Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

liave
17. feb 2012

Ahojte...nooo tak som sa tu trosku rozkukala a ja som asi tiez netabulkova-tabulkova...hmmm co somnou???cO somnou?co sa tyka kojenia a tvorby mlieka nejdem sa tu priet ale tvrdo suhlasim z nazorom ze mlieko sa proste vytvori spravnym pristupom k nemu,ale sama dobre viem aky to je boj!nemala som to jednoduche s kojenim a bojovala som a vybojovala,no viem aky tO je boj a ak to niekto vzda po tyzdni iny po mesiaco dalsia po 3 ci 9 mesiaco h je to kazdehO osobna vec!ak ma niekdo poziada o radu velmi rada pomozem ale tiez zavisi od toho ako sa mamina rozhodne bojovat lebo obcas sa nieco zda nemozne a porpitom je to uplne jasne.no nejdem vam sem mudrovat s kojenim ;) viem o nOm svoje a stojim si za tym,ale kazdy podla seba ;)
Co sa tyka tabuliek tak som asi tiez netabulkova.moje deti jedia jahody aj citrusove plody dost skoro ;) nie sme alergici tak nevidim dovod preco by som ich mala oberat o tieto dobroty ;) za sladke velmi nie som :/ lebo ked budi vacsi este sa cukru najedia aj cokolad az az takze doma vacsinou ovocie papame ale neodopieram im obcas cokoladku alebo dobry domaci kolac ci babovku ;) cukricky sem tam puding alebo inu dobrotu :D no ale zase striktne odmietam udeniny do 3 rokov ale uz nejaky ten parok po 12 mesiacoch bol ...no a dalo by sa vymenuvat do aleluja...kazda sme z nejakej rodiny a kazda me nejaku predstavu o tom co ke pre nase deti dobre takze sa tak aj riadime...kazdy nech si pozameta najprv pred vlastnym prahom.co sa tyka dudlov a plienok o tOm si tiez myslim svoje.ale musim povedat ze jedinu vec ktoru neznasam a odsudzujem su vyroky:nechaj ho revat a nenos ho ma rulach lebo si zvykne!!!ako su do prdele dvojtyzdnove alebo 3 mesacne babo moze zvyknut?alebo ze ono to robi na schval???do kelu ved je to moje doeta a kto ho ma utisit pohladkat privInut ak nie vlatna matka???nooo pisem asi uz z cesty ale toto ma hneva na niektorych "tabulkovych" prostupoch!

zuzana581
17. feb 2012

@liave tiež nemám rada názory typu, dieťa musí spať vo vlastnej postielke. Dieťa sa nemá nosiť na rukách.... "A prečo vlastne to dieťa stále plače??" No lebo ho necháš samé spať v škaredej postielke a nezobereš ho na ruky, preto!!!"
@vv88 a prečo si teda ešte tu, keď ťa debata prestala baviť? Prepáč, ale ešte raz opakujem. Kojenie po roku tu nikto neodsudzoval. Písali sme, že je nám nesympatické a prečo, to tu je uvedené už velakrát. Netreba chodiť do témy s ktorou nesúhlasím a kritizovať tam, lebo presne to si urobila. A kojenie podla mňa nie je iba o tom, či môžem alebo nemôžem. Ja som prestala kojiť v 9tich mesiacoch malú a prestala som, lebo som chcela. Pri synovi mi odišlo mlieko v 6tich mesiacoch a predstav si, že som velmi dobre vedela, že mi odišlo preto, lebo nekojím v noci. Malý spával krásne. Budil sa raz v noci, niekedy ani to nie. Názor laktačných... : budiť dieťa každé tri hodiny aj v noci, aby mm bolo. No to tak... Nepovažovala som za nutné budiť dieťa, ani seba psychicky ničiť nočným odsávaním mlieka... Bola som spokojná ja, bol aj malý.

