Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

womenne
23. júl 2009

stači ked si pozrieš od kolkych je mesiacoch.

aj mne už lezu na nervy a tiež aj predlžene posledne pismenka sa mi to miha pred očami 😀

tekvica
23. júl 2009

do 6 meisacov by sa babetka nemali natierat nicim, je to silna chemia, myslim UV faktor, potom mineralny UV, ma ho napr. daylong, alrebo bioderma.

tu pisali baby aj slusne, preco urcite potraviny nedavat, preco si niektore nedaju povedat? co ich vedie k absolutnej ignoracii lekarskych odporucani?

sama som raz chcela kupit klokanku, vsade som sa bila do prs, aka je super. potom som si dala povedat, ze klokanka je nezdrava pre babo, pre chrbticu, genitalie, sama som si nieco nastudovala a kupila ergo.
o tom to je, ok, nebudem nadavat , ale poradim.

a dam si poradit. a tiez si nieco sama nastudujem, v dnesnej dobe, ked je k dispozicii net a kopec casakov o babetkach to nie je predsa problem.
potom s anebudem pytat, co je zle na zeleri, ci piskotoch a slizikoch ...
a nebudem okolo kopat ako splaseny konik

miskachrumka
23. júl 2009

tak potom naco ich vyrabajuuuuuu???????ked su nezdrave aj tie sedacky ze si vnich kazia chrbticeeeeeeeee

tekvica
23. júl 2009

a naco sa vyrabaju cigareta, alkohol.... ?

miskachrumka
23. júl 2009

kamilka pardon mam citlivy pc

miskachrumka
23. júl 2009

lebo fajci viac ako polovica populaciia o piti už ani nehovorimmmmmmmmmmm ja fajcim a aj keby stali neviemkolko tak si ich budu fajciari kupovatttttttttttttaalkohol neznasam a aj alkoholikovvvvvvvv fujjjjjjjjjjjjjj

tekvica
23. júl 2009

inak ma zaujala briketa, tusim ona pisala, ze dojcila do 9 mesiaca, ma to zaujalo, preco 😉

goga03
23. júl 2009

miskachrumka, ked tie susienky obsahuju normalnu muku to znamena ze obsahuju aj lepok.

mozem sa len spytat, preco mu chces davat susienky? fakt ma to zaujima. mojmu som dala tie hami safari, ked mal osem mesiacov, lebo svagrina mu ich kupila a nevyzeral ze by sa siel za tym potrhat. ovela viac mu chutia ti kukuricne chrumky, taki ti cervovia, asi viete co myslim, je to z kukuricnej muky a bez soli. to sa mu strasne paci, ze to moze zuzlat.

a este jedna vec, na tej svieckovej, co tu stale spominate okrem toho zeleru a trochu soli nevidim az tak tragicky, skor ma zarazilo, ze niekto da 5 mesacnemu dietatu pribinacik a tvaroh,co je taka bomba na oblicky ze az. a este sa cuduje, ze mu dieta nespi v noci. vsak tie oblicky museli pracovat ako dive este tyzden, :(

tekvica
23. júl 2009

ano, ta akoze svieckova je myslim fajn,na ten zeler az, len ked tam dala mamicka zo tri zrnka soli, ktore ani necitit, tak by ma zaujimalo, ze preco ich tam vlastne dala.
lebo koli chuti nie, ak to necitit, ale oblicky to zacitia.

inak nikto nie je absolutne tabulkovy, kazdy sa riadi aj intuiciou, takze tao tema je pre kazdeho.

len niektore sa riadia v urcitych oblastiach vychovy a vyzivy odporucaniami lekarov.

miskachrumka
23. júl 2009

goga lebo mu chcem trosku pozmenit chut mliecka pijeme humanu ar a on mu ju už nechce tak som mu ju chcela trosku pozmenit a davat lyzickou a doktorka povedla ze mu tam am dvat piskoty postruhane ale kae npovedala a ten lepok mi pislal jedna maminka ze obsahuju lepok a ako ci tam tak tam nije nuc pisaneeee o lepku!

