Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

megi93
11. aug 2009

ved nie 2 3 mesačne...moja má už 8 🙂

jevel
11. aug 2009

megi - keď ti pije nutrilon v pohode v noci, tak by som mu ho ráno nedávala. skôr by som mu dala ráno už chlieb.

miskachrumka - ja by som bola zvedavá skôr na mená tých pediatrov , ktorí odporučili kravské mlieko od 6. mesiaca. 😒 . Ja takého nepoznám a poznám ich dosť

miskachrumka
11. aug 2009

ja niesom clovekom ktora zmeni svoj nazor aby zapadol do kolektivu!!!!!!!!!!!a nikol jaj by si sa cudovala co vsetko spravia mamicky zato aby im babo kakalo ...........ty si pisala ze vy ste stym problem nemali a ani problemy s bruskom tak asi nevies ake to je!vies radsej som dala tu mrkvicku ako by som mala svojmu babatku pchat rok do zadocku rektalnu rurku 😕

miskachrumka
11. aug 2009

nikol to si este toho asi vela nepocula!kazda matka spravi vsetko preto aby bolo jej babo spokojne aj ty nie?

smily
11. aug 2009

megi93
hovorila som ti ze sa to spusti 😉 😉
baby naco dookla omielat to iste??
ide o to ze megi to poradil dalsij doktor a basta. ved ona nikoho nenuti davat kravske mlieko svojim dietom.
uz to je fakt smiesne.
megi, a keby ste obmedzili ten nutrilon len na nocne krmenia??

markiza
11. aug 2009

chrumka, ono ale kakanie sa da riesit aj onakvejsimi sposobmi ako mrkvou. niekedy dokonca aj mrkva ako prvy detsky prikrm zapeka. to si asi nevedela.

sophie1981
11. aug 2009

nikol...uz len ring a boxerske rukavice tu navliect na ruky...... 😀 😝 ...taky klud tu je....

miska, no moja mala prve dva mesiace kakala len s rektalnou.....a preslo to...teraz kadi jedna radost.... 😉 ...cize ziadna ujma... 😉

suem
11. aug 2009

Jevel tak to sme dve. Ani ja ziadneho takeho pediatra nepoznam, asi zijem niekde na Marse 😉

yvka1
11. aug 2009

megi a vedela si že do umelého mliečka sa dáva prísada s názvom Nutriton? a je to presne pre deti kt. grckajú, vyyrastala na tom moja malá a teraz aj malý,lebo obidvaja mali reflux. ale to neber ako hádku lebo tu tuším každá veta znamená vyvolať hádku 😀 reflux má skoro každé 2.dieťa-niektoré slabý iné silný.Za normálnych okolností vymizne okolo roka a nedávno som niekde čítala že v podstate súvisí s prechodnou alergiou na kravské mlieko. niečo na tom možno bude ...

smily
11. aug 2009

miskachrumka
nahodo rektalna rurka raz za cas to nie je az take zle... pri starsej som ju pouzivala dost casto - niezeby sa nemohla vykakat ale mala hrozne vetry.. a vobec jej to neublizilo...
skor by som skusila take pomocky ako tu zeleninku lebo ten traviaci system je predsa este malo vyvinuty 😉 😉 ale co bolo to bolo, nie??? 😉 😉 nikto nezomrel a zijeme dalej a sme zdr 🙂 avi

jevel
11. aug 2009

miskachrumka - a tvoj malý mal problém s kakaním , ktorý si musela riešiť priskorým zavádzaním príkrmom?
rek.rurka sa používa ,keď sa dieťaťko nemôže samo vykakať. pri mrkve skôr zapeká.

ohľadom príkrmov - to nie je vec názoru ale informovanosti. 😉

miskachrumka
11. aug 2009

no vidis markiza pre nas to malo chvalabohu spravny ucinok !!!!!!!a už to neriesim teraz stym nemame problem!klop klop klop!tak mi napis tie onkejsie sposoby chcem ich vidiet!vsetky!!!!!!!!!!!!!apon ich napisem alebo poviem mamickam co tie tvoje onakejsie sposoby nepozanju no sip...........cakam!

