Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zuzana030
19. júl 2009

martul, no ja som nechcela byť až tak priama teda, ale totál som sa naštvala, podobne asi ako ty,
no riadne si sa rozšupla.. 😀 😀 😀
ale máš pravdu, ja niekedy fakt žasnem

briketa
19. júl 2009

Synator bol uplne netabulkovo do ukoncenia deviateho mesiaca vylucne kojeny a a az v desiatom mesiaci sme zacalli s prvymi prikrmami.
Teraz mu zrusili skolku (bude mat styri) a ja som uplne zrusila vecernu policiu, chodi vecer spat kedy chce. Je zaujimave nechat dieta na jeho vlastnom biorytme, pretoze po par "divych" dnoch prave preto, ze ho do nicoho netlacim sam povie, mami ja som unaveny, idem si lahnut. Chodi spat cca o pol desiatej az desiatej a rano nam vstava o devat patnast az devat styridsat pat, to si viem krasne navarit obed, nachystat nas von, porobit potrebne.

roka96
19. júl 2009

to, že si dieta matka odloží do chodítka, lebo je lenivá možu povedat len matky, ktorých deturence sa hrajkajú v ohradkách, postielkach a pod... ked bol syn v chodítku musela som na neho dávat obrovský pozor..
poviem to tak, že pred tým ako sa syn narodil som mala svoje zásady, chodítko nie, spanie s nami v posteli nie, uspávanie na rukách nie..
no a prišlo naše hyperaktívum, ktoré nám stále plakalo, tak bolo stále na rukách nenechala by som ho vyplakat ako podla nejakej knižky nechat plakat prestane... spinkal s nami, lebo bol strasne vela krát hore, niekedy celú noc hore a mal silný reflux a bála som sa, aby sa nezadusil, lebo grckala aj 2 hodiny po jedle..
a pavúk no to pochopí fakt len človek, ktorý to zažije....
čo sa týka stravy snažím sa dodržiavat určite veci, lebo to može ublížit.. a čaje no musíme sladené.. teraz mu kupujem jablkovú 100 čistú štavu a riedím s dojčenskou vodou.. celkom nám chutí a aj kakáme z toho snád lepšie...

manika77
autor
19. júl 2009

atrami len pre tvoje infoo ten blivajz ako si to nazvala ti povie hociktora decka lekarka ze je upraveny tak aby vyhovel normam pretoze je to velmi prisne sledovane tak sa namna nehnevaj ale asi by sa to nemohlo predavat a neboli by vzorky u lekarov a podobne...a chodulka? aj my sme tam niekedy byvali...a myslim ze moj syn je tam stastny a nema stereotyp ...ja mam napriklad hyperaktivne dieta mam to od neurologicky potvrdene a fakt neviem aku zabavu by si mu vymyslela ked on cez den nespi...a v noci si pospi styri hodky a potom dalsie styri hore...a propo pre takych ako si ty je tu tem dost!!! tak nam nekaz radost. 😉

north66
19. júl 2009

ahojte tak aj ja prispejem. mam 6 mesacnu cicu-micu, ktora je neskutocne aktivna. zacasli sme tiez prikrmovat, najskor mrkvicku, zemiacik, brokoli... no najviac jej chutia ''blivajzi'' z flasticiek 😎 ....
miluje brokolicu a spenat s ryzou 😀 ... a tiez chodime v chodulach.. teda zatial len druhy den.
ja som asi ta najhorsia matka na svete, pretoze malu bravam do prace 😕 ... inac to nejde... sme v zahranici, manzel non-stop v praci, babicku mame niekolko tisic kilometrov daleko. neviem ci ma tu nikto nezmetie pod zem, ale my sme boli v praci uz 20 dni po porode aj s malickou 😕 😔 ...
mala sa nam uz zacala plazit, takze nebolo mozne s nou pracovat tak som si najala opatrovatelku na 2 hodiny denne... malu mi vozi v kociku pokial si ja porobim.
prosim neodsudzujte inu moznost nemam.
inac sa mi tato tema strasne paci 🙂

