Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

vinifera
20. sep 2009

Roka. My sme vyhádzaní otrasne. Ja som myslela, že je to zo začínajúcich príkrmov. Ale on má otrasnéééé velikánske vyrážky len na hlavičke. Tak ma potom napadlo, či to nemá štípance od komárov. Lebo napr ja mam doštípané členky a malý len hlavičku. Mňa keby štípali po tvári tak tú háveď odoženie. Ale ak štípali v spánku na členkoch tak som to asi neregistrovala. No a mimiňkovi, keď spí tak spod paplóna trčí len hlavička. Tak ho asi tá háveď doštípala. ☹

krpito
20. sep 2009

vinifera a neškriabe si to ? Ak áno, tak pravdepodobne asi od komárov, môjho doštípali na dovolenke a držalo sa mu to dlho a bolo to tiež dosť veľké ☹ Od príkrmov by to nemal len na hlávke. 😒

zuzka1.
20. sep 2009

my sme mali minuly tyzden zase raz stipance od komarov, vini my vzdy len po tvari, hlavicka nie, lae tusim vo stvrtok ich mal ale 15, take drobne, nenavrie mu to, za 2-3 dni su fuc. davam mu na to fenistil, aby nesvrbelo.

roka96
20. sep 2009

no toto naše podla mna nieje od komárov, lebo ich je strašne vela.. také maličké červené sem tam sa objavia aj na krku v predu... nechápem. neškriabe si to. no ved uvidím..

roka96
20. sep 2009

inak ma napadlo, že som zmenila aviváž tak asi može byt aj z toho.. dnes periem už v jeho klasike.. doteraz som používala sensitiv a skúsila som v obyčajnej .. a asi ako mu vždy dám oblečko s tým, tak sa vyhádže no zmením to a uvidím, jA mu dávam fenistil kvapky ale nepomáhajú moc, zmizne a za chvilku je zase... ale predtým na všetko fenistil pomohol tak neviem..
no idem pulírovat byt 😀 dnes mám na to čas!!!!

vinifera
20. sep 2009

Ja som tiež akurát doupratovala🙂
Hej snaží sa škriabať si to. Pôjdem kúpiť ten fenistil. Dnes sa chcem ísť vyšantiť na nákup do tesca.... ooo aká radosť.

zuzka1.
20. sep 2009

aj ja rada nakupujem v tescu 😉

roka aj nas maly mal raz take drobne vyrazky, trosku drsnejsie a vela na kpe, mal to na krku zozadu. tiez to bolo zo zmenej avivaze. Ale to mal okolo pol roka. teraz mu je to uplne jedno aka je. nevadi mu zatial ziadna, ani prasok.

ja som s mm vyupratovala zahradu, este pokosit, este bola rosa, obed zjedeny, aj na zajtra bude este, ak to vecer nedojedia.

maly spinka, boooze ozaj, dnes mal prvy stipanec od vcely, chudiatko plakal jak o dusu, takto este neplakal. ale nic tam nema, ani mu to nenavrelo. snad to bude ok. potom si zase buchol hlavicku z takou latkou a nakoneic sa zamotal a padol tak blbo nazem. vsetko v priebehu hodinu. taky nestastny den on mal. snad poobede bude stastnejsie 😒

sophie1981
20. sep 2009

holaaaa....tu som....zase u svokry.....no asi to uz bude podozrive co tak casto k nej chodim...este si zacne namyslat ze koly nej...ale pravda je ta ze to len a len pre vas....bo sme stale bez netu....niekedy mam pocit, ze to moj manzel schvalne natahuje a kasle na to aby sa notebook dal zase dokopy......ved preco aj by mal....ked ma teraz ako na ruziach ustlane...ale asi to zatrhnem, prestanem varit, prat, cecule natriasat, pokial to neopravi......normal som si uvedomila ze som zavislaaaa.... 😲 😲 😲 😲 😲 😲

Katka v pohode.....7,1kg, 68cm.......slecna......beha uz v choditku o dusu, niekedy ani nestiham.....aspon schudnem trosilinku.....spapa aj mna o chvilu...co pred nou neujde, to obzuva, zuby ziadne....

