Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

janicka14
20. júl 2009

suhlasim so zuzulou25

roka96
20. júl 2009

my sme s jedením tiež opatrní.. nie sme tabulkový, čo sa týka výchovy to robíme podla sebe ale čo sa týka stravy, dávam velký pozor, fakt to može sposobit v budúcnosti strašne velké problémy dietatku ... jogurt sme mali skor ale nie podla mna moc skoro a urobila som to pre dobru vec.. kojíme sa stále a papáme stále zdravé veci a myslím si, že ostatných vecí sa ešte napapáme až až....solím velmi málo a sladkosti nejeme skoro vobec..
ale preto nebudem niekomu písat, že je hlúpy alebo pod.. to my tu vadí na mk preto som ja v tejto téme.. nechcem niekoho poučovat alebo urážat obzvlášt ked ho nevidím, nepoznám.. myslím, že každý má svoj rozum a snád si prečíta čo ako škodí a može sposobit dietatku v neskoršom veku..ja to tak robím prečítam si názory a výskumy atd a potom si o tom urobím ja sama obraz a riadím sa svojou hlavou...
len tolko .. som sa rozpísala 😀 😀

roka96
20. júl 2009

ja tiež súhlasím so zuzulou25.. ale fakt má každý svoj rozum.
kámoška dávala synovi fašírky asi mal 5 mesiacov frajerka, že mu chutí.. jogurty papal od 3 mesiaca a aj klasické mlieko... teraz má malý total oslabenú imunitu, alergiu na krav. mlieko, alergiu na strašne vela vecí, a sa čuduje z čoho..

edusik
20. júl 2009

ahojte, my mame este len mesiac, ale uz teraz mi tecie pena z ust, ked vidim svokru... lebo ako to ze mam malu volne na hrudi, ze nepouzivam perinku, ze nemazem zadocek, ze nekupem kazdy den...

zuzka1.
20. júl 2009

ja mam tiez kamaratku, ktorej ked poviem, ze maly poriadne nepapa, zacne sa "vytahovat"ako jej mala ma pol roka papa od 4.mesiaca vsetko,(jahody, malin,my ockolada, maso pecene!!!!! tvaroh, krupicu,), ze oni problem s papanim nemaju. nie je problem, ked zje, problemy pridu neskor, ale darmo to budem vysvetlovat zene, ktora dava malu od 4 mesiaca do pavuka a hovori, ze mala sedi od 2 mesiacov(vypodlozena vankusmi a vsetkym moznym), nebudem predasa vysvetlovat, co sa poklada za sedenie, co za pretacanie, co za pasenie konickov, ake je polohovanie na brusku dolezite, a podobne. mylsim, ze tkaato netabulkova nie je ani jedna mamina.

krpito
20. júl 2009

roka96, konečne niekto napísal podstatu veci 🙂
Mne je jedno, nech dávajú maminky svojim deťom aj biftek s vajcom od dvoch mesiacov, aj všetko čo tu vymenovali, je to ich vec, ale zabudli na to podstatné, že sa to prejaví neskôr (samozrejme nemusí). V dnešnej dobe alergií a ekzémov, rakoviny a pod. netreba riskovať, ale znova opakujem, je to na zvážení každej matky 😢

zuzka1.
20. júl 2009

my sme nedavali do perinky, len preto, ze bolo horuco a zvykli sme si tak. Maly bol spokojny, na pevnom rovnom matraci. Ale rychlozavinovacku sme pouzivali.

edusik
20. júl 2009

dnes sme boli v poradni aj aj doktorka mi potvrdila ze davat babo do perinky v tych horucvach je utrpenie... a napr. ja zase nedavam malej ani vodu ani cajik... ked si pyta tak si ju prilozim, ale zato doktorka mi zakazala pit Hipp pre dojciace, ale uz som si tak zvykla na jeho chut, tak ho pijem.

martao
20. júl 2009

cestovateľkaandrea
ovocné výživy sa aspoň približujú chuťovo ovociu, ale mäsovozeleninové sa ani trochu nepodobajú normálnej chuti a sú na jedno kopyto.

megi93
20. júl 2009

Ahojte, som rada, že je na svete viac takých maminiek ako som ja. Konečne normálnych a nie takých trafených, čo hladia pri každom prdnutí svojho dieťaťa do knižky, či je to v poriadku, keď je to pred obedom za 5 dvanásť 😀

Považujem za absolútny primitivizmus vypisovanie do témy, do ktorej nemám čím prispieť. Svedčí to o inteligencii dotyčných dokonaliek, ktoré svojim deťom možno škodia viac, ako si vedia predstaviť. Možno o pár rokov vyjde najavo, že deti chované podľa terajšej módy sú na tom horšie ako naše - chované a vychovávané normálne, podľa rozumu a materinskej intuície.

