Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

sophie1981
31. aug 2009

caute..

miska, som rada, ze maly je ok po tom pade.....no a sopliky.....to prejde raz-dva...teda aspon dufam...

ja mandle nemusim, dajte si aj za mna...ja pistacie...ale tie asi niesu na zahu co???...mna zaha ani nepalila v tehotenstve...preto mam aj take plesate babo...🙂

nejdu mi smajliky..:((..

tak andrea sa uz niekde vyvaluje....idem aj ja na stavbu.....

katka mi v noci coraz viac vystraja...od 3 do rana je to uz neznesitelne....vazne kazdu hodinku na cicke.....ja neviem co s tym robit....uz som jej skusala aj cajik davat....nie, len cicinu a uz ani nie po leziacky, ale musim sadnut, katku do naruia, ona si oblapi cicik a tak si bude zuzlat aj 10 minut spokojna....robi si so mna handrovu babiku.....

roka96
31. aug 2009

mne je zo zdravotníctvado plaču.. niekedy fakt nechápem! ocino mal infarkt a je už skoro rok na PN, dostáva pár korún a teraz má íst na komisiu, či mu dajú invalidný... ale vraj na to potrebuje jedno vyšetrenie- bicykel.. no znie to jednoducho, len ked sa idete objednat zistíte šok! lebo pánom doktorom preplatí poistovna za to iba 200 sk takže vraj ocina nezoberú, nieje jediny aj známemu z rodinu to urobili... ale bez toho nemože íst na komisiu! takže začarovaný kruh som sa bála aby z toho ocino nechytil druhý infarkt! neviem, či chcú aby im človek z tej marodky z ktorej ani nevyžije dal ešte niečo do kapsy.. do plaču mi je.. naštastie tu v Handlovej je doktor ktorý robí svoju prácu nie pre peniaze ale preto aby pomohol druhým.. pretože práca doktora je myslím o tom.. je to super človek ocina zobral..
len mi je do plaču, ked si predstavím, že by to neurobil jednoducho normálny človek už nemá asi právo na zdravie? Ja viem, že sú možno dokt. nahnevaní na poistovne, že im málo platia, ale možme za to my?? ale to svedčí o ludskom charaktere a o pani doktorke v PD ktorá sa tak stavia k chorým pacientom si myslím svoje! Všetko sa raz vráti..!!!

roka96
31. aug 2009

sophie tie noci mi niečo hovoria ☹
dnes bol hore tiež snád každú polhodinku a ked ho len napojím na cici a trošku popije a zaspí to je ešte celkom fajn, ale nám už kolko krát ani to nepomáha a sú noci horor, ked som skoro celú noc na lopte a malý nie a nie buvat.. ako ho položím plač a tak stále!
Andrea sa už vyvaluje to je pravda!

roka96
31. aug 2009

Miška dnes robím bryndzové halušky som si na teba spomenula, minule si písala, že velmi lubiš!! Aj ja mnam...

sophie1981
31. aug 2009

roka, my nastastie zaspime aspon na hodinku a potom sa to zase opakuje....a tiezked nedam cicu, len pohladim tak rev.....ja k nej stale vstanem, s usmevom ju pohladim, nedam jej vediet ze mam nerv...ale ten mam riadny......!!!!

roka96
31. aug 2009

my hovor Sophie ja som tiež kludná, ale ked ho už milionty krát položím do postele a on plač a ja už vidím na pol oka trošku mi to pohne kútikmi.. vieš ja som chcela po roku prestat kojit, a teraz sa na tom s mužom smejeme, že kolko krát je to naša zácharana v noci. on sa budí na tie mostíky tak som zvedavá, čo povie v stredu neurolog možno sa nám to zmení.. a ked hej tak si budem nadávat,.že čo som nešla skor..
ked drobcová doktorka mi povedala, vždy ked som sa k neurologovi pýtala, pretože vobecnespal, že jej syn nespal do 3 rokov a či chcem, aby mu dali nejaké tabletky a pod.. tak som kašlala na to..

sophie1981
31. aug 2009

roka...co sa tyka zdravotnictva, ja si slovenske vazim po tom co som zila v UK.....uroven odbornosti je vysoka, a aj preto som sa rozhodla rodit doma...ale co sa tyka penazi a preplacania ukonov, je to bieda....mna tak strasne rozculilo raz v telke bola rodina, ktora zhanala peniaze na operaciu svojho dietata, lebo ak nezoperuju, tak bude ohrozene na zivote.....no ked toto uz nepreplati ani poistovna, ked je v ohrozeni zivot, je to smiesne....si neviem predstavit byt v takej situacii, dufam, ze ani nebudem, ale co to musi byt pre matku, ked jej doktor povie, prepacte, nemate peniaze, neoperujeme.......to zufalstvo.....

