Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

smailinka
19. jan 2010

a u teba to mohla byť aj úzka panva, či nie?

nikollette
19. jan 2010

že vraj som nemala takú úzku panvu.
Ved ma predtým obaja lekári merali.
len asi cakali ze malý bude menší...
aj ked ultzv ukazoval 3300g, (malý mal nakoniec 3330g) tak si moj lekár myslel že to bude určite mensie, bo som mala mini brucho 🙂
Ja si z pôrodu tiež vela nepamatám, iba priatel mi rozprával potom vsetko...
že všetci tam už boli modrý zelený, vylakaný, moj lekár - profesor červený, že to nijak nepostupovalo, si asi myslel že to pôjde ako po masle 😅 no omyl...

nikollette
19. jan 2010

Magdi, mne ten lekár snažil talčiť brucho aby sa malý pohol dole, bo ja som nevedala spolopracovať, necítila som kedy a ako tlačiť kvôli EPI. Za mna porodili malého v podstate oni. Moj doki ho vytiahol z predu a mlady lekár asistoval z hora pri mojom bruchu. Stehy som mala len 4, takže to bolo ok 😉

magdusska
19. jan 2010

ja si najviac pamatam ako som mala hrozne opuchnute nohy uz na konci...to bol des a este k tomu leto. no nas valibuk mal 3950 g a 53 cm. na oddeleni ho prezyvali macko a macko je doteraz, lebo ma skoro 10 kg a asi 71 cm. Nestiham mu kupovat oblecko 😕

nikollette
19. jan 2010

Mukky pekné fotky 😉
čo dobrého tam papá tvoj drobček?
Akú pomazánku aj nejaký tip 😉

Ja som tiež včera pridala zo dve fotky, malý je tam dlhý ako slíž... 😕 strašne narástol za posledné dni...

nikollette
19. jan 2010

Moje tehu bola našťastie v pohode, ak nerátam nevolnosti zo začiatku tehu.
Ziande opuchy, výsledky vždy ok, žiadny streptokok, ani zvýšený tlak, či niečo podobné 😉

Môj mal ukážkové miery 3330g, 49cm, ale hlavičku mal asi troška väčšiu.
Vsetky deti mali od porodu také podlhovaste a moj mal takú úplne gulatú ako loptička, a to bol ťahaný VE.
Este aj sestričky sa cudovali akú ma peknú gulatú hlávku 🙂

mukky
19. jan 2010

som ho cvakla dnes,robila som mu pomazanku na chlebík-maslo som zmiesala s nastruhanou mrkvou,žltkom,nastruhanou redkvičkou,vnať petržlenova
chutilo mu ako vždy 😀

pojdeme o chvilu spinkať,len si musim nachystat ja jest a potom si pojdem zdriemnuť s ním..
som zvedava ako bude dlho zaspavať bez dudky 😝 asi mu urobim este 30 ml mlieka,to zaberá 😀 😨

nikollette
19. jan 2010

Mne malý ešte spí. pred chvílou som mu strčila flašku s mliekom do úst. Za 2min to stiahol.

mukky
19. jan 2010

malý sa sa narodili hypotonický ☹ 😔 ,mal ochabnute chrbtové svalstvo a velmi sa zaklanal do luku,uplne sa prehol a hlavku zaklonil ked lezal..a bol ako handrova babika..som sa ho bala bravat na ruky,asi do 3 aj nieco mesiaca bol v perinke..ked som zobrala neterku na ruky sa nedalo porovnať..pevna bola..a maly mal uz 4 mesiace a ked lezal a som ho zdvihla do sedu mu hlavka padala dozadu 😢

sa mi neotocil v brusku,bol dole ritkou,sedel...nie je hlupy,co bude visieť dole hlavou ako netopier 😀 😀 ..
mala som sekciu pri vedomí a porodu sa bojim strasne normalneho.. 😨

nikollette
19. jan 2010

Mukky, ale halvne že už je OK 😉
ja som sa pôrodu tiež veľmi bála 😕

už nikdy viac... ani nie preto že by to bolo také strašné, ale ked vidím čo sa deje pri pôrodoch, zlyhávaju lekári, umierajú ženy, či bábatká, a podobne, tak mám pred tým veľký strach naozaj.
A som rada že to mám za sebou....

