Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

roka96
5. okt 2009

no Miško plakal trošku som ho na ruky zobrala a on ešte zaspal...už hodinu a pol ja nechápem 😅 ale taká zima je, že mne by tiež bolo najlepšie pod perinou..Normálne prsty mi omrzajú--
Miška ja už radšej veci nerieším v tomto dome, potom vyzeráme vždy ako blbci my..Nad nami bývajú starší možno ako moji rodičia..a teplo ide hore takže ich pekne vykúrime..ale chceme dom a aj budeme mať dom a potom bude všetko iné..

suem
5. okt 2009

Roka to nie je uplne tak ako si pisala s kurenim. To ze maju susedia vypnute radiatory a vy ich vykurujete neznamena ze neplatia za teplo.
V bytoch sa plati za dodavku tepla, nie urenie ako take. Neviem ci vam vysvetlili na akom principe funguje merac tepla. Odparovanie (ktore urcuje spotrebu) je sposobovane teplom v byte, cize aj teplom dodanym od vas, nie len teplym radiatorom. Nasledne sa spotreba tepla v panelaku rozpocitava: cca 60% je podla meracov a zvysok sa rozpocitava koeficientom medzi vsetky byty. Takych spekulantov by bolo, ze vypne radiator a susedia nech ma vykuruju ... A obdobne byty na prizemi a najvyssie, severne, krajne maju mensi koeficient ako vnutorne vyhrievane zo vsetkych stran a pod.... To by prizemne a krajne byty platili tisice a vnutorne par stovak, nie je to take jednoduche. Aj ked samozrejme pohodlnejsie a prijemnejsie je mat byt vnutorny na 3.poschodi. Je to na dlhu debatu...

roka96
5. okt 2009

suem áno áno máš pravdu... Tak platia len tých 60 percent a nič navyše ostatné platíme my!!!!
ja viem ako to je nemusíš mi to vysvetlovať... 😀 😀 😀

roka96
5. okt 2009

no a ešte k tomu Suem my sme vnútorny byt, ani prvé ani posledné poschodie--Naschvál sme si taký vyberali, ale kedže máme susedov takích akích máme, je nám to jedno..Kedže nekúria tak nás nevykuruje nikto akurát my ich 😅 a platíme strašne prachy za teplo a oni omnoho menej...

roka96
5. okt 2009

No baby radšej odchádzam je tu len niekto s kým sa ja nemám čo povedať, takže možno poobede! 😉
pekný dník zatiaľ!

suem
5. okt 2009

Oni neplatia 60% !!!! 60% z dodaneho tepla to panelaka sa rozpocitava podla meracov, zvysne sa rozpocitava na vsetky byty a z toho urcite platia tiez. A ked sa ti to nezda preco si neides pre vypocty k spravcovi panelaka a nepreveris si to? Ved ked menej platia aj maju chladnejsie, to je jednoducha matemetika. Ak mas nejakych znamych teplarov, tak ti kazdy potvrdi, ze v panelaku to maju najvyhodnejsie ti, ktori prekuruju byty. Lebo v konecnom dosledku sa im na tych rozpocitavanych 40% vyskladaju aj ostatni, nezaplatia to sami.
Ono je lahsie a pohodlnejsie len frflat ako do toho ist a preverit si fakty ...

roka96
5. okt 2009

😅

roka96
5. okt 2009

baby kde ste?
Andrra už doobedovala?
Chris už je asi hore...My ešte búvame dnes výnimočne. 😉

sophie1981
5. okt 2009

ahoj...uz sme doma.....

roka96
5. okt 2009

inak aj noc sa dnes dala, do 3 bol hore len raz..Potom už skoro stále ale do tej 3 som sa asi až prespala..
Mrznú mi prsty... ked vstane pojdeme von- tam je asi teplejšie!

sophie1981
5. okt 2009

roka...sa nudis??? 😀 .....

roka96
5. okt 2009

Sophie aj áno..ja nezvyknutá, že malý toľko búva - chápeš a teraz ja-šok!

suem
5. okt 2009

Roka neprajem si aby si mi pisala primitivne IP.
Ja s tebou diskutujem verejne, vlastne nie ...uz som dodiskutovala 😀
Odpust si to a obstastni nabuduce radsej niekoho ineho 😉

Chcela by som raz zazit vase domove schodze, to musi byt zazitok 😀

cestovatelkaandrea
5. okt 2009

Roka uz som tu. obed bol fajn. super zdrava oblozena bageta, pomarancovy dzus a slepacia polievka.

nikollette
5. okt 2009

No Chris už je hore, už asi pol hodinku, už sme sa troška zase napapali...
ale mávám comp zapnutý, a nakuknem vždy keď idem okolo 😅
Malý sa hrá v postielke, dala som si notebook, sem na postel, vedla posteľky, aby som bola pri nom.. lebo sa stále postaví, a sa bojím aby sa nevykotil...