giselka
17. feb 2012

@vv88 já jsem sice nečetla celou diskuzi, ale nevšimla jsem si, že by někdo odsuzoval kojení déle než rok. To co tu většině holek vadí, je ten humbuk kolem toho - nekojíš = jsi špatná matka
@liave co se týče toho nechat dítě vyřvat, souhlasím s tebou. Na MK se hodně diskutuje o knížce Každé dítě se může naučit spát (nebo tak nějak, přesný název nevím)... no nedovedu si představit, že bych nechala miminko řvát a pak se plácala po ramenou, jak jsem dobrá 😒 Ani si nechci představit, co to malé prožívá, musí mít šílený strach a pocit nejistoty ☹

giselka
17. feb 2012

@zuzana581 to jako fakt se má dítě budit každé 3 hodiny i v noci? 😕 To si zas dal někdo práci, aby tohle vymyslel 😀 Neřeknu, když by to bylo dítě třeba se žloutenkou, ty se opravdu musí budit, ale u zdravých spokojených dětí nějak postrádám smysl

giselka
17. feb 2012

Ještě jsem si vzpomněla na jednu věc, k tomu nechat miminko vyřvat... Moje sestra si takhle vyřvala kýlu a po operaci dostala sepsi, naši na to do dneška vzpomínají, jak ji vezli do špitálu a taťkova sestřenice (dětská dr) tehdy volala do nemocnice a do telefonu říkala, že neví, jestli ji dovezou živou 😒 Takže za mě rozhodně ne

vv88
17. feb 2012

@zuzana581 Ja s temou ako takou suhlasim, napisala som, ze si rada precitam kazdy nazor, chcela som svojim prispevkom povedat, ze podla mna ak sa kojit z roznych pricin nepodari, alebo je prilis narocne a stresujuce, je nekojenie v konecnom dosledku takisto normalne ako kojenie a nie je na nom nic hodne odsudenia a nikto nema do toho co kecat ak si to zena nezela (takisto ako kojenie trebars trojrocneho, ako to vsetkych zucastnenych bavi) a tak ani nema byt preco netabulkove. A hovorila som o 99% zien, ktore kojit chceli a neslo to (aby sme sa netahali za slovicka, tych 99% nemam zo statistik, ale je to moj subjektivny odhad zalozeny na pozorovani, takze presne cislo je samozrejme ine), ak patris (AK patris, nehovorim, ze patris, je mi to jedno, kedze ma do toho nic nie je) k jednemu percentu tych, ktore kojit nechceli, preco na mna reagujes, tak ako reagujes, ked sa ta moj prispevok netyka? 🙂
A asi slabsie chapem, ked sa mi prispevky (nechce sa mi ich hladat, preto parafrazujem) typu "Kojenie po pol roku je zle na psychiku dietata", alebo "kojenie po roku sa mi zdá prinajmensom divné a na verejnosti uz vobec nie" vidia odsudzujúce, alebo mame kazda iny prah ne/tolerancie. No a kedze som prave bola takto tolerantne vyzvana na opustenie diskusie o tolerancii inych nazorov ako oficialnych, nebudem rusit 🙂

krizecek
17. feb 2012

@giselka @petrajurinova tak vašim dětem závidím, protože dle příspěvků jste naprosto "normální"matky, které tady neřeší každou kravinu, mají normální pohled na svět a všechno šíleně neřeší..Nekoupily si před těhotenstvím hromady knížek a co píše knížka to je správně 🙂 A co že dáváte dětem sladkosti, o tom všem přece dětství je..Dětství se má užívat, děti mají být šťastné a NE být omezováný úzkostlivými maminkami, držet celé dětství dietu a jíst podle toho co maminka najde v tabulce a s každým škrábencem hned běžet k lékaři 🙂 Bohužel jsou matky, které si neuvědomují že svým chovám, odstrkováním dětí od prarodičů, protože se bojí aby se jim něco nestalo, upoutáním dítěte na sebe svým dětem dětství ničí, nejraději by je viděly v průhledné bublině 😖 Ještě že jsou i obyčejné maminky, které uvažují hlavou a srdcem

