Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

nickushka
20. feb 2012

@liave ach moja, keby sme sa tu začali handrkovať o tom, že čo je lepšie mať dvojky alebo deti s vekovým rozdielom tak nás tu zastihne ráno 🙂 . poviem ti len toľko, že ani dvojkách nejdú zúbky naraz 😖 a tiež to momentálne prežívam, že jednému už konečne dovychádzali očáky a druhému sa začínajú drať prvé 4 a že to nie je žiadna sranda aspoň pri tých mojich, lebo to znášajú dosť zle, vresky v noci, ako keď z kože derieš a že sa ešte dlho nevyspíme, je mi úplne jasné, lebo keď druhému vyjdu už aj očné, začnú sa prvému prerezávať 5, lebo bude mať 2 roky cca a zas je na rade druhý...každá poznáme len to svoje a vieme, čo to obnáša. zvykla som si na to, že to ľudia hodnotia ako lepšie, lebo...lebo nemajú páru, ako to je, tak ako ja neviem, ako je to mať ich oddelene. mňa len vie strašne nasr..., keď mi niekto povie, že aspoň to máš odbité jedným vrzom 😠 .kto povedal, že som si to chcela odbiť???
ja myslím, že na čipsy a hamburgery majú moji ešte čas. my to ľúbime, predpokladám, že raz sa k tomu dostanú 🙂 ale kedy, neviem. myslím, že v tomto treba brať ohľad hlavne na zdravotný stav dieťatka

nelicefo
20. feb 2012

@liave
@nickushka
@zuzana581
a ostané. 🙂 Pridávam sa do klubu "prísnych" maminiek..presne ako píšete sú veci ktoré sa jednoducho robia 😉 no tak a idem Vás ďalej dočítať. 🙂 Len reagujem už teraz lebo by som na to určite zabudla 😀

nelicefo
20. feb 2012

Tak ako tak som dočítala. 🙂
Aj ja som antiočkovacia. 😉 Odmietam všetko čo príde po ruku 😅 Teda okrem tých povinných 😝
A k McDonaldu a fast-food....ja to milujem,áno viem je to nezdravé. Ale hold nedokážem si pomôcť...som na tom závislá 😀 Týždeň nez toho by som asi neprežila 😅 Dcérka tak raz za 2týždne má HappyMeal a to je všetko 😉
Aj to sme jej občas kúpili cca keď mala 5/6 rokov mala mcdonald prvá krát 😉

zuzana581
20. feb 2012

@nickushka @liave ja si myslím, že každý vekový rozdiel medzi súrodencami má klady aj zápory. Ja osobne, keď mám hovoriť sama za seba, tak mne náš vekový rozdiel (5 rokov) vyhovuje velmi. Je pravda, že zápor vidím v tom, že nie sú rovnocenní partneri, ale inak sú to pre mňa len klady. Sofia už bola samostatná, keď sa malý narodil, tak som mala vlastne robotu len s ním. Tým že mala 5, tak už aj chápala, že je to bábetko a treba sa mu o trochu viac venovať občas. Aj neskôr ich netrebalo tak zabávať, lebo Sofia stále niečo robí a občas sa blázni a malý z nej nikdy nemohol oči spustiť, takže som velakrát pri domácich prácach ani nevedela, že ich mám.
@nelicefo ja mcdonald môžem. Deti ho majú tiež radi. Chodíme do mekáču tak raz mesiac, ale stalo sa už aj také, že sme tam išli dva krát za týždeň. Skôr sa ale snažím robiť väčšie časové odstupy medzi návštevami mcdonaldu. A kedy mali prvý krát? Asi niekedy po roku a pol, ale domáce hranolky zo "živich" zemiakov a vyprážané kuracie medailoniky som doma robievala už skôr.

vcielkanelka
21. feb 2012

Milujem tuto temu, preco som ju nasla az teraz? Asi by som nezvladla ju precitat odzaciatku, ale pobavili ma "tabulkacky". Zase raz som sa presvedcila, ze niektorym to proste neda a musia vyjadrit svoj nazor. Ja tiez nie som tabulkova, uz od narodenia maleho som nespadala do tejto skupiny, pretoze som ho nekojila. Co som sa napocuvala, ze kojit je prirodzene a ze neexistuje moznost ze sa nevytvori mlieko. Co sa tyka stravy ja sa riadim hlavne podla toho aby som malemu nedavala vela cukru a sladkeho a to len kvoli tomu, ze mam doma valibuka a nechcem ho pretucovat. Keby onn bol tabulkovy tak by som bola viac odvaznejsia. Takze mu dam radsej biely jogurt s ovocim ako pribinacik a milacika.

petrajurinova
21. feb 2012

Ahoj.
Včera jsem tu napsala dlouhý příspěvek a jak jsem ho odeslala, tak zmizel a nezveřejnil se, no a to mě tak naštvalo, že jsem počítač vypnula a znova už jsem to nepsala.

