Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

roka96
4. aug 2009

no ja dávam čiapočku aj teraz. Síce ju stále vyhadzuje, takže máme vždy boj!
ved v zime sa dáva, aby nenafúkalo a pod , a v lete predsa proti úpalu, ved to slnko je nenormálne a ja tiež nosím aj v zime a v lete šiltovku!!!

smily
4. aug 2009

ciapocku starsej davam vzdy (vlaastne satku)... malej ked lezi v kociku a ma striesku tak nedavam ni, jedine ked sa posadi alebo sa hodi na brucho ze jej vytrca hlava tak dam taky tienucky klobuci...

smily
4. aug 2009

roka96
s tym klubom je to prima napad 😝 😝 😝 si z pd?
ozaj ku ktorej doktorke chodis? moja tiez nejak malu nemeria...jedine ju odvazi...

vinifera
4. aug 2009

Zápal uška bábo nemôže dostať od prievanu. Lebo je to infekčné zápalové ochorenie. Môže tak akurát dostať prievan. Ten je tiež nepríjemný. Ale je veľký rozdiel medzi zápalom stredného ucha a prievanom.

smily
4. aug 2009

mala mala zapal uska zo soplikov co nevedela dobre vyfukat ale sopliky boli alergickeho povodu, proste sa tam hromadili az bol zapal... prievan moze sposobit prechladnutie, sopliky a td... zas ked ma zapal uska tak nie je nakazlivy - nakazliva je skor ta chroba v dosledku ktorej sa objavil zapal..

vinifera
4. aug 2009

Pod zápalom stredného ucha všeobecne rozumieme akútne ochorenie spôsobované väčšinou baktériami, ktoré sa najčastejšie objavuje vo dojčenskom a detskom veku. Symptómy sú bolesti v ušiach, znížená schopnosť sluchu, horúčka a pocit choroby, pričom sa postihnuté dojčatá nápadne často chytajú za ucho.
Liečba akútneho zápalu stredného ucha pozostáva z antibiotík, nosových kvapiek na odpuchnutie, liekov utišujúcich bolesti a lokálneho zahrievania.
Pôvodca ochorenia:
Zápal stredného ucha je spôsobovaný predovšetkým baktériami, zriedkavejšie vírusmi. Pri vírusoch ide jednak o „pravý“ chrípkový vírus a vírus osýpiek, a jednak o všetky vírusy, ktoré môžu spôsobovať prechladutie. Významnejšiu úlohu však zohrávajú baktérie, a to pneumokoky, streptokoky a haemophillus influenzae. Predovšetkým u dojčiat je treba myslieť na stafylokoky.
Symptómy:
Akútny zápal stredného ucha väčšinou začína náhlymi bodavými bolesťami v jednom alebo v oboch ušiach, klopaní v uchu a horúčkou. Ďalšími symptómami je pocit choroby, znížená schopnosť sluchu a bolesti hlavy. Postihnuté dojčatá sú nepokojné, plačlivé, zle pijú a často si siahajú na ucho, čo sa v medicínskom žargóne označuje ako nútenie ucha. U chorých dojčiat sa musí všeobecne myslieť na možnú otitis media.

nikollette
4. aug 2009

Ahojte...

Baby dnes sme boli na kontrole klbikov, všetko je Ok, už nemusíme, a lekár mi vraví že nemáme kupovať chodítko (mimochodom už máme kúpené také krásne) že sa už neodporúča dávať dieťa do chodítka, že ono sa posatví samé keď chce, že to treba nehat na prírodu.. a ja na neho kukám ako puk, a on že naozaj nedávajte ani jeden krát ani na 5 minút.. proste mi tam zdorazňoval že: do chodtítka NIKDY!!!! Že je to zlé na vývoj chrbátika, chrbtica a telíčka, že určite ho tam nemám strkať ani na chvílu... To som ešte nepočula 😕 😕 😕
Ževraj je to nebezpečené pre vývoj dieťatka.. hm,, takže to chodítko máme úplne zbytočne 😝

Dnes zjedol prvý krát úplne celú výživu Hipp (mrkva-jablko) 😀 😀

Baby mám otázku.. maly budem mať za 14dní pol roka... mám ešet nutrilon 1, a to mi vydrží ešte minimálne 5 dní.. mám kúpiť ešte další Nutrilon 1, alebo už môžem kúpiť 2, ked bude mať za 10dní pol roka, a od ukonč.6 mesiaca sa može dávať Nutrilon2.. čo myslíte?