zuzana581
18. feb 2012

@vv88 ja som sa len opýtala, prečo si ešte tu, ak ťa debata prestala baviť. Ja väčšinou nie som tam, kde ma niečo nebaví. Bola to len jednoduchá otázka. 🙂 V žiadnom prípade ťa nevyháňam. Napríklad ja som nikdy nenapísala, ani som to tu dnes nečítala, že by kojenie po pol roku bolo zle na psychiku dieťaťa. A kojenie na verejnosti sa mi zdá divné, áno, keď sa kojaca matka nechová diskrétne. Vadí mi to. A to že tu rozoberáme naše názory ja na kojenie a nekojenie je o tom, že je to diskusia a tak sa tu o tom bavíme. Ani jedna nejde do inej témy, alebo nejde písať mamičke, ktorá kojí 3 roky, že už prosím ťa nekoj, lebo to a to... Je to jej vec, ale ak chceš prestať kojiť, tak sa nájde milion kojacich zástankyň, ktoré ťa znesú pod čiernu zem...

liave
18. feb 2012

Nooo ked ste to kojenie tu otvorili tak ja som velky zastanca kojenia ale tiez som nekojila dO nemoty.obe deti do 11 m .kojila by som mozno aj dlhsie ale z osobnych dovodov som ukoncila skor.ja si nemyslim ze je to mexdrave aksa koja deti do 2 a viac rokov naopak vytvara sa velmi dObre puti medzi matkou a dietatom.kojene deti su zvacsa velmi vyrovnane a blablablablaaaa...ale aj tu som skor toho nazoru ze kazdy urobi ako citi.a co sa tyka budenia tak to je volovina.pokial je dieta zdrave a spokojne odfukuje tak nevidim docod budit a to radim aj mamickam ktore poziadaju o radu s kojenim,no na strane druhej aj treba rozbehnut laktaciu treba dieta prilozit aj v noci.ja vsak odporucam ;) spat s maminkou v posteli a maminka len ponikne miesto dudlika prsnik ;) a pekne nesilene sa dietatko prisaje a napapa a tym pomoze maminke s laktaciou ;) ale toto je len moja skusenost a vela mamiciek si pochvaluje ktorym som poradila s tymto problemom ;) trosku sebachvaly :DDD
Ono co sa tyka tabukiek kazdy by su mal vybrat to co sa mu najviac hodi ;) ved v konecnom dosledku su to nase deti ;)
Pri kojeni nema byt dudel a moje obe deti dudlaju starsia uz nie ale syn este o 106 ;) a zatial neplanuj brat dudu.dcera mala 2 prec ked sama zahodila plienky ;) rurku rektalnu sme pri oboch pouzivali skoro do 9 m .alergeny papaju na dennom poriadku ak na nieco zareaguju potom davam bacha ale inak nie.jedine co v jedalnicku naozaj davam bacha klobasa udeniny a pod.bed mne z toho je na prd tak cO take detIcky malinke :/
Zabudla som na nieco?no kazdopadne laktacne poradkine idu podla toho co su naucene z mudrych knih!ja sa riadim srdcom a skusenostami ;) a podla toho radim aj mamickam...
Kazdopadne netreba nic prehanat ved vsetkehi vela skodi ...potrebujeme obcas aj nezdrave do tela dostat ved z cim by potom telo zapasilo a ako bu ziskalo odolnost?no nie ;)

vv88
18. feb 2012

@zuzana581 Pisem ako hotentot, skusim este takto jednoduchsie: myslim, ze UM je "tabulkova" alternativa kojenia, zatialco parky su "netabulkova" altrernativa tabulkoveho jedla. Ospravedlnujem sa za treti vstup do diskusie, v ktorej som nevitana (mozno budem ciastocne omilostena, ked sa pochvalim, ze dnes zjedlo dieta polovicu pribinacika a dve soletky).