megi93
20. sep 2009

uf uf babyyyyy, malej ide očný zub. Ja už ani poriadne neviem aké je to vyspať sa do polnoci. Už týždeň ponocujeme a keby nemáme homeopatiká na spanie, tak nechcem ani pomyslieť dokedy by bola hore. A keď nespí, tak je taká upišťaná, umrnčaná a robí naprieky. Dnes to asi kulminuje, normálne nezvládam ☹

sissi2
20. sep 2009

ahojte maminky.som rada,ze existuje aj takato stranka,mam prvu trojmesacnu lasocku a precitala neskutocne mnozstvo toho,co sa ma a co nie,co je spravne a ako byt dokonala matka,ale okrem starosti a nervou,ci nou naozaj som a ci vsetko,co robim,robim spravne ma donutilo prestat sa riadit teoriou,ale vlastnym srdcom a odvtedy som ovela stastnejsia a kludnejsia a aj malinka a hlavne,sme zdavucke a po tazkych troch mesiacoch prezivame krasne chvile.nevravim,ze mame na ruziach ustlane,som s malinkou skoro cely den sama v dome na dedine,kde skoro nikoho nepoznam,otca nemam,nevlastny sa o nas nezaujima a skor ako pomoze tak narobi starosti,mama mi je v zahranici a svokra nechce vidiet vlastnu vnucku a nas tatik je od nas tiez casto vzdialeny,takze som na vsetko sama,preto dufam a verim,ze sa tu s vami budem moct radit,komunikovat a delit o radosti a staroti nasich malych lasociek.

krpito
20. sep 2009

megi93, si si istá že je to očný zúbok ? Môže byť, je to individuálne, ale očné zúbky sa prerezávajú po 16-tom mesiaci, vidí sa mi to akosi skoro 🙂 A prosím nereaguj popudlivo ako to tu občas býva zvykom 😉 naozaj som sa len zamyslela 🙂

zuzka1.
20. sep 2009

sissi ahoj, vitaj a del sa o vsetko, budeme radi.

ako sa vola malinka?? z kade si?

mego ozaj sa krpito len pyta, ocne idu neskor ako stolicky. 😉 je to ale ozaj velmi individualne 😉

roka96
20. sep 2009

sissi ahojki budeme radi, ak sa tu trošku s nami odreaguješ!!

roka96
20. sep 2009

krpito my už horné očné máme, a teraz idú dolné očné už sú skoro prerezané 😉 stoličky boli skor to je pravda.. ozi kolko má mat dieta mliečných stoličiek?? mne niekto vravel, že 2 hore dve dole a ja štastná, že nám teraz výdu posledné očné a máme off. ale minule som sa niekde dočítala, že by nám ešte mali íst stoličky.. tak neviem.. ale asi hej však??

roka96
20. sep 2009

som inak smutná, lebo mi vobec nechce drobec papat.. nič ani oblubený jogurt, ani ovocie.. bojím sa, aby bolo všetko ok. ale viem, je teraz chorý a ešte tie zúbky...no ešteže ešte kojím, aspon niečo do neho dostanem 🙄

roka96
20. sep 2009

tento týžden bude u nás veselo.. manžel ide od stredy na súťaž a príde až v piatok.. no a zajtra má tréning.. krása-- a ešte to eeg nás čaká, očkovanie.. ☹

zuzka1.
20. sep 2009

roka nema dieta stoliciek hore 4, dole 4? mne sa zda , ze hej, ja som minule riesila, ze kolko mame mat zubkov.
nam vysli tie 2 stolicky, idu mu spodne dve.

roka mas to tazke s tym drobcekom tvojim, pevne nervy. papat echce ani moj, ked je chory, klop klop, co bolo raz, ale ked mu isli zubky tie predne, nechcel velmi pakat, teraz pri stolickach papa normalne, asi ho to tolko neboli.
na aku sutaz ide mm?

nikollette
20. sep 2009

Ahojte...

no už sme konečne doma.. od 9tej sme na cestách 😅
pochodili sme celú BA,, avion, polus, aupark, ikea...

Sebe som kúpila svetrík tommy hilfiger a lacoste tričko,...
malému do zibičky takú závesnú žabu v ikei, umelé tanieriky, isky, poháriky, príbor, mikinku, gaťuše...

