Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

bejbypd
31. júl 2009

krpito dufam ze je vsetko ok 😉 a roka aj ja som z prievidze 😀 jeeej to je super stretnut niekoho tu na mk z prievidze🙂

nikollette
31. júl 2009

Andy hej mali b mu pomaly ísť, už ma biele dasná, a aj čas už je nato predsa, aby nejaký ten zúbok vykukol 🙂
NO náš čajík pije o sto šesť, to má rád...
Aký čajík davate vy???
My sme davali od 2týždnov fenikolvý, staršne mu chutil od začiatku, a teraz sme vyskúšali ako skočil 5.mesiac taky Hami broskynovy... ale asi sa vrátime k feniklovému, zdal sa mi menej sladký...

cestovatelkaandrea
31. júl 2009

nikollete
babatka by mali pit mliecko urcite prvy rok. Ale su rozne babatka.... Niektore napr po roku vobec nechcu mlieko a tak im maminky davaju v priebehu dna jogurty, kase, syry aby mali aspon takyto mliecny pokrm. Moj syn asi tiez bude jednym z nemlieckovych babatiek. Ked bol maly tak pil ako o dusu a teraz sa odstavuje. Vypije mlieko rano 200ml cez den okolo 150ml jogurtu a na vecer ledva 100ml mlieka. Inak nic a je to coraz horsie a horsie.

nikollette
31. júl 2009

Hm, tak aj moj bude po roku nemliečny.. takze základ je ten prvy rok minimálne?
Mozno mu ale po roku zachuti aj mliecko, som videla napríklad nutrilon babanový od 12meisaic, to može byt podla mna chutné 🙂
Hm, ale tvoj je už troška starší, už sa blíži k rôčiku 😉

miskachrumka
31. júl 2009

no ten moj nespi nepapa som zufala........... ☹ a dnes mi je nejak zle neviem co sa dej! 😒

nikollette
31. júl 2009

Ja som tiež chorá, taká nijaká som 🙄
ja som zvedava ked sa maly zobudí či bude chcieť..
Najhorise na tom je ze keby ze zarobim napr.30ml mliečka, len na vyskusanie ci by papal, aby som zbytocne nevylievala stale okolo 150ml, tak viem ze akurat vtedy by chcel, a kebyze mu idem dorobit uz by nechcel.. to tak je u nas vzdy.. urobim malo, este by pil ,ale ked mu uz vytiahnem flasku z úst tak už ju spat nechce, ked urobím vela, nechce vobec...
Co robí ten tvoj krpček teraz Mishka?

miskachrumka
31. júl 2009

nic gags i a som zase do dnes rana skoro nnic nespala teraz mi spapal lebo trosku zabival tak som isla do akcii rychlo sparvit mlieko a nakrmat maleho vypil 180ml co je skoro nic ☹ unho!ale este som mu dorobila teraz 90ml a uvidim ci este pocucka lebo zas driemka musim ho ist po hondrlat inac nezaspi a skusim mu dat este toto!a nikollette mi keby sme sa stretli nazivo tak by sme sa nasmiali lebo moj mali je presnea ko tvoj ja sa len vzdy usmievam ked nieco napises lebo presne to iste mame aj mi fakt normalne ako by si opisovala mojho maleho!a mi mame menej mi mame 67cm! 🙂

miskachrumka
31. júl 2009

jaj tak tych 90ml už nezjedol lebo je už hore takze spal presne 17min ci vela ze? ☹ ideme asi von sa zas potit joj neznasam letoooooooo

nikollette
31. júl 2009

NO jedol teraz veeeelmi nasilu asi 10lyžíc Hipp vyživy brokolicovo-ryžovej,a asi 50ml mliečka... takže nic moc.. a to obe taaak nasilu, že až 😒

cestovatelkaandrea
31. júl 2009

miska prestahuj sa sem do NL. my tu teraz mame okolo 20 stupnov 😉 cele leto vyzera takmer ako jesen na Slovensku a niekolko tyzdnov v roku je tu extrem ktory si dovolim nazvat leto.

cestovatelkaandrea
31. júl 2009

nikolette no moj drobec je sice starsi ale cim je starsi tym je preberavejsi. mliecko chce len ciste (ak ho chce) a kasu do neho nenatlacis. jedine co v pohode zje je chlebik, jogurt. no a podla nalady masovo zeleninovy prikrm. niekedy ho "zozerie" na pockanie inokedy ho musim zabavat a robit hovadinky aby ho zjedol.

