Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

sophie1981
3. okt 2009

miska klud.... 😉

zuzka1.
3. okt 2009

Miska keby to napise niekto rozumny, podstatny, inteligentny a aspon s troskou rozumu, nieco by na tom bolo, ale pokial si to LEN ty, ani ma nehne. krasny vecer Michalka 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzka1.
3. okt 2009

mi ostatny-my ostatni
ty mne vytocila-ty mna vytocila
uzastna-uzasna
ktebe-k tebe
omne-o mne
niesi-nie si
nato-na to
+ciarky

ale si ospravedlnena samozrejme 😉

krpito
3. okt 2009

zuzka1 🙂 ja by som medzery ešte ospravedlnila, to sa stáva 🙂 ale základné veci ako my a mi, množné a jednotné číslo - to sa učia deti na ZŠ 🙂

a megi93 prepáč 🙂 tu nikto nerýpe, práve naopak miskachrumka sa tu chcela hrať za premúdrelú a provokovala a takto to dopadlo 😀 😝 vieš, ja keby som bola v jej koži, tak trocha skrotnem, aj keď samozrejme téma je o radení lenže ona dokáže komunikovať iba s tým, kto jej pritaká 🙂

zuzka1.
3. okt 2009

booze pardon- ty mne vytocila-ty si mna vytocila 😀

krpito
3. okt 2009

zuzka1. ako bolo ? 😉 😉 😉

zuzka1.
3. okt 2009

chutne 😉 dala som si nejaky novy New York classic, fajny bol. 😉

a krpito diky 😉

megi93
3. okt 2009

krpito ved ja nič, len mi pride už trošku od veci keď sa v kuse rozoberá to kto robí aké gramatické chyby a podobne. Ako na základnej, že jeeej fuuuuj ty si tam dala mäkké i a malo byť tvrdeeeee. prípadne už len očakávam narážky typu beee beee kiš kiš hanba 😅 Proste táto téma je o inom, ak niečo napíšem a sotí to za to, tak nech si nikto gramatické chyby nevšíma a ak niečo napíšem a nestojí to za nič, tak nech mi napíšu niečo na ten môj názor a nie také detské poukazovanie kto čo ako napísal. 🙄 to mi príde trochu plytké, veď nemáme 6 rokov.... A ak by sme sa stretli v nejakom materskom centre, tak by si nikto nič podobné nevšimol, tak neviem prečo na to poukazovať.... 😖

O tom našom bývani....ano je to fajn, že budeme sami, ale s maminou sme na seba dosť naviazané, navyše ona zostane sama a zdravotne na tom nie je najlepšie. tak preto mám z toho dosť zmiešané pocity. A mrzí ma, čo jej vykričal, čiže kvôli tomu som naňho naštvaná a sklamaná...nečakala som to 😒

krpito
3. okt 2009

megi93, čítala si vlastne prečo k tomu došlo 🙂 tak ak nie, čítaj a píš potom o tom, čo je plytké a pod. ☹
tu dnes nešlo o to, aké sa robia gramatické chyby, lebo to by sme riešili pri každom jej príspevku
😀 ale o to, že ešte aj provokuje. A prepáč, príspevok tohoto typu ako napísala ☹ patrí do IP ☹

zuzka1. neďakuj, každý normálny človek to musí okomentovať a týmto dievčence s týmto fórom končím 🤐, ak niečo, tak cez IP. 🙂

krpito
3. okt 2009

pardón, témou 🙂

sophie1981
4. okt 2009

bre ranko.... 😕 .....teda....teraz neviem....ci dobre, ci zle........

vy co sa tu medzi sebou bijete 😕 ?........s kym budem ja pisat???..... 😕 .......alebo ked sa tato tema skonci, to mi uz vazne ostava stat sa tabulkovou, venovat sa decku, vecer namiesto pisania si ako spravna manzelka pnit manzelske povinnosti...... 😕 ......a s toho budeprofitovat akurat tak moj manzel a nie moja zavislost... 😅 😅

zuzka1.
4. okt 2009

dobre ranko,

sophie nic sa nedeje, piseme normalne dalej, aj ked viem, ze taketo vylevy tu neboli prvy a ani posledny raz. Vzdy bude nieco, si tu od zaciatku tak vies.

co dnes robite? my ideme na obed k nasim, mame knedlo, vepro, zelo aj kacicu pecenu. to si nemozme nechat ujst. 😉 mnam, ja by som kacicu jedla aj kazdy tyzden, aj lokse s kacacinou by som zvladla.