K tomu co si pamatuju, že mě napadla reakce:
McDonald a podobné - zajdeme tam tak jednou za půl roku, když jdeme kolem - je to v centru města, kam moc často nejezdíme, tak to není žádné velké lákadlo. Bastík svůj první hamburger a hranolky v Happy mealu dostal v necelých 3 letech, Bela zatím měla v krabičce akorát ovoce a kuřecí nugety (které nejedla - jelikož má přístup k jídlu ten, že co jakkoliv připomíná maso, to je nejedlé).

Add očkování, myslím že těch povinných je až moc, takže co není povinné, to do dětí ani do sebe napchávat nenechám.

Add přísná matka - nepřipadá mi, že pokud se důsledně trvá na základních věcích a návycích, jako je čištění zubů, správné stolování, používání slov: prosím, děkuji, dobrý den a pod., by byla přísnost. Já se teda osobně za přísnou matku nepokládám i když na základních pravidlech slušnosti a správné hygieně trvám a prosazuju je bez možnosti diskuzí.

nelicefo
21. feb 2012

@zuzana581 No tak také domáce hranolky mala naša uff...cca ako 2,5 ročná tuším. 🙂)

nelicefo
21. feb 2012

@petrajurinova Krásne zhrnuté. 😉

zuzana581
21. feb 2012

@petrajurinova ja myslím, že sme ani jedna nemysleli, že sme prísne tak, že ak dieťa niečo nespraví ako má, tak ho hrešíme, alebo niečo také. Pre mňa je aj dôsledná sčasti prísna, lebo ak dôsledne na niečom trváš, tak na tom trváš bez možnosti volby a tým pádom pre mňa prísne. Ja nepovažujem slovo prisne za zlé. Aj slovo disciplína mám rada. A pritom nevediem deti ako na vojne 😀 Ale to je skôr celé asi len o hre so slovíčkami. Samozrejme s tebou v podstate súhlasím.

nickushka
21. feb 2012

@zuzana581
@petrajurinova
@nelicefo baby, ja sa nestačím čudovať nad vašimi reakciami. no ja som sa vo svojom okolí stretla s negatívnymi postojmi k tomu, čo robím. napr. nútiť ich do niečoho, do umývania zubov, lebo im to len zhnusujem, do sedenia v stoličke, lebo to znenávidia( ale to som už benevolentnejšia, už nemusia pri každom jedle) a že sa im sem tam ujde na zadok, keď už fakt nevládzem po 101x pekne povedať, nehryz svojho brata, to bolí...

no ja som nehovorila o nepovinnom očkovaní, to samozrejme nehrozí a nechcela som ich dať ani proti tbc, ale som sa nechala ovplyvniť a malý mal hnusnú reakciu, 6 týždňov sme chodili na pľúcne...a teraz to zrušili

zuzana581
21. feb 2012

@nickushka to že sa nestačíš čudovať si myslela v dobrom, že? 🙂 Pozri sú aj ludia, čo veci robia inak. Ja som sa tiež stretla s negatívnymi postojmi k mojej výchove, ale iba ojedinele. V mojom okolí sú prevažne ludia, čo väčšinu vecí cítia tak ako ja. Ja som ale rada vždy aj za odlišné názory, lebo nad nimi pouvažujem a urobím si iný obraz o danej veci. Niekedy niečo z toho využijem a niekedy nie. Čítala som pri Sofii aj "tabulky" a múdre knižky, ale vela som si z nich nezobrala, lebo som s nimi nesúhlasila, tak som začala jednať pocitovo. A keďže mám vcelku slušné a dobré deti a dá sa povedať, že aj zdravé (akurát pri dcére nás velmi trápili laryngitídy), a taktiež šťastné, tak si myslím, že ich vychovávam dobre.

giselka
21. feb 2012

Ahoj 😎 Konečně mám chvilku čas, děvčátka usnuly 🙂

K tomu jídlu - my u nás McDonald nemáme, nejbližší asi 20km, ale občas udělám hamburgery doma a holky (hlavně ta sttarší) si šmakujou. A jinak podle mě to jednou za čas neuškodí 😉