skalnicka
19. júl 2009

he he, aj mne sa tato tema paci...a teraz sa priznam...ja som z tych krkavcich materi, ktore podla slov niektorych matiek neostanu s dietatom do 3 rokov doma, ale uprednostnia pracu a od augista nastupujem do prace, hoci maly bude mat len 9 mesiacov..a aka je vlastne realita? mojho syna neskutocne milujem, lenze doba je tazka a ucty treba platit a robim to preto, lebo si zasluzi vlastnu izbicku a tu, ako aj aspon este jednu naviac pre nas - rodicov - teda vlastny byt zial bez penazi nezaobstarame...

roasha
19. júl 2009

konecne normalna netabulkova tema.... 😉 😀
skoda ze tu neni smailik s palcom hore... 🙂

janicka14
19. júl 2009

my mame tiez sice svoj ale len 1-izb.bytik,nase hniezdocko lasky,tak to volame a tiez planujeme vacsi,lebo nas syn tiez bude chciet izbicku. Muz celkom slusne zatial zarobi tak ja som a dufam ze aj budem moct byt doma snim do 3rokov. Sice izbu bude mat o nieco neskor ale nestoji mi to za to , lebo viem ze babo mamu potrebuje jak nik a urcite mu ju nikto nenahradi ani babka ani jasle proste nikto,babky si svoje odchovali a myslim ze si zasluzia klud pokoj a odych na stare kolena. Sice nie nepovedia ked ich poprosi clovek o merkovanie ale v duchu urcite nie su vytesene. Ale doba je kruta a kazdy mame iny nazor,takze kto musi ten musi,je to kazdeho osobna vec. Drzime palce

misha666
19. júl 2009

ahojte kocky,ja tiez nie som tabulkova mamina, ale zarazil ma prispevok ze 7mesacnemu babu jogurt, male dieta este nedokaze stravit tazku laktozu tak to by sa nemalo,moze to uskodit. ale blivajz z poharika o tyzden zacnem davat aj ja 🙂

janicka14
19. júl 2009

ten blivajz z poharika je pre deti dobry,nam nechuti lebo tam nieje sol.... ale deti take veci nepoznaju a pre nich je to dobre. Ja striedam aj domacu varu aj blivajz z poharika. 😉

chasencha
19. júl 2009

jaaaaaj baby,dnes sme mali na obed svieckovu tak som odbrala aj kusok eme,ci jej to bude chutit,kedze je to varene aaaaa ona vsetko spapala a pytala si este 🙂 tak som bola na seba hrda 🙂
aaaa nech si kto chce co chce hovori o tych "blivajzoch "tak co mam ine robit???ma mi dieta hladovat????ale ked je niekto nechapavy tak v tejto teme bude nepochopeny... 😎 😀 😝

miskachrumka
19. júl 2009

🙂)))))))))))mam z vas dost je to radost citatttttttt🙂))))))))))))) normalne som sa aj zchuti zasmiala no samozrejme v dobrom!!!!!!!!!!!§ja mam 4,5mesacneho syna a od 11tyzdnov mu dvam zemiak mrkvu a kasicky ale nemliecne!a hipp musim aj ja vychvalit hipp mrkvicka so zemiakom malemu straaaaaaaaaaaasne chutiiiii!ja som maleho kojila 4tyzdne a kkoniec ja som si ho tzv vyplakala v nem. v zv ked mi mali 2tyzdnovy dostal skoro sylny zapal pluc! 😢 😢 😢 bolasom hotova a po sekcii rozrezana ma vsetko bolelo vkuse som len plakala a nechutilo mi jest tak sa mi mliecko stratilo uplne! ☹ ale co už a ked som toto napisla do temy pre "zaskatulkovane mami"tak ma odcudzovali ze som mala sa viac snazit a nerevat a vela pit lenzeto nevysvetlis ze bolest,strach,a zmiesane myslienky zo vsetkeho lebo som prvorodicka ma znicili!ved nie kazda mama moze kojit-!a za toto vela mam odcudzuje mamicky ktore nekoja!baby len tak dalej mami najlepsie vedia co dietatku chyba a co potrebuje a ziadne sktulkove mami a ziadne tabulky nas nezmenia!neznasam mami ktore su straasneeeeee mudre a robia sa ze zozrali vsetku mudrost sveta!!!!!!!! 😠

