Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

roka96
12. sep 2009

krásne tie torty to musí mat fakt človek talent 😉

roka96
12. sep 2009

Niki moj manžel dnes robil nepečenú tortu, takú čo je za 5 minút a bola super.. už spí a neviem kde dal recept..ale napíšem zajtra.. taký spokojný bol, že aké lahké a bola úplne super..

roka96
12. sep 2009

približne si pamatám..: tortový korpus- to kúpiš...
a plnka jedna z nejakéh džemu a druhá to zmiešal 2 šlahačkové smotany, puding bez varenia v prásku dr oetket, mandarinky a už si nepamatám, čo ešte zajtra doplním.. no a ten korpus predelil, do stredu dal ten džem, a na vrch dal zmiešanú tú druhú polku.. to zmiešal všetko dokopy.. na chvilku do chladničky to zhustlo a hore potom pred jedením dal šlahačku takú sprejovú...
fakt výborna mňa... zase som sa prejedla. 😉

roka96
12. sep 2009

a ozi Miška je kde? dnes tu nebola celý den.. ja som mrtva... napíšem pár monologových člankov na čítanie 😅

roka96
12. sep 2009

boli sme dnes pozriet sestru v kaderníctve a urobila Mikinkovi pankáča a nastriekala modrou farbou.. 😀
viete aký bol zlatý?? to len takou, že vodou ide dole.. nemalo by to ublížit vláskom...

roka96
12. sep 2009

tak niečo som popísala idem zobudit manžela, nech sa presunie a idem do postele 😝
dobrú nocku čaute!!!

zuzka1.
13. sep 2009

ahojte maminy,
no kde ste???

gulasovica vcera perfektna, posledni odchadzali o pol4, ja som isla spat o 2, som bola znicena zo slopkania den predtym. Vyborne bolo.

maly spinka, idem si precitat novu evu, dat kupel, potom obed a poobede, ked s amaly vypsinka pojdmee na dostihy. 😉

miska aj ja mam recept na nepecenu, chces???taka smotnaovo, zelatinovo ovocna

megi93
13. sep 2009

fuuu tak tie torty sú paráda. Tak to klobúk dole. Ja som raz robila penové srdce v nadrozmernej veľkosti a raz penovú knihu a stačilo mi. To sme robili 2 dni. Ale toto je fakt nádhera. 🙂

U nás sa obed varí, torta sa chladí, o chvílu je tu babi a ideme oslavovať 🙂 Tak pekný deň, navečer sa ozvem

zuzka1.
13. sep 2009

torty krasne, nadherne. boze kde osm ja bola,ked rozdavali takyto talent.

upiect hej, ale takto urcit enie.

roka96
13. sep 2009

tak iba to, čo som napísala na tu plnku ale miesto 2 šlahačkových smotán len jedna..
takže plnka 2: šlahačková smotana, mandarinky v konzerve so všetkým, a ten puding bez varenia vanilkový to sa mieša kým sa neurobí taká hustá zmes a je to!! 😉
fakt odporúčam je za 5 minút a je fantastická!! 😀

nikollette
13. sep 2009

Zuzi, to ja som spomínala torty, nie Miška 😉

Vsak su krásne, uz sa teším akú malému vymyslím k rôčiku 🙂

Roka, díky, takú by som asi aj ja spravila, snáď 😅

roka96
13. sep 2009

ved preto som ti o tom napísala 😉 vyskúšaj a urob radost priatelovi..
no ideme tata ahojki

nikollette
13. sep 2009

Ja viem iba smotanovú tortu urobiť, lebo je nepčená, jednoduchá...
len ukaldan ie ingrediencií, na seba a nehať stuhnúť 😉

krpito
13. sep 2009

a vieš nikol že mne taká chutí najviac ? Je osviežujúca, žiadne plnky 🙂

zuzka1.
13. sep 2009

jaaja prepac niki.
ja som robila cez tyzden podla receptu z noveho casu.
2smotany do tuha vylsahat, 3 lyzice cukru+2ovocne jogurty+mascarpone, premiesat, pridat ovovcie podla chuti, nakoniec sa dava zelatina, ja davam tu co sa len zmiesa z vodou, tiez od oetkera za studena.
vylejes do formy, za hodku to stuhne a hotovo. nie je sladka, akurat, svieza , ale zas etie smotany spravia svoje, dost tazka. aspon podla mna.

krpito, ty si sa nam kde stratila???
a kde je mukky?

nikollette
13. sep 2009

Krpito veď, aj mne tá chutí najviac, osviežujúca, chutná, nemastná.. mňam 🙂

krpito
13. sep 2009

zuzka1, nestratila 😀 komunikujem ale väčšinou cez IP, lebo niekedy by som napísala niečo nevhodné niekomu 😀 a to by ma mrzelo 🙂 Inak v poslednom čase začínam byť "úplne netabuľková" ale som rada že sa napapáme a neriešim 🙂
No a presne túto tortu idem robiť na oslavu, už teraz sa mi zbiehajú slinky 😀

zuzka1.
13. sep 2009

krpito kolko ma mala/maly??asi skoro rocik, ked tortu ides chystat, nie?

