Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

miskachrumka
2. okt 2009

nazdravie 😉 andrea tak drzim palce a to mate pravdu co sa za mlada naucis na stare kolena ako by si nasiel ci ako to je? 😀 😝

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

taka som utahana po tom vikende a tyzdni z maleho. normalne relaxujem teraz v robote. chudatko moje pokakane tak mi ho bolo luto.
ty Miska ako s Davidkom?

zuzka1.
2. okt 2009

andrea, treba treba, ja uz mam naplanovane, chcela by som po ukonceni Mgr. robit rigorozne skusky 😀 , uvidime ako s apodari, to by mi vyhcadzalo etse pocas materskej dokoncit si skoly. nuz uvidime ako sa to vyvinie

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

zuzka ja som na SR studovala na fakulte mechatroniky, na katedre kvality a metrologie. Takze mozno tu v NL nieco poriesim v oblasti kvality a metrologie na niektorej z univerzit, kde je mozne studovat v AJ. ale najprv musim zdokonali anglictinu a holandstinu...

miskachrumka
2. okt 2009

andrea dobre len zas ma dni ked nechce spat mame už 6zubov 😉 ribera a rstie takok len keby chcel viac spavat ☹ tak by bolo vsetko ok! no ja som sa ucila nemcinu 11rokov 😉 a rustinu 4roky 😕 😅 a z anglictiny neviem nic ☹ ale manzel vie super anglinu aj konverzaciu po anglicky rozumie aj vie povedat tak sa doplname!

zuzka1.
2. okt 2009

ja oandrea co si to studovala????ved to sci-fi krista pana 😒 😖 😀 😀 😀 😀 😝

ja som mala nemcinu 14 rokov, anglictinu studujem stale, nekonecny zdroj zabavy pre mna, uz je to 16 rokov. trosku po grecky, za 2 roky sa na cypre na mna nieco nalepilo a ked chcete vlemi vlemi, tak zakladne frazy z hotelovej konverzacie vam poviem aj po nepalsky, taliansky, walesky a po holadsky viem dobru chut, ako sa mate, dobre rano, den, vecer 😀 😀 😀 😀

kde je ta niki??ta etse vyspava urcite!

andrea teraz kde pracujes v NL?

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

miska nas ma 5 zubov a strasne narastol za posledny mesiac. spi zatial ok, len v noci viac mrnci asi kvoli zubkom.
no ja viem len anglicky a rusky a teraz sprtam holandstinu. manzel ten je sikovnejsi, ten vie aj nemecky a cosi taliansky a uz sa dohovori aj holandsky.

zuzka1.
2. okt 2009

ja jazyky mozem, ale taka matematika to je nieco nepochopitelne pre mna 😀 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

zuzka ja skor tu matematiku ako jazyky. som technicky typ. robim pre NL firmu ktora vyraba klimatizaciu pre lode, jachty, vojenske lode. robim na oddeleni kvality ako konstrukter a teraz ma caka uz inzinierska robota. vela sa asi budem pri tom ucit ako vidim

nikollette
2. okt 2009

Ahojte...

už sme hore aj napapaný 🙂

Som si nakydala na tvár takú zlupovaciu masku, ani usmiať sa neviem 😅 keby že ma uvidíte by ste sa ma zlakli 😀

Zuzi už ti chýbam, čo 😀

Roka tak tatinovi skré uzdravenie 😉

Andy, tak ste mali divoko, však... chudatko..ale hlavne že malý je už ok 🙂

Vini, no môj zas opak.. on je furt doma, ked nie je v robote alebo ked niekde nie sme...
mnam, mcdonald si mi spravilachuť... mi ho konzumujeme každý week skoro 😅
asi aj zajtra alebo v nedelu skočíme 😀 😀 😀

zuzka1.
2. okt 2009

boooze, ved ja ked mam volaco zlozitejsie technikus, idem sa zblaznit. klobuk dolu.

ja skor ekonomiku, marketing, manazment a podobne zalezitosti 😉

zuzka1.
2. okt 2009

niki co robi drahy???
hej hej chybala 😀

co dnes robite???idet ena dovr rpedpokladam, ja cakam kym maly vstane, papanica uvarena, podjeme aj my na dovr do pieskoviska

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

zuzka to co je pre teba zlozite je pre mna normalne. ja mam rada take logicke veci. asi mam polovicu mozgu muzsku 😀 😀 😀 ja ta zas obdivujem za tu ekonomiku... to ja by som sa ucit nemohla 😉

zuzka1.
2. okt 2009

no to si kao moja svagrina, studuje verejne zdravotnictvo, sama chemia, biologia, pre mna horza, pre nu opacne moja ekonomika, mikro a makro ekonomia apod.

