Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zuzka1.
21. júl 2009

aj my by sme mohli mat, ideme zajtras na kupko, tkaze malemu na obed vari babka, kedze idmee k nej, budu asi kuracie prsia na zelenine, ako cina a ryza. Maly ryzu moc nelubi, ja stale mixujem, nieekdy spapaka aj normalne, niekedy vacsie kusky vybera.

lilynka
21. júl 2009

aha a este som chcela, ze ani moje dite nechcelo ziadne ine mliecko ako to moje (dojcila som ho 19 mesiacov potom sa naraz rozhodol, ze uz cici nechce) a trvalo mi aj dva mesiace kym zacal pekne pijavat mliecko. tie dva mesiace sme papavali jogurty, syry, on bola ale uz vacsi tak aj actimel, pribinaciky, ine tvarohove dobrotky, varila som mu ryzu v mlieku, krupicku, pridavala smotanu do polievok (dokonca aj do slepacieho vyvaru 😅 ) 😉

kami68
21. júl 2009

baby,ja mám všetky deti knedlíkové,samozrejme až na našu krpatú 🙂 avanka,asi od roka s 😠 om im knedlu dávala,aj pečené mäsos kapustou,mäso na štave...a teraz zbožnujú segedín 😀 a ch 🤐 lieb a rohlíčky som im dávala tak po7.mes.zbožnovali chlieb s džemom 🙂 tak uvidím ako na to nabehne Naty, ked jej zelen.aj ovocie moc nechutia.ved uvidím

bejbypd
21. júl 2009

ja som napriklad nemixovala nikdy aj ked ma svokra furt nahovarala...ale jasne ze je asi lepsie mixovat viac podla mna spapaju deticky nasa miska mala prvy zubok az v deviatich mesiacoch dovtedy zula bez zubov lebo ja som zatato nemixovala...teraz papa tak ze ani nemackam take ako jeme my aj ona...ja som taka macocha 😀 ale tie chute deticiek to je niekedy az smiesne moj synovec bude mat teraz tri roky a jeho najoblubenejsie jedla su olivy,niva a horcica skoro som odpadla jak sa v tom vyziva oliv dokaze zjest za misku to ani ja nedokazem 😀

sirinka
21. júl 2009

nasa pije acidko...davam jej ho cca od roka...ine nechce...

zuzka1.
22. júl 2009

aj nas maly lubi acidko, iba vanilkove ajahodove, pije ho nepravidlene, ale pije. Asi od 11 mesiacov

katarinagk
22. júl 2009

Ahojky, vacsinou pisete, ze porusujte tabulky tym, ze davate jogurt, aj my ho davame asi od 7 mesiaca, ale vyslovne na odporucanie lekarky, ze jogurtik sa uz moze....tak ma to teda zaskocilo, pravdupovediac, aj v tabulkach zo stranky kojenie net bol jogurtik pisany od nejakeho 7 -8 mesiaca.... 😝 😲

zuzka1.
22. júl 2009

kamoska kojila a koji stale, mala je tak stara ako moj drobec, s jogurt davlaa od 10 mesiaca. Ona dava vseeetko neskoro, na moj vkus, mala ma rok a nevie co je rohlik, prikrmy nechce, je stale hlavne kojena.

miskachrumka
22. júl 2009

zuzka a teraz bude tvoja kamaratka plakat ze jej mala nic nechce a ze je len zavesena na cecku !!!!!!!!ako to poznm tu tiez su mamicky co len koja a teraz vyplakavaju ze dieta ma skoro rok a nic okrem MM nechce a už je ztoh unavenaaaaaaaaa!!!!!!ale tak to si už ona sama sposobila 😖 a to fakt ma rok a nema ziadne prikmy ???????prebohaaaaaaaaaa

chasencha
22. júl 2009

ava k tej knedli este,pekne som jej natrhala na kusky a pomočila v tej omacke a bolo to,pekne to nasalo a papala ako diva 🙂