manika77
autor
19. júl 2009

misha ja davam malemu pribinak a v pohode a robili mu testy a vsetko je ok...proste jedno dieta to znasa a druhe niee..ja mu davam tiez ochutnat vsetko..a to s tou pracou baby kazda vie co potrebuje...to mate ako s kojenim..nieje dolezite kolko dni odkojite ale kolko lasky date dietatu 😉

miskachrumka
19. júl 2009

manika presne takkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk 🙂

matuskovamamina
19. júl 2009

baby, citala som to tu vsetko...ja sice nie som netabulkova mamicka/zatial sa plne kojime, takze este mame na vsetko cas/, ale obdivujem vas...hlavne to ako po vas vsetci kricia a oznacuju vas za neschopne a lenive...kazda matka si musi oddychnut, nie je hanba nechat dieta plakat, a zavriet sa v druhej izbe...od toho nezavisi to ako svoje dieta milujete....kazdy clovek je uplne ine individuum, uplne ina osobnost, preto kazdemu je treba nieco ine....poznam na sebe, ako mi suseda na ulici o 8vecer povie:co ho uz nemas v postielke, nase tam uz davno su...oni vstanu o 4 rano a my spime do 9....nebudem na svojom dietati nic menit, nech si robi co ono chce a co ono uzna za vhodne....a vasim detom sa este navarite po zvysok zivota.....

schatzilein
19. júl 2009

Konecne jedna slobodna tema! Aj ja patrim ku tym netabulkovym mamam, ktora musi celit atakom slovenskych tabulkovych mam z obdobia totality, zapadonemeckych tabulkovych mam a tych terajsich. Najnovsie som sa postarala o skandal v rodine, ze si dovolime s manzelom zobrat nasho maleho so sebou do fitness centra.

zuzana030
19. júl 2009

miskachrumka, to vážne si začala dávať tak skoro? oči mi skoro vypadli, ja idem na vec až od zajtra aj to otáľam zatiaľ, lebo malej stačí mliečko, sme na UM,
a malinkému nič nie je? to ti niekto poradil, aby si tak skoro?
ja nič v zlom, len tak z úplnej zvedavosti, lebo tak skoro som ešte nepočula žiadnu maminu, tak som zvedavá,
ja som šupla malej min. týž. riedku kašičku banánovú, len som sa potom začítala, čo to môže spôsobiť, tak som sa poplašila, ale toto je super téma inak a ke´d tu čítam, čo niektoré stvárajú-v dobrom myslím, tak som nabrala odvahu a idem blázniť aj ja. teda blázniť podľa takých ako je atrami 😀 😀 😀
a dávaš poháriky hipp alebo ten zemiačik varíš doma?

chasencha
19. júl 2009

schatzilein no a kde ho mate nechat ked obaja cvicite ze?ja chodim cvicit ked je doma s malou ocko...inak sa neda lebo to je moc aktivna hodina...
a pred mesiacom som emu odtavila,lebo ideme sami dvaja na dovolenku a to bolo reciii ked sa to tu niektore maminky dozvedeli,ze oni by nikdy nesli bez dietat,ze by to pre nich nebola dovolenka a ako ju mozem nechat niekde...ale tak preboha aj ja si chcem odpocinut...a u babky (mojej mamy )jej bude ako v bavlnke...a s tym mliekom to bolo aj preto ze podstatne ziviny z mojho mliecka do 1.roka si zobrala a aj ja mam rada svoje telo...a u niektorych uz som bola sebecka krava...ze na ukor dietata...keby to slo zle nepoviem nic ale ema sa tesi na flasku rovnako ako na prsnik... 🙂 dakujem bohu 😎

tekvica
19. júl 2009

kedze som , co sa stravovania mojho dietata tyka, absolutne tabulkova, predpokladam, ze vitana tu nie som. len na margo varene vs. kupovane jedla- kupovane , pokial studujete zlozenie, su casto, hlavne v zime vhodnejsie, ako domace.