drobec ide uz hajat, kedze buntosil od pol 6, uz o pol velice unaveny, osm zvedava kedy zaspi.

sophie1981
4. okt 2009

zuzka....ved pozeram, ze tu skakali do vlasov.....ale ako pises...bolo aj bude.... 😉

my dnes pojdeme na stavbu....rorska porobit...aj ked je nedela......obed kuchti dedo.....svieckovu, knedla, hovadzia polievka + rebelicove halusky.......ked sa mam priznat, ja som dofrasa este kacku nikdy nejedla......ani hus.....akurat kura a morku....ale jedine z obchodu....moja babka chovala...aj sliepky, morky, prasa.....zajace...ale nikdy sme ich nezjedli...odmietala som jest nase domace zvierata.... 😅 😀 ......takze s bravcovym nas nasi oklamali tak ze kupili pol kila v obchode a primiesali domace......sliepky jedli oni....a zajace sme davali susedovi..zacali sme jednou zajacicou a skoncilo to pri tom, ze sused nam vratil od nej 2 male, a zase sme ich vychovali a zase sme mu dali.....no stastny to sused nie??? 😀 😀 😀 😀

zuzka1.
4. okt 2009

dobre susedske vztahy 😉

ake su to rebelicove halusky???

ja mam problem , ked jeme divinu a predtym som sa snou poznala 😀 ze som ju videla vyvrhnutu doma. Ale uz vedia, ze mi maju povedat, ze to nie je to co poznam, ale ine. 😀

sophie1981
4. okt 2009

zuzka....rebelicove halusky=pecienka, muka, cesnak, peper sol....zavaras ako halusky ale do hovadzej polievocky,......mnaaaamkaaaa 😝 😝 😝 ...normalne mi teceee z ust...... 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

co sa tyka poznaneho obedu zo dvora nasej babky, tiez bol problem.....my sme mali pomenovane este aj svine....Mica, ta bola velka ako hovado........sme sa na nej vozili....otec jej spravil vybeh pred chlievikom, tak sme si ju ako deti osedlali........potom sme mali Netopiera....ta mala zase straaasne velke usi....a rada sa nechala skrabat po bruchu....mali sme este Rozu, Adelu, Maru..... 😀 ......kozy Jahodu a Malinu....capa Eda......ten smrdel ako daaabel.....kohuta Misa a sliepku vycvicenu sediet na ruke..... 😀 ...no so sestrou sme boli proste krotitelky.....a samozrejme na konci priatelskej cesty bol stale truc a vycitka vlastnym rodicom ze su kanibali a chcu aby sme jedli clenov nasej svorky..... 😀 😀 😀 😀 😀 .......skoda, ze uz to asi tak nebude.....nemyslim, ze my sme boli nejake zastarale deti, ale nase detsvo este bolo o sidliskovych vojnach a ceckach....gulickach....je mi luto, ze Katka uz take nieco nezazije.... 😖 ....

zuzka1.
4. okt 2009

tak to mala babka riadny statok, u nas na ulici v jednej rodine chovaju este teraz prasce-3ks, kacky-7ks, sliepky pocet neviem, zajace-5ks. sme tam boli s malym som sa citila jak 80-tych rokoch, parada. malemu s anajviac pacia kacky.

a este jeden pan tu chova kone, boli sme tam 2x, byva na tom obrovskom kopci, volne mu tam pobehuju kone, prasata, najstarsie ma 13 rokov a ta sviinka nema chybu, husy, kacice, gunare...
tiez ma rozne psy, ma asi 2 chrty, ktore aj zavodia, 7 mopslikov, 1 kokerspaniel, 2 bigle, tie vsetky okrem chrtov by daroval, ale nikto sa mu zatial nepozdaval, nech ich dat hocikomu.
MM tam chodieva, ked sa potrebuje zbavit hoblovancov a pilin.

zuzka1.
4. okt 2009

a mena Jahod a Malina su perfektne 😀

sophie1981
4. okt 2009

zuzka.....babka chovala aj kone...tazne...dedo tahal v lese.....ale uz neziju, chalupa je prazdna a chladna......odkupila to sesternica...planuje tam zrobit penzion.... ☹ ......parkovisko...zarabat peniazky......