avanka
22. júl 2009

Chas, dam vediet ako nam chutilo.... 😉
Miska, aj ja maleho este kojim, tiez bojujeme s jedenim, ale nevidim dovod, preco ho odstavit....ja nepolavim, cez den nekojim, ked tak len vynimocne, vacsinou rano, vecer a v noci, cez den pije vodu...
myslim si, ze moje mlieko je lepsie ako Sunar 😉

miskachrumka
22. júl 2009

ved avanka a ja by som rada kojila ale sa mi podarilo len mesiac kvoli zdravotnym problemom po sekcii ale hadam ak bude niekedy este druhe tak urcite to bude viac no dufam!!!!!!

avanka
22. júl 2009

Tak drzim palce 😉 je jasne, ze nie vzdy sa da kojit, aj ked maminka strasne chce, nejde to.....

sirinka
22. júl 2009

aj ja som klarku dlho kojila a prikrmy som davala tiez relativne neskor...a nemame a nemali sme problem...
magdalenke zacnem davat prikrmy az od ukonceneho 7. mesiaca...

lyongirl
22. júl 2009

Ahojte mamičky, nečítala som túto diskusiu úplne celú, priznám sa, nemám toľko času pri mojich 2 drobcoch a priznám sa, že do tejto témy ani nepatrím, len chcem napísať svoj názor aj napriek tomu, že zakladateľka si to neželala. Nejdem ani žiadnu z vás odcudzovať, pretože mi je to v podstate jedno, čo vašim deťom dávate, len sa trošku čudujem, čo poniektoré maminy dokážu dieťaťu dať. Nechcem sa ani hádať!
Takže chcem len povedať toľko, že ja sa riadim tabuľkami, pretože podľa mňa ich niekto zostavil pre niečo....a niekedy menej je viac. To znamená, že mojim deťom nič neutečie ak im to dám neskôr. Teraz myslím také veci ako sú čokoláda a pod., nehovorím o jedlách varených, pohárikových atď.
Nehovorím zase, že sa treba úplne riadiť tabulkami, treba si spraviť aj vlastný úsudok, nie som proti pohárikovým jedlám, aj keď som ich dávala len občas a na cestách, nie som proti jogurtom, aj ked malému som ich dala až keď mal vyše roka, lebo ich netoleroval, ale nechápem, prečo by som mala dávať do dieťaťa alergény do roka a povedať, že veď mu nič nie je, alebo, že aj my sme to jedli a sme tu. Sme tu, ale s akými všelijakými chorobami, alergiami a dožívame sa oveľa menej.
No chcela som napísať viac, ale malý plače, tak sa idem venovať a sorry, že som sem vliezla, len som neodolala 😀

misha666
22. júl 2009

ahojte netabulky 😀 boli sme s dribcom v tescu a kupila som jej hami mrkvicku,,,tak by ste neverili ako ju bastila,,, zjedla asi 4lyzicky a viac som jej uz nedala tak zacala plakat, urobila som jej este 90ml mliecka tak vypila 80ml a zaspala mi pri flasi... kupila som aj kasicku od nestle ryzovo-mliecnu jej vecer urobim so 60ml vody a potom jej dam este mliecko a som zvedava ako mi bude buvat ...lebo dnes sme boli hore o 2:25 o 6:00 a o 8:00 ...a to uz sme spinkali od 21:30 do7:30 a teraz posledne 3dni takto ...podla mna jej mliecko uz nestaci ,mozno ju kasa zasyti viac 🙂

andrea142
22. júl 2009

ahojte

ja som dnes robila malej sviečkovú a strašne je chutila ....... 🙂

zuzka1: ja by som malej kupovala nutrilon alebo hocijaké umelé mlieko do 3.rokov keby mi to vypila. preto tiež rozmýšľam ,že je začnem dávať kravské. dúfam že jej viac zachutí ako UM. tiež mi papá to mlieko iba keď spí.

megi93
22. júl 2009

andrea a ako si robila tu sviečkovú? Normálne klasicky? Ako pre seba?

