Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zuzka1.
16. nov 2009

nas cestoviny velmi nechce 😒

lenka_66
16. nov 2009

cauko ,
aj ja sledujem suboj v skorom prikrmovani . no a gramatika nema chybu ☹ .az oci mi reze

cestovatelkaandrea
16. nov 2009

ja som sa ich tam snazila cely cas len usmernit. mukky to je normalne ze som to musela napisat, uz mi pretiekli nervy

krpito
16. nov 2009

lenka_66 ahoj, som sa pýtala ako sa má malý, si ma od ..... 😝

zuzka1.
16. nov 2009

jaaaj stale to iste dokola, co sa tyka prikrmov su vzdy hadky. 😖 😒

co dnes mate na plane???

lenka_66
16. nov 2009

krpi, nie len som uz sla off . a potom neako stale nestiham.
marek sa ma fajn najma ked papa 😀

baby , ked sme sli na prve ockovanie tak dr.vravela ze tbc uz musi byt zahojene.asi 3dni pred ockovanim prasklo a zatiahlo sa.tak ho ockovala.vcera bol chuda taky uzlicek nervov a vecer som si vsimla ze zas mu to kvalitne hnisa.tak neviem ci volat dr. ci to moze abo len v case ockovania musi byt v klude.no robi az poobede

zuzka1.
16. nov 2009

lenka nam sa po ockovani tbc zahojila hadam az v 6-tich mesiacoch.
dr to sledoval na poradni vzdy, kazal nechytat, nevytlacat a podobne. jazvicku tam ma, taky fliacik na ramienku.
kazal mi len sledovat, ci nema pod pazuskou hrcku

lenka_66
16. nov 2009

diik

krpito
16. nov 2009

lenka_66, malému to museli napichnúť a vytlačiť, ale zvládol to v pohode 🙂

zuzka1.
16. nov 2009

urcite bude najllepsie zavolat lekarovi, nech to zhodnoti on co s tym robit, resp.nerobit. 😉

lenka_66
16. nov 2009

tak som crn.sice len sestricka ale sak take veci aj ona vie.ze len tak zas nechat ukludnit a na dalsej poradni povedat o reakcii

mukky
16. nov 2009

maly už spinka,ja sa idem naranajkovať 😀 ,2 jogurtíky,mnam
taky fajny obedík som mu navarila,že ked som ochutnala mi ani soľ nevadila že tam nie je,tak nejak všetky tie chute prešli do seba...,ja si solim viac ako mm,roky solime už len s morskou soľou,ale nesolim si veľa..mm napriklad vie zjesť hranolky bez soli,ja by som rak nezjedla

taky už bol unavený ☹ ,no kto mu kaže vstavať o 6-tej?Tak o 9-tej by som si to priala 😀 😀

hladala som asi 15 minut mobil,opať mi ho čmajzol,našla som ho svietit na chodbe na zemi,ked mi volal moj drahy 😝 😀 že po 12 -tke ešte maju hodinove skolenie...tak som sa opytala ako sa ta šte.ka vola 😀 a či to stihaju za hodinu 😕 🤐 😀 😝

mukky
16. nov 2009

wolfka do rana vypisuje a potom drichme pol dna 🙄 🙄 😀

krpito
16. nov 2009

čau mukky, ja som už tiež dnes uložila skôr, neviem či z počasia je taký ospalý a tatino sa hneď ponúkol že ho uspí 😔 čo síce nemusí, ale veď nech spí, aspoň ma nebude bombardovať, že zasa drepiem za PC 😢

ešte nahádžem riady do myčky 🙂

mukky, len sa pekne s manželom 😀

mukky
16. nov 2009

zuzi tak my mame v posteli ruzovu havicu Donnu 😀 ,davam mu ju ked ide spať,od malička,som myslela ze si ju oblubi a bude to jeho hračka oblubena,ale nejak ju ignoruje 😀 ,občas na nu ploži ruku alebo ju hodí za seba,že mu vadí pri spánku 😀 ,ale aj ju davam na noc poslednu dobu von,nech ma priestor

krpito rada by som videla tvojho synčeka,nemaš nejake foto? ☹ čo už rozpravate,normalne vety?kolko mate zubkov a ako je to s nočnikom?a s tou predkožkou teraz neviem si tušim nespomínala ze ste niečo robili..
ja som taka štastna preštastna ze ho to uz nebolí,by som to neprežila keby piškal a š dni by ho to bolelo a štipalo ☹

kazdý den som trpla pri rozbalení plienky ci to nema zapalene a červene ☹

mukky
16. nov 2009

čoooo?co s manželom? 😀

smailinka
16. nov 2009

pekný dník, dievčatá..no my máme za sebou zase raz peknú noc...síce zaspal sám potíšku, ale bolo to o pol jednej...ráno mi bolo zle, diagnóza zastavené vetry, do toho krámy, no ja sa vytešujem...tatko včera objavil druhý zub, skoro som odpadla, lebo som o ňom ani len netušila.... 🙂 konečne máme zubáčika 🙂

mukky, môžem malému uvariť ryžu, s mrkvičkou a jabĺčkom????teda viem, že môžem, ale ryžu sáčkovú alebo normál? a zriediť to môžem mliečnou kašou???? 😅

inak, k tej téme....v nemocnici na okraji mesta odznela tá slávna veta:

