Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

miskachrumka
13. aug 2009

dakujem za radu ja som mu dala z toho spenatu len 5lyziciek a niektore spapal niektore vyplul a ked som mu to dala tak ho tak striaslo a ked dosp.cloveka astrasie z niecoho kysleho! ☹ asi mu to fakt nechti!skusim pondelok karfiol najprv som ho nechcela davat lebo pride taky vyvolavajuci naduvanie a plynatost!ale som citala otom viac ze to trak nieje ze su spracovane tak ze nenaduvaju bruska babbetiek!tak mozno skor karfiol spapa!ale ked spapal tu brokolicu a aj ked ju vgrckal ale ked is grgol to malo teda grady a prdenie už ani nehorim kazdym pohybom prdol a taky smrad som si povedala co by to bolo keby to zedol vsetko

cestovatelkaandrea
13. aug 2009

nas karfiol lubi a prdi z toho ako delobuch. ale po brokolici je to silnejsie 😀
deniskajakubko no tak aspon ti je lepsie. mne moj nizky tlak nezdvihne ziadna tema 😉

zuzka1.
13. aug 2009

kocky a neksusali ste uvarit normalne brokolicu so zemiakom.
moj maly neznasal tu brokolicu z pohara, ine poharikove hej, ale toto veru nie.

ale brokolicovo-zmeoiaove pyre miluje doteraz.
ked som to potrebovala zriedit, davala som um

cestovatelkaandrea
13. aug 2009

zuzka ved aj tak sa da. nasmu je to teraz jedno ci varene alebo kupovane. ale doma robene mu skusam davat castejsie.

miskachrumka
13. aug 2009

zuzka vidis to som chcela vediet ja som zozmyslala ze ci mu to mozem zmiesat s humanou ale som sa bala ci mu ta kombinacia neuskodila predsa brokolica s mliekom ............... 😒

nikollette
13. aug 2009

Ja to kupujem v DM-drogérii Miška... to mavajú tuším len tam tie Hippky 😉

zuzka1.
13. aug 2009

neboj sa, to mas ako brokolicou kremovu polievku keby robis, a je to mnamka.

je to vyborne 😉

miskachrumka
13. aug 2009

a ten spanat so zemiakom tiez mozem zmisat s humanou?ak hej tak mu to zmiesam teraz lebo ani mliecko nechce ani kase asi to bude zubkymi 😒 a nikol unas maju hipp aj v bille aj v cba ale nie bohvieaky vyber ale prechadzam z hipp na hami ze su lepsie! 😉

megi93
13. aug 2009

Miška ja robievam malej brokolicovu kremovu polievku a dávam jej tam normálne mlieko, takže kludne mu do toho pohárika daj humanu, podla mna je to v pohode. A našej malej to nenormálne chutí. Pri brokolici sa naučila robiť mňam mňam 😀

zuzka1.
13. aug 2009

my sme papali hippky, lebo su jemnejsie.
ten kupeny??mozes, ale enviem ako to bude chutit, kedze ten poharik je hnusny. ale skusit mozes, mozno malemu zachuti.

cestovatelkaandrea
13. aug 2009

mozes miska, skus a uvidis 🙂

miskachrumka
13. aug 2009

no akurat idem skusit

smily
13. aug 2009

ahojte.dnes tu je nejak ticho...

vanish1
13. aug 2009

no ani sa nečudujem, že ten špenát nechce, veď tie príkrmy z obchodu sú fakt hnusnéééé (až na niektoré výnimky) a obsahujú to, čo by také detičky ani nemali ešte jesť 😲
to je fakt také ťažké uvariť trochu špenátu so zemiakom? 😕

mama.wolfka
13. aug 2009

Miška aj ostatné - len pre info. - ten špenát so zemiakom od HIPPky obsahuje aj mlieko a smotanu !!!

na stránke hipp.cz sa dá pozrieť zloženie každého jedla - dá sa stiahnuť priamo etiketa

len na okraj - odporúčanie na pohárikoch pre ktorý mesiac je jedlo určené nemusí vyhovovať našim podmienkam, hlavne keď sú vyrábané mimo SR, niektoré jedlá obsahujú koreniny a napr. na zahustenie zeler a podobne ...

