Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

petrajurinova
27. jún 2012

@maca_p Larva je nedospělé (juvenilní) stadium živočicha s vývojem nepřímým. Postupně (nedokonale) nebo přes stádium kukly (dokonale) se změní v dospělce.
Hmm.... když tak znovu pročítám tvé příspěvky, tak na mě působíš nedospělým dojmem - takže z mého pohledu @pastelka74 má svým způsobem pravdu.

maca_p
27. jún 2012

do troch rokov veku dietata som zabudla dopisat
@chovancova27

maca_p
27. jún 2012

@petrajurinova si zabila 😀
takze si uz aj psycholog 😲 dokonca...

bubush
27. jún 2012

@maca_p ona larvu nemyslela konkretne teba ale inu osobu dost podobnu tebe ale ked si sa chytila 😉

bubush
27. jún 2012

@maca_p no a s tymi financiami nemas teda pravdu, nie kazdy ma na to aby zmakol vstupne pre rodinu a este aj jedenie, ktore je predrazene, ok pokial niekto na to ma, v pohode, je to pohodlne ale niekto chce dopriat deckam aspon trochu kupka tak musi obetovat "par" drobnych na vstupne a radsej kupi rozky - myslim ze su dokonca zdravsie ako langose ktore tam maju v ponuke 😎

zabka8423
27. jún 2012

@maca_p no vitaj mudra 🙂 travnica zatvorena, ale okolo je kvantum liecivej vody, ktora bola v travnici. smrdaky liecia detsky atopicky ekzem odjakziva.
nie, na rybniky nechodim, chodim na velmi sofistikovane kupalisko s nerezovymi bazenmi a mnozstovm atrakcii a nikto tu o pasteke nepisal. okrem toho, na kupko sa nechodime smazit ako kurata na grile od rana. ale ty to vies asi najlepsie.
ty vies vlastne vsetko najlepsie, ze? 😀
si vskutku zabavna, ako aj tvoje komentare.

zabka8423
27. jún 2012

@pallacinka
@chovancova27
presne, u kazdeho moze byt spustacom nieco ine, ale je ine atopicky ekzem v detske a ekzem u dospeleho. je blbost nechat postit dieta. u dospeleho ok, ale potom moze zacat postupne jest a cokolvek z toho moze zase vysev zhorsit. tu clovek nikdy nevie. ale na to, aby si prisla, ze co je spustacom, tak holt musis skusat a zapisovat si, inak to nejde. teraz uz je tolko dostupnych veci, no mne davali naozaj ekrazity hormonalne, niektore maste mi vyzrali aj pigment, cize sa na niektorych miestach ani neopalim. teraz je to uz fajn, fungujem na vsetkom a so vsetkym. a mlieko - ako ktore, na to som tiez prisla, ze napriklad nemozem rajo mlieko, tesco mlieko. neviem preco. to sa vyhadzem. kupim od ineho vyrobcu, resp. spracovatela a nemam problem. z cokolady sa vyhadzem len z tych typu milka a podobne. ale z kvalitnej sa nevyhadzem nikdy.

sweetsuzi
27. jún 2012

@zabka8423
@bubush
@petrajurinova Zaujimave ze na podrypovanie ma @maca_p energie dost, ale k mojim argumentom ani ťuk 😀 😎

slivka3
28. jún 2012

@pastelka74 Aj u nás to tak bolo keď boli deti menšie,to bol aj liter mlieka denne,ale nástupom do škôlky som to obmedzila len na ráno a večer.Ani moja Adelka ráno moc nechce jesť,tiež len to mlieko a trochu zobne guličiek,piškót,ale stane sa,že ani nie,ale zas jej robím vždy svaču rohlík alebo chlieb a to musí zjesť,potom má obed a keď prídu domov o pol štvrtej tak už len jogurt,misu ovocia niečo sladké alebo slané a nakoniec večera,po večeri ich obľúbena flaška mliečka. 😀

chovancova27
28. jún 2012

@maca_p vdaka, ten Lipicar skúsim, exomegu používame dlho, super premasťuje... excipial som hned zistila že nám vôbec nepomáha, potrebujeme skôr premasťovací krém