A osočovať niekoho za gramatiku???? Akože dovi dopo. To, že sa niekto pri rýchlom písaní nepozerá do gramatického slovníka a napíše to s chybami neznamená, že je to zlá matka alebo nejaký vypatlanec. Možno má viac inteligencie ako niektoré také, čo píšu kde nemajú a dáva svojmu dieťaťu viac lásky ako tie, ktoré trávia väčšinu dňa pozeraním do knižiek, či už v roku a pol môžem dať popučený zemiačik, alebo ho ešte malinkému predžuvať....
😒

krpito
20. júl 2009

megi93, to nie je o rýchlom písaní a nepozeraní sa do slovníka, to musíš mať v hlave 😉
K ostatnému nemá význam sa vyjadrovať, je to vec každej maminy. 🙂

roka96
20. júl 2009

v perinke sme neboli ani my.. iba v noci lebo mu vystrelovali ruky a budil sa na to.. aj v perinke sa budil ale mala som pocit, že menej... tiež sme prišli na svet v lete 😀 😀 a teplo sme velmi zle znášali 😅
zuzka1. ved to, ked aj mne kámoška hovorila, že on to spapá.. no keby to dám mojmu tiež spapá, lebo je jedák ale on ešte nemá rozum no nie??? on stále žobroní jest pýta od nás a my mu dáme sem tam ochutnat čo máme my ale to len na jazýček trošku... a je štastný, ale my už máme po roku...
so sedením 2 mesačného bábatka je to tiež zlaté... ved predsa každé vie sediet, ked ho dáš do tej polohy a podložíš no nie?? ale ja tu nie som na to, aby som to riešila..

megi93
20. júl 2009

No tak keď je to vec každej maminy, tak pototm načo sa sem ohlasujete...Osočuje Vás snáď niekto v ostatných témach, že ste zlé matky? Alebo že robíte chybu, lebo nevychovávate svoje deti tak, ako vychovávali Vás? Tak pototm neurážajte tie maminy, ktoré nepodľahli trendom novodobej výchovy a túto tému ignorujte

krpito
20. júl 2009

toto je verejné fórum, každý môže mať svoj názor 🙂

megi93
20. júl 2009

no to hej, ale keď ho poviem neikto v inej verejnej téme, tak ho urážajú, tak bola vytvorená táto.... ja viem, že má každý právo sem písať, ale je to už o vnútornej inteligencii nezapájať sa do diskusie, ak nemáš čo povedať a tliachať na prázdno niečo, čím pobúriš ostatných...to svedčí o charaktere

roka96
20. júl 2009

zuzka1 my máme po roku a nezjeme 2 chody.. bud polievka, alebo masko so zeleninou ryžou, zemiakmi alebo cestoviny.. vždy len jedno...

zuzka1.
20. júl 2009

roka aj my dame okostovat, nekrmime ho tym smaozrejme, ale ochutnat dame.
Nuz niektorym ludom to nevysvetlis, ze zje, samozrjeme,ze zje, na to je rodic , aby vedel co bude jest dieta.
Jedna suseda ma tretie dieta, o mesiac starsie, maly pil pomarancovy dzus, mulitz a podobne, kakao snad od pol orka, jedlo take ako vsetci, ostatne starsie deti boli tak isto "krmene" nic im nebolo, zatial, ale tento najmladsi chytil alergiu skor na vsekto, lebo ved vajecny bielok v 5. meisacxoch je uplne idealny. a potom s acudovala, ako ja obycajna mlada mama viem, ze sa to kakao, bielky, pomaranc ea podobne speciality nemsu jest.

krpito
20. júl 2009

megi93, myslím že tu nikto nikoho neuráža, len každý vyjadruje svoj názor 😨 a nikto tu "netliacha" ale reaguje a s charakterom to nemá nič spoločné.
Ak sa Ti niekoho príspevok nepáči, nereaguj 🙂 inak ma ten Tvoj prvý príspevok o "prdnutí dieťaťa" pobavil 🙂

miskinadamko
20. júl 2009

jeeej konecne normalna teeeeema, presne toto som mala na mysli uz velmi davno, len som nikdy nevedela ako by som takuto temu nazvala 😵 , niekedy mam po tých prispevkoch doslovne nervy, milujem prispevky tipu, jedna mamicka pise druhej kt. ma 12 mesacne dietako- a tvoja este nechodi??? a co jej je je nejaka chora? nas uz predsa davno beha!!! 🙄 😠 , mamicka 7-8 mesacneho dietatka- baby neviete kde sa daju zohnat topanocky? my musime uz kupit lebo nasa mala zacala behat 😀 🙄 . alebo take klasicke kojte za kazdu cenu, ako mozes prikrmovat napr. kasickou 4-5 mesacne babo atd no jednoducho otras, som zakladatelke tejto temy nesmierne vdacnaaa 😵 🙂

tekvica
20. júl 2009

uha, ale tu to zije.
tak v prvom rade sa ospravedlnujem, ak som niekoho dotkla. nechcem nikomu nadavat, ani buzerovat.

samozrejme, ze kazdy vychovava dieta podla svojho- dufam- najlepsieho svedomia a vedomia.
ALE- baby, uvedomte si, ze to ako a cim krmite svoje deti, ma velky vyznam. tu nejde o to, ze v skolke, skole im nebude nikto varit extra special super zdrave jedlo, tam uz bude ich traviaca sustava dostatocne zrela aj na sladkosti, aj mlieko, vajcia, tvarohy a neviem co este.