ja planujem tiez chovat....uz len koly Katke, nech vie ze mlieko nepochadza z chladnicky...ale len prasiatko, par sliepok a kozicku....zajaciky a tak.....mierne..... 😅 ....zahradku s jahodami a mrkvickou.....ked bude v puberte bude mi mala aspon co vycitat, ze musi driet ako v 16 storoci.... 😀 😀 😀 😀 😀

sophie1981
4. okt 2009

idem, mala uz je hore, tak sa spolu pohrame..... 😀 ...peknu nedelu.... 😉

miskachrumka
4. okt 2009

megi a sophie 😉 zuza ja s ktvojej osobe vyjadrovat nebudem a vytvor si temu pre matky ktore pisu bez chyb a ked nahodou spravi chybu tak ju ukamenujes lebo ty si bezchybna!viac k tebe nemam co dodat si len...........jaj necham to tak nestojis mi zato! 😅

zuzka1.
4. okt 2009

fiiha, malokto sa da v dnesnej dobe na chov a pestovanie, my mame velku zahradu, myslim nasi, tam sme sa dorobili ,ked bolo treba.

sestra chovala, v dedine bola ako atrakcia, ze mlada zena s dvoma detmi sa da na chov. uz nechova nic, okrem deti a muza 😀 a obcasnych zvieratiek, ktore sa u nich ocitnu a pobyt nepreziju, kedze sa deti o ne az moc staraju 😠

peknu nedelu zelam 😉

miskachrumka
4. okt 2009

sophie aj tebe peknu nedelu! 🙂

vinifera
4. okt 2009

Miskachrumka taká téma tu už je..... Takže zuzka nemusí nič vytvárať. Už bol niekto rýchlejší🙂

Vôbec sme sa nevyspali. Malý celú noc plakal. Takže som rozbitá.... Akurát som ho okúpala a konečne zabúval.

Drahý chce ešte odo mna aby som mu vypracovala podnikateľský zámer. Akože vôbec sa mi nechce. Mám vpaži. Zuzka nemáš tam náhodou nejaký zámer zo školy? Tak max. mu prepošlem ako by to malo vyzerať.

zuzka1.
4. okt 2009

vini mam nejaky zo strednej skoly, to bolo na hotel ci restiku, a mam aj z vysky, to bol pre restiku myslim.

na co to potrebuje??

mala som za ten plan A naposledy.
coho sa to tyka???ved porobime, pomozeme.

aj si bola oslavovat?

miska ip 😉

miskachrumka
4. okt 2009

vinifera dakujem za info!

roka96
4. okt 2009

ahojte tak my sme mali velmi, velmi zlú noc zase 😔 ale sprcha, káva a je pohoda-.-
ja varím, upratujem, a poobede nemocnica. Nejak nestíham ani net v poslednej dobe..ani som nedočítala, čo ste písali...no hádam zajtra sa čas nájde..
Som len pozdravit chcela a popriať krásnu nedeľu...Počasíčko ideálne na pekné popoludnie s rodinou! 😉

roka96
4. okt 2009

inak dnes rajčinová polievka zo včera a druhé robím granatír...Rýchlovky dnes..ved aj upratat sa musí 😅

nikollette
4. okt 2009

Ahojte..

no zase sme absolvovali výlet do Ba, však bolo dnes pekne, treba využiť počasie 🙂
Som unavená ako kôň 😝

Zuzi, v mekáči som ostala pri klasike, ja tie nové sendviče moc nemusím, už som mala takú novinku v zime a moc mi to nešmakovalo 🤐

Vidím, že ani tu skoro celé poobedie, nik nebol...

Vini, ako bolo včera?

Mne malý včera zaspal, okolo jednej v noci 🙄 😕
nejak nevedel chudáčik zaspať, môže to byť tým že sme začali kúriť a bolo strašné teplo???

vinifera
4. okt 2009

Podľa mňa môže niki.

Tak včera som nakoniec brala auto. Takže som nemohla piť 😖 😖 😖 tak som posedela do polnoci a valila domov. Do rána bolo veselo lebo krpec stále plakal. Asi to bude tými zubami.

Zuzka podnikateľský zámer zameraný na predaj áut.

Baby ja som grogy. Žerem Cerazzette. Ant. Tabletky pri ktorej by sa mal úplne odstaviť menštruačný cyklus. Sú jednofázové. A ja mam krámy každé dva týždne 🙄 🙄 🙄 🙄 No musím skočiť ku gynekologičke lebo to podľa mna nie je normálne!!!!

No a ešte potrebujem novú občianku. Včera ma aj kontrolovali policajti - auto. Ale si to naštastie ten policajt nevšimol. 🙂

nikollette
4. okt 2009

Vini, takže alkohol nebol, čo...
By ma asi porazilo, krámy každé 2 týždne 😠
a ty ešte k tomu aj kojíš ešte či nie?