@pallacinka Ďakujem krásne za povzbudenie, ja sa to práve snažím vyliečiť tou stravou a krémami bez hormonov, tak uvidím... niesú to žiadne drastické diety si myslím, mlieko človek nepotrebuje, tak isto mäso, dá sa to všetko nahradiť rastlinnými produktami a myslím, že aj ty si toho zástancom @pallacinka🙂 @zabka8423 Len keby sa už nejaké výsledky aj ukázali, lebo je to na porazenie ked sa malý vnoci zobudí a hodinu v kuse sa s plačom škriabe a nevieme mu nijako pomôcť to je najhorší pocit na svete:((

iva_kucerova
28. jún 2012

tak jsem včera zkusila Ivance večer dát po měsíci kaši (před měsícem se s ní dávila) a opakovalo se přesně to, co před měsícem.....podle doktorky sice mám začít přikrmovat až od půl roka, ale to by se asi naučila jíst rozmixovaný věci až někdy ve dvou letech ☹ Tak už nevim, jak do tý naší holky něco dostat, prostě nezvládne spolknout nic, co je hustější než mlíko ☹

pastelka74
28. jún 2012

@bubush ...dakujem že si odpovedala za mňa....chytila sa,ako som predpokladala 😀 😀 😀 alias...trafená hus zagága... 😀 😀 😀 😀 .....keby si ten môj príspevok @maca_p prečítala celý,tak by negágala že som ju určila za larvu....vybrala si sneho iba to,čo sa jej hodilo aby mohla rýpať dalej....ale na pobavenie mi to stačí.... 😉 ,pekný deň,dievčatá..... 🙂 🙂

gazovicka
28. jún 2012

@iva_kucerova este je malicka, ma cas... ja som tiez zacala prikrmovat od toho 4 mesiaca, ale moj maly nemal az taky problem s trosku hustejsim.... skus jej to teda mixovat a riedit vodou tak, aby to mala take riedke.... a postupne odoberaj vody ...

pastelka74
28. jún 2012

@lussy23 .....dievčina a si ty normálná.....????...my máme ísť do svojej témy???? však my sme tu!!..Netabuľkové!!..to ty tu nemáš čo robiť...nemáš deti o výchove a starostlivosti o deti,stravovaní vieš akurát veľké prd!!...tak neviem načo sem chodíš 😠 😠 😠 😠 ....tie tvoje vety:...to je škodlivé tamto je škodlivé!!!....ty čo doma jedávaš korienky,doma dorábané potraviny...žiješ v bio a v eko???....tkáš si doma látku z ktorej si potom šiješ šaty??....ideš mi už pekne na nervy,sa uvedom!!!!....na čo sem neustále lezieš a neustále iba opakuješ aby sme to pred deťmi nejedli a aby sme im nedávali nič čo škodí!!.....chod sa ventilovať medzi tabuľkové..tam ti tieto tvoje kraviny do neba volajúce budú hlatať a chváliť ťa aká si zodpovedná v tak mladom veku....dievčina moja....lutujem tvoje potomstvo už teraz.....ked si predstavím aké detstvo ich čaká pri tebe........ ☹ ☹ ☹

pallacinka
28. jún 2012

@chovancova27 Vynechanie masa a mlieka urcite nie je drasticke, mas pravdu, tiez som toho nazoru, ze v strave nechybaju a malej ich ani nedavam 🙂 Drastickou som myslela dietu mojho muza- tyzden nejest vobec nic, dalsi tyzden iba mrkvu a petrzlen, dalsi tyzden plus ryba a ina zelenina. Spravil to takto asi 3 krat, schudol 15 kil a vyzeral hrozne. Az na ten ekzem, ten mu teda ako zazrakom zmizol. Teraz je vsetko, ma o 20kg viac a ekzem najhorsi, aky kedy mal. Verim, ze sa dockate vysledku, je to beh na dlhe trate, musi to byt velmi tazke, ale verim, ze uz coskoro budete v cieli 🙂

ladaa20
28. jún 2012

@iva_kucerova ahojky zkus nejdřiv řidkou kaši aby tekla a ob den přidavej o trošku vic aby byla hustší až dojdeš ke konzistenci kterou chceš

ladaa20
28. jún 2012

ahojky holky mužu se přidat docela se mi vaše diskuze libi o co vše tady kromě jidla jde nestiham vše přečist

