Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zuzka1.
30. nov 2009

vini vela sil, ja som navarila nasim, da sa mi spat, len sa maly zobudil, tak sa ideme hrat, teda on tancuje momentalne, strasne rad ma pesnicky pustene a hra sa v domceku pri tom.

kto sa bude ucit dievky moje, ved ja by som spala a spala 😠

mukky
30. nov 2009

pár receptíkov...

Kurča na zelenine
malú cibuľku alebo pór, mrkvu, zeler, karfiol, trocha nasekanej petržlenovej vňati, 10-20dkg kuracieho mäsa.
Na troške olivového oleja udusíme pór alebo cibuľku, pridáme nadrobno nastrúhanú mrkvu a zeler a podusíme. Potom pridáme na kúsky narezané kuracie mäso ,posypeme petrž. vňaťou ,zalejeme dojčenskou vodou a varíme do mäkka. Podávame s tarhoňou, ryžou, zemiakmi

ovsená kaša
6 lyžíc jemných ovsených vločiek, 2 dcl kojeneckej vody, 200ml kojeneckého mlieka
Vločky zalejeme vodou a necháme 10 minút bobtnať. Potom k nim pridáme vodu a za stáleho miešania varíme na miernom ohni 10 minút. Vedľa si pripravíme kojenecké mlieko a vmiešame do mierne vychladnutej kaše. Odstavíme a necháme ešte chvíľu dôjsť

Zemiakovo-jablčné pyré
1 zemiak, 1/2 jablka, 1 lyžička rastlinného oleja
Jablko olúpte, nakrájajte ho na tenké plátky a varte 10 minút spolu s tromi PL vody. Zemiak nakrájajte na malé kúsky a uvarte vo vode. Uvarený zemiak roztlačte spolu s lyžičkou rastlinného oleja a zmiešajte s uvarenou jablčnou kašou.

Domáca presnedávka
Zhruba 1,5 až 2 kg jabĺk ošúpeme, rozkrojíme na štvrtinky a zbavíme jadierok. Nepoužívame nahnité ovocie – varíme predsa pre svoje deti. Pripravené jablká vložíme do hrnca a podlejeme vodou. Nepridávame cukor! Do jabĺk potom pridáme druhé ovocie, ale vždy iba jeden druh


Kuracie mäso s hráškom
50g kuracích pŕs, 2 PL čerstvého alebo mrazeného hrášku, 1 lyžička rastlinného oleja
Na malé kúsky nakrájané kuracie mäso uvarte vo vode a rozmixujte ho spolu s rastlinným olejom . Hrášok uvarte vo vode a pridajte ho k mäsovej zmesi.

Domáci paradajkový pretlak
Umyté paradajky nakrájame na štvrtinky a dáme dusiť do trošky vody. Potom to prepasírujeme cez sitko a naplníme do pohárov, ktoré sterilizujeme asi 15 minút.

Mäsová polievka
80-100g ľubovoľného mäsa na vývar, 1 plátok cibule, 1 mrkva, 1/4 kalerábu, 1/4 zeleru, 1 petržlen
Mäso umyjeme, nakrájame na malé kúsky a zalejeme 300 ml studenej vody. Privedieme do varu a varíme, až kým je mäso takmer mäkké. Potom pridáme očistenú, nadrobno nakrájanú zeleninu a povaríme tak dlho, až zelenina zmäkne. Mäso vyberieme, nakrájame

Pórová polievka
150 g póru, 150 g zemiakov, 3 pol. lyžice bieleho jogurtu, rasca
Pór nakrájame a spolu s rozkrájaným zemiakom povaríme pod pokrievkou asi 15 minút. Polievku rozmixujeme a vmiešame do nej jogurt a ochutíme mletou rascou. Necháme prevrieť asi dve minúty

nikollette
30. nov 2009

Dobré ráno.

Vy ste sa rozkecali 🙂

Zuzi, ja by som tiež spala, a spala 😀 😀 😀

nikollette
30. nov 2009

😕

all day nobody not to be here???