Ohledně očkování - my máme naštěstí rozumnou doktorku, která se nám nesnaží nacpat všechno možné a naopak sama říká, že ta nepovinná jsou většinou zbytečná.
@nickushka já jsem zase za očkování proti tbc ráda. Teď když k nám jezdí hodně cizinců, převážně z Asie, tbc je zase na vzestupu 😒 Ale možná, že kdyby měly holky takovou reakci jako tvůj malý, mluvila bych jinak

A co se týká výchovy, taky si myslím, že mám slušné a hodné děti, pozdravit, poprosit a poděkovat je u nás základ. My jsme s naším stylem výchovy narazili u mého táty, už jsme se mockrát dohádali. On by děckám dovolil všechno a cokoliv provedou hned omlouvá, jakože jsou ještě malý atd. Jako třeba u synovce, když po mě něco chtěl a začal větu stylem "Hej, já chci..." Tak jsem mu řekla, že takhle se to snad snad neříká a dozvěděla jsem se, že asi nejsem úplně v pořádku, když chci po čtyřletém dítěti, aby poprosilo a poděkovalo 😅 A takhle bych tady mohla popsat stránku 😀

jurkovamiluska
21. feb 2012

ahojte, o tyzden budeme mat 4 mesiace, dnes sme mali chlebik v ruke, vcera troska bananu. este kojim, ale mam taky pocit, ze toho mliecka pomaly ubuda, nechcem potom zacat s um, ale normalnym kravickovym, velmi nad tym uvazujem, len rozmyslam, ci mam pockat aspon do roho polroka alebo vklude zacat aj skor. niekde som citala ze az od 2-3 rokov, ale podla mna je to pekna blbost, kedysi sunare neboli a tu sme. 😀

machiabeli
21. feb 2012

@jurkovamiluska mala by si pockat aspom do roka. mi mame skoro 15 mesiacov zacali sme potroche od roka (kakavko,krupica´=kravske plnotucne prevarene) ale je na UM

jurkovamiluska
21. feb 2012

chcela by som vediet cas nazor na to kravickove mliecko

tanyja
21. feb 2012

@jurkovamiluska my sme začali od 7.mes, trocha som ho riedila vodou a samozrejme prevarila , dnes má malý 2,4 roka a v pohode na ňom funguje 😉 , tiež si myslím, že to nemusíme preháňať, ale ešte počkaj, kým sa ti dá, tak dojči , ja som dojčila 7 mes a potom kravské mlieko bolo isté, žiadne UM som nekupovala

liave
21. feb 2012

@zuzana581 ;) ja som nepovedala ze to ma niekto tazsie alebo lahsie alebo ze to mam tazsie ja 😉 ja som len povedala ze su sfery kde ma @nickushka vyhodu ...a celkovo v kazdom rozdiely je nieco ine navrch a nieco ine tazsie 😉

nooo co s atyka ockovania baby tak ja som dost proti a som stastna ze zijeme tu v uk a ockovania su tu naozaj len tie povinne...a ziadne ine voloviny ako na sk ...mam niekedy pocit z ekeby sa dalo tak na slovensku by deti zili za"sklom" sterilne a nadopovane vsetkymi moznymi liekmi a vakcinami 😒 do vsetkeho sa stura a rype a prirodzenost vyvoja je niekde za "vedami" 😒

co s atyka fastfoodov lubime aj my ...ale deti este nejedia take veci...cekom sa stotoznujem z @nelicefo 😉 co s atyka aj toho ochucovania jedla ...

