Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nikollette
3. aug 2009

Zadriemkal, a rychlo swom mu zarobila mliečko a vypil aspon 110ml, jupííí 😀
To cez deň je u neho nezvyk, cez deň mlieko tvrdohlavo odmieta, jedine ak tak v noci, vo velmi tuhom spánku 😅

jaja257
3. aug 2009

Ako Vas tak citam, zacina to tu byt fakt o radach.... 🙂 a to je super.
Niki, miska ani moja mala nechce mliecko a to ani omylom. Trva to asi tak od 3 mesiaca, krmim v spanku ako vy ale ked sa zobudi amen tma, normalne ma zacne s tou flaskou odtlacat a vrieskat na mna ze co to asi tak robim....
Ale potrebovala by som aj ja jednu radu, mala ma 6 m a 1 tyzden. A milujem od hipp zemieky, kukuricu a morcacie maso, ale dnes som si vsimla ze to obsahuje sol. mam jej to prestat davat alebo moze papat tento vyrobok dalej, je to flaska s obsahom 125 g a dokaze ju zhltnut za 6 minut a potom sa este dotlaci domacou cuketou so zemiakmi. Viiete mi niekto poradit?

nikollette
3. aug 2009

Ja to tiez dávam ,aj som to chutnala, a sol som tam necitila ani štipku... bolo to tak strašne bez chuti že až...
Ved tie výživy su od 4.mesiaca, nemal by byť problém podla mna... 😉

jaja257
3. aug 2009

Ved aj si to myslim, ale nejak som dostala sok, ze sol 😠 to som necakala, no na druhej strane, taka troska co v tom je by nemala uskodit, dufam. Ved co mi bude potom jest? Mliecko nie, hento nie, ovocie ani pomysliet. Tak aspon nieco

nikollette
3. aug 2009

Môj by zase ovocie baštil na kilá.. ovocné výživy, či čerstvé jablčka, banany atď... zelenina to nechce..
Podla mna ta sol je tam v uplnej stipke, v pár zrniek.. ved chutnala si to??? Mne to chutilo ako blato bez chuti, bez soli 😅

nikollette
3. aug 2009

Jaja a kolko vazi tvoja a kolko meria???

miskachrumka
3. aug 2009

no ahojte mi sme teraz dosli domov ideme papat mrkvicku a kupkat tak potom okolo pol devitej sa ozvemmmmmm 😀

miskachrumka
3. aug 2009

baby poradte mi nejaky domaci zeleninkovy recept pre mojho drobca 🙂

jaja257
3. aug 2009

Niki, nemam predstavu kolkol vazi a meria, lebo na poradni to bolo uz pred vyse mesiacom a dalsia az 25. augusta, ale odhadom vazi okolo 7,5 kg a meria okolo 73 cm, podla domaceho metra, tak neviem. A tvoj kolko vazi a meria?

miska, ja uvarim cuketu alebo tekvicu, k tomu zemiak, kusocek masla, rozmixujem a mala sa za tym ide zabit. To si este vzdy da ako druhy chod potom ako dotlaci flasu s masom a zemiakom. Ma to ako zakusok.

nikollette
3. aug 2009

Podla domaceho metra meria okolo 70cm, a váži 7250g..

Baby môj mááááááá prvýýýýýýýýýý zub 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Teraz som si to všimla, ako som ho krmila.. jupííííí......

A ani nehorúčkoval, ani neplakal.. vyrástol zúbok a hotovo... bez problémov 😀 😉 😉

Ale tak zas je pravda že nás je kludas, neplakáva, dobručký velmi, tak asi aj preto.. snáď by tak rástli všetky zúbky bezproblémov 🙂

jaja257
3. aug 2009

Takze dostanes nove saty 😀 hovori sa, ze kto nasiel zub, dostane nove saty.

My mame uz dva, prvy jej vysiel ked mala 5 m a 3 tyzdne a druhy ked mala 6 m a 2 dni. To bolo zuriveho hryzenia do vsetkeho a vsetkych a teraz sa nam tlaci 3 zub a ja uz som cela dohryzena kde sa da, na krku, rukach, liciach proste kam sa dostane tam hryzie a hracky sa tvaria ako zdedene po vlciakovi

jaja257
3. aug 2009

A este Niki, ano ochutnala som tie prikrmy, ale kedze ja solim tak strasne malo ( uz rok a pol mam jedno kilo soli) ze mne sa zda vsetko slane 😀

vinifera
3. aug 2009

Gratulujem Nikollette🙂

munu
3. aug 2009

ahojte, dneska sme sa boli povazit, z vazenia rovno na prechadzku a potom domov, okupala som Matka, nakrmila a teraz uz spinka v postielke 🙂 vazime 7600g, ale neviem kolko meriame, lebo tu v anglicku nemeraju babatka a ja som ju o to zabudla poprosit, aby ho zmerala... tak nabuduce... len co ja som doma merala ako laik, tak by mal mat okolo 67cm... 🙂

