Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

smily
30. júl 2009

nech sa riadi cim chce - ved je to jej vec. urcite je ze svojmu dietatu ublizit nechce.....ved nerobi z neho pokusneho kralika...je to tema kde kazdy pise svoj nazor ale nepresadza ho silou-mocou...

smily
30. júl 2009

😀 😀 😀 no za taka stara zas nie si 🙂
vsetci do nas len rypu ze do tretice bude chalan ale nie som si ista a tehotenstvo po dvoch cisarskych je dost rizikove... a pravdupovediac uz som dost vycerpana z dvoch dcer takze dalsie miminko zatial fakt neplanujem....hoci tehotenstvo je jedna z najkrajsich veci...

womenne
30. júl 2009

smily ved prave každy ma svoj nazor. 😉

smily
30. júl 2009

womenne 😀 😀 😀
ja len k tomu aby sa tu zas nerozbehla najhorucejsia diskusia ci nazor je lepsi a tak 🤐 🤐 🤐
proste vyjdrime svoj nazor a ideme dalej 😝 😝

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

womenne ja viem ze si reagovala na misenu. tiez nie som stotoznena s niektorymi vecami co robi ale nepodryvam ju preto. skor sa jej snazim poradit ak sa da. a ona sa pyta neboj sa, nieco si vezme z toho co piseme a nieco nie. a aj misene som uz raz napisala ked bola v osiali nech sa neuraza. jedine co chcem je to aby sa tu normalne diskutovalo a nie bojovalo tabulkova proti netabulkovej.
presne ako napisala smily nechajme misenu nech si robi podla seba, ved jej dieta nie je pokusny kralik
a prepac tym komentarom co si jej napisala po tom ako nebalila na siroko tak som musela napisat svoju skusenost a baleni nasiroko tam kde zijem.

womenne
30. júl 2009

nechcela som tu už reagovat ved načo aj ked sa tuvkuse osočuje a bla bla lenže ked vkuse vidim moj nick tak sa ozvem keby to nechali takdobre ma nazor,vyjadrila sa.Len nie......maju čo chcia asi im tu chybam 😲

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

smily no az taka stara nie ale ked mi moja teta pri navsteve povie Ajka ako 5 rocnej tak mam co robit aby som sa nezacala smiat. 😉

anxuska
30. júl 2009

Ahoj, zapáčila sa mi vaša téma, tiež nie som veľmi tabulková, (aj keď svokra si myslí, že prísnejšia matka, čo sa týka jedla, ani neexistuje, dávala by mu už aj slaninu) Najzvláštnejšie sa mi ale zdajú tie tabulky, nemenia sa? Mne doktorka radila, že mám dávať pečivo už v pol roku a jogurty v 8 mesiacoch a mäso aspoň raz do týždňa. Ináč mam velmi dobrú detskú doktorku a hovorila, že netreba to brať velmi prísne, lebo to dieťatko tiež treba pripraviť na normálny život.Niekde inde som čítala, že jogurty od roka a pečivo od 8 mesiacov, Ťažké to majú maminky prísňačky... 😝
pozdravujem všetky maminky, ktoré berú pravidlá s nadhľadom 😀

roka96
30. júl 2009

smily no ja som tiež Katka preto som to napísala..zuzka je podobné...
tak ked nechcem reagovat prečo reagujem:????Hm? 😀 😀 😀 😀
ale je to tvoja vec nepíšu sem len netabulkové maminy...

womenne
30. júl 2009

andrea ved v pohode ja t nazor neberiem sama viem že lekari maju na toto každy iny nazor,preto som pisala aj svoju skusenost.Prosto mne Miša nesadla tymže ked sme jej davali dobre mienene rady tak sa ešte hnevalaa nechcela uznat pravud len preto že sme nie zaradene k etabulkovym.Ale opakujem nepoznam ani jednu osobu ktora by sa riadila od slova do slova tabulkami takže nieje na mieste rozdelovat takto maminy.Jasne že každa chceme pre svoje dieta to najlepšie.Ja niesom ani tam ani tam a nerozdelujem ani nikoho ineho.