mama.wolfka
13. aug 2009

ešte doplním - dokonca zeleniny obsahuje len 59% ostatné je voda, mlieko a smotana

smily
13. aug 2009

da sa to precitat aj rovno v ochode 🙂
na niektorych poharikoch hipp je dokonca aj nakreslena smotana alebo mlieko....radsej fakt precitat riadne zlozenie pred tym ako to hodis do nakupneho kosika 😉

mama.wolfka
13. aug 2009

len aby bolo jasno, nič v zlom, nemám nič proti pohárikom - v prípade núdze to nie je na zahodenie ale osobne som viac za domácu varenú stravu 😉

smily
13. aug 2009

ja som za domacu ale ak som si ista ze ta zelenina je z nasej zahradky lebo tej z obchodu moc nedoverujem

cestovatelkaandrea
13. aug 2009

mama wolfka to akoze inym detom v inych podmienkach (ine krajiny) moze dany poharik vyhovovat? pytam sa lebo zijem v NL.

smily
13. aug 2009

ano andrea, napriklad kupovala som v rakusku hipp od 8mes, a tu takyistu poharik sa odporuca davat od 9mes.

cestovatelkaandrea
13. aug 2009

ale aky je rozdiel medzi rakuskym dietatom a tym slovenskym?

megi93
13. aug 2009

No takysto kaše, v rakusku su napriklad od 8 mesiaca, a u nás od 4 😝 Tiež nechápem rozdiel, asi klimatické zmeny 😀

smily
13. aug 2009

ziaden len v kazdej krajine maju svoje tabulky podla ktorych pediatry odporucuju zacinat s tym a tym prikrmom... v rusku napriklad uz od 4-5mes sa odporuca zavadzat do stravy kefir (v obchode sa normalne predavju krabicky s detskym kefirom), stavicky od 2mes. a tak...

vanish1
13. aug 2009

cestovatelkaandrea, žiadny, akurát má asi každá krajina iné normy, ale predsa zdravý rozum mi hovorí, že ak príkrm obsahuje zeler, rajčiny, soľ, mlieko, smotanu a pod. nie je do roka vôbec vhodný, a to môže byť na obale napísané trebárs aj od dvoch mesiacov 😒

mama.wolfka
13. aug 2009

cestovatelkaandrea - áno, pretože výrobca z tej ktorej krajiny to robí podľa ich štandardov (je na to tuším aj nejaký zákon - nejaké kritériá a tie sú robené v spolupráci s pediatrami a na ich domáce podmienky) a napr. u nás nie je prirodzená potravina morská ryba, ale u vás skôr (zo zemepisu som bola vždy mimo - tak len tipujem 😀 )

takto mi to s pohárikmi vysvetlila moja pedi

deti by v podstate mali jesť (hlavne zo začiatku) to čo sa dopestuje a dochová v oblasti, v ktorej žije (výnimka je banán, lebo ten jeme aj u nás od detstva)

cestovatelkaandrea
13. aug 2009

vanish- ja som sa pytala zamerne, lebo tu v NL odporucaju rajciny od osmych mesiacov, papriku od roka, smotanu kyslu od osmych. tiez je nieco v poharikoch skor ale take by som nekupila. je tu vela veci rozdielnych. a ked napisem ze som dala synovi v desiatich mesiacoch uvarenu rajcinu s masom tak ma tu potom ide "vystrielat" cele stado mamiciek.

mama.wolfka
13. aug 2009

vanish1 - súhlas 😉

mama.wolfka
13. aug 2009

dá sa aj v obchode prečítať niekedy ... u nás v lekárni na to veľmi nevidím kým si to vyberiem a keď pri kase študujem, tak sú z toho niekedy nervózny 😖 preto skúmam po nete, čo ktoré obsahuje a doma sa môžem v klude rozhodnúť ktoré chcem 😉

cestovatelkaandrea
13. aug 2009

mama wolfka dik za vysvetlenie aj ja robim tak. kase nekupujem vobec. maly ich nelubi a ani mne sa to nepozdava. su moc sladke.