Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

krpito
1. okt 2009

no baby, ako neviem, ale Vám sa nezdá že pribrať za necelé 2 mesiace 3 kg nie je veľa ? 😒 Veď ani pôrodná váha nebola neviem aká veľká 😝 tak teraz neviem či ste úprimné ... na druhej strane, čo mu nedá jesť ? samozrejme, ale buďte úprimné 😉 ja hovorím je to veľa a je tu predpoklad že dieťa bude obézne. Prepáčte za úprimnosť, ale to som ja ☹

sophie1981
1. okt 2009

krpito...a ma ho nechat hladovat???

sophie1981
1. okt 2009

no je to nad tabulky, ....moja pribrala za 2 mesiace z 2300g na 4900g...ale je kratka......kazde dieta je ine....ja si aj tak myslim, ze to zhodi......ved ked zacne kopat a otacat sa.....snad zhodi......ked je hladny, tak ja neviem, nedokazala by som nechat babo hladne plakat......

a skusala si dat caj...mozno je smadny.....snad zmiernis jeho intervali papania a davky.... 😉

miskachrumka
1. okt 2009

dobry vecer mamicky tak ja som prezrata s prepacenim ako nikto!uz sa tesim kedy mu bude zle 😝 .......sophie si moj clovek sa ti paci ten modry je podla mna taky detsky milsi ze?ten cerveny je tiez peknucky 😉 a 250g v prvych mes kedy ma dieta najviac priberat je uplne super vobec to nieje vela!hovorim nas bol cito kojeny do 3tyzdnov a z p.v 3300g mal za mesiac skoro 4500g 😉 a sophie samozrejme ze zhodi ja som sa už na tuto temu vyjadrovala a už sa nemienim opakovat ako stara platne kednoducho deti z toho vyrastu a ktore su teraz chude mpzu byt bez mihnutia oka tlste a naopak vobec nezalezi ci ma chudych alebo tucnych rodicob je tam predispozicia ked je niekot tucny v rodine ale to neznamena ze dieta musi byt tlste aj neskor!!!!!!!!!!!!!!!!!

zuzka1.
1. okt 2009

nas dr by tie povedal, ze je to moc a odporucil by skusat davat pit namiesto papania 😉

miskachrumka
1. okt 2009

sophie jasi myslim ze ked je raz dieta hladne tak sa ti vyprdne na caj s prepacenim deti niesu hlupe ako si poniektory myslime! nedaju sa oklamat! a oprava bol kojeny 6tyzdnov! 😉

miskachrumka
1. okt 2009

hovorim nas priberal prve tri mes skoro 1,5 kg za mesiac tak to vycha okolo 600-700g za 2tyzdne a po tretom pribera len po 500-600g no pred mesiacom pribral dost 800g ale mu aj chutilo 😉 a teraz za dva tyzdne pribral malinko!ono sa to vsetko napravi same 😉

miskachrumka
1. okt 2009

roka a ty si kde?a andrea?je nezvestna? 😒

miskachrumka
1. okt 2009

sophie ja torjkolky uz nemusim ako sme mali jane powertrack hned som ho predala ale design je cool! 😉 chces ho pre katku?

pajinka23
1. okt 2009

babule odkedy mozem malemu davat dzusik kubika??lebo tam nieje pisane 😠

miskachrumka
1. okt 2009

ahoj paji!nato ma este cas 😉 si myslim ale su od hipp take jablckove vodicky ochutene tak tie su asi od 6mes no ukonceny 5mes! 😉

nikollette
1. okt 2009

Pajinka ty sa tiež dosť ponáhlaš 😅
Kubíka ešte určite nie 😕 😉

skôr tie od hipp, ale asi by som aj to zriedila dojčenskou vodou 😉

Je to veľa, to je pravda aby 1,5 mesačné bábo s uvedenou váhou vážilo tolko 😒

nikollette
1. okt 2009

Ja som už aj hladná..
priateľ kuchtí kuracie prsia na smotanovo cesnakovej omáčké so šampionmi a ryžou 🙂

tiež by som skusila viac čajíku dávať.. však sú to tekutinky, tie neublížia 😉
tak malé bábo sa ešte dá troška oklamať, 😉

krpito
1. okt 2009

sophie1981, nabudúce čítaj pozorne, opýtala som sa : na druhej strane, čo mu nedá jesť ? 🙂 takže najskôr čítať a potom reagovať 😀

krpito
1. okt 2009

pajinka23, poznám detičky ktoré majú viac ako rok a nevedia čo to je kubík 😀 Na druhej strane poznám maminu, ktorá dávala všetko sladené od pol roka a deti majú miesto zúbkov čierne pahýle 😒 takže každý ako myslí 😝 Ja len nechápem jedno, kde sa všetky ponáhľate ? Myslíš, že keď dieťaťu nedáš džús že bude nesťastné ? Nebude, lebo tú chuť nepozná 😔A navyše pri "vyšších váhových kategóriách" by som sa snažila deti obmedzovať, nie ich ešte prepchávať. Toť môj názor ☹ Iné je keď ho kojíš a priberá, prosím, to neovplyvníš, ale prečo ešte dávať to, čo takému dieťaťu nepatrí do pusy ? 😔 Možno som tvrdá, ale jednoducho Vás niektoré maminy nechápem a to tiež som "netabuľková". 😢

sophie1981
1. okt 2009

caute...moje dieta uz spi.... 😕 .....