nikollette
2. okt 2009

Je normálne zamestnaný v jednom obchode, elektronika, a robí zmluvy UPC, je tam ale iba sám, nie je tam viac zamestnancov,so šéfom majú skôr taký kamarátsky, osobný vzťah, a tam môže, popri zamestaní si ešte podnikať so svojími vecami 😉 nákupca, predajca mobilov... čiže popri zamestaní si robí ešte svoje kšefty 😉

nikollette
2. okt 2009

No mne malý už zase zaspinkal 😕 😅

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

Niki kolko ti Chris este spava cez den? On je taky spachtosko asi, ze?

nikollette
2. okt 2009

Andy, hm... no tak vstávame okolo 10tej, a potom spí asi 2-3x za den... po niekdy aj 2 hodinky..
ale je to vždy inak.. niekdy spí len pol hodku, inokedy aj vyše dvoch...
ale zase chodí neskoro spávať, nejak nevie zaspinkať, furt sa mrví a čo ja viem čo...

okolo 20tej je už total unavený tak ho dám hajať, ale v posledej dobe má taký zlozvyk, že si pospí hodku, dve a o 22tej je už hore, a nie anie spať... až okolo pol noci 😒
už to má asi 3 týždne tento zlozvyk...

zuzka1.
2. okt 2009

aj nas maly to mal, zobudil sa velci vyspaty o 22, a pome sa hrat, tak sme sa vzdy hodku hravali, ale prestalo to

nikollette
2. okt 2009

Hej?
Náš z ničoho nič takýto zlozvyk si zaviedol 😒
tak snád to aj toho nášho prejde..
a presne ako píšeš ty, tiež velice unavený okolo 20tej, a potom sa zobudí akože úplne vyspinkaný, a pome sa hrať 😅 a potom ho zabávať a unaviť, aby vôbec okolo pol noci zaspal... 🙄

zuzka1.
2. okt 2009

este lepsi pripad, ze vstane o 22, mal maly aj obdobie, ze takto vstaval asi 2 tyzdne o 2 rano, to bolo horsie, ked sme boli rozospati a na skaldaj kocky 😀

nikollette
2. okt 2009

😀 😀 😀
no tak snád ostane aspon pri tej 22hej 😅

cestovatelkaandrea
2. okt 2009

Niki mozno spava vela cez den a potom sa v noci zobudza. Damian mal tiez tento zlozvyk sa budit okolo 2-3 rano. Skoro ma vtedy siblo ale rychlo sme ho spacifikovali do postele. tak tam ticho lezal a po dvoch tyzdnoch ho to preslo a spi normalne od osmej alebo deviatej do siestej rano.

nikollette
2. okt 2009

Nie, preto ...
lebo on je už o osmej normálne unavený ako iné deti, že sa už chystá na nočný spánok, očka mu klipkajú..
a má taký zlozvyk žýe o dve hodinky sa cíti vyspinkaný, tak šup hore sa zobudí a treba sa sním pohrať...

ale vravím, toto má také tri týždne...
vsak predtým spával tak isto cez den... neviem čo to má teraz za zlozvyk..

miskachrumka
2. okt 2009

andrea aj ja si myslim 😉 vy to tiez mate ako mi hocijako raz o siestej raz o piatej raz o osmej

zuzka1.
2. okt 2009

niki neboj, mylsim, ze ako to prislo, tak odide, prejde ho to.
ke sme uz nevladlai, zhalsi sme svetlo, koenic hrania a hotovo. ale preslo to kao osm hovorila

nikollette
2. okt 2009

Ale zase, ked sním vydržíme do takej 22hej,a nedáme ho spať o tej 20tej ked je už unavený, tak malý zaspí a už spí do rána...
len vtedy je už večer velmi mrztutý, ked je taký ospalý...

roka96
2. okt 2009

už zaspinkal dúfam dlhšie ako doobeda. už som videla aký bol unavený..boli sme na nákupu, prechádzke, obed, šerblík, macka Pu a búva..
Andrea vitaj! 😉

roka96
2. okt 2009

Niki ja som raz tiež čítala, písalaj edna mamina, že sa jej bábo budilo v noci často, začala ho cez den dávat menej často spat a bolo ok... ale ty poznáš malého najlepšie.
Andrea ved ja som aj rozmýšlala, či nieje niečo s Damiankom..my sme tiež mali hnačky ale iba krátko, ked išli očné zúbky..

roka96
2. okt 2009

moj teraz najnovšie zase spinká v noci veľmi zle...velmi často je hore mrnká, prehadzuje sa...a o tej 6 sauž na mna pozerá , úsmev, a hrat sa.. mne to až smiešne je niekedy..a ja sa potrebujem ešte vyvalovat..ja aj do roboty som mala s týmto problém.a teraz ešte ráno zima v byte, tma a...no ked je náš tato doma vždy sa zahrajú a ja som za takú hodku fit..