zuzana581
18. feb 2012

@giselka áno, buď budeš budiť dieťa, alebo si budeš odsávať aj v noci, každé tri hodiny. Môj malý vkuse spal, pekne prospieval, takže mu stačilo tolko, čo jedol. Musela by som ho budiť aj vo dne, keďže aj cez deň velakrát spal aj 4 hodiny, alebo by som si musela stále mlieko odsávať. Tak som úplne "nechutne, odsúdenia hodne a pohodlne prešla na umele mliečko" No sociálku na mňa 😀

zuzana581
18. feb 2012

@vv88 nemusíš byť taká urážlivá, opakujem, že som ťa nevyhnala a myslím, že si nepochopila podstatu tej debaty o kojení. Tu nejde o to, že tabulkové je kojiť a netabulkové nekojiť. Tu ide o to, že tabulkové je pri kojení nedávať nič iné a netabulkové je dávať aj čaj, aj vodu. Používať aj dudlovú flašku, ak potrebuješ nechať dieťa postrážiť. Dávať kojacim deťom aj dudlík. ... A vela ďalšieho, čo si asi nepochopila, lebo si si z toho vybrala iba to, čo ťa najviac rozčúlilo, alebo čo sa ti nepáčilo. Je len prirodzené, že debata nebude plynúť iba tým smerom na ktorý je určená, ale bude aj vybočovať, takže sa tu rozoberá všetko...

vv88
18. feb 2012

@zuzana581 Preto, lebo ma zamrzelo, ze v diskusii, o ktorej som si myslela, ze bude vesele prekaranie pohodovych mamiciek som natrafila na tri strany o tom, ake je kojenie na verejnosti nechutne, ake su poradkyne nasilnicke teroristky a ake je kojenie chodiaceho dietata nechutne. Zarazilo ma to, ze "netabulkove" mamicky su netabulkove iba jednym smerom, kojenie vacsich deti - takisto NETABULKOVE - som tu nenasla podporene jedinym nazorom (mozno som zle hladala) a ked som sa ho pokusila zastat, bolo mi povedane, ze tu nemam co hladat (to nehovorim s vycitkou, nepotesilo ma to sice, ale pobavilo, naozaj kvoli tomu nepreplacem noc 🙂

liave
18. feb 2012

@zuzana581 no priznam sa niekde som aj ja zaregistrivala reakciu toho typu ako pise @vv88 ze je tO zle na psychiku...a ono je to presne naopak ;) a co sa tyka diskretbosti ...no bohuzial slovensko je este straaasne zaostale co sa toho tyka.tu v uk je kazda restauracia obchod stanica skola skolka nemocnice aaaa vsetko pripravene na kojacie matky hoc 98% anglicka nekoji ;) ale vsade si kojacia mamicka najde kutik pre seba este jej aj vodu gratis prinesu ;)
Ale je pravda ze vacsina kojacich mamiciek je tabulkovejsich ako nekojacich ;)
Nuz ale tu sa to zacina uz viac o kojeni ako o netabulkovOm pristupe ;) ono pralticky je tazke byt netabulkovi vo vasej krajine kedze aj lekari striktne vazia a meraju a ockuju a neviem co este hlava nehlava na sk...
Jaaaj a to som chcela...mna ide napriklad rozhodit z toho ako na sk balite deti do periniek a ako sa nasiroko deti balia do plienok...naobliekane vacne ako na sibiri a nedajboh ist s deckom po porode vOn!tu v uk rano porodis a vecer si dOma a este v ten den sme sli na prechadzku ;) aj toto su tabulky ...ved deti nie su z cukru!!!

vv88
18. feb 2012

@zuzana581 Nechapeme sa, lepsie to uz nebude, nevadi 🙂 Pobavilo ma, ze mi pises, ze som urazliva a nachapava, zatialco mne netolerantnej ani nenapadlo uchylit sa k osobnym invektivam 🙂 Dobru noc a prijemne netabulkove debatenie.