😕

vinifera
30. nov 2009

... is it posssible?
😕

nikollette
30. nov 2009

Možné, či nemožné, už si tu 🙂

ako sa má Tomi?

nikollette
30. nov 2009

Hladná som jak pes 😝

už čakám kedy dôjde mm 😅 z obchodu a niečo prichystá. Bo chladnička je skoro prázdna 😕

vinifera
30. nov 2009

Som tu celé poobedie. Akurát som malého okúpala. Nervózny je. Ráno pôjdeme k tej doktorke. Dúfam, že tam zasa nebude plná čakáreň... Tiež som hladná. Idem sa najesť.

nikollette
30. nov 2009

Aj ja som tu bola celý čas, ale nik nepísal.
Ty si tu bola tak inkognito 😅

nikollette
30. nov 2009

Dosiel mm, idem chalovať... aj ja...
možno večer ešte nakuknem....

zuzka1.
30. nov 2009

vini u vas to nefunguje tak, ze ked mas male dieta, zavolas si a dojdes rovno na hotove, ze ta hend beru??u nas je to tak, ziadne cakanie, aby drobec zbytocne neochorel 😒 🙂

ja sa ucim, poobede som telefonovala o 106 z kamoskou, ma volone z rakuska, tak treba pominat, ke dje zadarmo 😀

nikollette
30. nov 2009

No som najedená,...

Zuzi, uč sa pekne, pevné nervy prajem s učením 😉
Dnes idú seriály, Penelák, Keby bolo keby, .... budem kukať...

a čo že je tu ešte stále tak prázdno?
Vy vždy večer ožívate 😕 😔 Muži vám nepindajú, že čo večer na nete sedíte? že nie ste s nimi v posteli radšej? môj furt 😝

nikollette
30. nov 2009

Zuzi, a čo kočík objednali ste už?
my ešte nie, pojdeme este do BA spať, a pokukáme sa po čiernom, a ked nenájdeme, potom objednám aj z netu...

A tam za tým, že večer to tu ožíva nemal byť ten smutný smejko, ale tento 😅

zuzka1.
30. nov 2009

ahojte, bol tu ten spoluziak,lupli sme flasu sampusu, idem kuk etse do ucenia.

niki este nie, mm hlada nejaky iny, ci nepadne do oka. aj ten predtym nasiel on. tak cakam a cakam, ale musi s arozhodnut, do Vianoc.

vinifera
30. nov 2009

Zuzka ja číslo na pediatričku ani nemám. Keď prídeš do čakárne tak sestričky berie miminákov ako prvých. Ale ked má plnú ambulanciu detí tak to tiež nie je jednoduché. Sestrička tiež nie je čarodej.
Už som unavená a to malé furt lozí krížom krážom... Slintá jak bernardín.

mukky
30. nov 2009

ahojte,
zuzi tak ako,robila si si test,alebo som to prehliadla?

nikol ktory kociar chces?tusim si davala link ale som zabudla pozrieť 😒

dnes sme poobede boli trosku von a potom šup na nakupy,že len na jablka 😝 😀 ..ze zioadne potraviny no a košík sa opat zaplnil 🙄 ale fakt len to najnutnejsie 😀
no a mm potom ze podme sa aj najesť 🙄 že je hladný,aj ja som bola 😝 tak sme sli na nejake celozrne bagety plnene 😝 ,polku som zjedla,polku mam v chladnicke na zajtra...
ale zmrzline som neodolala,len 3 kopceky 🤐

ale som frajerka lebo som si nekupila ziadnu sladkost domov 😀

niki a ty nerada nakupujes potraviny? 😀 ved aj to je supeeer relax 😀

mukky
30. nov 2009

vini ako je drobcovi?ked mu skakala teplota hore dole,nekasle,iste su to len zubky...sopliky nejake mozu byt,my sme to mali na piaty den v chorvatsku ☹ ,ale vecer uz bolo dobre a sli sme ho trosku schladit do mora..uz nemal teplotu len jednu noc a den do podvecera,vysli nam vtedy očne,o ostatnych sme ani nevedeli ze ich mame

vinifera
30. nov 2009

Rozčuľuje sa, že som ho dala do postieľky. Lebo som chcela trocha pooerdžať a ked ho nevidim čo nie je možné lebo nemám až oči za roh do obývačky tak lozí kaje taje a stahuje na seba čo dočiahne.
No ale už padá omietka jak ručí tak frčím...