magdusska
19. jan 2010

mukky ja a normalny porod to nejde dohromady...ked raz druhe, tak tiez sekciou. Som dost bojazlivy typ, neznasam bolest, este aj zubarovi z kresla utekam, ked mi idu vrtat zub.

nikollette a co tak druhe babo? ee?

nikollette
19. jan 2010

Nie nie.. jedno mi stačí...
Každý v mojom okolí vie, že týmto jedným končím 😉
(A reči tipu, ved ty ešte zmeníš názor, a podobne, neberiem. Ja som úplne skalopevne rozhodnutá)
Je to moje rozhodnutie a hotovo 😉

magdusska
19. jan 2010

ja ta nejdem ani presviedcat...ja som taka narozpakoch. Raz ano, raz nie...neviem teda, ako to dopadne. Drahy by chcel, ale ja si neviem predstavit ako by som to stihala. zatial mi Sebi staci.

maatkka
19. jan 2010

no ja by som zase este jedno mimi moooc chcela ale... po tej skusenosti s predcasnym porodom... ☹ ono niektori ludia si myslia ze take predcasniatko len dorastie a je to v pohode ale to je uuuplne o niecom inom... a teraz ked uz viem presne co by nas cakalo keby sa to opakovalo... 2.x by som to uz asi nezvladla - uz len pri tom pohlade na MOJE kilove babo v inkubatore by ma zlozilo 😢 tak fakt neviem... keby som mala zaruku...

nikollette
19. jan 2010

Ty ešte jedno určte budeš mať. Ked ti malý podrastie 😉
teraz je este skoro to je jasné.
Mne fakt jedno stačí 🙂

Ja obdivujem maminy dvojičiek 😕 😅 nie to este nebodaj trojičiek či viac 😕 😲

magdusska
19. jan 2010

maatkka tak to Ti uplne verim...mne staci, ze to vidim v telke a hned placem.

nikollette
19. jan 2010

Matka, ja pozerávam na Reality CE takú reláciu každý den to chodí dve časti za sebou, sa to volá že dramatické pôrody. Su tam babatka ktoré po pordoe potrebuju hned operáciu, že im niečo je, alebo predčasniatka.
25týžden a vyssie... NO už mi aj slzy vybehli. Taé malinké útle telíčka, a idú ich hned operovať, vrtať sa im v tých maličkých hlavičkách či telíčkach ☹ 😢 😔
Je to naozaj veľmi smutné 😢
A teda neviem či by som to zvládla 😲 😔
Je to každodenný boj... je to smutná relácia, ale za to si ju občas pozriem, a môžem povedať že a obdivujem aj iné mamičky, ktoré to zvládli. Je to neuveritelné, aké vedia byť tie detičky silné. Má to 600g a prežije, bojuje den co den ☹

magdusska
19. jan 2010

nikollette to bolo urcene mne? ze budem mat este jedno? mozno len keby som vedela, ze to bude na 100% baba

smailinka
19. jan 2010

tie detičky obdivujem a pre mňa sú to malí veľkí hrdinovia 🙂 také malé dieťatko dokáže silnejšie bojovať o život ako hocijaký dospelí, sú to úžasné detičky ako všetky 🙂

nikollette
19. jan 2010

Magdi hej tebe 😉

Veru smaili... 🙂

magdusska
19. jan 2010

napisem Ti v oktobri nikollete, ci cakame, lebo drahy chce na tom zacat pracovat. dufam, ze to trochu posuniem... 😕

magdusska
19. jan 2010

nikollete zmencis mi par foteciek? poslem na IP?

magdusska
19. jan 2010

sekla som sa, napisem ti

nikollette
19. jan 2010

Už teraz chce na tom začať pracovať?
Máloktorý chlap chce tak hned 😅
Nestačí mu zatial jeden drobec, už aj chce dalšieho 😅

nikollette
19. jan 2010

Jasné v pohode 😉
posli linky v IP ktoré chces zmenšiť, ak su te fotky na nete...

magdusska
19. jan 2010

ale z netu ich nestiahnes, su urobene tak, aby sa nedali stiahnut, posli mi tvoj mail na IP

nikollette
19. jan 2010

Poslala som 🙂

magdusska
19. jan 2010

aj ja...ale len tri zatial 😖

nikollette
19. jan 2010

Hotovo, zmenšené a poslané spať na tvoj mail 😉

nikollette
19. jan 2010

No chrústik sa budí.
Ideme papať, a potom na vzduch troška.

pa