noo a ja stale akosi nechapem co znamena byt "tabulkova mama" lebo znova sa tu otvara tema kojenie a mam pocit ze iba kojacie mamicky su tabulkove???
co su to vlastne tabulky?
ja citam mudre knihy a mamickovske casopisy a velmi rada nasavam nove informacie ohladne deticiek a ich vyvoja...tak to znamena ze som tabulkova?chodim s detmi na play groups a nechodim s nimi na kavicku do kaviarne ale radsej ideme na vylet a medzi deti na ihrisko...nejak zacinam mat mis mas z toho...
ale seba samu by som menovala skor ako "neriesiaca mamicka prilis"...snazim sa deti vychovaavat tak prirodzene...tiez je u nas samozrejmost podakovat poprosit umyt zubky teda celkova hygiena,ked si navzajom ublizuju su nauceny povedat si prepac a tak i detom ci ludom okolo...ucime sa delit a byt k sebe mily...ale obcas to musim robit prisnejsou cestou 😉
@nickushka ak ti to urobi trosku radost tak aj ja obcas vyplacam nasich po rituly 😀 lebo sa uz klbcia obcas jak psy 😖 a niekedy nieje cas na vysvetlovanie ze preco sa to nesmie a co musia urobit lebo ked jeden vysi dolu hlavou zo sedacky a druhy na nom sedi proste nieje cas a taaak dostanu po zadku...a rovno obaja aby im luto nebolo 😀
a co ssa tyka reakcii okolia?noo tych si najviac uzijem najme ked pridem domov na slovensko 😎 ja som si tak zvykla na samostantos a vychovu svojeho nieco anglicke nieco slovenske...a ked dojdem na sk tak obcas ksazdy kruti ocami...najme moj otec...zle su oblecene...preco petra sedi v kute a musi tam byt 3 minuty alebo kym sa nepride ospravedlnit a pod.alebo niektore mamicky na ihriskach ked moje dieta ide za mnou 10 metrov z revom lebo som mu nedovolila nieco a ono sa od zlosti vala po zemi a hulaka na celu ulicu...vacsina mamiciek radsej urobi po voli len aby s anemuseli hambit...ja si stojim za svojim 😉 kazdy nech hodi kamenom ak jejich deti su alebo boli ine 🙂 noo to by sa dal o tom pisat roman 😝

katren
21. feb 2012

@jurkovamiluska urcite nie 4 mesacnemu dietatu.....to si kde videla??? ja som teda do 3 rokov necakala, ale skor ako pred rokom som nezacala....ked sme dopili poslednu krabicu UM, tak sme dalsiu nekupovali...ale bolo to okolo roka, skor nie

zuzana84
21. feb 2012

@jurkovamiluska ja davam malej od osmeho mesiaca, vtedy som prestala kojit. A je to uplne v pohode. UM som nedavala. Presla som ale tak postupne, najprv len par lyzic krupice, neskor privarok, a ked bolo po par dnoch vsetko ok, tak potom aj na pitie. Ale 4mesacnemu babu je este priskoro si myslim.

liave
21. feb 2012

@jurkovamiluska no ja ako kojacia mama by som ti tiez odporucila este kojit pokial mas mliecko je skoda to skoncit je to predsa len lacnejsia alternativa 😉 a s kravskym by som tiez pockala aspon do 10 mesiaca aspon tu v uk sa tak odporuca a my sme zacali v 11 mesiacoch ale ja som dovtedy kojila a tak som hned presla na kravske najprv sme prevarali a potom som im dala normalka rovno z chladnicky...

giselka
21. feb 2012

@jurkovamiluska podle mě je taky ještě brzo na kravské mléko. My jsme taky začali dávat až kolem roku, předtím jsem přidávala mléko třeba do omáček, ale až tak kolem 8m. Myslím si, že ve čtyřech měsících je ještě brzo, takhle malé miminko může mít problémy s trávením mléka. Nebo taky nemusí, ale proč to riskovat 😉
@liave tabulkové maminky, jak to chápu já, jsou takové, které si přečtou, že dítě se má výhradně kojit do půl roku a přes to nejede vlak. Pak kolikrát trápí sebe i svoje dítě. A to se týká spousty jiných věcí, prostě co vyjde v kdejakém článku je pravda. Tím nechci říct, že by všechny články o výchově a vývoji dětí byly špatné, ale neměly by ty maminky všechno brát tak vážně. Mně konkrétně vadí, když maminka nekojí, protože z nějakého důvodu nemůže nebo nechce a ze všech stran slyší, že kojit prostě musí, že je jenom líná apod.

zuzana581
21. feb 2012

@jurkovamiluska tiež si myslím, že by si s kravským mohla počkať aspom nejaké tie 2-3 mesiačiky. Potom skúšať po troške a keď nebude reakcia, tak dávaj. Taktiež by si mala sledovať, či KM dieťa nezahlieňuje a nespôsobuje mu nejaké časté infekty dýchacích ciest, lebo aj to sa môže stávať. Ak je všetko ok a dieťa ho dobre znáša, tak ho potom dávaj.
@liave ak si aj v niečom tabulková (riadiš sa presne tým, čo je napísané o deťoch, strave, výchove.....) tak to nie je hrozné. Myslím, že si tolerantná žena a berieš v pohode aj názor druhých a to je hlavne.

