštudovala. Vy zrejme máte, tak budiš, diskutujte. Ja by som dvojmesačnému kravské mlieko nedala. To mi hovorí rozum.

kaja73
22. feb 2012

@petrajurinova Ranajky-ako kedy-vacsinou striedam toto- kasa z ryzoveho mlieka s celozrnymi obilninami-pseno,jacmen,spalda,ovos,dalej chlebik s tuniakovou natierkou,vetickom a sunkou,alebo hocakou zeleninovou natierkou z toho veticka,velmi lubi aj chlieb vo vajcku-robim bez bielka-len zltko s trochou ryzoveho mlieka,casto ma na ranajky len tak avokado,alebo ho mixnem s bananom,carobom,agavovym sirupom a ryzovym mliekom-vznikne taky coko puding-to miluje.
desiatu bud nema-ked vela ranajkoval,alebo ked ranajkoval neskor,alebo ma len dake ovocie,ci celozrny keksik-kukujem v DM ku,tam maju bezmliecne.
Obed-klasika-len vzdy bez mlieke-zje ozaj vsetko-od kapustnice,cez plnenu papriku,masko na hocaky sposob,ryzu,zemiaky,cestoviny,strukoviny,omacky-tie robim z ryzoveho mlieka.
Olovrant ma tak 5 krat do tyždna cerstvo odstavene ovocie a zeleninu-stiahne 250ml-niekdy aj viac-odstavujem jablka,hrusky,mrkvu,cviklu,hrozno,pomaranc. Za tym zvykne zjest este banan,alebo avokado-ak ho nemal rano.
Vecera-podobne ako ranajky-len tak, aby to nebolo to iste co mal rano-teda-kase,chlebiky s natierkou,vo vajicku,alebo zvysky z obeda-polievky,maso s ryzou atd.
cez den pije liter caju-vacsinou roibois s agavovym sirupom a c vitaminom-ale pred sapnim len nesladeny.
tiež mu robim "kakavko"-z ryzoveho mlieka a carobu-niekedy stiahne aj pol litra za den-hned rano-okolo 6h ,alebo po spani namiesto cerstvej stavy,ci v ramci vecere k chlebiku.
Tri krat za den mu pridavam do jedla panenske oleje-olivovy, repkovy,tekvicovy,lanovy.rakytnikovy-striedam ich.
to ma namiesto tuku z mliecnych vyrobkov a su aj zdravie ako tie zivocisne.
A este som zabudla,ze obcas dostava len tak chlebik s kacacou mastou-to tiež miluje.
Chleby kupujem len s uplne jednoduchym zozenim-psenica,drozdie, voda, sol,plus max zemiak-lebo ma už stvu tie prechemizovane peciva.
na olovrant tiež zvykne mat susene ovocie-dam do vody aby zmaklo-slivky,hrozienka,marhule,datle-potom to mixnem s avokadom a zriedim ryzovym mliekom.
So sladkosti ma len tie Dm keksiky a ovocne cocky.Biely cukor nepouživam vobec-len melasu,agavovy sirup,med a fruktozu.
teraz ma ine nenapada,ked chces sa spytaj.

nickushka
22. feb 2012

@anjelicek26 ale vieš, každý si má tú radu prebrať v hlave po svojom, tak ako to robíš aj ty. a podľa mňa je rovnako dôležité aj prijať názor iného, či už ho berieš, alebo nie 😉

bambi2
22. feb 2012

@nickushka ved nech si robi co chce ale chuda dieta... v neskorsom veku moze na to doplatit a to len jej vinou, ze si nic o tom nenastudovala... potom uz bude neskoro...

