Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

roka96
1. aug 2009

asi tu už dnes nikto nieje však?? a ja čakam kým syn vstane. fakt strašne noci sú teraz u nás 🙄 ale čakám kým to prejde. ale idem asi za nimi a počkám v posteli.. ja ani nestihnem zaspat a drobec už je hore!

roka96
1. aug 2009

no fakt som tu sama tak si poprajem dobrú noc a aj všetkým!
zajtra bude možno viac času!!!
ahojte 😀

megi93
1. aug 2009

ka3n čo si chcela povedať? A na koho si reagovala? Dajak som nepochápala 🙂

Práve som čítala jeden článok o malých deťoch, že čo kedy začať papať, tak tam bolo, že príkrm u nedojčených detí od 4 mesiaca a čo ma šoklo, že ryby by sa mali začať dávať najneskôr do 9 mesiaca, ako prevencia ekzémov. A nám v pôrodnici hovorili, že ryby sú do troch rokov dieťaťa pasé. Tak teraz som jeleň 😒

No a naša Babu je akási akčná dnes a plná energie, o 8 zalahla a o 8:45 sa zobudila, že ako čo ideme robiť? Tak vyvádzala doteraz a všetko zlé je na niečo dobré, aspoň sa počas vyvádzania naučila sama sedieť 🙂 Krásne udržiava rovnováhu a keď náhodou, tak vyvažuje ručičkami 🙂 Taká som na ňu pyšná 😀

Ok idem asi spať, tak zajtra sa vidíme...papa a príjemnú noc

miskachrumka
2. aug 2009

ahojte tak ja som zas mala nanic noc mali zaspal o siedmej vecer spal do tretej a ovtedy sa budi no strasne o stvrtej bol hore a zase kocikovat o stvrt na sest bol hore a zase kocikovat zas vstal o siestej a doetraz bol hore a teraz som ho uspala ideme papat mliecko .....................dufam ze dnes tu budete skor roka,megi nikol.......a roka je mi luto ze sa nevibuvas ja ked sa nevispim tak cely den mam nanic som otukana nervozna a atd.............ata nikol si spi dopol dvanastej to je zivot nikol zavidim 😉 a megi s tymi rybami tak to netusim ale mozno je to tak ved raby sa da lahko stibrat a je velmi zdrava tak mozno maju v clanku pravdu............ 😒

miskachrumka
2. aug 2009

ka3n trochu od veci........ale čo už a megy ani ja som nepochopila oco v tom jej prispevku ide..........tak niesi sama 😀

markiza
2. aug 2009

ka3n myslim reagovala aj na vas dve

krpito
2. aug 2009

ja som tiež pochopila čo tým chcela ka3n povedať 🙂 A kto nepochopil, asi nechcel, alebo ... 😉

miskachrumka
2. aug 2009

nech reagovala a co? 😀 megi idem nieco precitat o tych rybach........

miskachrumka
2. aug 2009

baby kde ste?roka asi dospava ze!!!! 🙂 moja potom budem ja dopavat ked nam pojdu zubky a ty budes pekne buvat aj s malim.............nikol asi este spi ze?????????a megi ty si kde?????????aj ty spis????? 😀

miskachrumka
2. aug 2009

chcela som sa vas opytat baby moj mali posledne tri dni vela cika vidim to na pinkach lebo pouzivame pampers a tym anipo troch hodinach nevidni poriadne ze by cikal a teraz..............ma tam riadne hrce no neviem nepije viac ako inokedy...................neviem co si mam mysliet........... ☹

roka96
2. aug 2009

dospávat?? ja? nikdy nedospávam.
len nestíham aj dnes chceme íst na kupko takže rýchlo varit obhádzat, chlapy sú vonku s trojkolkou 😀
no dnes som mala inak celkom dobrú noc bol hore iba 4 krát takže som až prespatá!!!!
tak ak stihnem ešte dnes prídem..
pa

roka96
2. aug 2009

ja tiež chápem čo povedala ka3n ale ved naša téma už je o inom.. radíme si a každý píše čo počul a tak.. takže chce každý zdravé detičky! 😀 😀 😀 bez hádok
no a rybe ja som dávala synovi takú v poháriku som mu kúpila myslím treska so zemiakmi to bola a velmi mu to chutilo. a bola myslím od 8 mesiaca- no neviem presne. ale ryby sú velmi zdravé.

roka96
2. aug 2009

miska aj moj mal obdobie, že vela cikával. teraz je ok..
dokonca v noci sa mi vždy precikal, teraz papá tak isto a nepreciká sa. si už začínam mysliet, že mám málo mliečka!