Na megi som vobec nereagovala ale ozyva sa ona nepoviem keby Miša. 😖

smily
30. júl 2009

😀 😀 😀 😀 Ajuska..... 😝 😝 😝

smily
30. júl 2009

anxuska ahoj tie tabulky sa furt menia - napriklad je to s tym lepokom - ked starsia dcera zacinala s prikrmami lepok sa mohol davat az od 8mes. teraz podla najnovsich studii sa to ma davat medzi 4-6mes... preto su tie tabulky len a len orientacne... kazda mame detsku lekarku ktora pozna nase dieta uz od narodenia a vie nam najlepsie poradit...

roka96
30. júl 2009

anxuska jogurty podla toho či je dieta kojené alebo nie. nekojené od 8 kojené od roka... my sme kojení ja som dávala skor. a s pečivom tak isto kojené možu vraj skor.. pravdou je, že každý mana to iný názor dokonca aj doktori.

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

no veru Ajuska 😝 😝 😝

smily
30. júl 2009

malej som vcera dala tie detske susienky od Sunara, chvilku ich cucala potom sa jej podarilo odlomit kus a hned spustila krik a vypluvala to jak besna 🙂 ale kym ich len cmula tak jej chutia... aj si trosku skrabe dasienka lebo jej uz idu zubky... doktorka povedala ze uz presvitaju ale este nie su vonku

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

anxuska je to tak nejak ako hovori roka so smily (alebo katka s katkou 😉 ). zalezi aj ci je dieta kojene alebo nie

womenne
30. júl 2009

no a ešte som chcela ak mate niektora niečo namna, riešit cez IP nato to tam je ok???

krpito
30. júl 2009

smily, prepáč ale budem Ti trocha, naozaj len trocha oponovať, ale naozaj nie v zlom 🙂

"kazda mame detsku lekarku ktora pozna nase dieta uz od narodenia a vie nam najlepsie poradit... "

Mslím že každá lekárka vie o ciivilizačných chorobách a v 4-5 -tich mesiacoch nemôže vedieť či dieťatko dostane alebo nedostane alergiu, ekzém a pod. Preto ma udivuje, ak niekto napíše že dr. povedala to a to ☹ teraz ma neprekvapujú maminy, prekvapujú ma pediatričky 😒 Ak niekto napíše že mu dr. povedal že môže dávať dieťaťu rezeň keď dá dole strúhanku, veď je to smiešne, veď ten rezeň sa praží na oleji 😠 Nič v zlom, len môj názor, prosím neberte to ako "vyrývanie" 🙂

krpito
30. júl 2009

pardón "myslím" 😝

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

krpitko ja ti to poviem takto ani inzinier nie je ako inzinier. to iste plati aj pre doktorov 😉 nie je doktor ako doktor. preto existuje web, literatura a ine media kde si mozes vela informacii overit, precitat a potom s doktorom diskutovat.

smily
30. júl 2009

krpito
v pohode... samozrejme aj doktorky su rozne takze kazdu radu treba brat z rezervou.kazda mame vlastnu hlavu na pleciach a treba aj troch rozmyslat a nie len slepo sledovat radam hoci aj od lekarky... moja napriklad ma nuti aby sme zacali s prikrmami uz od 5mes. alee mala je kojena a vobec nie je hladna... skusili sme mrkvicku aj zemiacik ...chutilo jej ale prisli horucavy tak to zacala odmietat a zas sme len na mliecku aj je uplne ale uplne spokojna...