zuzana581
18. feb 2012

@liave súhlasím s tvojím posledným príspevkom až na to že "kojené deti sú vyrovnané a majú pevné puto s matkou. Prečo by aj nekojené nemohli byť vyrovnané a mať pevné puto s matkou? A vieš, ide o to, že ja som vedela, čo by pomohlo môjmu kojeniu a malý spával somnou v posteli, ale ja som to nepovažovala za také dôležité, aby sa narúšal môj klud. On spal. Budiť ho ani za svet a ja aby som sa budila a odsávala, to som tiež nebola ochotná podstúpiť. Obaja sme boli vyspatý do rúžova a ráno sme sa na seba krásne smiali. Ale vcelku si myslím, že si jedna z tých tolerantných a "normálnych" kojacich poradkýň. Keby bolo viac takých nenásilných.

liave
18. feb 2012

@vv88 ja musim trosku suhlasit s tymto tu ze naozaj som nasla zopar reakcii tohoto typu co sa tu tykalo debaty o kojeni :/
@zuzana581 ja si zase myslim ze v noci dieta bieje treba budit ;) staci ho prilozit ;) a cez den netreba budit ked sa mu dobre spinka ;) a pokial je uz dieta starsie tak zena musi mat trosku problemy s hormonami ak strati mliecko.lebo regulacia je uz pripravena na velke zmeny.ja mam napriklad fantasticky prolaktin :/ az tak dobry ze uz viac ako polroka nekojim a stale tecie prudom ...no neviem ci to je zrOvna dObre:/

zuzana581
18. feb 2012

@vv88 ja to chápem úplne presne, ty si sem prišla proste rýpať. A ešte raz opakujem. Ja som ťa nevyháňala. Cituj, kde som ťa vyhnala! Už mám dosť tvojej arogantnosti. Vieš čo, nereaguj namňa, keď sa ti niečo nepáči. A toto teraz boli osobné ivektíva, jasné?

zuzana581
18. feb 2012

@liave a to je presne o tom, ty si zástankyňa kojenia, takže sa ti niektoré veci možno nepáčili tak ako vv88 a potom reagujete (respektíve ona) dosť nezmyselne. Ja nechodím do iných tém, kde sa rozoberá kojenie, lebo nepotrebujem presne takéto doťahovačky, aké tu predvádza vv88. To že sme to dnes rozoberali tu je len o tom, že na to prišla reč.

liave
18. feb 2012

@zuzana581 zuzi ja som nepovedala ani si nemyslim ze by nekOjene deti nejak zaostavali za kojenimi alebO ze by mali menej lasky ci podpory ako kojene deti.len z mudrych knih ale aj z mojho takeho prieskymu mam skusenosti ze kojene deti vdaka tomu ze su kojene maju iny "bonding" neviem ako to bapisat inak :/ ale kazdopadne ide o lasku a myslim ze v oboch pripadoch to je rovnake ,len nevidim dovod ako v niektorych prispeckoch tu bolo spomenute ze je to chore ked niekto koji dlhsie a pod...myslim ze na to reagovala aj @vv88 ;)
Neviem ci som "normalna"laktacna poradkina ;) kazdopadne som matka a zazila som si svoje aj v zivote aj s kojenim...vcetne krvavich a rozdriapanych bradaviek cez zapaly a ucpate mliekovody dve kolikove deti jedno uplne "ceckove" samozrejme synacik ;) nadmernu laktaciu i stracanie mlieka...odsavanie po nociach i cez den k dcere ktora napokon svoj boj prehrala...kazda si vyberieme tu svoji cestu a hlavne tu ktora je pre nas najlepsia a pre nase deti ;) a kedykolvek ma poziada niekto o radu ci uz s kojenim alebo kolikami alebo refluxom ci inym problemom rada pimozem ;)
Takze tak ;) len nech mi nikto nepovie ze mam svoje decko nechat revat ked ma potrebuje!lebo vyedy viem byt zla a nenormalna :DDD
Dobru noc die cence bo moj uz nekojeny syn zacina svoj nocny ritual ;) kazde dve hodiny hore :/ paaaa