"Kdyby hloupost nadnášela, tak tady lítate jako holubička!"

to je jediná, čo ma pri čítaní tej témy napadlo...plus, je mi ľúto tých detí, lebo si to nezaslúžia, aby robili pokusných králikov 😠

zuzka1.
16. nov 2009

mukky u nas je naoblubenejsia dudka a hlavne pleinka klasicka. tu nosi vsade zo sebou 😀 ale naucil sa, ze s dudkou a plienkou beha iba v spalni, von ani inde nie. 🙂

vy ste ako na tom??
zubky, vyska, vaha, slovna zasoba, pleinky a podobne.
my zubky 11ks,
vyska 82-83cm
vaha cca 12kg
slova pouziva uz asi 40 slov, nieco spaja, nieco nie a zacal krasne opakovat vsetko, aj co by nemal, tak davame pozor
pleinky-neodnaucim ho este, ale uz sa nam stalo 2x, ze sa vypytal kakat, potlacil, nic sa nedialo , tak sme s aobliekli. on len na zachode, kupila som mu kids steps, to sa mu paci, nocnik je uhlavny nepriatel

krpito
16. nov 2009

mukky, no to sa tak hovorí "len sa pekne", to aby ste sa nehádali 🙂 to bola reakcia na tú štetku a hodinu 😀

nikollette
16. nov 2009

Ahojte,,,

no baby vy sa nezdáte, pekne erdžíte 😅
Som niečo dočítala, niečo nie... no v tej menovanej téme, sa asi baby našli, ako píšete. Ale už tam musel niekto napísať, veď to nie je normálne niektoré názory 😕 😕 😕

Malý sa naučil dávať pusku 🙂 tké je to zlaté, už dlhšie som ho to učila, keď mu poviem že daj mi pusku, už sa naťahuje, chytá mi tvár a uždáva pusu. Sú to úplne otvorené ústa, a skôr také jemné zakusnutie na moju tvár, ale chápe čo od neho chcem 😉

bejbypd
16. nov 2009

caute baby konecne mi ide konik a hned som isla cvalat do tej temy a pusa sa mi otvarala jak vrata 😲 babeny sa nasli,deti sa im v dospelosti podakuju 🙄 nieze by som bola taka tabulkova ale musim povedat ze zijeme stale zdravsie a stale viac si studujem na nete,neprehanam to ale zaujima ma to takze sa snazim..a kakao sme zacali sem tam pit asi v 18-tich mesiacoch uz presne neviem,pila ho dokopy asi 8-10krat odvtedy a uz asi mesiac vobec moc jej to nechutilo 😀 ......mne sa tak nic nechce...zuzi ak si sa aj nas pytala na tu vahu a tak...tak Miska ma okolo 93cm co ju doktor meral a pocitam ze teraz okolo 11,5kg-modelka 😀 zuby mame vsetky a hovori pekne celymi vetami uz takmer vsetko a to do roka a pol vedela povedat len mama,baba a tato...to rozpravanie k nam zavitalo skoro zo dna na den...

krpito
16. nov 2009

ahojte, konečne ide MK 🙂 som už písala, nedošlo, takže znova 🙂
zuby, všetky 😉
výška 92 cm
váha 12,5 kg asi ☹
hovoríme celými vetami, dokonca ma niekedy "zabije" takou kombináciou slov, že kukám ako puk a to sa fakt nechcem chváliť napr. psík má oblečený kabátik, aby mu nebola zima 🙂

a bejbypd ako hovoríš 🙂 u nás opakovanie slov to bolo normálne, ale v priebehu 2 týždňov obrovský pokrok 😉

bejbypd
16. nov 2009

krpi uz ta velice v dvoch temach spominaju zrejme by si tam mala trosku poradit 😀

nikollette
16. nov 2009

Prečo spomínajú Krpitko??? 😕

krpito
16. nov 2009

a kde, nech prečítam ?

bejbypd
16. nov 2009

no v obidvoch temach aj v prikrmoch aj v unavenych mamickach 😉

mukky
16. nov 2009

ahojte,
drobec spal presne 4 hodky,ja len necele 3 😀 😝 ,ide obedovať, 😀 🤐 ,tak som len rychlo kukla ci uz ide kon 😀

nikollette
16. nov 2009

No už som si to pozrela...
🙄

krpito
16. nov 2009

bejbypd verejne alebo len medzi riadkami čítaš ? 🙂

bejbypd
16. nov 2009

teraz nechapem,citam aj som prispela a uz je trapne jak ta misa musi furt spominat...a nemala sa zaco urazit...