Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

mukky
17. nov 2009

lenka o čom? 😀

lenka_66
17. nov 2009

hehe, ja som bola kupovat kocik s metrom a merala vanicku.to ste mali vidiet tie pohlady a reakcie ze co robim 😀 .ako by som tusila ze uz nam je na tesno 😀

lenka_66
17. nov 2009

muky , kocik.este som neprecitala celodene osedlanie kona

nikollette
17. nov 2009

Nám sa malý ešte zmestí aj do vaničky 😉

mukky
17. nov 2009

my sme mali teda riadne kociare,ved asi viete ake tie vaničkove,aj 3 deti by sa tam zmestili 😀 ,dnes je to katastrofa ake tie vanicky male robia ja to nechapem či im drbe alebo čo 😒
drobcek uz buva 🙂 😔

lenka_66
17. nov 2009

nikol , myslis od kocika abo na kupanie ? 😀

nikollette
17. nov 2009

Do vaničky na kočík, veď o tom je tu reč 😉

zuzka1.
17. nov 2009

mukky asi 40 (osoby, veci, auta, citat, papat, tani, opakuje vsetko co pocuje, ale normlane pouziva asi 40 slov. )slov, spaja slova typu mama/mamina cem papat, tati hopa, mama bac a podobne.
ukaze vsetky casti tela, vela zvierat.
my sme tiez boli podla neuro az moc sikovny, ze nam kazala ho trochen tlmit, ked mal 6,5 meisaca s apostavil, sediet a lozit zacal az potom, chodi takmer od 11.mesiacov.
v noci nepapa, papal asi tak do tretieho meisaca, on spava cele noci odjakziva, na zaciatku to pramenilo z chudokrvnosti, ale zostalo mu to. Nekojim, kojila som len 3,5 mesiaca.
spat chodi najneskor o 20,00 vstava niekedy o pol 7, niekedy o 7, niekedy aj o 6. podla toho ako a kolko psi cez den.
inak pije mliecko rano 180ml, pred poobednajsim spankom 180ml a na noc 240ml.

lenka_66
17. nov 2009

niki, sak si ta musim trosku dobrat 😀

nikollette
17. nov 2009

Leni 🙂

Malý už vie sám vyliezť na postel. ked lozí dolozí k posteli, postaví sa, vyloží jednu nohu na postel (máme nizku postel) a vytiahne sa hore 🙂 🙂 🙂

ešte furt nespí, hrá sa s tatikovou pištolou 😕

sophie1981
17. nov 2009

tu som...mame za sebou tazke dni...otec je uz doma z nemocnice......ide na operaciu, zatial je na cakacej listine, ale uz je ovela lepsie, len to ze uz mu vsetko lezie doma na nervy....a samozrejme on nam.... 😀

Katka super.....stale nelozime, zato sa pustame priamo po nohach........v piatok 13 nam vysiel prvy zub, v sobotu hned druhy a dnes som zazrela treti...takze mame dolne 3 kusy v puse, rozhryzla mi bradavky, tak som kojila cez klobuciky......som az cikla od bolesti, ked som kojila...ale uz aj to za nami...trochu sme soplikovali, ale uz je to prec, inac sme ok....

inac vsetko po starom.....zateplili sme strechu na dome, zamontovali piecku na stavbe, tak ani tam uz nemrzneme.....o 2 tyzdne idem do BA ku segre na oddychovku...MM ide na tyzdnovku, tak budeme spolu....

o 3 dni cakam, resp. dufam ze nedojde mrcha, tak uvidim, ci dostanem darcek pod stromcek v tvare //....

inac nic nove

musim zase ist...mala protestuje, nechce tatika v posteli....tak idem k nim, nech nehuci....

mukky
17. nov 2009

no,mozeš byť hrdá mamina aky je malý šikovnik 😀 😵
teda krásne ti rozprava,nadhera 😀 ,to uz si musíte teda pred nim riadne davať pozor na slovník 😀 😀

ja niekedy rozmýslam ci nahodou nieco nerobim zle,ked nechce hovoriť,len je to zlozite no,ked aj si sadneme ze listujeme knizku a rozpravam mu ze kacicka,macko a podobne,dlho neobsedi a fuk,uz lieta..
ale rad si sam listuje a ukazuje a hatla titla si hovorí 😀 ,ale ukaze pekne co kde je,takze vie o com je rec 😀