roka96
31. aug 2009

ani nehovor, ja viem je to strašne.. človek platí stále poistky a potom ked sa mu niečo stane každy ho má v prdeli! ja si tiež neviem predstavit, že bymi povedali, že dá sa operovat alemusíte zaplatit neviem kolko penazí.. aj pupočníková krv mi príde smiešna.. može to bábo pomoct tak prečo to neberú všetkým? My sme dali zobrat ale dlho sme váhali.. a je smiešne, že človek ktorý nemá prachy to svojmu dietatku nemože dat...
my sme boli tiež v zahraničí ale naštastie sme doktorov nepotrebovali takže neviem posúdit!

vinifera
31. aug 2009

Sophie. Mňa pálila záha už od tretieho mesiaca a stráááášne a môj krpec nemá takmer žiadne vlasy. Už keď sa narodil tak sestrička skonštatovla, že aký je dlhý a holohlavý 😎

sophie1981
31. aug 2009

roka, my sme chodili k neurologovi, hrozila nam aj vojtovka....nieje to nic prijemne, ale mam pokoj na dusi.....my sme mali cystu predcasne narodenych deticiek v hlave, ktora sa nastastie pekne vstrebala po mesiaci, potom zase asimetriu mozgovych komorok, tiez sa to po mesiaci ustalilo....kontroloval jupravidelne, jej reakcie a co uz vie, pevnost.....myslim, ze bude lepsie, ked pojdete, aspon budes vediet co a ako....a nemyslim, ze neurologovia to riesia len tabletkami, ako povedala vasa dokina....

roka96
31. aug 2009

ved ja tiež hovorím.. ja som si trošku pozerala na nete prečo robí tie mostíky atd a potom sme išli len pre kartu a výmenný lístok a doktorka pozerala, že na čo .. muž povedal, a ona že treba čím najskor.. alepritom to robí od narodenia..
čo sme boli u osteopata, kvoli tomu, že bol stále uplakaný ten tiež hovoril, že to má bloknuté, on sa aj do jednej strany otáčal cez mostík, nevedel to len tak.. ona muto napravila .. odvtedy nieje uplakaný len akurát tam asi ešte niečo má! hlavne v noci ked leží na chrbte sa to najviac prejavuje..
ja radšej idemk doktorom a nech radšej povedia, že je ok ako by som mala niečo zanedbat!

roka96
31. aug 2009

on sa strašne stlačil pri tom porode ja už druhé budeme chciet asi rodit cisárskym ak budem stále taká chudá.. aj vRakúsku sa vraj odporúča ved moj bol taký Valibuk a ja ako anorektik.. som len bruško mala.a fakt máme stále s tým problémy..

roka96
31. aug 2009

idem rýchlo varit potom sa ešte stavím! 😉
dúfam 😕

vinifera
31. aug 2009

Roka ide o to, že odobratie pupočníkovej krvi za poplatok je biznis jak svina. Je to také jednostranné informovanie.
Môžete darovať pupočníkovú krv aj bezplatne. Vôbec ma to nebude bolieť a možno tým darujem život inému dieťatku alebo dospelému.

Môžem sa rozhodnúť, že pupočníkovú krv dám zmraziť pre svoje dieťa. Je tu ale háčik. Je takmer 100 percentná šanca, že keď moje dieťatko ochorie, aj tak tú krv nepoužijú, pretože nesie znaky choroby už z prenatálneho vývoja. A nemôže ju využiť ani mladší súrodenec v prípade jeho ochorenia (zatiaľ neviem, či sa nám súrodenec podarí), pretože pri transplantácii medzi súrodencami sa prednostne musí použiť ako zdroj krvotvorných buniek kostná dreň alebo periférna krv. No a ak ju napokon nebudú potrebovať ani jeden (čo je pravdepodobnosť takmer istá).