li_la
22. feb 2012

@nickushka Hej, aj ja som si to myslela... 🙂 Ale tejto stránke je asi súdené, aby sa tu stále rozoberali nejaké spory 🙂

liave
22. feb 2012

Teraz budem asi zase za arogantnu ale @cukricek8998 pisala o tom ze u nich to tak robi kazda zena tak neviem ci ma viznam tu riesit kto aky postoj sme k tomu zaujali...odobrila si to vyjadrenim lekarky bohvie ake v skutocnosti bolo a hotovo...ak toto vypustila lekarka z pusy veru nad jej licenciou stoji velka uvaha ci taky dr.ma liecit deti astarat sa o ne...@nickushka prijmam tvoje slova a mozno je pravda ze moja reakcia nebola na mieste ale nezda sa mi doslova arogantna...ak by sme sa rozpravali zoci voci brala by si to inak "cinizmus" sa vola tato reakcia a vela ludi ju povazuje za prejav arogancie...no tak isto si nemyslim ze @zuzana581 je tu na to aby dohovarala ludom mech sa na seba pozru co hovoria a pod...
Kazda sme nejaka a kazda robime veci ako najlepsie vieme a hlavne lubime svoje deti!a bohuzial aj obcas chyby ktorre si neuvedomujeme ale taketo vedome obhajovanie vid mlieko pre dvojmesacne dietatko je silna kava aj na mna.nie sol moralista ani perfektna bytost ,preto nemam pravo nikoho poucovat ani chytracit...navyse dcera cukricka ma uz 2,5 roka tak neviem comu uz dnes mozem zabranit?len zelam aby bola naozaj zdrava lebo jasom si tiez zazila svoje...a napokon este sa opet vyjadrim...prispela som radou mamicke ktora ju ziadala a necak ziadnu vdaku hadam si mamicka vyberie spravne no poukazat na to ze dat 2 mesacnemu dietatku KM je naozaj sialenstvo som si neodpustila ...
Napokon ja sa na nikoho nehnevam ale kazdy v prvom rade za seba ;) ze ano xxx

nickushka
22. feb 2012

@li_la už som sa bála, že na mňa ani nezareaguješ po tom mojom príspevku pre teba 😉 som rada, že si 😎 a dúfam, že príde aj žužu a bude lepšie 🙂

li_la
22. feb 2012

@nickushka Neviem, o akom príspevku hovoríš... 🙂 Či mala by som? Trošku som sa asi stratila 😀
Ale mňa tento tvoj príspevok potešil 😀 Mne v tejto téme ešte jedno meno "chýba" a potom sa môžeme sťahovať preč... 😀

ssimmikk
22. feb 2012

Ahoj holky, koukla jsme do vaší diskuze, protože taky nejsem tabulková máma ani u jedné z dcerek, obě žijí a jsou zdravé 😀 čtu tu o kravským mlíku od 2měsíců, k tomu se vyjadřovat raději nebudu, protože to je opravdu extrém a je to smutný ☹ jinak moje 7měsiční holčička jogurt teda baští-bílý 😀 tak uvidíme, zda nebudu ukamenovaná 😀 maminky, co vše dáváte nebo jste dávaly 7měsičnímu miminku? Moc by mě to zajímalo, mám v okolí jen jednu kamarádku co nejede podle tabulek 😀 jinak na nás všichni pohlíží nevěřícně, ale docela by mě zajímalo, jak je to u vás 🙂

petrajurinova
22. feb 2012

@kaja73 díky a kde zháníš ten agavovy sirup? Nějak si neuvědomuju, že bych to někde v obchodě viděla.

nickushka
22. feb 2012

@liave tak arogantná nie, ale zas je to len naťahovačka o slovíčka. v tom sme my ženy expertky, toto jediné závidím chlapom, inak som ako žena dokonale happy 🙂

kaja73
22. feb 2012

@petrajurinova Bezne ho maju v Dm ku 😉

nickushka
22. feb 2012

@li_la myslela som príspevok, kde ti dohováram, vieš? 😉 a vieš, že som už nad tým rozmýšľala, že založíme tému pre tolerantné mamičky?, už to tuším spomenula aj zuzka.

liave
22. feb 2012

Idem docitat ale este vam napisem k tomu UM a KM aj UM je v podstate kravskenmlieko!!!ale je odstredovane a prisposobovane deckemu travniu.znizovanie kravskej laktozy a najme bielkovin.preto je vhodne pre babatka...ale kravske mlieko "vyrobene"pre beznu konzumaciu do babatkovskeho tela vobec nepatri!a toboz nie riedene cajom...