McDonald bol tiež, tradíciu sme neporušili 😀

ale inak nič moc, som sklamaná ☹
chcela som hlavne čižmy, no nikde sa mi nič nepáčilo 😒 to ja vždy keď idem kvôli niečomu, tak ni nekúpim 😖
a rifle.. jedny boli super, svetlé, úplne úzke roztrhané, ale mali iba XXS, a M,L...
M mi bolo obrovské, a XXS som už nezapla ☹
takže strašná škoda....

nikollette
20. sep 2009

Sophie, že sa aj ukážeš 😅 🙂

sissi vitaj 🙂

Roka asi to má zúbkov, to prejde, a bude to ok 😉
vtedy ani mne malý nič nechcel... absolutne nič, iba čaj 😒

zuzka1.
20. sep 2009

niki zakon schvalsnosti, ked velmi chces, nenajdes nic, a ked nechces, je toho zrazu kopa
ale mali ste pekny vylet. Unaveni musite byt jak kone.
Idem dat s mm maleho psinkat a pojdeme cela familia pozerat superstar, to zas budu komentare.

zajtra sa tesim, ideme do bowlingu na kafco s maminou, pootm doma makat, mam kopec roboty, ale kafco musi byt a prechadzka po meste s malym.

nikollette
20. sep 2009

Zuzi presne ako píšeš 😒
ja ked sa velmi teším ze kupim niečo, tak to just nekúpim 😠
a ked ideme len tak, tak sa mi toho páči kopa, veru 🙂

hej unavený, a priateľ ešte do teraz auto umýval...
ja idem malého kúpať, a potom kukať superstar 😀 😀 😀

megi93
20. sep 2009

krpito nieeeee, ja nereagujem popudlivo väčšinou 🙂 Iba keď niekto velmi rypne. No jej šli najprv dva predné dole, a potom lavý očný, potom jej vyšli tie dva predné hore, dva dole, okolo tých predných a teraz jej tam, kde má byť hore ten druhý očný vidieť také biele, už je to skoro zub vonku, ale ešte asi milimeter jej chýba aby sa prerezal.
hm ale ma napadlo, či si dobre myslím, že je to ozaj očný. Očné zuby sú tie hore, napravo a nalavo od tých predných horných? Neviem či som to dobre vysvetlila.... 😅

zuzka1.
20. sep 2009

megi horne su 4, dolene 4 a potom tie dlasie, ktore idu su ocne. 😉

asi to bude len tie dalsie, ja som si to tiez pomylila, mama sa na mna pozerala, poslala ma poslala ma pozriet sa do zrkadla, nech si ich spocitam 😀 😀 😀

nikollette
20. sep 2009

Zuzi, tie špicaté sú očné nie 😅

tie čo má dracula také veľké 😀 😀 😀

zuzka1.
20. sep 2009

ano niki tie 😀 😀 😀 😀
ja umrem, jake vysvetlenie si ty dala 😀 😀

nikollette
20. sep 2009

Zuzi 😀 😀 😀
tak dobré vysvetlenie, ha ne?

môjho je už problém aj okúpať, on sa už aj vo vaničke stavia... 😅

zuzka1.
20. sep 2009

no my sme prestali, ked zacal seidet sam vo vnaicke, lebo bol jak besny dingo, odvtedy sme kupali normlane v kupelni vo vani velkej 😉

megi93
20. sep 2009

tak potom malej idú očné. Aj mna napadlo prirovnať to k drakulovi, lebo hore jej vyšiel najprv očný a potom tie predné a vyzerala chvílu ako drakula polovičný :D Tak jej idú očné teda....asi 😅 Akože hore sú štyri zuby a potom očné, alebo hore sú štvorky a potom očné....neviem asi mi niekto stojí na kábliku 🙄

zuzka1.
20. sep 2009

megi ked ma mainka hore styri zubky, aj dole styri zubky, tak tie dalsie su uz pootm len a len ocne, drakulovky, spicaky ako chcete 😀

roka96
20. sep 2009

zuzka aj ja si myslím, že stoličky majú byt 4 hore a štyri dole, už neviem kto mi povedal, že mliečné sú len dve a dve.. takže ešte nám pojdu tie stoličky 😔
manžel ide na hasičskú súťaž do Humenného...
niki pekná foto 😉