bejbypd
23. júl 2009

no teraz som sa nasrala ja doteraz som bola slusna nie zaryty odporca zdravej stravy ale podla mna normalny clovek...womenne trosku si ma nahnevala ty ale pisala si to rozculene takze beriem na vedomie 😉 mukky napisane celkom pekne a slusne...ale atrami k tebe nemam slov ty si ma tak nasrala ako este nikto na koniku ty sa uvedom ako pises a ze som svojej malickej v brusku hovorila cikulka a co?aj susku volame ze ideme natriet cikulku pre mna to nie je vulgarne slovo...ja som sa do teba nenavazala ze svojmu dietatku hovoris decko nemala som k tomu ani jenu pripomienku tak by som bola rada keby si nebrala do huby co som napisala ja ak to nebolo doslova urazajuce...dakujem.a dalej naozaj som mala radost z tejto temy ale asi by sa mala zamknut pre to ze tu nikdy nebude pokoj...atrami ty si jedna nevychovana zenska ktora tu uraza ine mamicky da sa to napisat aj inak ako ze naco sme mali zdrave decka a podobne...ale to ty zrejme nevies takze budem velmi rada ak ta admini zmazu v hesle pravidla neurazaj neprovokuj...baby naozaj si vas vazim verim ze ste dobre mamy aj ked sa to obcas prehana ale ved kazdy robi ako najlepsie vie....ale tymto v tejto teme koncim uz nemam sil sa s niekym bavit rozumne ked ja mam 21rokov a viem komunikovat podla mna na urovni a ze to starsie zeny podaktore nevedia je mi len luto...takze budem rada ak niekedy s vami popisem cez ip ale v tejto teme uz nie...drzte sa

miskachrumka
23. júl 2009

ako madarrrrrrrrrrrrr 😀

goga03
23. júl 2009

miskachrumka a nad zmenou mlieka si neuvazovala? ked ti tu humanu nechce? alebo ste uz vyskusali vsetko?

kamilka12
23. júl 2009

ja som tak trochu netabulková preto, že sem tam dávam "pohárik" Hipp..Tiež by som bola rada poučená, či je to až tak zlé...lebo aj na to sú rozne názory. Moja dr. mi povedala, že zlé to nieje..iba drahé. A ja si tiež myslím, že radšej mu dám napr. v zimnom období Hipp, ktorý je BIO, ako varit zo zeleniny zo supermarketov, v ktorej je kopec chemikálií a to nehovorím o tom, že tú zeleninu chytí do ruky v obchode 100 luďí s chrípkou 😒

Ale ak mi niekto slušne vysvetlí, prečo nie je dobré "poháriky" dávat...rada sa poučím 😉

miskachrumka
23. júl 2009

bejbypd už budes ja ty zla ako ja ze sme vulgarneeeeeee 😀 ja som tiez taka ze si napisem svoj nazor a je fuk co si myslia inyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy len tak dalejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj baby pozor zas vykricnikyyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😅

miskachrumka
23. júl 2009

nie goga lebo pravdu povediac ani doktorka to neodporuca a tak isto mu zas nechcem zvykat brusko na uplne nieco ineeeeeeeeeeeee ☹

miskachrumka
23. júl 2009

presne tak ja si radsej tiez kupim už v poharkoch zeleninku a ovocie ako kupit normal a chytalo to miolion ludiiiiii fuj 😝

goga03
23. júl 2009

kamilka aj ja davam obcas pohariky, ale citam co maju v zlozeni. myslim si ze na cestovanie su pohariky lepsie ako varena strava ktora sa ti cestou moze pokazit. a to s tou zeleninou v zime nas pravdu.
aj ovocie som davala zo zaciatku v pohariku - sunarek - to obsahuje len ovocie a ziaden cukor a konzervanty. sme zacali s ovocim, vtedy kedy ty a to vtedy cerstve ovocie nebolo a radsej som mu dala z poharika ako kupovat nejake dovazane broskyne, co sa trhali este zelene a dozreli cestou v kaminone. tot moj nazor.