suem
4. aug 2009

Niko a ze netabulkova a pocitas presne na dni 😀 😀 😀
Neprovokujem, len sama vidis ze niekedy podvedome pocitas uplne presne, lebo malemu nechces ublizit.
Podla mna uz kludne kup 2. 😉

vinifera
4. aug 2009

Ahoj suem. Dlho ťa tu nebolo. Kadiaľ si sa "flákala"?

nikollette
4. aug 2009

Suem, nie som úplne tabulková, lebo:
malý už jedol 2x marina keksy, po každe jeden kúsok v mliečku rozmočený.. 😅
A nezčala som s príkrmami od 5.mesiaca, ale už 2týždne predtým,alebo týžden,ani presne neviem..
Takisto malého davam sedieť sebe na kolienko podpretého, to by sa ževraj tiež nemalo...
A už bol aj v šporťáku, čo by malaž od pol roka...

Čiže, určite nie som tabulková..

NOa tie dni som počítala, neviem, v tom mliečku sa mi to zdalo dôležité, aj keď aj ja som si myslela, že už môžem kúpiť nutrilon2 😉

smily
4. aug 2009

nikollette kludne uz mozes kupit aj dvojku... mala mi tiez sem tam sedava na kolienku a ked ju drzim za 2 rucicky tak sa aj postavi 🙂 a s tou chodulkou - niekto ti povie tak, niekto inac... ja som starsiu davala, samozrejme nenechavala som ju v tom hodiny...najskor mi v tom len sedela, potom zacala lietat... niekto ti povvie ze to oneskoruje vyvin chodze..u nas to tak nebolo...

marosko08
4. aug 2009

ahojte.som Katarina a mam maleho Maroska.patrim medzi maminy,ktore pocuvaju lekarku,ale nerobim z troho vedu.vzdy som malinko namocila dudlik maleho do jedla,ktore sme my jedli a musim uznat,ze krupica mu chutila davno skor predtym,ako nam to po7.mesiaci povolila lekarka.takisto aj piskotky....papa

suem
4. aug 2009

Nikollette nechcela som ti narusit "netabulkovy" image. Sorry.
A k chodakom: nedavala som svoje dieta, a nedala by som ani cudzie. To ze oneskoruje vyvin chodze je len malickost. Vytvara nevhodny sposob chodze, drzanie tela, zakrivenie chrbtice, oslabuje chrbtove svalstvo a to je dolezite. Samozrejme X bab tu zacne pisat ze deti davali a nic im nie je. Ved aj vas vase mamy davali. Tak si vsimni kolko ludi z nasej generacie chodi vzpriamene, a naopak kolki maju ohnuty chrbat, padnute ramena, hlavu akoby v predsune, kolko mladych ludi ma bolesti hlavy, chrbtice, zbehni sa pozriet do cakarne FRO ... Tu nejde o skorsie, resp. neskorsie chodenie to je len na ohurovanie na detskom ihrisku...
Ako si pisala si s malym doma, tak myslim ze ho nepotrebujes odkladat do chodaka, radsej ho daj na brusko na deku, posilni si ruky a hlavne chrbtove svalstvo a bude ti za to v dospelosti vdacny 😉

miskachrumka
4. aug 2009

ale megi ja ho idem kupovat!ten karfiol

mukky
4. aug 2009

ahojte
suen uplne presne si to napisala...choditko je nevhodne a to sa vie davno...pre dietatko je to neprirodzene pokial este samo nechodi,ze je vo vertikalnej polohe a zatazuju sa mu velmi klby,chrbtica...moja neterka ho ma,aj ked som iestre nacrtla negativa,aj tak ho kupili,mala mala rok,spickuje dost ☹ a este nechodi...ked sa postavi tak je na spickach ako baletka... vo vicerych statoch je uz predaj choditok zakazany

http://zena.atlas.sk/detske-choditka-nebezpecna...

miskachrumka
4. aug 2009

ahojte roka megi a nikol no mi sme už doma ideme kupkat kupila som ten karfiol a brokolicu od hami zajtra skusim tak dam teda vsetko na prvy krat ako ste napisali tak uvidime dufam ze to bude ok ze mu to nezatazi brusko! 😒

miskachrumka
4. aug 2009

ja som už v soku to fakt zž nemozu byt tie deti v nicom aj mi mame choditko a teraz co ho mam vyhodit...........no krasa .....to je už strasne naco tito dr nepridu