ved ak budes mat cas tak napis akym sposobom ste sa ucili vy rozpravat.no ale ved vieme ze kazde dieta je ine,mozno sa mu len nechce 😀 vraj mm zacal rozpravat okolo 2 rokov,hlavne je ze rozumie aspon a vie na veci ukazat,nie?
este sa napocuvam ked mi bude odvravat,ci? 😀

neterka tak smiesne krasne zacala rozpravat,je to take mile 😀 mucha,že...mu,medzera,ha 😀 ,zlate a ruckou zacne kruzit ze ako lieta 😀

mukky
17. nov 2009

ani my v noci nepapame,rano 240 ml mliecka nutrilon a vecer tak isto
pred 2 tyzdnami mal 10 300g a zajtra ho zmeram,nozku mame 20 tku,nosime tak 21,cizmicky 22
ja som nizka dost,tak verim ze nebude vyskou po mne 😒

zuzka1.
17. nov 2009

mukky nijak, knizky nehcce citat so mnou len sam, pustam mu vela pesniciek, miluje ked telefonujeme, sa hrame, ze on ma hovor, to ma rad.
inak ziadne ucenei, len mozno je lepsie ze tu byvame ja, mm aj svokrovci, je nas viac, kazdy mu nieco hovri, tak mozno aj tym, neviem, cohdime do materskeho centra, stretava sa s inymi detmi(rovnako stare ho nezaujimaju, iba starsie).

inak ja som zacala hovorit az takmer v 3.rokoch a teraz prosia nech som ticho. to nema vplyv podla mna.
inak suseda ma o 3 meisace stariseho a ten hatla titluje o 106, normlane povie len mama a tata. to je vsetko.

a pozor hej, vcera mm hovoril, ze ejdna pani je blba a boli sme blbi vsetci, kedze sa to samkovi ohromne pacilo.
na svagrinu stale hovori, ze grga, tati prdne a povie, ze tati kaka. podarena rodinka

zuzka1.
17. nov 2009

my nosime ako co, oblecko tak 86, nieco 80.
topky mame 22-23 podla znacky

mukky
17. nov 2009

lenka a ako zvladas materstvo?ja som asi prve 4 mesiace nevedela ako sa volam 😀 ,stele v jednom kole,potom sa to uz v piatom mesiaci trosku ustalilo...
si pamatam ze asi prvy mesiac sme mali asi nejake delirium s mm,sme sa budili a v polospanku hladali stale maleho po posteli 😀 😀
raz vstanem a kukam ze mm lezi v tureckom sede s paplonom a cicika paplon 😀 😀 😀 😀
a ja som si nastavovala mobil na budenie papania v noci a casto krat sa zobudim,mobil v ruke a stiskala som ho jak cicku 😀 😀

mukky
17. nov 2009

ked si na toto vsetko spomeniem ake boli zaciatky 😀 ja som nemala absolutne skusenost s detmi a ani ziadne v rodine sme nemali,ja som len trpela nech podrastie lebo som sa ho bala nosit na holo aj kupkat,taky bol chuducky velmi ☹ ,krehucky adrobcek ☹
ale viem ze prvy krat som ho tak kludne chytila bezh strachu holuckeho a mam zirala ze sa nebojim aj ja som sa divila,asi to bol taky matersky pud 😵
mm bol so mnou prve 3 tyzdne doma a potom siel na nocnu a ja som nechcela nikoho ku nam ani mamu a ani nikdy nevolala som ju a ja som inac bojko 😀 ale som chcela sama vyskusat byt mamou a sama doma 😵
nikdy neplackaval,len ked bol hladny trosku a ked sa popiskal ,ked bol pokakany si lebedil 😀

zuzka1.
17. nov 2009

mukky to uz je diagnoza, u nas to bolo ok, az na tie koliky, maly plakal o vecera do 5 rana, potom spaval cele dni az to jedneho krasneho dna prestalo a bol ukazkove babinko.
MM ho chcel vratit, ze nemoze byt nas ked tolko place a nespi 😀 teraz celkove neplakava vela, ked sa udrie a tak, inak pisti ked mu nechcem nieco dovolit alebo dat, inak nic,
v nemocke som pochodovaval clee noci, kym sa sestricka nezlutovala a nezobrala mi ho na 2hodky. 😒 ani osm jej ho nehccela dat, ze to musim vydrzat, ze co budem robit doma. mm pomahal, vstaval, prebaloval, nechaval odgrgnut, vsetko. vdaka mu za to, inak neviem neviem