inak jedinej tabulky ktorej sa pridrziavam, je ta, kde je popisane, ktore potraviny v ktorom mesiaci sa mozu pridavat.
samozrejme oliver uz ochutnal aj normalnu piskotu z vajec, ked si zobral od starsieho kamarata. tak som mu ju nechala, nechcela som mu ju vytrhavat z ust 😀
nikdy som mu ale navazila ci je masa 50 gramov a podobne extremy ako tu boli popisane na adresu tabulkovych mamiciek.

tekvica
23. júl 2009

kamilka, ja mam rovnaky nazor, hlavne v zime mi pride, ze pohariky su vhodnejsie ako ta gumena akoze zelenina, striekana, dovazana cez pol sveta a stale chutiaca ako podosvy.

ale napr. vcera som pozerala hipp a tam nieco na prvy prikrm a v rohu- s nizkym obsahom sodika/jedlej soli 😠

miskachrumka
23. júl 2009

atrami ja som tiez konfliktna a pre niektore aj drza ale ci už zili mi to netrhaaaaaa nenecham si skakat po halve ale suhlasim s bejbypd to si prehnala a ze si nevazime zdravie nasich deti tak to si už fakt trafila do cierneho pre mna !!!!!!!!!!a ja pre ostatne mami je najvecsie stastie mat zdrave deti!!!!!!!!!!!!!!!!!a nepoznam mamu ktora by chcela zakzit svojmu diatatu zdravie prebohaaaaaaa

kamilka12
23. júl 2009

goga - presne..ovocie nám začali papať vo februári..tak aj preto som volala ten pohárik. A tiež sa dodržiavam iba toho..čo a aká zelenina a ovocie sa v ktorom mesiaci može (napr. ten zelen tam do roka nieje určite, tak ako aj jahody).

tekvica - tiež som si to tam všimla .. 😒

kamilka12
23. júl 2009

som to napísala ako po maďarsky 😀

markiza
23. júl 2009

chrumka, vacsina mam totiz vie ktore obilniny obsahuju lepok a ktore nie, takze sa neohanaj, ze nepisu ci keksiky obsahuju lepok...

a toto je inak dobra veta "nie goga lebo pravdu povediac ani doktorka to neodporuca a tak isto mu zas nechcem zvykat brusko na uplne nieco ineeeeeeeeeeeee ", hlavne ze zmenit mlieko je podla teba vacsi problem pre brusko a kadejaky prikrm 😖

markiza
23. júl 2009

ako kadejaky prikrm

goga03
23. júl 2009

preto ja na tych poharikoch citam zlozenie, lebo uz som sa par krat pekne obabrala. napr. spenat pre 6 mesacne dieta a v zlozeni je smotana :(

miskachrumka
23. júl 2009

ja davam malůemu prikormy ktore moze si ma mylis ja davam malemu kasicky ktore moze a tak isto aj vyzivy len mrkvove a jablkove a bananove si ma mylis a som prsvedcena ze mu horsie spravy ine mlieko zas nieco uplne ine ako nejaky vyziva alebo kasicka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

miskachrumka
23. júl 2009

opravujem sa malemu prikrmy

cestovatelkaandrea
23. júl 2009

baby niektora z vas sa tu pytala, ze kolko ma dieta vypit mlieka za den.
po mojej porade s doktorkou je to 130ml na kilo vahy dietata za den. cize ak dieta vazi 7kg tak je to 910ml mliecka za den. to plati pre deti ktore su len dojcene alebo krmene UM. od zavedenie prikrmov cize 6-8 mesiac staci ak dieta vypije okolo 750ml mlieka a od 8-12mesiacov 500ml mlieka. po roku v priemere deti vypiju 300ml mlieka. inak lekari v NL do toho mnozstva mlieka od 6 mesiacov rataju vsetky mliecne pokrmy ako jogurt alebo kase.

jevel
23. júl 2009

http://www.superdeal.sk/hami-detske-susienky-sa...

miskachrumka - tu je zloženie sušienok a je tam napísané, že obsahujú lepok.

miskachrumka
23. júl 2009

dakujem zaujimave ze to na krabici nieje napisaneeeeeeeeeeee