Fiskovi a Robertsové. Podle nich je krajně nepravděpodobné, že by dárce svou vlastní pupečníkovou krev vůbec někdy použil. Pravděpodobnost, že se dárci bude hodit jeho vlastní pupečníková krev uložená v třeskutém mrazu tekutého dusíku, odhadují na 1 : 200 000. Ve většině případů, například při akutní leukémii, je zcela dostačující tradiční léčba a transplantace krvetvorných buněk cizího dárce. Navíc existuje v případě leukémií řada pádných argumentů proti použití pacientových vlastních krvetvorných buněk, protože si zřejmě nesou v dědičné informaci mutace, jež stály v pozadí vzniku leukémie. I v případech, kdy by snad transplantace vlastních krvetvorných buněk připadala úvahu, narazí transplantační tým na problém malého množství buněk, jež lze z placenty odebrat. Ty stačí nejvýše dítěti, ale rozhodně ne dospělému. Pupečníkové krve se daří odebrat obvykle jen necelý decilitr a z některých placent se jí získá ještě mnohem méně nebo vůbec žádná.

Toto je taký vúcuc. Z viacerých článkov. Pošlem ti linky ak chceš.

Darovať pupočníkovú krv je isto super vec. Ale šanca, že ju použije pre seba je minimálna. Je super keď sa môže uložiť do verejnej krvnej banky. (uskladneniu predchádazjú roôzne testy krvi) a následne ju môže použiť niekto kto ju bude potrebovať. Už nie je super, že tu v SR za to pýtajú 25 000 a už nepovedia aj to, že využiť ju na vlastné účely už nebude tak jednoduché.

sophie1981
31. aug 2009

my sme si nedali odobrat pupocnikovu krv...ale chcela som darovat do verejneho registra......ALE....Katka sla predcasne, takze to nebolo mozne.....:(

zuzka1.
31. aug 2009

my sme si nedali odobrat pupocnikovu krv presne z dovodov, ktore ubiedla vini.

v plane to bolo, ale svagrina to studuje, tak nas upozornila, vyhladlaa som si info, potvrdili sa a tym padom, sme sa rozhodli, ze nie.

skoda len, ze o tom nehovoria lekari bezne, podla mna by mali informovat kazdu matku, ktora sa preto rozhodne, ze je tam aj nejake ALE.

vinifera
31. aug 2009

A ako moc sa ponáhľala? My sme sa narodili v 38 tt. Čo je podla mna ešte pohoda. Akurát tú diplomku som potom nestíhala písať tak ako som si to pôvodne naplánovala 😝

sophie1981
31. aug 2009

vini, my sme sli v 35tt.....a ja som zase nestihla kupit fajnovu slaninku, kedze mi voda praskla cestou do obchodu....🙂)

sophie1981
31. aug 2009

nic, padame von, na vzduch....tak zatial sa majte...

nikollette
31. aug 2009

Dobré ranko, dnes sme si zase poskpinakali skroro do 11tej 😵
Vidíkm že sa tu robehla téma o pôrodoch... no ja som si tiež užila, (aj ked kontrakcie neviem čo sú, vdaka EPI)
ale zase maly sa neposuvala tak musel byť rodený VE (vákuomextrakciou) a pritom som mala najlepšieho lekára 😒 nie že by mi spravil vtedy cisársky, toto mohlo mať následky na malého zdravie, ale našťastie je vše OK, a teraz som už rada že nemám žiadnu jazvu 😉

nikollette
31. aug 2009

zuzi náš bol tiež chudokrvny takže pravidelne na kontroly, krv z hlavičky, ale náš malý ani naplakal.. sestrička a doktorka len pozerali, že aké dobré a kludné, bábo, že to ešete nazažili aby dieťatko neplakalo, pri odbere krvi.. trošku sa mrvil, zamrnkal jemne, ale to bolo vše... sama som nechápala 😕
a vždy ma až brucho bolelo, ked osm vedela že je den kontroly ☹

zuzka1.
31. aug 2009

niki nas maly bol potichu tak do polroka, potom neskor s auz nedal a snazil s aukazat kto tam budepan. vdakabohu mame pokoj od 10.mesiaca. klop klop klop

megi93
31. aug 2009

Ahojte, tak tuto noc to bolo o čosi lepšie. V podstate spala, ale do druhej v noci ručala ako o život. Strašne plakala, mala zase teplotu a spala. Takže žiadna rozumná komunikácia neprichádzala do úvahy, lebo oči mala zatvorené a iba kričala. No bolo to hrozné, nie a nie ju utíšiť a keď prestala, tak zaspala na mne. No a akonáhle som ju položila na postel, spustila rev. Potom si na mne pospala asi pol hodku a bola ochotná ísť do postielky ale zase sa budila asi každých 10 min. s revom, nakoniec zaspala a zobudila sa až ráno. Už bola až zachrípnutá, oči vyrevané.....katastrofa. Dnes sme boli u našej obvodnej, vraj hrdlo má už čisté, takže teploty sú zo zubov. Pozerala jej do pusy a tlačí sa jej 4 zuby hore a jeden dole, všetko naraz. Takže vraj je to riadna zaberačka a máme to len vydržať. Antibiotiká dobrať a vraj sa potom možno vyhádže, ale nemám sa lakať. Fuf takže tak. Teraz zaspala, horko ťažko, uvidíme do kedy 😒 Idem si teda trošku porobiť čo treba, zatial sa tu držte 🙂