cestovatelkaandrea
5. okt 2009

😉 a aj tak som krv a mlieko aj ked jem zdravo 😉

sophie1981
5. okt 2009

tak ma viete naserinkat s tym spanim...dofrasa...gazdine napisu o pol dvanastej, ze dobre rano, a to ja uz mam upratany cely byt, oprane 2 pracky, vyvesane, nakupene, stihli sme aj hojdacky a smyklavky na sidlisku, napapat sa a uz zase spime a ja kavickujem.....ale menila by som..spat do 12.....ja uz ani nepamatam kedy som spala tak dlho.... ☹

a ja som zdravy clovek...ja nesolim skoro vobec....v Londyne som sa naucila popri detoch...dokonca ani zemiakovu kasu....ani cestoviny....zjem ako pride......a veeeeeeela zeleniny na taniery...len tak s polovice uvarenej....aaaaaaaaaleeee, zato na veceru spasam aj pol kila slaniny s horcicou, chrenom a chlebom...zapijem colou..... 😀 😀 😀 ....kompenzujem, ved nemozem zit az tak zdravo nie??? 😀 som nejaky slovak..... 😀 😀

roka96
5. okt 2009

suem nechcela som písat verejne, lebo ja nie som ten typ, čo chodí do nejakej témy, kde sa nezapája ale číta ju, lebo potrebuje rýpať.. Ja si zase predstavujem ako to vyzerá u Vás doma..Ked tu takto rýpeš do ľudí musíš aj do manžela..Nechcela by som byť v jeho koži 😅 😅 😅 takže ´kľudne čítaj a provokuj..
a inak neviem, čo bolo na tej ip primitívne,,, mne zase príde primitívne to, čo robíš Ty 😉

nikollette
5. okt 2009

Sophie, chcela by som dokázať, nesoliť skoro vôbec..
ale pre mňa je potom jedlo bez chuti ☹

sophie1981
5. okt 2009

a nam uz kuria......ale ja mam este stale vypnute radiatory.....zapinam az vecer okolo 5, nech na kupanie mame teplejsie...aj teraz mam otvorene vetracky v izbe.....ja som stastna pri 19 stupnoch......aj Katka..... 😀 ....ale je pravda, ze to kurenie v bytovkach je desne drahe....uz sa tesim ked dostaviame domcek, tam si to budeme regulovat a samozrejme kombinovat...krb a plyn..... 😉 ...juj sa tesim na ohnik vecer v zime.... 😵 😵 😵

sophie1981
5. okt 2009

nikoll......pod k nam.....naucim ta....... 😀

nikollette
5. okt 2009

Dobre, a malý dá zase kurz Katke, na spánok 😉 😀
a budeme si kvit 🙂 🙂 🙂

roka96
5. okt 2009

no sme hore dnes dlho buval..
idem sa venovat jemu..
ahojte

suem
5. okt 2009

Vidis to a mm je rad ze ma ma. Trafil by ho slak z baby co by sedela doma na zadku, nevybavila si sama co potrebuje, nemala vlastny nazor ...
Mimochodom toto je verejne forum, takze si mozem citat co chcem a reagovat na to co chcem. To ti mam pisat kedy vstavam, alebo co varim, ked som uz davno v praci????
Az sa niekedy cudujem ako si ma Niki, zuzka1, sophie a cestovatelkaandrea s tebou co povedat...
Maj sa ako chces, ozvem sa zase ked budem mat k teme co povedat, nie len aby som nieco napisala....

cestovatelkaandrea
5. okt 2009

ja solim malo a aj tak mam problemy s vahou. ale uz sa s tym netrapim. 60-62kg pri 166cm je ok 😉

nikollette
5. okt 2009

Andy, ja by som to problémami s váhou nenazvala 😉

sophie1981
5. okt 2009

andrea.....ved to mas super vahu.....k vyske.... 😕 ...tak co risis...ono zalezi na tom ako sa tie kila rozlozia.....ja mam 165cm, 55 kil, ale asi 25kg len na zadku..... 😀 😝 ....

roka96
5. okt 2009

suem len aby..ja vlastný názor mám a vybavím si všetko čo potrebujem.. 😉 Ty mi nemusíš písat nič, pretože si pre na absolutne nepodstatný človek, nič o mne nevieš a ideš mi tu písať takéto veci..Ono niekedy sa treba zamysliet..
No a za baby Niki, a ostatné neviem odpovedat prečo sa so mnou bavia to sa musíš spýtať ich.

nikollette
5. okt 2009

Inak Miška môžem otázočku?

Ty si už vydatá? 🙂

cestovatelkaandrea
5. okt 2009

sophie ja na cickach asi 10kg an bruchu asi 10kg. nohy ako zachodovy pavuk 😀