sophie1981
1. okt 2009

sorry krpito.....nabuduce budem pozornejsia..... 😅 ...

pajinka...kubik je dost sladky...to radsej este neee.......moja sice ani tie stavy od hipp moc nemusi.....ona je na caje.....a stavy nechce...radsej hotove jabko.....dnes na olovrant vtisla cele nastruhane.....a stonala pri tom, akoby jedla niec bohemske..... 😀 😀 😀 ,,,co bude robit pri cokolade? 😕 😕 😕 😅

zuzka1.
1. okt 2009

krpito suhlas, moj maly dostane teraz obcas cappy junior, riedene vodou, inak pije iba rajce alebo cistu vodu.
dzusy mu nedavam, a co, ved ma inu sladkost, tak ma sladke aj ked by nemusel. 😖

a rovnako, jedna mamina z konika, nebudem menovat to spravila podla mna spravne, maly ma uz v gneoch, ze bude veliky, 12kg mal v roku myslim, papal iba co mal(desiata, obed, olovrant, vecera a ranajky som zabudla), nic pomimo, ked tak vodu. bolo ho dost, nepotrebovali etse viac. ale to zas geny

sophie1981
1. okt 2009

miska...ja milujem svoj kociar a nevymenila by som ho za nic...trojkolka, lebo bohemska.... 😵 😵 😵 😵 😵 ,,,uz to mam nachystane aj na druhe babo, dufam ze sa podari..... 😉

idem sa najest a pozriet ordinaciu... 😉 pa

zuzka1.
1. okt 2009

ani ja by som nasu trojkolku nemenila za nic na svete 😉

http://www.matko.sk/baby-shop/kombinovany-kocik...

to je nasa laska

nikollette
1. okt 2009

Zuzi ten váš je parádny 😵
keby že kupujem znova tak asi taký 😉

lenka_66
1. okt 2009

baby dik,

krpito , prave preto som sa pytala na nazor inych.pocuvat plac sa neda , no ako som pisala som si vedoma aj prejedania sa .
cajik som skusala vsetky co moze,stale ich vygrcka.vodu odmieta ☹ .

nikollette
1. okt 2009

Fuj baby, ja som napráskaná a riadne... 😅 😝
ledva funím 🤐

Idem už pred telkáč, idú predsa seriály 😅

Tak sa majte a pekný večer

vinifera
1. okt 2009

Tak ja som s krpcom aj s kamoškami dofrčala z Mc donaldu. Tiež funím🙂)
Snažím sa dopozerať Ordináciu na nete. Lebo večer pozerávam Panelák (teraz sa nedá lebo naša super telka, ktorú silou mocou chcel drahý kúpiť s uhlopričkou 128 cm, ktorú využívam aj ako radiátor🙂)) zasa nejde - ale to už bude tretia reklamácia tej istej chyby tak hádam už bude nová telka alebo prašule) Tak teda kukám na tú kundológiu a popri tom píšem čestné prehlásenia kvôli dotácii. No mám super chlapa.... Namiesto toho aby mi večer pomohol s krpcom tak šiel preč a ešte mi aj nechal robotu...☹((

miskachrumka
1. okt 2009

http://www.anjelikobchod.sk/product_info.php?cP... tento oblek som objednala na nas novembrovy krst ze je uzastny!

miskachrumka
1. okt 2009

to vsetky spite?tak idem aj ja uz ma pripravene zajtra na fasirky 😉 jaj aspon nemusim zajtra tak idem aj ja medzi mojich bubacikov 😀 bru noc!

vinifera
1. okt 2009

Ale som ja šikovnica. Všetko hotové. Mimiňák spí. Akurát toho chlapa ešte doma nemám 😠

krpito
1. okt 2009

hádam príde 😀

vinifera
1. okt 2009

Vieš čo už mi to leze na nerv. Takto som celé večery sama. A to by som aj nejaké to posteľné techtle mechtle zvládla. No ale on chodí domov aj o polnoci, akože normálne. To ja už som síce ešte hore ale už som vo fáze útlmu - už sa mi nechce. A potom mi vyčíta, že sa mi nechce.....