miskachrumka
31. aug 2009

ahojte nedocital som vsetko hnes ako som videla slovo pupocnikova krva tak mi nedalo hned napisat mi sme si dali odobrat dali sme tam dokpi aj s so zalohou 22 500sk a teraz mi prisiel pred tyzdnom jednoducho list ze kolko ml zobrali do akej vahy dietat to pomoze a td ako bola uskladena atd.no ked som si precitala ze

miskachrumka
31. aug 2009

pokracujem:ze krv sa bez komplikacii moze pouzit do 35kg dietat ked bude mat dieta viac ako tych 35 tak sa to moze zkomplikovat no jednoducho ze mu to nemusi pomoct!a ak chceme ze mozu znasobit pocet krvnych buniek a ze si musime doplatit skro 300eur naviac tak sme to chceli vsetko zrusit ale vobec to nieje take lahke už mi prisiel akurat minuli tyzden ze krv zlikvidovali a ked som sa pytala n vratenie penazi tak sa mi doteraz nevyjdrili sme ztoho nahnevany a dost lebo manzel hlusi v robote nam neiekde plava skoro 23000sk sme ztoho sklamany a doteraz ked tam volam tak ma vzdy ta zenska prepoji na uctovnicku a raz mi tampocedali ze mam pockat alebo zavolat neskor a doteraz mi to nikto nezdvihol!neviem co robit nieje to predsa 1000ska le ovela viac za tie peniaze sme mohli mat nieco ine! 😒

roka96
31. aug 2009

Miška no mne keby urobia tak by som im tak zavolala a bombardovala, že by mi tie prachy poslali hned.. ved sme na materskej a nekradneme, tak čo zadržiavajú cudzie peniaze?? my máme váhu ok, ale tiež predtým povedali, že ak by sa nám váha nepozdávala tak vrátia prachy! ja som rada, že sme to dali, čítala som si o tom vela predtým, a vela sa píše aj o tom, že sa použit nedá ale sú aj prípady, že dietatku sa tým život zachránil.. A ak je také len jedno dietatko je to super..
viem existujú verejné zbierky ale podla mna, ked to potom to dieta potrebuje určite si vypýtajú omnoho viac ako tých 25 000.. no neviem my sme prachy na to mali a fakt sme dlho váhali ale nelutujem

roka96
31. aug 2009

ajaj Drobči vstal 15 minút od zaspatia- to bude noc 😝
zajtra budem zase 🙄
Nikkollete a to si nič necítila s tou epi?? Pre mna boli tie kontrakcie posledné 2 hodky brutal išli total po sebe a ja som ani dýchat nemohla, ked malý vychádzal, to som už ani necítila a potom totálne uvolnenie- radost, že mám za tým a mám krásneho syna! a šitie mi bolo najnepríjemnejšie!

roka96
31. aug 2009

no idem umyt zuby a do hajan.. no predtým musím zobudit muža tu spí na gauči 😀 😀 😀
ja fakt vždy uspím obidvoch a potom som sama 😒
dobru

roka96
31. aug 2009

megi tie noci to je a ju nás. nám chýbajú 2 zuby a máme všetky a tie sa už tlačia od 6 mesiaca nhám id v kuse vždy minimálne 2 naraz.. my horučky naštastie nemáme, ale hnačky sme mali jeden den.. no a uplakanost!!!

roka96
31. aug 2009

ešte som chcela, že to musí byt iné rodit prirodzene.. myslím, že to príde samé.. ja som sa bála, ako budem vediet kedy do nemocnice no synovi sa nechcelo von tak mi povedali, že ak nepríde do pondelka tak do nemocnice na vyvolávačku..no a poviem Vám moje pocity v pondelok ráno ako keby idem na šibenicu.. obzvlášt po príbehoch kamarátiek aké to je hrozné! my do plaču bolo a to som sa cele tehotenstvo hrala na hrdinku, že sa porodu nebojím! Ani som sa nebála, bol to zvláštny pocit.. ale ked bol vonku bol to najkrajší zážitok v živote .. manžel mi doniesol ukázat malého šmoulíka a ja som zabudla na všetko!