nikollette
31. júl 2009

A chlebík od kedy mu dávaš??? A s čim?? Nejak nakrajany na malé kusky, alebo ako? 😅

roka96
31. júl 2009

zuzka.1 ten spánok ti závidím..aj my sme spachtoši - teda boli ... 😀 teraz sme rodina bez spánku.. ale človek si zvykne na všetko!!! a máme okolo 12 kilov cm neviem.. ale oproti rovesníkom sme maličky a pritom je taká gulička... ale teraz sa mi zdá, že rastie takže za chvilku bude slížik.. tie foto vyzerajú super..
bejbypd to je sranda, veru tu nieje moc ludí z pd.. a kde bývaš?? ak to nieje tajomstvo---
dnes si prajem už aby bol večer od rána stále padáme a vačšinou na hlavu.. čo to je za den.
včera si rozrazil peru chudiatko tak mu krv tiekla.. čím človekdáva viac pozor tým viac sa poudiera ...

roka96
31. júl 2009

bejbypd ja mám zase Miška!

cestovatelkaandrea
31. júl 2009

od osmeho mesiaca. skor som nezacala. davala som mu nan maslo. Teraz posledny mesiac aj platok kuracej sunky. vzdy to pokrajam na male kusky a drobec papa. sam by ho este nerozhryzol ma len dva zubky.

cestovatelkaandrea
31. júl 2009

roka tak to ma ten tvoj aj tak slusnu vahu, pozerala som aj fotky a je zlatucky 😉 nas maly ma skoro 11 mesiacov a ma zatial len cosi cez devat kg. ale za to je strasne dlhy uz ma 80cm.

roka96
31. júl 2009

chcela som sa spýtat či vaším detom zabehne pri jedení..moj je pahltný a strašne mu vela krát zabehne a ja vždy stres..a to už máme vela zúbkov on proste vela, vela a potom rýchlo vyberám z úst. no nieje mi všetko jedno ked začne chytat červené farby ☹

cestovatelkaandrea
31. júl 2009

zabieha kazdy den ale vzdy to aj sam rozchodi bez mojej pomoci. raz som mu uz buchala po chrbate lebo sa nemohol nadychnut.

roka96
31. júl 2009

no ja ked vidím, že zabehne z čaju alebo niečoho čov viem, že si poradí sám je ok.
minule mu zabehla šupka z jablka.. no to bol chaoz..

roka96
31. júl 2009

máme slušnú váhu, ale my sme sa velký aj narodili.. a v roku sme nemali ani trojnásobok ako má byt.. no čo už.
teraz vymýšla.. svoje nechce ale ked vidí niekoho jest žobroní... taký je zlatý. strašne vie prejavovat radost.. a ked vidí zmrzlinu a naukladané kornútky ide sa zbláznit.. sa zabávajú všetci okolo.

miskachrumka
31. júl 2009

ahoj tak vonku sme to zdali lebo je tam 33c tak nic a mali je nepokojyn tak sme vnutri a rada by som sa chcela ist konecne napapat a neviem ako ho zabavit aby neplakal poradte nieco! 😒

cestovatelkaandrea
31. júl 2009

to ti verim, nas maly sa este nekrmi sam tak sa mu snazim davat mensie davky do ust, ale niekedy mu aj tak zabehne

cestovatelkaandrea
31. júl 2009

miska mas hrazdicku? na nasho drobca fungovala aspon tak na 40minut.

miskachrumka
31. júl 2009

no ja juz mam len on mi ju vzdy zkopne a bojim sa aby napdla nanho kym si pojdem spravit jest!je moc silnyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😅

roka96
31. júl 2009

no to ti neporadím.. moj ešte tak chvilku obsedel v tom polohovateľnom kresle tak som rýchlo jedla sprchovala sa a on všade pri mne.
no ani moj neje sám.. teda on by rád, ale asi by bolo všetko okolo miesto v brušku..niekedy ho nechám, ale potom mám v kuchyni prácu na hodinu a nejak to nestíham.. kašu papá rukami a tak..
pokazl mi medzerník na klávesníci taksorry ak niečo píšem v celku.. musím silno tlačit a nie som zvyknutá! 😀

roka96
31. júl 2009

moj hrazdičku vždy vykopol preč! 😀 😀
ja sa akurát chystám von len vyzerá na dažd dúfam nebudel ebo chcem byt až do večera... doma ho ustriehnut je teda únavné! a dnes ešte máme smolu!

miskachrumka
31. júl 2009

jaj keby chcelo tu tak riadne sprchnut! 😒

cestovatelkaandrea
31. júl 2009

miska este sa ti asi neplazi, tak by som ho mozno skusila dat k sebe na deku na zem a niekolko hraciek okolo. mozno sa zahra.
roka nas maly mi prestavil slovensku klavesnicu na notebooku a tak namiesto pismenka a tukam c a tak je to pri kazdom pismenku. teraz pouzivam len anglicku klavesnicu a musim nejako prist na to ako zmenit nastavenie klavesnice nazad. sama neviem ako sa mu to podarilo, stal pri notebooku len niekolko sekund.

miskachrumka
31. júl 2009

musim ho dat do autosedacky a uvidime idem teda varit papa!

cestovatelkaandrea
31. júl 2009

miska a ja si prajem aby tu uz konecne aspon tyzden v kuse neprsalo ☹