Baby poraďte, čo varievate deťom, alebo ste vareivali okolo 7 mesiaca? Ďakujeeeem
A ešte čo ste dávali na olovrant?
Ďakujem za typy 😉

miskachrumka
22. júl 2009

andrea aj mna zujima ako si robila tu svieckovu!!!!!!!!!!rada by som malemu robila taketo veci od pol roka!!!!!!

atrami
22. júl 2009

nikollette,
prečo som klikla na túto tému? Lebo so fakt myslela, že ste netabuľkové, ale opak je pravda. Ste tabuľkové.

Ani by som nereagovala, ale IP mi dokázala, že nie som jediná. A väčšiná mám krúti len hlavou nad tým, čo dokážete do deciek natlačiť a ste na to hrdé.

Ale len tak ďalej. Z detí vychovávate tučkošov s pokazenými zubami a s alergiami.

miskachrumka
22. júl 2009

zase vrtateeeeeeeeeeee atrami choj indeeeeeeeeee!andrea posles mi cez ip recept na tu svieckovu????????dikyyyyyyyyyyy 😉

miskachrumka
22. júl 2009

baby potrebujem trosku zmenit chut kasicky ktora sa zaraba s maleho mlieckom humanou ar kedze mu ju natlacim len ked je ospali tak som kupila piskoty od hami a to sa chcem opytat je tam napisane ze od 6mesiaca od hami ze safari su to take zirafi a ze obsahuju cukor a ze je odporucene len desat kuskov za den tak mu neublizia ked mu dam 3 denne?ine v bille nemali tak som mu kupila take!!!!!!!! 😒 ale teraz som mu na veceru spravila nemliecku kasu jablckovu od hipp a do toho som mu roztlacila 1/2 banana a 3 tie piskotky a spapal 🙂

zuzka1.
22. júl 2009

my sme tie safari chrumky nejedli, kazdy mi ich nosil, su od 6.mesiaca, obsahuju cele vajcia mylsim, nie som ista a ja som s abala, ze sa mi tym maly zadrhne, do 7.mesiac aje dol len klasika kukuricne chrumky, nic ine pomimo. Ale roztlacene su ok mylsim.

no ona sa nestazuje na to kojenie, ta kamoska. nejak je s tym zmierena a tesi sa, ze sa dlho koja.

nikollette
22. júl 2009

Atrami, ked nazyvas svoje dieta decko, to uz o niečom vypovedá, a viac neragujem a prosím nereaguj ani ty na mna...

nikollette
22. júl 2009

Tie safari chrumky chutia ao tie bebe keksáky, ja som zjedla celý balík... 😀

zuzka1.
22. júl 2009

ja som spravila z 3 balikov spravila tortu manzelovi, klasika ako z piskoty, ovocie, zelatina, slahacka. Malemu davam doteraz sunarka keksiky.

nikollette
22. júl 2009

Baby a co vravite na Pribinacka?? Od kedy sa moze???
Nebojte nenchcem este davat, etse mame casu habadej, ale tiez som pocula uz vselico.. ze az po 1.roku?

zuzka1.
22. júl 2009

my sme zacali az po roku a tyzdni

jankapiknova
22. júl 2009

vies co davaju niektory uz aj v 5 mesiaci a niektory az po roku. Moj maly bude mat 9 mesiacov a uz papal pribinacka, strasne mu chutil, jedol ho asi dva krat ale zdalo sa mi ze mu trochu zatazil zaludok,tak som prestala a chuti mu napr. activia biela. Neskor vyskusam zas aj pribinacka

sirinka
22. júl 2009

niki pribinacek je tvarohovy a ten velmi zatazuje oblicky...cim neskor, tym lepsie 😉 a lipanek napr. je kvalitnejsi a aj chutnejsi....ale u nas ho dostat iba v bille.
ja tvaroh budem davat urcite az po roku...