roka96
2. aug 2009

a fakt odchádzam, vypínam pc, lebo nič nestihnem ahojte

miskachrumka
2. aug 2009

no roka ajaj som pochopila co nap.ka3n ale som mala pocit ze zase chce niekto vyvolavat hadky tak sme si s megi trosku spravili srandu.............no ja sa bojim ze nieje nachladnuty ked tolko cika ale niej chory nic........tak neviem......a ryby su fakt zdarve ja ich napr mam rada na akykolvek sposob no ideme aj ja preč mi sme dnes pozvany na obed tak aspon nieco mi odpadlo ...............ideme zas nadom tak potom sa ozvem este musim doriadit a vecer sa tu hadam steretneme roka a dufam ze si sa nenahnevala roka za dospavanie ja som sa len pytala nemyslela som tym nic zleeeeee......... ☹

megi93
2. aug 2009

Miškachrumka, neboj, ak malý vela ciká, nebude to hádam nič zlé. Hlavne aby veľa pil a je to lepšie, ako keby mal zadržiavať tú vodu, takže podla mna je to ok. Naša zase vela pije, niekedy na jeden krát vypije aj 120ml vody. Pije iba čistú vodičku, mala obdobie, že vodu nechcela, tak pila čajík, ale teraz v tomto teple sa bojím aby nezkysol a našťastie jej aj prestal chutiť, takže pije iba čistú vodu. A niekedy jej fakt vypije veľa. Ale aj vyciká, tak snáď je to ok.

Mám ale problém, už tretí deň je nervózna, ošipuje sa a tvári sa, ako keby jej išiel zub. Dnes som si všimla, že hore na ďasienku, ako ide očný zub sa jej spravilo také malé biele čosi a v strede je hnedá bodka. Na prvý pohľad to vyzerá ako keby jej vychádzal zub, ale na druhý pohľad je to skôr ako keby si s niečim pichla do ďasna a to je zahnisalo. Neviem čo si mám o tom myslieť a čo s tým robiť. A tá hnedá bodka ma tam zaráža. Nemáe s tým skúsenosť?

A Miskachrumka, ja som dnes nespala, ale musela som variť a lietať tu. Malá bola vonku s tatkom, tak som im bola pomôcť s kočíkom, a varila som pre nás, pre psa a pre malú, takže na trikrát 😅 Teraz mi drobčica zaspala, tak idem trošku makať zase za počítačom. fuf...tak teda zatial, večer sa vidíme 🙂

miskachrumka
2. aug 2009

no ok tak sa riadim vami tak sa nejdem trapit ...............a zaskocilo ma megi caj moze skysnut?????????? 😨 ja malemu urobim vzdy rano plnu flasu a maju dovecera 😖

megi93
2. aug 2009

miska to fakt? Mne sa už stalo, že skysol, ale našťastie som to zistila predtým ako som ho dala malej

miskachrumka
2. aug 2009

no ja som este nepocula za by mohom skysnut caja a to myslis taketo tieto granulovane napr od hipp ci ake?a mi chodime vecsinou preč poobede a ja nemam kde spravit druhy tak mi ine neostava a nevyzeral ze by skysol! 😒

zuzka1.
2. aug 2009

miska moze skysnut, hlavne v takomto teple.

smily
2. aug 2009

tiez som nikdy nepocula zeby cajik skysol... tak po par dnoch urcite ale za jeden den???robim malej rano a ma hocely den..

miskachrumka
2. aug 2009

ajaj si myslim ze za jeden den neskysne a ja ho predsa nevstavujem priamemu ziareniu.........a do chladnicky ho tirz nedam...........lebo rozhorucene babo ked mu dam take studene moze akurat tak dostat zapal pluc.........

vinifera
2. aug 2009

Samozrejme, že môže čaj skysnúť. A v tomto teple ani nehovorím...

smily
2. aug 2009

no v ziadnom pripadebabatku studenenapoje... len takej izbovej teploty 🙂
ja sa snazim v takom teple davat len prevarenu Lucku... aj tak mi moc z flasky pit nevie...

nikollette
2. aug 2009

Ahojte, no sme dneska spinkali do obeda, a potom sme išli, do Bratislavy do Zoo,a do Dinoparku 😀
prihodila sm aj foto zo zologickej do albumu "my" 😉
preto som tu celý den nebola...
A inak aj ja robím malemu cajik rano a vacsinou mu vydrži aj do vecera, obcas ho ma za pol dňa vypitý tak zarábam znova 🙂

A papať papal zase málo ako vždy.. mlieko len 1x za cely den aj to len okolo 100ml, a 2x jedol výživu, raz zeleninovo-ovocnú a druhý krát morčacie maso-zemiaky-kukurica...
Lebo mlieko nechcel vobec... zato cajiku vypil asi 500ml za dnešok, však aj bol oteplo v tej zologickej 😝

miskachrumka
2. aug 2009

uz som kukla! 🙂 takze ty ribis tiez tak cajik ako mi?no aj si odteraz budem davat ovela vecsi pozor na caj a ako zistim ze skysol bud sa sekne alebo zosmrdne alebo co?bo ja som teraz v soku a co sa stane ak som mu nahodou dala skysnuty cajik? 😢 😢 😢 :prebohaa som otom nevedela a ani nepocula ☹

nikollette
2. aug 2009

Ja som to tiez este nepocula ze by za 10hodín skysol čajík 😕

smily
2. aug 2009

mozno ak je dlho na slnku alebo v teple....no sa mi to nikdy nestalo ani pri starsej a ta cajiky pila len taky fukot

miskachrumka
2. aug 2009

no mi ideme papat mliecko tak pa zatialllllll 🙂

miskachrumka
2. aug 2009

ved to ze ja sa teraz bojim ja som nato nedavala pozor lebo vasak som to netusila no pekne som ale k...a 😉 už teraz davam pozora kolko vlastne hod.moze bat v teplej izbe?