jurkovamiluska
28. jún 2012

@maca_p nie niesom ani spravca, ani zakladatel, len mi pride troska na hlavu, ze tu pride poucovat dievca, ktore nema ani jedno dieta. nevie absolutne nic o strave ani o vychove, a to, ze dam 8mes. dietatu slahacku, je len a len moja vec, nedam mu ju predsa celu, ale 2-3 lyzicky a priberie s toho 20kg??? moje dieta ma plnohodnotnu stravu aku ma mat a sem-tam ked dostane nieco na kostovku este nikoho nezabilo. neviem naco sem do tejto temy chodis, ked sa s nasimi nazormi nestotoznujes. ja sa tiez nikde nepcham, hlavne tam kde ma nechcu!!! nebudem sa vsade robit mudrou a vsetkych kritizovat.

zabka8423
28. jún 2012

@chovancova27 ale pokial ma ekzem aj napriek tomu, ze ho "liecis" stravou, tak asi to bude nieco ine. mate aj nejake antihistaminika? lebo preto sa skrabe, kvoli histaminu. to neutlmis dietou, ale liekmi, bohuzial. neviem ake antihistaminika sa pouzivaju pri malinkych detoch, ale treba to riesit. osobne viem, co to je skrabanie a svrbenie a niekolkokrat som skoncila aj na hydrocortisonovych infuziach. kozna vam co hovori?

chovancova27
28. jún 2012

@zabka8423 No veru, je to beh na dlhú trať... ale skúšame to a hotovo🙂 ževraj po roku kontrolovanej stravy by mal byť vidieť výsledok. Antihistamiká používame Fenistil kvapky, ale moc nám nezaberajú, nič iné pre detičky nieje. tak natierame a natierame ako o život... ku koznej nechodíme, máme detskú dr. ktorá sa vyzná viac ako kožná, zarábané maste s kys. mliečnou nám ona predpisuje, a hormonálne maste nechcem. budeme sa trápiť s homeo a snád príde postupne nejaký výsledok.

zabka8423
28. jún 2012

@chovancova27 to nemyslis vazne, ze pediater vie viac ako dermatovenerolog?? no rozhodne by som dieta nenechala tak dlho bez kozneho lekara, su maste aj nehormonalne, ale pediater ich nemoze predpisat a rozhodne by som nenechala dieta, aby sa trapilo neznesitelnym svrbenim. no a co, po roku akoze ekzem zmizne - atopicky, naozaj? 😉 a potom bude v skolke, tam je ina strava alebo staci, ze si od niekoho vezme cukrik v skolke, dietatu to nevysvetlis a ked aj hej, tak ked nebude s tebou, moze spravit opak, dalej skola, spoluziaci daju ochutnat a skoncite v nemocnici. Fu, ako je to tvoje rozhodnutie nechodit ku koznej, ale toto by som svojmu dietatu neurobila. Uz prave z dovodu, ze viem, o com to je.

zabka8423
28. jún 2012

casto sa tu stretavam s tym, ze MATKA si MYSLI, co je pre jej dieta najlepsie. ale je to naozaj to najlepsie? Plati jedno pravidlo. nemysli si, ze si mysli...a to hovori za vsetko. mamy rozhoduju za deti, ze teraz spravim toto a dieta sa toho bude drzat a castokrat skor dietatu ublizuju - nevedome.
Som stastna, ze nie som super matka a nemyslim si, ze len co ja poviem, je pre moje dieta najlepsie 😉

chovancova27
28. jún 2012

@zabka8423 zatial nas ku koznej neposlala, vzdy nám niečo predpíše a skúšame. Hovorí, že to isté by mi dala aj kožná. teraz ideme na vlastnú žiadosť do Bojníc k nejakému vychýrenému kožnému, dr. z Iranu či odkial, tak som zvedavá čo povie.