zuza.m
4. aug 2009

no len som sem zbehla ale vidim že je tu reč k chodulom 😅

myslim že vela škodi všetkeho ale ak sa použiva s mierou tak by problem nemal byt.nnapriklad aj taka klokanka je v tom istom type sedenia a nikto nehovori že je škodliva a pritom je vhodna už od narodenia.a neviem ktore miminko drži v takom veku svoj chrbatik v spramenej polohe.teda tam by som sa viac strachovala ako posadit už sediace dieta do chodula.
maleho som tam davala sadnut už od 5,5mes.v 6mes vnom krasen chodil a v 8 sa naučil lozit a už vnom nechcel byt.v 10,5mes už chodil sam.tak že sme vnom boli asi tak 2,5mes.krasne nam pomohol ked bol maly nervozny tak som ho tam na par minut denne dala aby si pochodil a poskumal.nahanali sme sa spomu skovavali.bolo to super oživenie dna.musim podotknut že sa nikdy nestalo že by mi z neho spadol alebo s aprevrhola lebo si inak ubližil.vždy chodil len po rovnom terene tak po špičkovani neni ani stopa.ja neviem žiadnu škodu ani iny problem že by som musnim sposobila.dokonca somsa pytal aj ortopeda ku ktoremu som snim chodila na nožičky a vobec ho nezakazal.povedal že treba uprednostnil nozenie ale nič sa nestane ak ho tam na par minut dame.podotkol že čo najmenej a tak sme a k tomu aj stavali.
ja len tolko že je to super vec pre aktivne deti čo nevedia len tak sedkat a pozorovat svet.ale zaroven je jans eže to nieje pomocka do ktorej strčim svoje mimi na 5hodin z dna aby som si mohla pisat na modrom konikovi alebo pozerat tepevizor. 😅 😉

suem
4. aug 2009

Miska to nie je strasne na co ti Dr. nepridu. To je dobre. Ved mnohym veciam sa da predchadzat.
To akoze vedci, kt. objavili karcinogenne latky mozu za vznik rakoviny??? 😲
Zuza.m klonkanka je o inom. Dieta ma oporu chrbta, v chodaku vsak nie, nesnazi sa dotykat chodidlami zeme v chodaku ano, atd. O neskorsich nasledkoch som pisala vyssie, tak sa nebudem opakovat, aj tak kazdy spravi po svojom 😎 .

manika77
autor
4. aug 2009

baby mi chodime s malym neurologicke kvoli hyperaktivite a ja som sa jej pytala na choditko a ona povedala ze to neodporuca detom ktore maju nejaky problem..pre zdrave deti choditko nieje problem samozrejme tam nemoze stravit hodiny 😉 max pol hodku denne

nikollette
4. aug 2009

Ahojte no už sem okúpkaný.. to je nenormálne ako sa malý blazni v tej vaničke.. už je tam sám , ja len sedím pri vaničke a polievam ho vodičkou na crbátik.. lebo on chce byt vo vanničke len na brušku..
Dnes zjedol 2 výživy, to je u neho rekord, a večer ked už bol hladny po celom dni čo nechcel mlieko, papal mlieko a nie po spaičky ale v plnom vedomí,a pil o život 😀 😀 😀 to musel byť fakt hladný 😅

No veru k tym chodulom, myslim ze ked sa tam dá raz za čas, na 5-1éminút nemalo by sa nič stať.. ked je tam raz za tri dni nepríkald na pár minutiek.. jasne ze je iné keby tam bol jaždy den, aj hodiny... to je iné...a verím že aj nebezpečné...a čo nakukam do albumpov mamičiek 90%, vidim v albumoch foto, ako je bábatko v chodúli.. tak neviem... možnno je to len kvoli foto, fakt netuším, ked je to také nebezpečné..

megi93
4. aug 2009

Ahojte, my sme dnes mali karfiolový deň, karfiolovú polievočku s vývarom zo zajaca a zapekaný karfiol so zemiakmi a vajíčkom 🙂 Konečne sa malá dosýta najedla. Sttrašne ľúbi karfiol a zjedla by ho na kvantá 😵 Teraz sa hrá v bazéniku, vykrikuje na tatu a je aktívna ako po redbule....tak snáď do tej jedenástej zaspí 😖 Už nezaberajú ani homeopatiká na spanie, tak ja už neviem.

Miska ja som myslela, že mu ho ideš variť, tak ten v poháriku je podla mna absolútne neškodný 🙂 A prečo malému vlastne nevaríš? Je to ovela lacnejšie a môže sa toho napapať kolko mu hrdlo ráči....