mukky
30. nov 2009

lekár v chorvátsku nam povedal ze ziadne geliky nezaberaju ze to ani nemame kupovať,i ked sme mali od mamy jeden a prave ten som doma nechala kedze sme uz mali plno zubkov a nikdy ziaden problem,len davat vela piť,jest miu iba to co ma rad,takze u nas vsetko 😀 a pri horucke ten sirup co som mala so sebou nurofen a cvakali sme 20 e za osetrenie 😀 🤐

zuzka1.
30. nov 2009

mukky robila a nic, uvidime teda ci pride mrcha, alebo test ukaze ako minule az v 5tt. inak neviem ci som alebo nie, moze to byt aj z hak co som vysadila. inak bolo vsetko mimo plodnych, ale to bolo aj predtym. tak neivem. nerieism.

baby kde je krpitko??? 😕
bejby?
smailinka?
co ste?kde ste???
krpi neskusaj ci na teba mylsim a napis!a wolfka tiez!jezibaby

mukky
30. nov 2009

wolfka príde na sklo asi až neskor ked vobec ☹ ,malý jej v noci buntoší a staaale pracuje ☹ ☹

bejby je s antoniom banderasom 😀 jaaaj ne s depkom 😀
smaili neviem
krpi asi s mm 😀
lenka neviem,na rehabke uz asi nie 😀
niki kuka serialy..
o kto este chyba,vini je ospravednena...

moj uz spí....

nikol mojmu nevadí ze som na nete,chodí skoro spavat a sme cely den spolu skoro kadzy den

vinifera
30. nov 2009

Jááááááááááá som tu🙂
Uhojdala som ho vo vajci. Síce ešte nie je 23 hod. Ale ukecala som ho 😀
Drahý zasa v paži. Už pomaly ani neviem ako vyzerá. Ale idem mu volaťť, kde trčí. Už to tak vyzerá, že bazár bude nanho prepísaný. Tak snád to pred finále nezakríknem. 🤐 Som zvedavá ako sa to tam dnes vyvíjalo 🙂
Malý dosť v sedačke funí. Od soplíkov. No ale ja som mrcha ja neodsávam. Myslím, že kolko odsajem toľko sa spraví. Tak to nechávam na prírodu. Stejnak si do nosa nedá nič strčiť. 😔

mukky
30. nov 2009

ja som bola uz mesiac tehotna a ani som nevedela lebo som dostala normal mrchu a bola trosku ina ako inokedy,len som bola chora a som to pripisovala tomu a doktor mi chcel dat antibio.ale ja ze mozem byt ale tehotna..a on ze a to neviete?reku neviem si myslim ved si nerobim test kazdu chvilu kekse 😀
a urobila som si a bola som tehu uz mesiac 😀 😵 😵 ,nijake priznaky lem ma bradavky bolelli akokeby som ich mala oskrete od podprsenky,tak som ju doma nenosila par dni ale mm nevedel nic a ani ja som netusila 😀

mukky
30. nov 2009

test kazdu chvilu po kekse ze si nerobim tam malo byt 😀

vinifera
30. nov 2009

po sekse ? 😀
Ja som tiež na to prišla až v 7 tt. Aj mrchu som mala. A dokonca o týžden skôr ako normálne. Tak ma vôbec nič nenapadlo. Až v tom 7 tt mi bolo divne ale to vyzeralo ako migréna. Drahý zo srandy šak si sprav test.
Po prvom som bučala ako tur. Že čo ja budem s deckom robiť. Po druhom ešte viac a tretí som chcela dať očúrať psovi, že to hádam robia všetky testy hromadne pozitívne. A sestričke v ambulancii hovorím, že som asi tehotná. Že prečo asi.Tak som jej povedala, že mi vyšli 3 testy poz. A ona, že či si stále myslím, že nie som tehotná. A ja že hej. Tak som vraj dosť naivná 😵

mama.wolfka
30. nov 2009

😀 tak som teda tu 😀

mukky
30. nov 2009

po kekse,teda sekse 😀 ,musím pisat takto aby som NEDAJ BOZE nebola obvinena ze tu propagujem sex 😀

teda si naivna 😀 😀 😀 😀 😀 a to chlap teda aml vediet co robil,nie? 😀 a si nebrala ziadnu ochranu?tak co sa divis ako opica chvostu 😀 😀 😀

mukky
30. nov 2009

wolfka ciao sigmora 😎

mukky
30. nov 2009

kukam 112 a sa tak rehlim vzdy nad tymi policajtami ,srandisti su tam stale,hlavne ten jeden,kukate to niekedy?