kaja73
28. jún 2012

@chovancova27
@zabka8423 no je to dost indivindi s tym ekzemom-moj ho mal dost zly,ale dieta-bezmliecna-ozaj prisna v trvani 10m -pomohla a ekzem je fuc-a to moze uz jest kyslomliecne vyrobky a napr aj palcinky kde dam normalne mlieko-len ho nepije to je cele,ale dietu uz nema ziadnu a ozaj to funguje.
Ak je dieta vcas a ozaj prisna,tak sa casto ozaj podari ekzem uplne vyhojit a aj nabehnut na normanu stravu sa po cca roku diety da-teda v pripade hlvane mliecnej alergie-ine druhy neviem ci vymiznu.
PS-tiez nam koziar vobec nepomohol-len hormony dvala a takto sme to vyriesili cistou bezhormonalnou cestou,len vdaka diete. kremy som pouzivala len zinkove na cerven a eucerin-ten mastny na premastenie-to je vsetko.

zabka8423
28. jún 2012

@chovancova27 no, ja ti poradim moju koznu MUDr. Daša Hrnčiarová, Kráľovská ul., Skalica. Mylsim, ze cestu mas rovnako a mozem ti povedat, ze pred 15 rokmi som spravila to najlepsie rozhodnutie, ked som sla k nej. Pediater ta posielat nemusi, dnes bez sprievodneho listka prides sama a vezme ta. Nie je z iranu, ale je to ta najlepsia kozna za cely moj zivot a ze som si uz stretla a vystriedala mnoho 😉

chovancova27
28. jún 2012

@zabka8423 v Skalici som bývala 16 rokov🙂 uvidím ako dopadneme v Bojniciach, nejde o to že je z Iránu🙂 môže byť aj z Podkoziniec🙂 len nech pomôže aj bez hormonov normálnou cestou... Ale vdaka za tip, ak iranec nepomoze, pojdeme do SI.

zabka8423
28. jún 2012

@kaja73 vidis, ja zinok nemozem vobec. velmi velmi mi pomohlo more na nejaky cas, lenze to bolo za sociku raz a mala som par rokov pokoj. skoda, ze sa nedalo castejsie cestovat. boli sme v juhoske. mozno by mi to ako dietatu odpalilo ekzem uplne. bola som aj v smrdakoch, mam ich aj tu za rohom, aj vajcovu vodu smradlavu, ked je velmi zle, idem si nacapovat k pramenu a robim obklady. pomahala mi jarisova voda ci ako sa to volalo. no ale nedajboze nejaky infekt do rozskrabaneho a i´hned impetigo, atd. no prezila som si svoje.

kaja73
28. jún 2012

@zabka8423 tak je nemyslim cisty zinok, ale bezne kremy na zapareniny-sudokrem,bubchen,niveu s 20% zinku-ta malemu sadla najviac-su dobre na staihnutie zapalu-teda cervene.
Skoda ze si v detstve nemala ozaj prisnu dietu v trvani aspon rok-mohlo to zabrat-telo po urcitej dobe zabude ze reaguje alergicky-netyka sa to vsak napr alergie na ryby ci arasidy-to su celozivotne potravinove alergie 😝

chovancova27
28. jún 2012

@zabka8423 tento príspevok _matka si myslí_asi patril tiež mne🙂 NO ja nie že si myslím, ja chcem pre moje dieťa to najlepšie. Ked už sme u tej stravy, ekzem ide z vnútra. To znamená, že stravu treba upraviť ako prvú, už od takéhoto malinkého dietka. To že tu niektoré mamy dávajú 10-mes dietku suchú salámu... nekomentujem, len toľko, že to ani ja nejem. Na takúto stravu som prešla s malým spolu aj ja a cítim sa výborne. Čo sa kožnej týka, najskôr skúsime prírodu-homeo, liečiteľov, popri tom aj nejaké tie doktorské maste. Nevrdím že všetko viem najlepšie, denno-denne študujem o ekzeme viac a viac a skúšam všetko dostupné. Dnes sme boli u novej liečiteľky a povedala mi pre mna novú vec - malému slabo funguje lymfatický systém. Čo mi znie celkom logicky. Tak ideme skúšať liečiť ďalej. Toto je asi môj posledný príspevok v tejto diskusii, idem späť do nášho ako to voláte bio a eko🙂)

pallacinka
28. jún 2012

@chovancova27 Inac ja sa vo vela veciach citim tiez netabulkova, no z druheho pohladu- nedavam malej to, co by uz podla tabuliek mohla a co vacsina deti aj dostava 🙂 Je to cele relativne, kto kam patri 🙂