roka96
3. aug 2009

no nikollete hádam aj ostatné budú ok- zúbky myslím ja som o 10 nevedela ale teraz idú očné a to je brutal. Horučky sme nemali ani nemáme ani hnačky ani nič podobné!
Dnes máme zase slzavý deň, ale vyšla nám horná stolička. ide nám ich vela naraz.. Teraz zaspal, ale boli sme celé poobedie vonku. Tak držte palce nech stihnem dopapat aspon praženicu, čo som si urobila na večeru! 😀

munu
3. aug 2009

nikollette gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😀

miskachrumka
3. aug 2009

ahojte tak mali už drieme .............roka mas ty nejake recepty co si robila malemu ..........napr zeleninkove prikrmy v 5mes?alebo aspon nejaky typ!a moj mi nespi už 2noci skoro vobec netusim co sa deje! 😢 a dnes som plakal snim som zufala ztoho uspavania ........ 🙄

nikollette
3. aug 2009

Dakujem baby, ja sa tak teším z toho prvého zúbku 😀 jááj bodaj by všetky takto bezproblémovo vyšli, to by bolo super..
Jaja ja zase strašne solím, mne je všetko neslané, takže tá vyživa sa mi zdala bez chuti..

Miška možno mu idú zubky,nie???
Môj našťastie prespáva krásne aj do obeda, viem si predstaviť aké je to hrozné ked babo nevie hajať, to ponocovanie a uspávanie ☹

roka96
3. aug 2009

no moj plakaval do polroka, takže my sme papali kupované, ja som nemala čas na nič.
Ale potom ked bolo lepšie tak som si kúpila maso, naporcovala dala do mrazničky a vždy som ráno vybrala- toho je málo takže sa torýchlo rozmrazí, a dala zeleninku dávala som mrazenú, lebo som sa bála tých dusičnanov som to striedala kaffiol, brokolica, mrkva a tak.Z toho som urobila takú polievočku, a k tomu som urobila zemiaky, alebo ryžu alebo cestoviny a rozmixovala spolu a malému to velmi chutilo!

roka96
3. aug 2009

to mi poradila jedna kámoška. lebo bábo by malo mat 6 krát do týždna maso. Kvoli železu,

nikollette
3. aug 2009

Idem kukať telku, idem už preč z netu...
papa

miskachrumka
3. aug 2009

dakujem zapisem recept.........a najdu mu zubky lebo tam nic nevidno ma tam len biele!a roka ja som si vsimla dnes ze mali ma na podnebi okolo dasien take biele ako velike fliaciky nevies ci to nieco je alebo to tak ma byt?

smily
3. aug 2009

nema nahodou zabku? zubok najdes ak ho nie je vidiet, lyzckou kovovou..len tak jemne potukaj po dasiekach ak by tam bol tak zacujes..

miskachrumka
3. aug 2009

neviem ale ma to tam už dlho a keby mal tak by mi nechcel papat ani pit a neplace ked papal a ked sme mali zabu predtym tak stale plakal

smily
3. aug 2009

ked je to zabka tak to ide odstranit cistou gazou namotanou na prst...starsia mala zabu a to som o tom ani nevedela - vobec ju to nejak netrapilo... to az nahodou zistila nasa doktorka na poradne....

smily
3. aug 2009

mna asi dnes uz porazi - zas sa zobudila... 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

miskachrumka
3. aug 2009

to som skusala cistou gazou na prst a namocenou do caju ale ja ked mu dam prst na podenbie tak ho strasne napina 😒

miskachrumka
3. aug 2009

smili nic si ztoho nerob mi sme si akurat pisali s rokou ze sa neanspime tak sme taka slavna trojka 😖 ja som už dve noci nic nespala a to je premna dost som pisala co by som dala zato keby som dala maleho do postielky a spal by sam az do rana joj to by bol premna bozi zazrak!

smily
3. aug 2009

no zakladatelky klubu nespavcov 😝 😝 😝 dnes to bude stvrta noc... predtym ma furt budila starsia ze sa jej chce cikat (vela pila kvoli tomu upalu a nevie sama zliezt z tej poschodovej postele) no a teraz na streidacku mladsia... uz nam asi ani chamomilla nezabera....

megi93
3. aug 2009

uf ahojte. Ja už asi nevládzem. Malá zase nechcela spať, ten očný zub ju strašne bolí, vkuse mrnčí, čo by mi nevadilo, ale proste nechce spať. Ani jesť jej velmi nechutí. Až teraz zalahla, doteraz sa hrala v bazéniku až kým neodpadla. Skôr nechcela postielku ani vidieť. Prečo sa človek už nerodí so zubami??? 😢

Nikol, blahoželám, ani ja som nezbadala, kedy malej vyšiel prvý a druhý zub, ale tento tretí. ☹

Dnes som jej skúsila dať to mlieko s kašou na večeru. Najprv sa jej nepozdávalo a pototm vypila 160ml 🙂 takže ďakujem za radu 🙂 Len je to nejaké dosť husté a cez cumlík jej to ledva prešlo. Sa nadrela. Ale spapala. Takže dakujeeeeem.