ale v utlom veku to tak nie je. sama som napsiala, ze som tabulkova mama, som, nehanbim sa za to, ale to neznamena, ze budem sledovat cas, aby dieta jedlo presne o 12 na obed a ked bdue jest o jednej, budem mat hlvaybolenie.
nie, o tom to nie je.

je to o tom, ze ak najnovsie vyskumy hovoria, ze tvaroh az po roku, pretoze zatazuje ladviny babetka, tak ho nebduem davat 5 mesacnemu, ak su huby tazko stravitelne, aj do dvoch ci troch rokov sa nedavaju, tak ich nedam, ak je mlieko najvacsi alrgen, tak tiez nebudem davat tak skoro, cokolada, koreneny gulas, to vsetko dietatu v takom rannom veku skodi ... atd atd, mohla by som pokracovat. tiez prve prikrmy v 11 tyzdnoch- to odobril pediater? vie o tom?

dieta nie je zmenseny dospely

o to ide. nie za kazdu cenu naplnit babetku rusko, ono to zje, ale zodpovedny je za neho rodic.

a argument, ze ved my sme jedli co vsetko ako babetka a tu sme- ano, tu sme, ale s akymi nasledkami , alergiami, ktore sa prejavia aj v 50- tke...
a tiez neobstoji argument, ze o par rokov to mozno bdue zas inak, no mozno bude, mozno vyskumy potvrdia, ze ani zuby si netreba umyvat, tak si ich nebudem uz teraz? lebo co ked ?

takze tak, tolko z mojej strany.

miskinadamko
20. júl 2009

megi jasne mas napisany nazov temy, tak neviem naco sa sem pchás a otravujes tu, v tejto teme na to nikto nie je zvedavy a ak mas rozum ty, tak sem neprispievaj....

miskinadamko
20. júl 2009

tekvica, zakladatelka tejto temy nieco na uvod napisala tak to prosim respektuj

miskinadamko
20. júl 2009

ako sorry ale nechapem, ved predsa ani v terminoch nevstupuju napr. majovky januarovkam, bratislavcanky , kosicankam, mamicky kocikov casualplay nedavaju rady mamickam kocikov jane atd, tu si pisu baby kt. su na rovnakej vlnovej dlzke, tak naco sem vstupujete s trakýmito prispevkami????

tekvica
20. júl 2009

a este k tej gramatike, ci sa ti niekomu paci ci nie, aj ta vypoveda o urovni -a nielen inteligencnej - pisatela. nemam na mysli styl chybicka se vloudila, ale prispevky, kde je evidentne, ako je to so vzdelanim pisatela...

ellinka777
20. júl 2009

Tekvica kvitujem....budu sa predhanat ktora co skor dala.... ☹

tekvica
20. júl 2009

tema je pre netabulkove maminy, nic sa nepsie o tom, ze ide o tabulky tykajuce sa len stravovania.
takze co ked tu sice pisu tie, ktore idu tabulkovo naplnit bruska drobcom, ale su uplne netabulkove, co sa napr, vychovy tyka?

krpito
20. júl 2009

tekvica 🙂

zuzka1.
20. júl 2009

no ja budem tiez asi co sa stravy tyka tabulkova, lebo okrem kinder cokolady raz za cas, nedavam jahody, maliny, citrusy, hriby, tvaroh.
Kravske v polievke-biela fazulova, sosovica, salatova omacka, inak nie.

vychovy-v podstate si teraz stale robi co chce, nie je jedovity, ked treba skriknem, ked ozaj robi co nema a este si predtym ukaze, no-no-no alebo nie-nie a predsa tam ide a podobne.

normalne, ze schiiiza, kto osm, co som?tabulka-netabulka?

ale dam mu smaozrjeme ochutnat ako som pisala.

zuzana030
20. júl 2009

miskinadamko,
nemá to význam, aj tak budú reagovať, aj ja som už poprosila ešte niekde pri začiatku a mnohé z nás, a nič..fakt bude najlepšie baby nereagovať, nech vstupujú..a zachvíľu si budú písať sami sebe, ak ich to bude baviť, jednoducho to treba akceptovať a ignorovať, vidíš, že nič nenarobíme, nepochopia..tak čo už 😀 😀 😀
asi im to robí dobre, tak nech.. 🙂 poslúžime, nie🙂
keď im zakaždým niektorá niečo šplechne späť, tak jasne že sa tu držia
toto bola moja posledaná reakcia na mamičky, ktoré tu nechceme
tak pa pa

schatzilein
20. júl 2009

tekvica: odkial vies, ze pisatel s velkym poctom gramatickych chyb je slovak? Ja zijem rok v Nemecku, vo svojich pisomnych prejavoch este robim plno chyb, a nikto ma za ne nesprdava. A mimochodom, toto nie je stranka o slovenskej gramatike a o poukazovani na inteligenciu ostatnych.