ja som boa tabulka, lenze maly nepriberal, papkat ho nebavilo, dr poradil ochutit a bolo to. tak sme tabulkovo nebulkovy.

krpi kusnut do jazyka som s a vteme teme naucila aj ja 😀 😀 😀 😀 ved sa rozumieme

nikollette
13. sep 2009

Kpito 😀

mnam, aj ja na ňu mám už druhý deň, chuť, asi si ju spravím zajtra, mňamky 🙂 😵

nikollette
13. sep 2009

Zuzi, to by si niekto aj jazyk rozkúsal 😀 😝

miskachrumka
13. sep 2009

ahojte tak mi sme mali necakany ale krasny!!!!!od piatku sme boli na krasnej chate !no uzasne som proste uchvatena!boli sme cely vykend asi pred 2hod sme dosli domov manzel necakane naplanoval nadherny vykend 🙂 bolo uzastne! 😉 vcera a aj dnes ani neviem ze mam synceka manzel je snim cele dni!necitala som vas este ak bude cas precitam vecer!treti zubok tam pekne ide von krasne klepka! 😉 aj stvrty pojde tak budeme zubaty aj na vrchu aj na spodu! 😉 ideme teraz na veceru tak neskor 😉 .................roka pekne foto 😉

nikollette
13. sep 2009

Baby, no dnes sme mali premiéru, po kúpkaní malý spadol z postele ☹
Nebol ani na kraji, ja som sa len nahla pre podbradník, a už jak som sa otáčala späť malý pod postelou ☹
bola to fakt sekunda, max dve... a už bol na zemi... on je už taký rýchly... a este jak som sa otočila a nahla sa pre podbradník, tak som si schválne nechala nohu vyloženú na posteli, keby sa malý zgúlal s postele že ho zachytím, že mu to zabráni pádu... no nepomohlo... ešte že máme takú nízku posteľ...
ako padol, zľakol sa,a zaplakal asi tak 30sekúnd,a potom prestal... nikde nič nemá, celého som ho pokukala, postláčala, zreničky mu pozrela, sledujem ho stále... ale asi sa iba zľakol, chudiatko moje... ale ja som sa zľakla asi viac 😢 ☹
už sa hrá, smeje sa, neni ospalý, nezaspal, nezvracal, zreničky nemá rozšírené, tak nebudem panikáriť.. nie som ani prvá ani posledná komu spadlo dieťatko z postele.. aj keď, pravdu povediac cítim sa ako neschopáčka...
keby sa to stalo priateľovi, už by som na neho vrieskala, a hysteričila aký je neschopný... on bol akurát v izbe, ale nič mi nepovedal, ani nevyčítal...
joj, baby, ja som sa ták zľakla 😕 😲
Uf, našťastie sa nič nestalo, môžem byť rada...
už si tu vykrikuje Chrisinko, a smeje sa...

No, musím sa skľudniť, celá som sa triasla, skoro som odpadla, keď som ho uvidela na zemi, pripadalo mi to ako sen... sa mi až zahmlelo pred očami 😔

No idem o chvíľu pozerať superstar, som zvedavá, čo za prípady tam zase budú 😅

miskachrumka
13. sep 2009

to poznam ved nedavnom padol moj 😢 ale ja som taka kludna urcite nebola! 😔 nepojdes snim na vysetrenie?! 😕 ja by som bez 100%istoty ani nespala co som aj nespala som to nezvladla a musela som vediet ci ma s hlavickou vsetko ok!predsa je malinky!ja som sa strasne bala! ☹ az ked mi povedal dr ze je vsetko v poriadku tak som mala pokoj na dusi!!!!!

miskachrumka
13. sep 2009

a stym strachom ked padol si viem predstavit ja som sa tak zalakla ze mi ostalo zle od srdca ma triaslo jednoducho neopisatelny strach! 😢 😢 z akej vysky spadol?

miskachrumka
13. sep 2009

no tak vas docitam az zajtra idem aj ja kukat superstar idem sa s mojimi chlapmi zas nasmiat ja nechapem ako mozu mat niektory ludia taku guraz sa tak strapnit! 😀 😀 😝 😅

zuzka1.
13. sep 2009

niki pokial je ok, sleduj ho, neboj sa. mne maly treskol ked mal 5 mesiacov 1.x, ja hotova,maly vrieskal, nie dlho, viac od laku, ale ok. padol na drevenu podlahu, na ktorej je na kusku kobercek, takze "makke"pristatie 😉

megi93
13. sep 2009

no dooslavovane, zjedene odpratane a ja asi odpadnem do postele. Ešte na farmvile zožať úrodu, posadiť do rána, sprcha a spať 🙂 Tak vám prajem príjemnú a dobrú noc 🙂

zuzka1.
13. sep 2009

mego aj ja sm farmarka, zatial level cislo 13

megi93
13. sep 2009

jeej a mám ťa v susedoch?