vv88
18. feb 2012

@zuzana581 Nemam na teba reagovat, ked sa mi nieco nepaci, respektujem, nebudem, ale ked sa mi paci, hadam mozem 🙂 Teraz sa mi napriklad paci predstava, ze v niecom sa predsa zhodneme: obe zrejme rovnako lutujeme cas strateny vo vzajomnej debate 🙂
Tak si podajme ruky a zabudnime, som si ista, ze uz tu na seba nikdy nenatrafime.

liave
18. feb 2012

@zuzana581 mna tato tema zaujala bo ja si nemyslim ze som tabulkova v ovela inych veciach ako len jedlo ;) zijem v inej krajine a tu su ovela rozdielnejsie pristupy co sa tyka vychovy deti a veru sa mi pvela viac podaktore pacia ;) napriklad uz to "periniovanie" 😅
No nic suhlasim treba ist hajat a hlavne netreba sa hned hnevat...ja som v poho a ms pravdu niektore veci tu vidim inak ale zase ak to biekomu vyhovuje nech si tak robi,bed su to vase/nase deti ;) zazila som len jeden extrem a na vlastnej kozi a ten bol veru nechutny!ked dala moja kamaratka 9 mesacnej dcere jest a ina si oproti nej sadla z cigaretou!!!tomu hovorim "netabulkova" a nejdem ani titulovat!smutne...takze co tam po nejakej obcas cokolade ci nekojenych detoch ;)

zuzana581
18. feb 2012

@liave dobrú noc 🙂 Len ešte jednu vec s tým kojením. Ja som si na 99% istá, že tu nikto nepísal, že je choré, ak niekto kojí dlhšie. Bolo tu písané a za tým stojím aj ja, že nediskrétne kojenie starších deti na verejnosti nie je sympatické. Je mi jedno, či to je vo svete bežné alebo nie. Ak matka vytasí didu pred davom ludí a dovolí aby si dieťa podudkalo, lebo mu odmieta dať dudel, tak to podla mňa nie je až tak v poriadku. A tymto končím svoje príspevky o kojení na dnes, lebo už asi naozaj stačilo 🙂 Len ma hnevá, ako ste tú debatu odsúdili a pritom ste nám krivdili. To je môj názor.

liave
18. feb 2012

@zuzana581 no teraz si sa ma trosku dotkla :/ ja som nikoho nepdsudila ani nekritizovala :( precitaj si moje prispevky tam vyssie ktore som pisala...slovensko nieke pripravene na kojacie matky hoc je tam biac takych co koja :( no mne sa tiez nepaci ked zenska taha prso von koli jedlu...je to stale prso a malo by ostat "diskretne"schovane ved ani nasim muzom sa nebude pacit ak ho bud tahat na svetlobozie"ako keby o nic neslo:/
Nehnevam sa moja ale naozaj som nikoho nesudila...
No lazdopadne robte si kazdy po svojom su to vase deti xxx

zuzana581
18. feb 2012

@liave nie, prepáč, nechcela som sa ťa dotknúť. Tým odsúdením som mala na mysli to, kde si písala, že si tu našla príspevky, kde sa písalo, že kojiť dlhšie je choré. Ale v celkovom kontexte také nič napísané nebolo. Nechajme to už tak. To kojenie je trošku kontroverzná téma, nech je v akejkolvek debate. V podstate ale máme dosť podobný názor na to.