No a chodítko, nám ho neodporúčala ani pediatrička ani neurologička, dokonca vravela, že je to fakt zlé pre akékolvek dieťa a medzi nami dievčatami mi povedala, že aj dosť zbytočné. Lebo teraz ešte malá lozí, chodiť ju to velmi neberie a keď už ju to bude ťahať chodiť, tak sa preplazí k nábytku a zdvihne sa sama....takže je to aj zbytočné. Ale popravde, z priestorových dôvodov by sme ho nemali kde mať. V izbe sa dá ledva hnúť, keď je tu ešte aj ten bazénik a na chodbe je pes, čo je nebezpečné 🙄 Myslím pre toho nášho kuťa, nie pre malú 😅

megi93
4. aug 2009

Počujte, ešte som sa chcela spýtať, čo robíte, keď má drobec štikútku. Lebo naša ju máva aj pol hodku v kuse. Ja jej dám vodu, alebo dudlík a ked nezaberie, tak trochu práškového cukru. Zrejme ma tu teraz ukameňujú, ale je mi to jedno. Len problém je, že ten práškový cukor jej vždy zabehne. A nechcem ju trápiť takto. Nemáte nejaké typy čo ešte zaberá?

Ďakujem

nikollette
4. aug 2009

Môjmu nezaberá nič.. musí mu to prejsť same.. ja dávam len čajík, nič iné.. ked nezaberá, prejde to samé 🙂

vinifera
4. aug 2009

Megi 93. Tak ja dávam cicík. Ale vy už tuším nekojíte tak potom neviem. A akého hafana vlastne máte?

miskachrumka
4. aug 2009

nkol a nepije ti tu mydlovu vodu 😕 ked ho mas vo vanicke na brusku ja sommaleho este nikdy nedala vo vode maleho na brusko a aeste sameho ?no tak to urcite nie!by som sa bala ja holen normalne kupem tiez mu pustim halvku do vodicky ale ma vodicku len po uska a ked mu idem umyt chrbatik tak si ho pretocim a drzim ho pod ruckami popod hrudnicek a razsa mi stalo ze som mu umyvala ritku a nevsimla som si ze pije vodu jazyckom a tu mydlovu ale to boli 2-3sekundy a a potom ho napinalo...som prekvapena ze to tektoooooooo....... megi ja viem ze ked mali cikutka to znamena ze je bud velmi pocikany alebo ma tazobu treba odgrgnut alebo mu je zima ja vecsinou davam maleho odgrgnut a dam zapit a prestane to vzdy!a som sa ta chcela opytat ze a tie hami brokolica a karfiol myslis ze tie nebudu naduvat ja mam normalne starch mu dat ten karfiol tu brokolicu ani nie!a baby musim sa pochvalit ze teraz pred pol hodinkou mi mali zaspal bez kocikovania iba som si snim lahla na postel dala plienku dudu polozila na bok a chytila som ho za zadocek a trosku kolisala a zabuval alen nechcem sa velmi chvalit lebo to porieknem ! 😒

megi93
4. aug 2009

Ja si myslím, že to bude v pohode. Inak by to nepredávali pre tak malé deti a okrem toho to určite nejak upravia aby to nenadúvalo tak. A hovorím, naša jedla karfiol už v piatich mesiacoch, doma uvarený a bolo to v pohode.

Vinifera, máme takú zmes, mama bola špic a otec zrejme tiež niečo podobné, takže taký malý chlpatý, ale už je stará a od detí si vždy nechá všetko 🙂 Takže keby malá behala v chodítku po byte, ťahala by ju za uši a naša hava by držala...maximálne by zakňučala 😒

miskachrumka
4. aug 2009

nevarim mu preto lebo terz nato nemam casu ale hadam uvarim ale zemiacik s brokolicou!to by mohlo mu chutit aj ked to bude doma robene lebo predsa tieto kupovane su inej chuti a ake maslo si tam dala?takze tie poharikove su neskodne no dobre tak sa budem tym riadit! 😉

miskachrumka
4. aug 2009

ozaj nikol dnes sme boli v draciku a videla som tam ten vas scooby doo domcek je pekny no nam sa viac zapacila hracia deka a ohradku sme kupili a bohoveho macka je vecsi ako mali a hra a svieti vsade kde sa hodotknem tak tam hra inu pesicku no suproveeeeeeeea tie penove puzzle tam nemali boli vypredane ☹

smily
4. aug 2009

ahoj miska
je super ze ti maly takto zaspal!! gratulujem! ja tiez uz druhy vecer skusam tak ze ju dam na lavy bok, pritulim sa ku nej a ona mi hladka ruku(este aj relaxacnu hudbu mam pustenu) a ona po polhodinke zacina podriemkavat.. tiez sa nechcem nejak chvalit lebo sa bojim ze sa to hned zmeni 🙂