na druhej strane len pozeram, co vsetko davate svojim detom 😕

hrdinstvo tu nie je na mieste, ale nie je to moja vec, nadalej sa virtualne poklepavajte po pleci, ako ste nad vecou, ze sa neriadit dakymi trapnymi tabulkami...

tak nech zuje tvaroh, cokolada, marina keksy, pribinaciky... a to vsetko najlepsie pre par mesacne dieta.

bud ste take hlupe, alebo nemate rady svoje deti, ze im tak ublizujete

chasencha
19. júl 2009

a kto tu hovori o hrdinstve???
a slovo" hlupe" si ja vyprosim napr...ja tu nikomu nenadavam ....

mumtobe
19. júl 2009

aj ja vas pozdravim,aj ked neviem ze ci uplne k vam patrim 😀 my sme stale kojeny a kojit xcem do 6mesiacov mozno aj dlksie ale to preto ze sa mi '' nexce'' zacat s dokrmovanim 😒
tiez na mna zazerali ze som dala skor do sportoveho kocika,a to je tak vsetko co som urobila '' netabulkovo''
a tiez zacinam fitko od zajtra a maleho budem musiet brat so sebou lebo manzel robi,tak ze si viem predstavit ako moja kamoska uplne perfektne tabulkova ma zdrbe ze som este mohla pockat 😠 ale vsak malemu bude dobre ,budem ho nechavat vo fitku a to tam maju ako jasle tak ze spojim prijemne z uzitocnym 😀 ja budem mat cas pre seba a syncek sa bude stretavat s iny,mi detickami 😉 😅
a najviac som bola zdrbana od mojej perfektne tabulkovej kamosky ked som si dala spet do pupka nausnicu 7dni po cisarskom 😀 ale to je asi vse co som urobila netabulkovbane 😎

zuzana030
19. júl 2009

poprosili sme, aby nám takéto maminy sem nepísali, tak ja neviem...ste nechápavé alebo čo?
chceme si písať len my ...netabuľkové maminy..ako výstižne znie názov témy, tak ja fakt nechápem, načo sa nám tu pripájate a rozčulujete...
a potom, že ktoré sú trhlé....
fakt teda vážne..o čo vám ide? keď ma bude zaujímať názor tabuľkovej maminy, tak si nakuknem tam, kam mám a vybavené, nebudem sa vyjadrovať a osočovať ostatné..
normálne som sa len zas nasra...

chasencha
19. júl 2009

kliiidek kliiidek,nestoja nam za to 🙂
ja som kojila rok,z toho pol roka bola vylucne kojena a potom sme zacali s prikrmami pekne pozvolne 🙂

zuzana030
19. júl 2009

idem ja hajať radšej, pa pa všetkým

mumtobe
19. júl 2009

zuzana to mna myslis???vsak co som napisala take??no som v soku teraz ☹ ☹ ☹

mumtobe
19. júl 2009

uz sem nenakuknem 😠

chasencha
19. júl 2009

mumtobe nie na teba 🙂 na tekvicu 🙂kuk vyssie 😉

mumtobe
19. júl 2009

😀 😀 aha vidim uz upss

chasencha
19. júl 2009

pohodaaaaa 😀 stava sa 😉

manika77
autor
20. júl 2009

tekvica jedina hlupa si tu asi tu kedze nevies citat ze si tu neni vitatna 😠 ...a zarucujem ti ze tvoje dieta bude viackrat chore ako tie nase.,..lebo ho vychovavas ako z cukru..a to tie vase tabulky sa tiez lisia...tak si nechaj plackat a zavidiet svoje dieta inym..pretoze mi nehovor ze ked papate nieco doma tak babo na teba nepozera a nepyta a ty mu vobec nic nedas...tak toto by som nikdy nedokazala....tolko k tvoje osobe 😝