krpito
30. júl 2009

cestovatelkaandrea 🙂 no presne o tom to je, že literatúra píše o dodržiavaní príkrmov, toho čo kedy ako dať a tu čítam že dr. povedala že môžu a niektoré maminy sa toho hneď chytia 🙂 Bože, čo ja by som dala za to, keby som v 5-tich mesiacoch mohla len kojiť a sem tam šupnúť nejakú zeleninku a nevymýšľala by som kadejaké sviečkové a sušienky, príp. iné nevhodné jedlá ☹ žiaľ ja som to šťastie nemala, príroda mi umožnila kojiť krátko ale aj tak som sa snažila dodržiavať pokyny mojej lekárky, ktorá asi 😀 študovala a jej názory sa zhodujú s literatúrou, ktorá je dostupná na internete a v časopisoch 🙂

nikollette
30. júl 2009

No mne dnes malý vpil od rána len 90ml mliecka za celý den pomaly 😕 😕 😕
lebo nespal, tak som ho nevedla oklamať,a by pil po spiačky.. nejaký je umrnčaný, asi mu pojdu zuby, môže to byť z toho? A dnes mal uplne vodnatú stolicu, neviete z čoho?

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

nikollette tu vodnatu stolicu mohol mat aj kvoli tym zubom. ale nespoliehaj sa na to, mozno ma nejaku virozu. ak mu to neprejde do dvoch dni isla by som k lekarovi.
mojmu synovi tiez nechuti mlieko ked mu idu zuby a tiez je vtedy umrncany.

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

krpito napr. ja riesim iny problem. holandske tabulky su ine ako slovenske a tak porovnavam a zvazujem co robit. tiez niekedy neviem ci robim najlepsie. ked mal nas drobec 5 mesiacov tak pil iba moje mlieko. az ked mal 5 a pol tak som zacala s ovocnym prikrmom a s mrvkou a brokolicou.

krpito
30. júl 2009

mám dojem že kojené detičky môžu začať s príkrmami od šiesteho mesiaca, ale píše sa že pokiaľ mu nestačí, začína menej prospievať, môže sa začať aj skôr. Je na zvážení každej matky ako sa zariadi, v tomto radiť nebudem len treba rozmýšľať aké príkrmy podať. Určite nie lepok, vajíčko a pod. tu spomenuté nevhodné príkrmy. Ale kto chce, nech dá, je to každého osobná vec 🙂

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

ja som musela zacat s prikrmom o dva tyzdne skor, lebo maly pil uz viac ako 1200ml MM a to som zas ja nezvladala dobre - krmila som ho odstriekanym MM.

ok na dnes koncim zajtra si vas docitam bambule. 😉

mukky
30. júl 2009

ahojte,womenne,mne chybas..aj tekvica,atrami...a dalsie..
mne sa tiez pacia zaujimave a zvlastne mena,takze aj pre druhe budem musiet nieco vymysliet,to bude zase v celej rodine a bla,bla,bla,bla 😀 😀
ja by som pokial dietatko je kojene s mliecnymi vyrobkami ako jogurt,maslo do roka ani nezacala..nie je dovod.Uplne staci po roku...
maly mi spinka uz 2 hodky,tak relaxujem..

megi93
30. júl 2009

mukky, nám nechýbajú a užívame si keď tu nie su 🙂

Len taký podotaz, prečo si niekto myslí, že jeho názor je pravda????? Iný názor je iný, neznamená, že je dobrý, zlý, pravdivý. A to je ten problém vyrývačných prispievateliek, že nevedia preglgnúť, že veľa mamičiek tu má iný (!) názor. Oni sa domnievajú, že ak nie je taký ako ten ich, tak je zlý a oni sa ešte aj mrchy nenechajú presvedčiť o pravde a nevychovávajú svoje deti tak ako si to želajú tie "netabulkové" podaktoré. A to ich tak vytáča, že tu píšu vyrývačne, osočujú a útočia na ostatné 😉

A už nebudem reagovať na primitívne ataky prispievateliek s pravdivými názormi, lebo ved žijeme v Matrixe nie? 😀

vinifera
30. júl 2009

Nám lekárka povedala, že môžme začať s príkrmami v 6. tom mesiaci a pokiaľ bude stačiť moje mliečko tak stačí aj v 7. mom mesiaci. Veľký sme dosť. Tak uvidím ako budem kojenie takého veľkého "krpca" zvládať ja🙂 Inak sme plne kojený.