nickushka
18. feb 2012

@vv88 tak toto je pre mňa príspevok č.1. krajšie by som to nedokázala povedať. 🙂

pastelka74
18. feb 2012

@vv88 neodsudzujem dojčenie,ked má maminka dostatok mliečka,a je jej dopriate ten krásny kontakt s dieťatkom....ja to nepoznam,neviem aké to je.... ☹ ☹ ...ja odsudzujem ženy,ktoré si myslia že my-nekojacie nekojíme s pohodlnosti,že sa nám nechce,ale nie je to tak...keby sa nad tým trocha zamysleli...čo je jednoduchšie,dať si bábatko k sebe na prsník alebo v noci vstať z postele,zarobiť mlieko,ohriať ho a vrátiť sa späť do podstele,počkať pokial babatko dopije a až potom si lahnúť....nechcem sa týmto lutovať,ale tiež sa mi to nepáči ako nás tie tabuľkové odsudzujú...na pôrodnici mi toho dožičili,koľko som len chcela......ako ma odsudzovali že nekojím... 😢

popellka
18. feb 2012

@pastelka74 - tak o tom, jak mně kojení zprotivily v porodnici ani nemluvím 😝 za celou dobu co jsem tam byla (a že jsem si tam pobyla) jenom jedna jediná sestra ze všech chápala a sama mně řekla - že některý maminky prostě kojit nemůžou, i kdyby se rozkrájely!!! ostatní - děsný! jednou mně ukázaly v jaký poloze kojit, Lenička byla malá a já se bála s ní nějak víc manipulovat, byla taková křehká a já nikdy nepřišla do styku s tak malým miminkem, byla jsem ze všeho vyplašená - do toho hormony,.....když jsem pak chtěla ukázat ještě jednou, jak ju správně vzít, dostala jsem komentář, že sestřička už mně to určitě ukazovala (no holt jsem nebyla tak dobrá, abych si to zapamatovala napoprvý). Malá si stejně nevytáhla co potřebovala, tak se pokaždý musela dokrmit. A pak jsem dostala zánět - ale ne zánět prsu, ale dělohy - po císaři, měla jsem strašný bolesti, nemohla pomalu ani chodit, měla horečky, ale jedna sestra prostě zarytá názoru, jen kojit, kojit a kojit, když to malý nestačí, tak přece jí nebude dávat UM, takže odstříkat - aby měla moje mlíčko, takže na odsavačku jsem se v porodnici pomalu plazila, když za mnou přišel manžel nebo mamka na návštěvu, tak mně tam vozili na vozíku, jen aby ta sestra byla spokojená, stejně jsem toho moc neměla, takže Lenička dostávala i UM. Já z toho byla psychicky tak vyřízená, protože jsem si musela hlídat, kdy mně dají kapačku, kdy mám přebalit a nakojit malou, pak ještě jet pro příkrm, protože to stejně nestačilo, pak ještě na odsavačku - neměla jsem čas, kdy se zotavit, si oddechnout, odpočnout, byla jsem hotová a nakonec jsem byla tak vyčerpaná, že jsem musela dostat i transfuzi! A pak jsem byla na kapačkách skoro pořád, malá byla u sester, protože já bych ju už ani nepřebalila a já kojit ani nemohla, protože jsem dostávala tak silný antibiotika, že jsem akorát odsávala, abych o mlíko nepřišla a vylívala to do záchodu. Ovšem!!! jak jsem jen odsávala mlíčka bylo míń a míň a bylo po kojení 😝 ale jakej já z toho mám zážitek - no tak děsnej, že bych u druhýho raději řekla v porodnici, že kojit ani nechcu a zůstala rovnou na UM 😠

nickushka
18. feb 2012

babuly, mne sa táto diskusná stránka veľmi páči, nechajme už včerajšok, urobme hrubú čiaru a čo budete dnes robiť?

nelicefo
18. feb 2012

Súhlasím s @nickushka ..čo bolo bolo a ideme od znova 😉

@nickushka Ahoj.My dnes nič. Dcérka chorá,pri telke tu leží. Muž niečo vonku majstruje 😝 Takže tak 😔 A čo vy idete dnes porábať? 🙂