zuzka1.
17. nov 2009

sestry maju decka, som to mala na 4 odskusane, kupkanie aj vsetko islo akosi samo a je to tak teraz. 😉
ja si to uzivam kao s alen da

lenka_66
17. nov 2009

mukky, ale ide to.neako ale ide.az na to ze v sobotu som bola v optime od 7 mesiaca tt.tak som len cumela co a ako. ja som uz velmi z bytu nevychadzala v tych horucavach a s mojim mega bruchom

zuzka , so sa pobavila ze 80. sak my take obliekame abo 74

lenka_66
17. nov 2009

mukky ja mam o 14 roky mladsieho brata

zuzka1.
17. nov 2009

bozinko sak maly je veliky 😉 my sme nosili 74 hadam aj 3-4 meisace, nejak od pol roka

vinifera
17. nov 2009

mukky🙂)
Aj môj drahý po nociach hľadal malého v posteli. Sa veľmi bál, že ho privalí. Lebo to by malý nerozchodil.... Drahý má 131 kg. Si vieš predtaviť ked ti vnoci začne také veľké hovado rozhadzovať posteľ, škubať zahlavok spod hlavý a vytrhávať perinu lebo hľadá malého ktorý spokojne spinká v postielke?

mukky
17. nov 2009

teda keby sme mali koliky asi by som plakavala s nim a zblaznila sa ☹ chudacik maly ☹ ☹ ☹
mna po cisarskom bolela jazva takze tiez riadne dlho mi ho vyberal z postielky...a prebaloval a olkrem kojenia tiez vsetko,teda dodnes 😝
chudak tie maminy ktorym muzi nepomahaju ani s babom,by som takeho kopla 😠 ,iste sa tu nenajde ziadna ktora mala vsetko na svojich pleciach len ked prisla z porodnice a i neskor ked bolo drobne,aspon dufam ☹ ☹

nas doma vobec cez den nechcel spat,len 10,20 minut a my sme odpadavali od unavy...do asi 4,5 mesiacov to tak bolo ☹

mukky
17. nov 2009

vini aj nas bol stale v postielke 😀 a aj ja som ho stale hladala 😀
a najvacsi strach som dostaalôa ked mi prvu noc zapipal monitor dychu doma,sme vyleteli a mne sa nenormalne roztriasli kolena ☹ ale to bola iba baterka a sme to nevedeli,uf

lenka_66
17. nov 2009

no koliky su riadny humus.my sme ich mali v tazkej forme 😠 .mozno preto mi teraz ked odzneli pride vsetko ako malina

mukky
17. nov 2009

leni co zmenili v optime?uz som aj zabudla 😀 a kolko mas rokov ak smiem vediet?

ja som mala nenormalne vela energie v tehu a behala som akokeby som ani brusko nemala 😀 som mala termin porodu zjednany,a ja den pred este cely den behala po meste a zhanala darcek pre mm,mohla som sa najest len do 18 tej tak sme to vyuzili a sli do restiky na lasagne 😀
a sestra opak,unavena,bolesti do krizov ju kopala,nevladala nic ☹ ☹ ☹

i

vinifera
17. nov 2009

mukky malého do jeho narodenia kojím, prebaľujem, kupem, obliekam, vyzliekam .... jedným slovom všetko. Plus upratujem .... venčím psov a všetko okolo domácnosti. Môj drahý odchádza ráno o 8 vracia sa večer tak okolo 22. Ľahne do postele a do rána je v kómatickom spánku. 😠

mukky
17. nov 2009

som pridala nejake foto z porodnice ak chcete nakuknite a potom jednu foto z doma jak mi schudol ☹ ☹ ,po mesiaci som musela zacat prikrmovat um ale aj sme sa kojili do 13,5 mesiaca,zazrak 😵´

vini aj ked si prisla z porodnice prve dni ci tyzdne? ☹ ☹ ☹ nemal volno? ☹

vini mas moj obdiv...iste by som to zvladla i ja,my zeny musime ale potom cloviecika si si asni ani nemohla vychutnat od unavy ☹ ☹

mukky
17. nov 2009

moja kamoska ked mal maly asi 3 mesiace ostala vdova ☹ ☹ ☹