megi93
11. aug 2009

Smilly a Jevel ja som pýtala doktora, či jej ho nebudem dávať iba v noci, alebo do kaše a povedal, že chlebík jej ráno nemám dávať, radšej to kravské a v noci môžem pokračovať, ale aj to by skôr nahradil kravským. Neviem, asi aby sa to ešte nezhoršilo....Alebo aby jej to zbytočne nedráždilo bruško, lebo podla neho to vraj bude niečo mechanické (?), že to nie je alergia ani žiadna látková reakcia, alebo intolerancia, ale proste jej to nadrapuje bruško a je to zbytočné

miskachrumka
11. aug 2009

a problem s kakanim a nemoct sa vykakat je asi nieco podobne si myslim vkuse je to otom jednom je to kakanie!sktorym maju hlavne chlapci problemy!

miskachrumka
11. aug 2009

smily presne prenas bolo halvneze nam to pomohlo a to je vse!!!!!!!!!

suem
11. aug 2009

Markiza aj mne sa marilo, ze detom sa dava proti hnackach ryzovy a mrkvovy vyvar. Nie som si ista tak som to radsej nepisala, ci ta mrkva nebola kontraproduktivna ...

markiza
11. aug 2009

chrumka, napriklad spravne robenou masazou, cvicenim.

miskachrumka
11. aug 2009

no to je jeden si hovorila ze ich je viac!tak cakam a ked masaz nepomaha ci si myslis ze masaz pomoze kazdemu!

markiza
11. aug 2009

ano suem, mrkvovy, ryzovy vyvar je dobry pri hnackach a zazivacich problemoch.

smily
11. aug 2009

miskachrumka 😉

moja teraz nieze ma problem sa vykakat ale ide jej to tazsie... odkedy sme zacali s prikrmami tak tu stolicu ma taku hustejsiu a mala si bola zvyknuta ze si len prdne a mala plnu plienku a teraz musi chudatko tlacit....

zajtra ideme na druhe ockovanie tak sa normalne bojim...

megi93
11. aug 2009

yvka, nutriton odmietala ako všetko ostatné od nutrilonu :( a neberiem to ako hádku 🙂

A rektálna rúrka mi príde fakt zaostalý prístroj na to, aby sa dieťatko vykakalo. My sme mali problémy s vetrami ale rektálna rúrka.... akože keby to už bolo fakt brutálne, tak ok, ale sa tu všetky oháňate najnovšími trendami vo všetkom a odrazu rektálna rúrka??? ktorá sa používala v časoch nášho detstva?

yvka1
11. aug 2009

megi a ešte k tomu rrefluxu,keď je naozaj slabý tak sa dá ťažko vyšetriť.

markiza
11. aug 2009

chrumka to mas ako s tou mrkvou

megi93
11. aug 2009

Naša odkedy papá normálne veci tak kaká ovela lepšie, pri každom papaní. Predtým kakala raz za deň, takže je to individuálne

yvka1
11. aug 2009

rektálna rúrka ale nie je to čo bol kedysi teplomer,kt.nám dávali naše mamy.a veru vďaka nej si malý vytrpel oveľa menej bolesti

smily
11. aug 2009

no nasa kakala skoro pri kazdom prdnuti a teraz raz za den...a chuda sa narobi...

megi93
11. aug 2009

yvka, mlže byť, ale prečo len z nutrilonu? Keď zje čokolvek iné, hodí sa na brucho,, štvornožkuje a je v pohode. Keď vypije čaj aj vodu, je tiež ok. Keď spapá jogurt, alebo keď sa napila kravského mlieka, bolo to ok, len nutrilon, resp. UM. Keď vypila sunar, tak ho ešte ani nedopila a už vracala prudom a všetko šlo von...

sophie1981
11. aug 2009

no podla mna je lepsie rurka ako mrkva.... 😝

smily
11. aug 2009

rektalna rurka je dobra pomocka ale netvrdim ze ju treba pouzivat stoj co stoj. ak to ide inac to je super ale ked nie tak co nechat dieta trapit sa??

megi93
11. aug 2009

smily, ved hovorím, že ak by to bolo už fakt velmi, tak jo, ale niektoré mamičky už dieťa bez rurky ani nenechajú kakať...