mandragora22
21. feb 2012

ja len ku kravskemu mliecku: nasa ma dva roky a ja som sa jej pokusala uz par krat dat kravske mlieko, znesie ho vo vareni, ale vo flaske.... celkovo mlieko vo flaske mi pije posledny mesiac veeeeelmi malo. ale stale vypije viac UM ako kravske. je to zrejme individualne. ziadnu alergicku ci inu neziaducu reakciu som vsak nezaznamenala 😉

liave
21. feb 2012

@giselka no ja som kojacia ammaina teda uz nekojacia ale kojila som a tak isto robim obcas laktacne poradenstvo pomaham maminkam s kojenim a to co pises ohladne kojenia no kazda ma svoj dovod na to preco prestane kojit...poviem ti par krat s ami stalo ze ma mamicka porosila o radu s kojenim a ked som radila ako som radila napriek tomu si robila po svojom a neslo jej vysvetlit ze "cez top vlak nejede" takze potom s adokazem trosku hnevat ze miesto toho aby skusila co som hovorila si robila po svojom a este dva tyzdne sa tvarila ze skusa a potom povedala ze aj tak dava malej/mu uz mesiac UM no ale to sa zase iba o kojeni bavime... 😎
ja si prisposobujem informacie podla toho co sa mi do mojej vychovy hodi..citam mudre knihy a rada sa necham isnpirovat ale zas podla seba usudim ci to je alebo nieje v poriadku...no nesnazim sa deti natlacit do nicoho zafromatovaneho...chccem leb aby boli zdravi a boli z nich slusny ludia 😉 ale ono asi kazdy sme iny...to co podla mna moze byt v pohode podla teba alebo inej maminy nemusi...ale poznam par takych ktore vsetko prilis riesia...a to su podla mna tabulkacky...kazdy pupenec na zadku dietat je hned smrtelna choroba...ked dieta place tak mu pukne asi srdce...ked zje nieco "nezdrave" tak bude tucne a mat cely zivot obezitu a pod...noo vsetkeho vela skodi a opacne 😎

estterka
21. feb 2012

bavite sa tu aj o strave a ze davate podla uvazenia detom-robim to aj ja,nikdy som sa ziadnou tabulkou neriadila ani ziadnu neviela(mam o tom aj mini clanok,ked ma to zaujimalo,ako to robia ine maminky) a aj tak ma odtialto vyhodite,ze som divna tym,ako stravujem nasu malu 😉 tak potom co je to netabulkova maminka? lebo aj si myslim o nas,ze nezapadame do nejakej tabulky 😅

mandragora22
21. feb 2012

@estterka ja si myslim, ze v dnesnej cudnej "tabulkovej" dobe sme vsetky "netabulkove" divne 😀 😀 😀 😀 😀

mandragora22
21. feb 2012

@estterka vies, ja ked tak citam, ze: "dieta do dvoch rokov nema televizor ani len vidiet" alebo: "dieta do troch rokov nema vediet, co je to cokolada" ...................
a podobne kraviny, tak ma az vystiera od smiechu. nic ine takymto tabulkovym mamickam nezelam, len jedno zdrave, ale sakramentsky narocne dieta, ci uz na ich volny cas, stravu, ludi okolo seba a bla bla bla... asi vies o com tocim 😀 😀 😉

estterka
21. feb 2012

@mandragora22 nejde o to,ze nema-ale nemusi..nasa netusi co je to piskota,keksik a spol..a urcite je to mimo tabuliek,kedy neviem v ktorom mesiaci deti uz maju jest piskoty 😅 ja som sa len zamyslela,ze sa da byt uplne rozdielne mimo tabuliek 😉 nas jedalnicek je tu verejne znamy a iste vela zien kruti hlavami(ale zas stale si myslim,keby vedia,ze stravou mozu vyliecit svoje dieta,isli by na to podobne). ja osobne som dost ina v takmer vsetkom ako okolite mamicky a uz som si na to zvykla.

zuzana581
21. feb 2012

@estterka mne sa práve naopak velmi páči tvoje stravovanie. Pozerala som tvoj album a ideme skúšať nejaké tvoje jedlá. Ale zároveň to neznamená, že sa vzdáme aj tých "nezdravých" 😀

estterka
21. feb 2012

@zuzana581 a tak mi povedz,do akej skupiny patrim ja? 😅 😝 😀